[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

poruka: 982
|
čitano: 277.794
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
CroNk3r kaže...
felonterx kaže...

OT: Slažem se s kolegama, ovaj Galaxy 3 je veoma očito pregazio zub vremena, pa ga se iz tog razloga i ja rješih za kakvih 600 kunića... {#}
Trenutno pikiram neki jači smartphone, pa da i ja laganini uđem u svijet nabrijanih mobilnih GPU-ova i sličnog... Jelly Bean, here I come! {#}

U kakvom je stanju bio?

 

A čuj, gotovo od prvog dana je bio u silikonskoj maski, na ekranu folija, a pošto nisam čovjek koji hoda po gradilištima i/ili se kreće po sličnim uvjetima, možeš mislit kakvo je stanje bilo. {#}

Mobitel je još pod garancijom do 08/2013., prodao sam ga uz svu opremu koja je došla iz dućana s njim, kupljena Mireo Don't Panic navigacija,
i uz sve to ko šećer na kraju naknadno kupljena Transcendova microSD kartica od 8GB (nije bogzna kako veliki plus ako uzmemo u obzir današnje cijene tih "ficleka" na tržištu, al reko nek se nađe). {#}

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 19:04 (felonterx).
15 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Meni od aplikacija treba jedino sportstracker, viber/whatsup i aplikacija za štimanje gitare te da mogu otvorit i čitat pdf, doc dokumente. Neke igre rijetko i igram.

Netko radi što zna, a netko zna šta radi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

preko njuskala si prodavao ili nekom poznaniku?

:D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

jel tko voljan pomoći mi oko update-a na bilo koji sustav

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
CroNk3r kaže...

preko njuskala si prodavao ili nekom poznaniku?

Ma Galaxy je bio na njuškalu kakvih tjedan dana sa cijenom od 700 kn, no kako se nitko nije javljao, a jedna poznanica je trebala mobitel, otišao je u njezine ruke za 600 kn {#}
(700 kn, koliko je prvobitno bilo u oglasu ni nisam očekivao, ta cijena je bila čisto radi nekakvog "lufta" pošto se danas svi vole cjenkati, pa reko nek bude da nemoram spuštat još sa 600 na niže).

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
13 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Hoce tko i5800.. nudim ga za 500kn sa svom opremom ukljucjujuci i upute, kutiju..

Pratim ovu temu duze vrijeme...

Inače, mob je stvarno heben.. nudi puno toga za malo novca. Jedino kaj me zivcira je to kaj ima malo interne memorije.. a kad se prebaci na sd to nije to.. 

Koristim Kyoara ROM.. jedini rom koji radi kak spada, a da je brz i da ne loce bateriju. Sa ukljucenim internetom 0-24 traje tocno jedan dan. Hebeno izdrzljiva baterija! :)

 

Ciljam na SE X10, 1gb interne, velik display i postena kamera. Po meni je to punokrvi nasljednik i5800 tj. best buy.

Moze se naci za 900-1200kn.. stvarno super cijena. :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
6. Skinite: forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=460210&d=1291919825
7. Instalirajte taj .apk file
Kako da instaliram ovo ništa mi nije jasno jeli ja to skidam na mobitel ili na pc i kako da ovo instaliram. Može li detaljno objašnjenje.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2012 21:40 (ratkoX).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
ratkoX kaže...
6. Skinite: forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=460210&d=1291919825
7. Instalirajte taj .apk file
Kako da instaliram ovo ništa mi nije jasno jeli ja to skidam na mobitel ili na pc i kako da ovo instaliram. Može li detaljno objašnjenje.

Na mobitel skidas i preko file explorera nades na sd-u kamo si stavio i pokrenes

:D
12 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Pozdrav, pokusao sam unlockati mob prema tutorijalu koji je dao Ivo, ali u hex editoru nemogu pronaći redak 40a04, kod mene ima samo 40a03. U tom redu isto ima string DA ali me strah mjenjati da nešto ne zeznem. trenutno je na mob instaliran cm7,2 a8,3

Da li da mjenjam taj redak 40a03 ili sam negdje pogrješio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
tin_95 kaže...

Pozdrav, pokusao sam unlockati mob prema tutorijalu koji je dao Ivo, ali u hex editoru nemogu pronaći redak 40a04, kod mene ima samo 40a03. U tom redu isto ima string DA ali me strah mjenjati da nešto ne zeznem. trenutno je na mob instaliran cm7,2 a8,3

Da li da mjenjam taj redak 40a03 ili sam negdje pogrješio?

Nemoj mijenjat taj redak zeznit ćeš nešto. Ja ga isto nisam mogao nać, pa sam ivi poslao i on je odmah nasao. Nek ti neko posalje izmjenjeni već pa ga sam skopiraj.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
14 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Može li mala pomoć, instalirao sam preko odina novi custom rom (kyrillos 9.7.0) i poslije pokrenuo reboot koji traje već sat vremena. Da li da ga prekinem ili da ostavim mobitel da radi i dalje? Koliko vremena trenb da se reboota mobitel poslije intsalacije custom roma?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
miguel kaže...

Može li mala pomoć, instalirao sam preko odina novi custom rom (kyrillos 9.7.0) i poslije pokrenuo reboot koji traje već sat vremena. Da li da ga prekinem ili da ostavim mobitel da radi i dalje? Koliko vremena trenb da se reboota mobitel poslije intsalacije custom roma?

Ugasi mobitel i pritisni volume up, volume down, srednju tipku i power odjednom i drzi, uci ce ti u recovery.

Nakon sto ude ides na(navigacija po recovery modu je s vol up, vol down i srednjom tipkom):

-wipe data / factory reset

-yes

 

Nisi wipeao poslije stavljanja custom roma pa je doslo do tog problema.

Isprike na dosta kasnom odgovoru, nisam bio bas na forumu.

:D
14 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Hvala na odgovoru, uspio sam da riješim problem, prvi put sam flešao mob. pa sam previdio to sa wipanjem.

14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
miguel kaže...

Hvala na odgovoru, uspio sam da riješim problem, prvi put sam flešao mob. pa sam previdio to sa wipanjem.

Nema na cemu,

i meni se isto to dogodilo kad sam prvi put flashao, vec sam mislio da je mobitel za bacit u smece

:D
11 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

HITNO!!!


trebam pomoc uradio sam particioniranje a nisam datoteke s memorijske kartice nigdje spremio
mogu li ih ikako vratit bilo mi je puno vaznih datoteka molim pomoc!!!

unaprijed hvala!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
Virus_sc kaže...

HITNO!!!


trebam pomoc uradio sam particioniranje a nisam datoteke s memorijske kartice nigdje spremio
mogu li ih ikako vratit bilo mi je puno vaznih datoteka molim pomoc!!!

unaprijed hvala!!!

Ne...{#}

:D
11 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
CroNk3r kaže...
Virus_sc kaže...

HITNO!!!


trebam pomoc uradio sam particioniranje a nisam datoteke s memorijske kartice nigdje spremio
mogu li ih ikako vratit bilo mi je puno vaznih datoteka molim pomoc!!!

unaprijed hvala!!!

Ne...{#}

znaci nikako? :/ ode 5gb mojih datoteka

15 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
Virus_sc kaže...

znaci nikako? :/ ode 5gb mojih datoteka

Upravo tako, nikako. Kad sam još imao Galaxy 3; prije kakvih godinu dana brzopleto sam particionirao SD, pri čemu se sve formatiralo, a na njemu je također bila masa bitnih podataka, fotografija, itd... 

Znaš kako se kaže - šuti i trpi.

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
11 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
felonterx kaže...
Virus_sc kaže...

znaci nikako? :/ ode 5gb mojih datoteka

Upravo tako, nikako. Kad sam još imao Galaxy 3; prije kakvih godinu dana brzopleto sam particionirao SD, pri čemu se sve formatiralo, a na njemu je također bila masa bitnih podataka, fotografija, itd... 

Znaš kako se kaže - šuti i trpi.

jbg nemogu se jos pomirit s tim stalno trazim po internetu programe 

pomocu kojih bi mogao vratiti datoteke iako znam da ih necu moci vratiti :/
bilo mi je tu jako vaznih datoteka...

11 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

uspio sam sve datoteke vratit s programom MiniTool Power Data Recovery v6.6
da napomenem
particioniranjem sam izgubio sve datoteke  i na kraju mi nije uspjelo

particioniranje i formatirao sam sd-karticu i sa ovim programom sam uspio sve datoteke vratit

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Pozdrav, može pomoć, pokušavao sam burazov galaxy 3 spojit na Samsung Kies, spojim mobitel (uključen onaj USB ispravljanje pogrešaka), prvi put mi je skidao drivere i uredno instalirao (bar tako kaže PC). Pokrenem Kies i spajanje s mobitelom vrti i vrtio bi on do sutra da meni ne dosadi. Gdje griješim? Inače ovakve stvari sam radio uspješno na LG GT540 i na SE X8. 

 

Sad je gore 2.1 a htio bih mu staviti na 2.2 njemu je to dovoljno. I još nikako neće preko WiFi-a na market, a ostalo uredno radi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2013 19:01 (Motican).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Vjerovatno sam fulala temu ali trebam pomoć.

Naime,danas mi se desilo to da mi zvuk na slušalici telefona ne radi nikako,kada uključim zvučnik tad se čuje sagovornik,međutim kad zvučnik isključim ne čujem ništa.

Zna li iko rješiti moj problem.

 

LP

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
omnia75 kaže...

Vjerovatno sam fulala temu ali trebam pomoć.

Naime,danas mi se desilo to da mi zvuk na slušalici telefona ne radi nikako,kada uključim zvučnik tad se čuje sagovornik,međutim kad zvučnik isključim ne čujem ništa.

Zna li iko rješiti moj problem.

 

LP

Izgleda da je krepao zvucnik u slusalici...

:D
14 godina
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
Motican kaže...

Pozdrav, može pomoć, pokušavao sam burazov galaxy 3 spojit na Samsung Kies, spojim mobitel (uključen onaj USB ispravljanje pogrešaka), prvi put mi je skidao drivere i uredno instalirao (bar tako kaže PC). Pokrenem Kies i spajanje s mobitelom vrti i vrtio bi on do sutra da meni ne dosadi. Gdje griješim? Inače ovakve stvari sam radio uspješno na LG GT540 i na SE X8. 

 

Sad je gore 2.1 a htio bih mu staviti na 2.2 njemu je to dovoljno. I još nikako neće preko WiFi-a na market, a ostalo uredno radi.

Ma s kiesom samo problemi, lakse ti je s ODIN-om flashat, manja sansa da dode do nekog problema, a stavis i bolji ROM.

 

 

BTW...Gledao sam neki dan galaxy 3 podforum na xda(jos uvijek zavirim tu i tamo) i ostao ugodno iznaden, Izgleda da hillbeast radi na 3.4.x kernelu.

Kolko sam vidio sve radi na kernelu osim SD kartice, a kad jos i to osposobi treba samo neki od androida malo modificirati i prilagoditi novom kernelu, onda se mob vraca u zivot

:D
11 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
Nije,proradio je sam od sebe,vjerovatno sam nešto dotakela a da nisam ni znala
12 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Jel može netko napisati točno gdje i što da skinem i ako nije problem proceduru za ONIN-a. I koji rom bi stavio, iskreno burazu je dovoljan i 2.2, jer prvenstveno bih ga rootao da mogu brisati neke glupe stvari s njega i da mogu prebaciti mu aplikacije na SD card.

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2013 16:23 (Motican).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
Motican kaže...

Jel može netko napisati točno gdje i što da skinem i ako nije problem proceduru za ONIN-a. I koji rom bi stavio, iskreno burazu je dovoljan i 2.2, jer prvenstveno bih ga rootao da mogu brisati neke glupe stvari s njega i da mogu prebaciti mu aplikacije na SD card.

 

Hvala.

sve imas na prvoj stranici

12 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

Ima samo što je većina linkova mrtva

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: [Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)
Motican kaže...

Ima samo što je većina linkova mrtva

 

za root se ne sjecam kako sam ga radio jer je bilo jako davno.
a za custom rom
prvo stavis mob u download mode tj ugasis ga i istovremeno drzis vol - home i power, onda spojis mob na pc putem usb kabla i pokrenes odin na pc,
ODIN ti je lako koristit pokrenes ga stavis kvacicu na 'one package' s desne strane , onda pritisnes OPS stavis ops file i potom 'one package' i stavis rom koji hoces flashat,
(taj rom je u .tar datoteci uvijek), i kad se mobitel krene bootat udje ti u recovery i pomocu tipki vol + i - dodjes do wipe data factory reset i home tipku onda potvrdis yes i kad se zavrsi reboot pritisnes.

ja ti preporucam da instaliras kyrillos rom v9.7.1. prvo flashas v9.7.0 preko odina i kad ga instaliras stavis na sd karticu update v9.7.1 odes u recovery  i preko tipki
vol + i - i home tipke pronadjes ga updateas ga. prije svega ne zaboravi backup uradit jer ovim ce ti se izbrisat SVE s interne memorije pa tako i kontakti, sms, apps...
i ne zaboravi da nitko ne odgovara ako mob zaje*es :)  ove link za kyrillos rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123
ako imas jos pitanja postavi radu cu ti odgovoriti...   i da kad ovo instaliras neces mob moci spojit na kies

11 godina
neaktivan
offline
[Review/Tutoriali]SAMSUNG Galaxy 3 (GT-I5800)

zaboravio sam ti napisat da u ovom linku sto sam ti poslo kad extractas se nalazi odin, ops file, i kyrillos rom v9.7.0 sve sto ti treba

Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice