Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

poruka: 111
|
čitano: 22.244
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
zvonac kaže...

Pozdrav, da malo temu dignem, jel ima ko od vas Noctua NF P14 FLX vent?

Jel dobar za upuh, točnije da puše po hardovima?

Odličan, tih, dobar propuh.

16 godina
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Vent stigel, odličan, na max brzini daje 19 dB jedva se čuje, al sam ga ipak prikopčal (vrti se na 560 RPM, taman da malo pirka po hardovima) na L.N.A., 13 dB.  postal sam noise freak:)

Sve u svemu, svaka preporuka za njega..

EDIT: Pošto u dogledno vrijeme mislim nabavit još 120mm, dal postoje razlike osim u imenu i max rpm-u između NF S12B FLX i NF S12B ULN?

Dal su oba dobra za upuh/ispuh tj "all rounder",  za koji tip ventilacije su najbolji?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2011 13:09 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
zvonac kaže...
EDIT: Pošto u dogledno vrijeme mislim nabavit još 120mm, dal postoje razlike osim u imenu i max rpm-u između NF S12B FLX i NF S12B ULN?

Dal su oba dobra za upuh/ispuh tj "all rounder",  za koji tip ventilacije su najbolji?

 

S12B FLX je odlican za ispuh, ima bolji protok zraka od ULNa.

RIP EnlightenedPhoenix //// Rakim - The Legend, 2Pac - The King, Notorious B.I.G - The Flow and FreeStyle, Nas - The Last Man Standing, Big L - The Punchline and FreeStyle.
16 godina
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
FiCo_Ri kaže...
zvonac kaže...
EDIT: Pošto u dogledno vrijeme mislim nabavit još 120mm, dal postoje razlike osim u imenu i max rpm-u između NF S12B FLX i NF S12B ULN?

Dal su oba dobra za upuh/ispuh tj "all rounder",  za koji tip ventilacije su najbolji?

 

S12B FLX je odlican za ispuh, ima bolji protok zraka od ULNa.

E to me zanima, ak još imaš kakav vrijedan info, pa podjeli s nama. Pošto imam Scythe GT 1150rpm 16dB i tihi su, al sad vidim da ima i tiših od njih, a učinkovitost je ista, ako ne i bolja...

Ma slažem full tiho kućište, pa eto vidim da je noctua dobar izbor.. Ostatak ak imate noctue, slobodno podjelite s nama...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
zvonac kaže...

E to me zanima, ak još imaš kakav vrijedan info, pa podjeli s nama. Pošto imam Scythe GT 1150rpm 16dB i tihi su, al sad vidim da ima i tiših od njih, a učinkovitost je ista, ako ne i bolja...

Ma slažem full tiho kućište, pa eto vidim da je noctua dobar izbor.. Ostatak ak imate noctue, slobodno podjelite s nama...

FLX ti ne ide preko 18,5dBA, al imas one adaptere pa bude jos tisa, a protok zraka ostane dobar. Usporedba:

 

Scythe GT 1150RPM 16dBA@63m3/h (37,1CFM)

Noctua S12B FLX spojena na LNA 900RPM 10,6dBA@75,8m3/h (44,7CFM)

 

Mislim da je octio koji je vent bolji. {#}

RIP EnlightenedPhoenix //// Rakim - The Legend, 2Pac - The King, Notorious B.I.G - The Flow and FreeStyle, Nas - The Last Man Standing, Big L - The Punchline and FreeStyle.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2011 10:57 (FiCo_Ri).
12 godina
neaktivan
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Odlicni,celo Atec p182se mi je popunjeno NF-P12 zbog tisine.... ali neke stvari se ne mogu naci.... imam NH-U12P sa dve NF-P12,ali nema NM-I3 SecuFirm2 nigde da se nadje u zemlji.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2011 22:57 (JonSilvers).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

U planu mi je nabavka dva venta 120mm, za ispuh, a posle dok bum imal love, nabavim još 120 ili 140mm za proc..

Jel ovi ventovi su definitvno nečujni, Scythe GT 16dB je nečujan, al ovi Noctuini su strava po pitanju tišine, performanse nisu (naravno da se nemre očekivat propuh s 900rpm na 13dB) boli glava, al su i dalje odlični..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

imas NF-P12 ,koja im je najbolji 120mm fan,a ni NF-S12B FLX,NF-S12B ULN,nisu losi,iz iskustva,ipak vrede te novce,rade vec 3 godine kao da su novi,a zivi se ne cuju.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
zvonac kaže...

U planu mi je nabavka dva venta 120mm, za ispuh, a posle dok bum imal love, nabavim još 120 ili 140mm za proc..

Jel ovi ventovi su definitvno nečujni, Scythe GT 16dB je nečujan, al ovi Noctuini su strava po pitanju tišine, performanse nisu (naravno da se nemre očekivat propuh s 900rpm na 13dB) boli glava, al su i dalje odlični..

ne očekuje se ali noctue ga naprotiv odlično rade. na istim dB kao i GT može veći propuh napravit ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
JonSilvers kaže...

imas NF-P12 ,koja im je najbolji 120mm fan,a ni NF-S12B FLX,NF-S12B ULN,nisu losi,iz iskustva,ipak vrede te novce,rade vec 3 godine kao da su novi,a zivi se ne cuju.

S12B FLX im je najbolji 120mm vent. Tisi je od P12, a bolji airflow ima. {#}

RIP EnlightenedPhoenix //// Rakim - The Legend, 2Pac - The King, Notorious B.I.G - The Flow and FreeStyle, Nas - The Last Man Standing, Big L - The Punchline and FreeStyle.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
FiCo_Ri kaže...
JonSilvers kaže...

imas NF-P12 ,koja im je najbolji 120mm fan,a ni NF-S12B FLX,NF-S12B ULN,nisu losi,iz iskustva,ipak vrede te novce,rade vec 3 godine kao da su novi,a zivi se ne cuju.

S12B FLX im je najbolji 120mm vent. Tisi je od P12, a bolji airflow ima. {#}

To je i nije točno.

Najbolji je za kućište npr. Ali ako se radi o ventu koij ide na hladnjak za proc onda je P12 bolji.

Noctua ima P12 koji je model odličan za sve namjene. Ali ima i S12 modele koji su namjenjeni samo za protok zraka u kućištu, oni su napravljeni tiši, sa većim protokom, ALI i sa manjim statičkim tlakom. Što je razlika koja dolazi do izražaja kod gustih prepreka, kao npr finovi na hladnjaku za proc.

I zato je P12 dobar za sve, a S12 se ne preporuča stavljati hladnjake. Jer iako on ima veći protok, taj zrak jednostavno nema dovoljno potiska da bi u dovoljnim količinama i dovoljnom brzinom prošao kroz finove hladnjaka te na taj način ne iskorištava u potpunosti disipacijsku moć finova kod high end hladnjaka.

Naravno da je i S12 bolji od mase ventova drugih brandova, ali Noctua ih je predvidjela i projektirala za kućište a ne za hladnjake, dok P serija može oboje.

16 godina
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
miki1981 kaže...
FiCo_Ri kaže...
JonSilvers kaže...

imas NF-P12 ,koja im je najbolji 120mm fan,a ni NF-S12B FLX,NF-S12B ULN,nisu losi,iz iskustva,ipak vrede te novce,rade vec 3 godine kao da su novi,a zivi se ne cuju.

S12B FLX im je najbolji 120mm vent. Tisi je od P12, a bolji airflow ima. {#}

To je i nije točno.

Najbolji je za kućište npr. Ali ako se radi o ventu koij ide na hladnjak za proc onda je P12 bolji.

Noctua ima P12 koji je model odličan za sve namjene. Ali ima i S12 modele koji su namjenjeni samo za protok zraka u kućištu, oni su napravljeni tiši, sa većim protokom, ALI i sa manjim statičkim tlakom. Što je razlika koja dolazi do izražaja kod gustih prepreka, kao npr finovi na hladnjaku za proc.

I zato je P12 dobar za sve, a S12 se ne preporuča stavljati hladnjake. Jer iako on ima veći protok, taj zrak jednostavno nema dovoljno potiska da bi u dovoljnim količinama i dovoljnom brzinom prošao kroz finove hladnjaka te na taj način ne iskorištava u potpunosti disipacijsku moć finova kod high end hladnjaka.

Naravno da je i S12 bolji od mase ventova drugih brandova, ali Noctua ih je predvidjela i projektirala za kućište a ne za hladnjake, dok P serija može oboje.

Ok miki, tvoja preporuka je, za kućište tj exhaust je S12B FLX, a za cpu P12? Ak sam dobro shvatil.. Jel vidim da ima i tu razlike kod kupnje venta, gleda se za kaj ti treba cpu ili propuh/upuh...Mada za cpu treba vent sa malo žešćim statičkim tlakom, a za propuh veći airflow..

Trenutno imam 140mm Noctua, sljedeće je za propuh 2x120mm Noctua, a posle kak bum imal love, čopim za proc..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
zvonac kaže...

Ok miki, tvoja preporuka je, za kućište tj exhaust je S12B FLX, a za cpu P12? Ak sam dobro shvatil.. Jel vidim da ima i tu razlike kod kupnje venta, gleda se za kaj ti treba cpu ili propuh/upuh...Mada za cpu treba vent sa malo žešćim statičkim tlakom, a za propuh veći airflow..

Trenutno imam 140mm Noctua, sljedeće je za propuh 2x120mm Noctua, a posle kak bum imal love, čopim za proc..

Ja koristim p12 za sve, jer je i on sam toliko tih da ga ne čujem, protok mu je ionako jako dobar, a ako mi ikad zatreba mogu ga iskoristit za bilo šta.

Dakle P12 je dobar izbor za sve namjene.

A S12 modeli jesu malo tiši i imaju nešto veći protok, ali se ne preporučuju za hladnjake.

Dakle nebi rekao da se S model prporučuje za kućište a P za hladnjake, nego bi to postavio ovako: P je dobar za sve, a S nije preporučljiv za high end hladnjake.

16 godina
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
miki1981 kaže...
zvonac kaže...

Ok miki, tvoja preporuka je, za kućište tj exhaust je S12B FLX, a za cpu P12? Ak sam dobro shvatil.. Jel vidim da ima i tu razlike kod kupnje venta, gleda se za kaj ti treba cpu ili propuh/upuh...Mada za cpu treba vent sa malo žešćim statičkim tlakom, a za propuh veći airflow..

Trenutno imam 140mm Noctua, sljedeće je za propuh 2x120mm Noctua, a posle kak bum imal love, čopim za proc..

Ja koristim p12 za sve, jer je i on sam toliko tih da ga ne čujem, protok mu je ionako jako dobar, a ako mi ikad zatreba mogu ga iskoristit za bilo šta.

Dakle P12 je dobar izbor za sve namjene.

A S12 modeli jesu malo tiši i imaju nešto veći protok, ali se ne preporučuju za hladnjake.

Dakle nebi rekao da se S model prporučuje za kućište a P za hladnjake, nego bi to postavio ovako: P je dobar za sve, a S nije preporučljiv za high end hladnjake.

Ma iz S serije ventova, nisam ni mislil stavit na proc, neg za kućište.. A viš u razmatranje nisam ni uzel P seriju..

Kak je to kod tebe iskombinirano, pošto imamo isti case?

Znači, P je dobar za sve..

S je dobar (osim za hladnjake) za sve..

 

14 godina
neaktivan
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

A ja ti imam vent na svakom mjestu koje je predviđeno za vent na svom kućištu, i svi su smanjene brzine. A iskreno potpuno bezveze ih imam, uopće nisu potrebni. Jedan napred, jedan iza je najbolja kombinacija, i ako hoćeš jedan gore, kojeg možeš okrenuti da puše kako želiš. neki su imali bolja iskustva sa upuhivanjem, neki sa ispuhivanjem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
miki1981 kaže...

A ja ti imam vent na svakom mjestu koje je predviđeno za vent na svom kućištu, i svi su smanjene brzine. A iskreno potpuno bezveze ih imam, uopće nisu potrebni. Jedan napred, jedan iza je najbolja kombinacija, i ako hoćeš jedan gore, kojeg možeš okrenuti da puše kako želiš. neki su imali bolja iskustva sa upuhivanjem, neki sa ispuhivanjem.

Hm, ma razmišljam sad jel opće potrebno tolko ventova nabacat po kućištu.. A sad je i pitanje kolko se dobije hladnije (1-2c) kućište. Pošto mislim imat jedan iza, i jedan gore kaj izvlače zrak...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
zvonac kaže...
miki1981 kaže...

A ja ti imam vent na svakom mjestu koje je predviđeno za vent na svom kućištu, i svi su smanjene brzine. A iskreno potpuno bezveze ih imam, uopće nisu potrebni. Jedan napred, jedan iza je najbolja kombinacija, i ako hoćeš jedan gore, kojeg možeš okrenuti da puše kako želiš. neki su imali bolja iskustva sa upuhivanjem, neki sa ispuhivanjem.

Hm, ma razmišljam sad jel opće potrebno tolko ventova nabacat po kućištu.. A sad je i pitanje kolko se dobije hladnije (1-2c) kućište. Pošto mislim imat jedan iza, i jedan gore kaj izvlače zrak...

To je dovoljno. Uz onaj prednji koji je sa kućište, došao da puše po hardovima i to je to.

14 godina
protjeran
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Austrijanci su, u svemu, precizni i pedantni.

 

Imao sam sreću pa sam odrastao u Austriji i pokupio jedan dio njihovog mentaliteta.

 

No dobro, mogu samo reći da je Noctua pedantna,

a boje su im boje regije u kojoj se proizvode, što mene osobno ne smeta,

no trebali bi napraviti i limited black ili white revizije ventilatora.

 

A što se tiče podrške, svaka čast, za coolere stare i preko 10 godina

imaju backplate za današnje sockete, dovoljno je samo poslikati

cooler kao dokaz da ga posjedujete i kopiju računa kao dokaz kupovine,

da nebi bilo da backplate preprodajete dalje, i dobijete ga for free od njih poštom.

 

Baš iz tog razloga mi se GADI Thermalrigh!

Nikad više te usrane amerikance. Traže me za backplate

20USD + 15USD za shipping!

 

Nek jedu gofna usrana.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Pošto je FLX nedostupan u Opriću.. Dal bih se zeznuo ak uzmem P12 za ispuh?

A drugi ide na cooler..

Za P12 vele da paše i na proc i na ispuh, jedino mu je airflow manji spram FLX-a, dok FLX, mu je primarna namjena protok zraka u kućištu..

Za FLX vele da je ultra tih, a za P12 da je malo glasniji, pa mislim ak se P12 spoji na ULNA, dobije se 13dB, po meni je to dost tiho, kaj ne?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Neces se zeznut, oba venta su super, usporedi ih tu i tu.

RIP Marco Simoncelli //// Rakim - The Legend, 2Pac - The King, Notorious B.I.G - The Flow and FreeStyle, Nas - The Last Man Standing, Big L - The Punchline and FreeStyle.
16 godina
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
FiCo_Ri kaže...

Neces se zeznut, oba venta su super, usporedi ih tu i tu.

Ma usporedbu sam napravil, po tebi, jel se kuži kakva razlika P12 vs S12 FLX?

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2011 15:37 (zvonac).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
zvonac kaže...

Ma usporedbu sam napravil, po tebi, jel se kuži kakva razlika P12 vs S12 FLX?

Pa kad se ne spajaju na adapter ne bas, al kad se oba spoje na ULNA, tu P12 ima prednost. {#}

RIP Marco Simoncelli //// Rakim - The Legend, 2Pac - The King, Notorious B.I.G - The Flow and FreeStyle, Nas - The Last Man Standing, Big L - The Punchline and FreeStyle.
16 godina
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
FiCo_Ri kaže...
zvonac kaže...

Ma usporedbu sam napravil, po tebi, jel se kuži kakva razlika P12 vs S12 FLX?

Pa kad se ne spajaju na adapter ne bas, al kad se oba spoje na ULNA, tu P12 ima prednost. {#}

 Hm, a koja je to prednost? Cisto da znam, ak je tak, da ne cekam FLX.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
zvonac kaže...

 Hm, a koja je to prednost? Cisto da znam, ak je tak, da ne cekam FLX.

Bolji protok zraka (kad je spojen na LNA/ULNA).

 

MAX RPM:

P12         20dBA 54,3CFM

S12B FLX 18dBA 59,2CFM

LNA:

P12         17dBA  46,2CFM

S12B FLX 11dBA 44,6CFM

ULNA:

P12       13dBA 37,3CFM

S12B FLX 6dBA   29CFM

RIP Marco Simoncelli //// Rakim - The Legend, 2Pac - The King, Notorious B.I.G - The Flow and FreeStyle, Nas - The Last Man Standing, Big L - The Punchline and FreeStyle.
14 godina
neaktivan
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Jep, sve je to ovisno, prednost ili mana, ovisi što tražiš, dobar protok i potpunu nečujnost, ili bolji protok i praktičnu nečujnost...(govorim o ULNA situaciji)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
miki1981 kaže...

Jep, sve je to ovisno, prednost ili mana, ovisi što tražiš, dobar protok i potpunu nečujnost, ili bolji protok i praktičnu nečujnost...(govorim o ULNA situaciji)

Ovo drugo (P12).

Mislil sam uzet FLX i P12, al kad FLX nije dostupan, onda 2x P12. Stavil bi na ispuh i na proc-

14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
zvonac kaže...
miki1981 kaže...

Jep, sve je to ovisno, prednost ili mana, ovisi što tražiš, dobar protok i potpunu nečujnost, ili bolji protok i praktičnu nečujnost...(govorim o ULNA situaciji)

Ovo drugo (P12).

Mislil sam uzet FLX i P12, al kad FLX nije dostupan, onda 2x P12. Stavil bi na ispuh i na proc-

Dobar odabir. I da, S12BFLX nije dostupan trenutno. Ja se sve nadam da bi 14og mogao biti na lageru.

16 godina
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
FiCo_Ri kaže...
zvonac kaže...

 Hm, a koja je to prednost? Cisto da znam, ak je tak, da ne cekam FLX.

Bolji protok zraka (kad je spojen na LNA/ULNA).

 

MAX RPM:

P12         20dBA 54,3CFM

S12B FLX 18dBA 59,2CFM

LNA:

P12         17dBA  46,2CFM

S12B FLX 11dBA 44,6CFM

ULNA:

P12       13dBA 37,3CFM

S12B FLX 6dBA   29CFM

Kaj mi pričamo o istim ventovima, il je meni nekaj promaklo kod specifikacija?

NF-P12

Airflow with U.L.N.A.

63,4 m³/h

Acoustical Noise with U.L.N.A.12,6 dB(A)

 

Sad neznam kaj je ispravnije tj kaj se gleda točno?Ovo je protok zraka/po satu..

A CFM, protok zraka u minuti, kaj ne?

Pošto nema na Noctuinoj stranici taj podatak..

Kolko vidim većina njih ima m3/h, tj uzimaju ju ih za specifikacije..

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2011 16:11 (zvonac).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
zvonac kaže...

Kaj mi pričamo o istim ventovima, il je meni nekaj promaklo kod specifikacija?

NF-P12

Airflow with U.L.N.A.

63,4 m³/h

Acoustical Noise with U.L.N.A.12,6 dB(A)

 

Ništa ti nije promaklo, o istom ventu govorite i iste specke ste napisali.

Ustvari jedino što ti je vjerojatno promaklo da je on m3/h pretvorio u CFM.

16 godina
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Dal se zna kad bi u Oprić trebal bit dostupan S12B FLX?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice