Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.683.674
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
picajzla0707 kaže...
Nije bas, meni osobno je apu odlican za djecji komp jer mi klinke nista zahtjevno ne igraju, cak je i ovaj mali pentim ok za njihove potrebe - sims 4 i spore, a gledam kako uzeti sto manju skatulju da im ne zauzima puno mjesta na stolu

A ima dosta ekipe kojima je bar malo jaca igpu dovoljna za vikend gejmanje nezahtjevnih igara, pogotovo ako amd sad malo vise unaprijedi rajzen apuove

 Pa upravo si potvrdio ono što sam napisao. Onaj ko je zadovoljan APU-om uglavnom je zadovoljan i Intelovom integrirkom. Jedan od sto baš treba tih 30% više koje AMD nudi a ne treba 300+% više koje nudi diskretna grafika.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
brljaš bezveze.... a ako ćeš već tako prićat onda kome treba 4gb rama, kome treba dual core cpu? zašto nisu samo single core pentium i i7 6950k na tržištu kome treba ono između..

amdu nikako ne možeš po.rat apu liniju, odlicna je.
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ako hoces iskoristiti apu kako se spada treba ti brza memorija i moras je staviti u dual channel da bi osjetio pomak perfomansi, problem kod apu je i taj sta samo ovi skuplji apu podrzavaju brzu memoriju, na kraju ti je bolje kupiti posebno gpu i posebno proc. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
picajzla0707 kaže...
Nije bas, meni osobno je apu odlican za djecji komp jer mi klinke nista zahtjevno ne igraju, cak je i ovaj mali pentim ok za njihove potrebe - sims 4 i spore, a gledam kako uzeti sto manju skatulju da im ne zauzima puno mjesta na stolu

A ima dosta ekipe kojima je bar malo jaca igpu dovoljna za vikend gejmanje nezahtjevnih igara, pogotovo ako amd sad malo vise unaprijedi rajzen apuove

 

 

Ja imam par frendova sto igraju samo Dotu/LoL i WoW na apu masinama bez problema  a sklepas je jako jeftino zaista

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Nitko ne kaze da ne mozes igrati, ali nije isplativo nikako. Eto slozi bilo koji apu i ja cu ti sloziti alternativu jacu za tu istu lovu sa odvojenom grafikom

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Patrick_cro kaže...

Nitko ne kaze da ne mozes igrati, ali nije isplativo nikako. Eto slozi bilo koji apu i ja cu ti sloziti alternativu jacu za tu istu lovu sa odvojenom grafikom

 Nećeš garantirano, bio sam ja gledao za tako nešto ali nema šanse. Ili ćeš završiti sa slabijim procesorom ili sa slabijom grafikom.

14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

pa intel g4560 dere guzove  svim ti apu-ovima pa cak i "jakim" amd procesorima a kosta duplo manje

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

pa intel g4560 dere guzove  svim ti apu-ovima pa cak i "jakim" amd procesorima a kosta duplo manje

 LOL

 

košta 500kn, apu 7600 košta 590 i ima nešto veće multicore performanse i 20-40% jaču grafiku.

14 godina
odjavljen
offline
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Jakovp kaže...
dreadmoore kaže...

pa intel g4560 dere guzove  svim ti apu-ovima pa cak i "jakim" amd procesorima a kosta duplo manje

 LOL

 

košta 500kn, apu 7600 košta 590 i ima nešto veće multicore performanse i 20-40% jaču grafiku.

 Pa kad je tako dobra sto se ne igras na njoj nego imas rx 470

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

 Pa kad je tako dobra sto se ne igras na njoj nego imas rx 470

 A koliko ti godina imaš, tlinajst?

 

Dobra je za ono što je dobra i za koliko košta, očito sam htio nešto veće performanse i igrati zahtjevnije igre i imati 4k rezoluciju na tvu (hdmi 2.0) što ova ne može dati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2017 23:09 (Jakovp).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

 Ok znaci slozio si za 2780kn, tj fulao si jer si stavio 2 procesor znaci - 720kn. 2060kn. Inace za apu stavljas dual channel memoriju jer apu jako profitira od toga ali opet je banana naprema ovome

 

Evo ti slicna konfiguracija koja je sigurno jaca od toga apu 

 

 

 

 

 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2017 23:21 (Patrick_cro).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Patrick_cro kaže...

 Ok znaci slozio si za 2780kn, tj fulao si jer si stavio 2 procesor znaci - 720kn. 2060kn

 

Evo ti slicna konfiguracija koja je sigurno jaca od toga apu 

 

 

 

 

 

 

 

Ne kužiš, stavi u njegovu konfiguraciju amd a8 7600 koji košta 590 kn i nema šanse da za manje para dobiješ jače. I može ići matična za 300 kn, ne 500.

16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

A zasto bi pobogu stavljao taj procesor unutra ako imam odvojenu grafu? Nema nikakvog smisla 

Evo ti test i sa 760k + r7 250 link

Ako bas mora biti fm2 opet uzmes x4 840 + rx 460 + 4gb ddr3, ali nema smisla to uzimati pored ovog intelovog procesora 

Eto po nabavi fm2

x4 840 500kn 

fm2 ploca 300kn

rx 460 900kn

4gb ddr3 180kn

 

znaci 1880kn 

 

Znaci opet dobis jacu konfiguraciju kako god okrenes 

 

 

apu 7600 multicore ima manje od 300cb u cinebench r15 dok g4560 ima oko 370 tako da ti ni to ne stoji. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2017 23:40 (Patrick_cro).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Patrick_cro kaže...

Nitko ne kaze da ne mozes igrati, ali nije isplativo nikako. Eto slozi bilo koji apu i ja cu ti sloziti alternativu jacu za tu istu lovu sa odvojenom grafikom

Apu citava masina kosta 2000 zajedno sa napajanjem kucistem itd 


Za posebnu grafu+taj pentium ti treba napajanje brendirano, dok na APu mozes ono trash koje doce uz kuciste

 

 

ne moze jeftinije

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2017 23:53 (chaselol).
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Ove entry-level grafičke kartice tipa R5/R7 230/240/250 ili GT 210/730/740 su za mene bacanje 400-700Kn u vjetar. Ako već nemam za neku skuplju novu grafičku onda ću radije nabaviti neku par godina stariju, polovnu za te novce ali koja pojede ove šrotove za doručak, ručak i večeru. Uostalom, skoro sve nove igre još uvijek imaju podršku za DX11 i OpenGL, pored DX12 i Vulkana. 1080p mi je manje bitan, ionako većinu igara igram na rezoluciji oko 720p (1280 x 720).

Takva smeća trpaju u gotove PC konfiguracije u trgovinama informatičkom opremom u manjim gradovima u RH i prodaju pod "Extreme Gaming PC" - Pentium Dual Core, R7 240 2Gb, 4Gb rama i nekakvo ružno, jeftino aluminijsko gejming kućište koje izgleda ko tumor, sve za 4500-5000Kn.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dabar_solta_V2 kaže...
brljaš bezveze.... a ako ćeš već tako prićat onda kome treba 4gb rama, kome treba dual core cpu? zašto nisu samo single core pentium i i7 6950k na tržištu kome treba ono između..

amdu nikako ne možeš po.rat apu liniju, odlicna je.

 Da, strašno se prodaje. "Future is fusion" je do sad preuzeo, koliko ono? 5% desktop tržišta?

 

Ja ne kažem da je to tehnološki loš proizvod nego da je loše pozicioniran na tržištu jer je desktop tržište polarizirano na one kojima trebaju visoke performanse i na one kojima uopče ne trebaju za napisati par redova teksta, prosurfati malo ili pogledati neki video. Nekakvi casual gameri kojima bi APU bio ok izbor vode se logikom da kupuju računalo za slijedećih 10 godina pa opet kupe nešto jače tipa RX470/GTX1060. Znam to jer sam dosta ljudi sastavljao računalo i u pravilu svi odbijaju APU. APU je po meni ok opcija za laptop ili AiO računala no za klasični desktop baš i ne.

 

Ontopic:

 

Vidim da je Intel 7700K u startu stavio 10$ jeftinije nego što je 6700K bio. Nije valjda da se toliko boje Ryzena?

16 godina
moderator
offline
AMD Ryzen CPU

Pretjerali ste, konfiguracije slažite u za to predviđenim temama. Tema o Ryzenu, a oni bacaju drkicu na Pentiume i APU-e...

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Oftopik je tolko napredovo da se više ni ne oftopičari o HT-u. Koji HT?

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

TI procesori bi sad nekako trebali ugledati svjetlo dana, ne?

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Friday kaže...

TI procesori bi sad nekako trebali ugledati svjetlo dana, ne?

Sutra?

prodajem jednu od mašina
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DrNasty kaže...

Pretjerali ste, konfiguracije slažite u za to predviđenim temama. Tema o Ryzenu, a oni bacaju drkicu na Pentiume i APU-e...

 moraš priznat da ryzen/vega apu s hbm-om zvući seksi.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dabar_solta_V2 kaže...
DrNasty kaže...

Pretjerali ste, konfiguracije slažite u za to predviđenim temama. Tema o Ryzenu, a oni bacaju drkicu na Pentiume i APU-e...

 moraš priznat da ryzen/vega apu s hbm-om zvući seksi.

Krasno zvuci, jedino ne znam cemu bi to sluzilo i ko bi to kupovao...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Evo ja prvi, ako bi proc bio u skladu s najavama, dakle cetiri jezgre u rangu nekog i5 haswella i sa igpu u rangu rx 460
naravno, sve to za max soma kuna :)
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
picajzla0707 kaže...
Evo ja prvi, ako bi proc bio u skladu s najavama, dakle cetiri jezgre u rangu nekog i5 haswella i sa igpu u rangu rx 460
naravno, sve to za max soma kuna :)

 Da da i jos dobis gratis Playboyevu zecicu uz to :)

16 godina
moderator
offline
AMD Ryzen CPU

Meni su APU-i dobar izbor za laptope na kojima se povremeno igra, pod uslovom da se može APU izvaditi.

Dosta često na laptopima vrisne grafika i onda pušiš, a ovako imaš mogućnost ne samo zamjene već i nadogradnje.

10/10 would buy that.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2017 11:50 (DrNasty).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tu se radi o grafici u procesoru, tako da tesko da ces ju vaditi ali i da ce riknuti.
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Znam, zato i kažem (pod uslovom da se CPU (APU) može izvaditi, da nije zalemljen.

Obično kad je poseban GPU, oni ga zaleme na ploču pa kad vrisne, onda je piz.darija.

A Ryzen APU s Vega grafikom bi stvarno bio moćan laptop.

7 godina
offline
AMD Ryzen CPU

kupih vec, doduse u PS4 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice