Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.686.891
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...
Paolo Maldini kaže...

S tobom sam gotov, sve imaštu i tu. Bez uvrede.

 Na žalost nisam se trebao niti uputiti u raspravu s tobom...

Prozivas za nesto, onda ti obrazlozim razloge koji su i zatim me jos nazivas Drama Queen.. 

 

1. Nazvao si me "glupim" jer kupujem neracionalno

2. Nazvao si me financijski nepismenim

3. Nazvao si me Drama Queen.

 

Ja sam jos ostao skuliran, nisam siguran da bi trebao biti...

 

 

A pazi sve zato jer sam rekao da je meni AOC loš monitor, nakon toga si krenuo s svojim nacinom... ako to nije istina sto je...

 

1. Nemoj mi stavljati riječi u usta, ja sam te nazvao neracionalnim, sam si sebe nazvao glupim.

2. i 3. nisu uvrede, nego konstatacije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 11:36 (Paolo Maldini).
16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dery kaže...

Ono kad lovci na dezinformatore dezinformiraju pa kažu da riza nije za hi rr gaming. Evo sa novom rtx2080 test.

 ispao sam iz štosa što se rize tiče, da li je moguće dobit 4.2 ghz na prosječnom primjerku?

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Moj stabilan na 4.2ghz ali napon je visoko i jači cooler treba, stoga je na 4ghz , ne vidim neku razliku .Najviše bi dobio sa boljom memorijom ali ne baca mi se lova za par fps-a.

kradem mine iz minskog polja
7 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

1 serija novijeg datuma proizvodnje i 2 serija vjerovatno sve moze na 4.2 sa malo boljom plocom i hladjenjem, naravno da je potrosnja onda oko 200 plus vati.

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Nemam se kaj trudit, cak i oni bez kulture i obrazovanja jednog SP igraca vide o kakvom je slucaju ovdje rijec.
16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Paolo Maldini kaže...
toxic kaže...
Paolo Maldini kaže...

S tobom sam gotov, sve imaštu i tu. Bez uvrede.

 Na žalost nisam se trebao niti uputiti u raspravu s tobom...

Prozivas za nesto, onda ti obrazlozim razloge koji su i zatim me jos nazivas Drama Queen.. 

 

1. Nazvao si me "glupim" jer kupujem neracionalno

2. Nazvao si me financijski nepismenim

3. Nazvao si me Drama Queen.

 

Ja sam jos ostao skuliran, nisam siguran da bi trebao biti...

 

 

A pazi sve zato jer sam rekao da je meni AOC loš monitor, nakon toga si krenuo s svojim nacinom... ako to nije istina sto je...

 

1. Nemoj mi stavljati riječi u usta, ja sam te nazvao neracionalnim, sam si sebe nazvao glupim.

2. i 3. nisu uvrede, nego konstatacije.

Promašen slučaj čak i da si pogodio što nisi.

Nisu niti u jednom momentu trebale biti dio ovo rasprave, sam si zahebo cijelu situaciju jer si se našao uvrijeđen što ti je monitor tek osrednji i ništa više od toga.

 

Nikad ali nikad se nebi spuštao na nivo u koji si ti otišao ma koliko god sugovornik bio u krivi, to dovoljno govori o samim osobama preko puta.. Meni je realno dosta i realno nastojat cu te izbjegavati kao korisnika jer si doslovno toxican u svakom pogledu.

 

Lp,

16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dery kaže...

Moj stabilan na 4.2ghz ali napon je visoko i jači cooler treba, stoga je na 4ghz , ne vidim neku razliku .Najviše bi dobio sa boljom memorijom ali ne baca mi se lova za par fps-a.

a onda baš i ne moze jer ga ne mozes/ ne zelis drzat na tolikom naponu 24/7. 

 

dabar_solta_V2 kaže...

1 serija novijeg datuma proizvodnje i 2 serija vjerovatno sve moze na 4.2 sa malo boljom plocom i hladjenjem, naravno da je potrosnja onda oko 200 plus vati.

 Odlično, znači napredovali su od prve serije rize. Sjećam se da od 3 primjerka r5 1600 niti jednog nisam mogao dobit na 4.1 ghz pri dosta visokom naponu.

 

5 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dery kaže...

 Nisu za tebe igre.Jesi igrao npr. stalkera. gdje ima stotine side missiona i svaki potez mijenja tijek igre.Samo on vrijedi više nego sve mp igre zajedno do danas.

// Meni taj stalker nikako nije sjeo. Izvinjavam se ostalima što sam upao kao padobranac. Samo vi nastavite

14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dabar_solta_V2 kaže...

1 serija novijeg datuma proizvodnje i 2 serija vjerovatno sve moze na 4.2 sa malo boljom plocom i hladjenjem, naravno da je potrosnja onda oko 200 plus vati.

 pozdrav, za tebe i derry-a...

 

na koliko vam je Vcpu za 4.2 GHz na Ryzenu 2600?

 

na mom PCu sam stavio onak iz zeze na RMasteru 1.3 V i 4.0 GHz glatko odradilo, iako svi vele da treba i 1.35 koji je kao gornja granica potpuno sigurnog dugotrajnog rada...

 

a klokanje iz UEFIa, koje parametre ste postavljali?

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Bit će kresanja detalja

 

 

 Ubisoft na djelu, 1080 pada ispod 60fps na FullHD-u.

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

1.25v  za 4ghz je dovoljno testiraj prime 

kradem mine iz minskog polja
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dery kaže...

Moj stabilan na 4.2ghz ali napon je visoko i jači cooler treba, stoga je na 4ghz , ne vidim neku razliku .Najviše bi dobio sa boljom memorijom ali ne baca mi se lova za par fps-a.

 Slazem se da je kupovina b-die memorije bacanje para ako se igra na 60-75hz monitoru, ali nije istina da se dobije samo par FPS-a sa boljom memorijom. Kod Ryzena se zapravo dobije puno vise od same memorije nego overklokom procesora, pogotovo bi ti sa 3000 16-18-18-38 imao osjetan skok.

16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
dery kaže...

Moj stabilan na 4.2ghz ali napon je visoko i jači cooler treba, stoga je na 4ghz , ne vidim neku razliku .Najviše bi dobio sa boljom memorijom ali ne baca mi se lova za par fps-a.

 Slazem se da je kupovina b-die memorije bacanje para ako se igra na 60-75hz monitoru, ali nije istina da se dobije samo par FPS-a sa boljom memorijom. Kod Ryzena se zapravo dobije puno vise od same memorije nego overklokom procesora, pogotovo bi ti sa 3000 16-18-18-38 imao osjetan skok.

 pazi kako kod mene Ryzen funkcionira.

Memorija može i na 3600mhz stabilno ako je proc na default taktu, kako povecavam takt procesora tako memorija moze biti nize.

Npr za 4.2ghz mi je 3000mhz maks iznad toga ne ide..

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Kod Ryzena+ su dosta popravili stvar sa memorijom, naravno uvijek te moze potrefiti primjerak sa losijim IMC-om, al mislim da se ovo kod tebe prvenstveno zbog ploce desava. Bilo bi zanimljivo vidjeti sto bi se dogodilo kad bi tovg Ryzena i memoriju ustekali u bolju plocu.

 

Kakvi su ti tajminzi kad tako stavis na 3600?

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 13:27 (war3_tft).
16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...

Kod Ryzena+ su dosta popravili stvar sa memorijom, naravno uvijek te moze potrefiti primjerak sa losijim IMC-om, al mislim da se ovo kod tebe prvenstveno zbog ploce desava. Bilo bi zanimljivo vidjeti sto bi se dogodilo kad bi tovg Ryzena i memoriju ustekali u bolju plocu.

 

Kakvi su ti tajminzi kad tako stavis na 3600?

 cl 16-18-18-18 (sad ne mogu tocno pogledati ali to je to)

na 3000 ih imam na 15-15-15-15

default dolaze s klasicnih cl16 (def su i 3000mhz)

ploca je def za sutnut ali kad radi nek radi, da npr proc moze na 5ghz i da sam siguran da cu s novom plocom tu negdje dobit vec bih napravio zamjenu..ovako mi se ne isplati taj rizik. ioanko je upitno kolko cu dugo jos biti na amd-u. Valjda dok ne pojedem onu janjetinu..

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 13:30 (toxic).
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Standarni ryzen1 tajminzi 63-75-75-3456 1.8V 

 

Ma zajeb...se on je to znao fino ustelavati kad smo znali nabaciti koji bf1/bfV zajedno...  

Ma ploca je govno i tocka. ocito napon smeta cim ne dozvoljava paralelni max OC pa negdje nesto izbacuje... 

Nebi trebala imati utjecaj klok procesora na klok memorije, ja nisam mogao dignuti na 4000mhz ni na stock taktu... jedino single chanell 4000+ islo bez obzira na klok proca

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...
 ioanko je upitno kolko cu dugo jos biti na amd-u. Valjda dok ne pojedem onu janjetinu..

 Hahahah jedino te ta janjetina drzi jos uz tu plocu...kad je 2g.dogodine u 9mj?

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Nemas ti potrebe ici sa AMD-a vec samo rijesit tu plocu. Mogao si uzeto onu x370 Taichi sto je kolega prodavao za 1k kn, mozda si mogao spusitit jos stoju, rijesiti ovu svoju za cca 400kn i bio bi miran.

 

Cim sam vidio oglas sjetio sam se tebe, al bilo mi glupo javljati se kad si vec rekao da nemas namjeru plocu mijenjati...

16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
toxic kaže...
 ioanko je upitno kolko cu dugo jos biti na amd-u. Valjda dok ne pojedem onu janjetinu..

 Hahahah jedino te ta janjetina drzi jos uz tu plocu...kad je 2g.dogodine u 9mj?

 Pa naravno. Rekao sam i toga se drzim, kad ovako javno padne deal onda se toga drzim ko pijan plota i gore :)

war3_tft kaže...

Nemas ti potrebe ici sa AMD-a vec samo rijesit tu plocu. Mogao si uzeto onu x370 Taichi sto je kolega prodavao za 1k kn, mozda si mogao spusitit jos stoju, rijesiti ovu svoju za cca 400kn i bio bi miran.

 

Cim sam vidio oglas sjetio sam se tebe, al bilo mi glupo javljati se kad si vec rekao da nemas namjeru plocu mijenjati...

 Vise manje se slazem. no... ajmo pustit da vrijeme pokaze svoje 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...

Nemas ti potrebe ici sa AMD-a vec samo rijesit tu plocu. Mogao si uzeto onu x370 Taichi sto je kolega prodavao za 1k kn, mozda si mogao spusitit jos stoju, rijesiti ovu svoju za cca 400kn i bio bi miran.

 

Cim sam vidio oglas sjetio sam se tebe, al bilo mi glupo javljati se kad si vec rekao da nemas namjeru plocu mijenjati...

 nije to samo trošak ploče, mora uračunati i jednu antilopu/gazelu za lava  na kraju mu bolje da čeka još 10-11mjeseci, ovako bi ga izašlo ko da uzima x299 i 7980xe 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 13:43 (lav1000).
16 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Jel itko zna gdje i kako nabaviti ovakvo kuciste?

 

 

Moze biti i slicno

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Na koji dio tocno mislis? Ovaj stakleni display?

7 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Stjepane ostavi se palčićarenja, i pokaži nam kako ac 120 hladi proc od 170w, da se malo kolektivno nasmijemo 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 15:02 (lav1000).
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

AC 120 aka tumor.

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

Jel itko zna gdje i kako nabaviti ovakvo kuciste?

 

Moze biti i slicno

 https://www.nabava.net/search.php?q=S340+Elite

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

Stjepane ostavi se palčićarenja, i pokaži nam kako ac 120 hladi proc od 170w, da se malo kolektivno nasmijemo 

 Pa dobro jel dosta tvog plača od TD, doklen više

Prestani pisat sranja pa ih nećeš brati kao kite cvijeća.

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
dery kaže...

Moj stabilan na 4.2ghz ali napon je visoko i jači cooler treba, stoga je na 4ghz , ne vidim neku razliku .Najviše bi dobio sa boljom memorijom ali ne baca mi se lova za par fps-a.

 Slazem se da je kupovina b-die memorije bacanje para ako se igra na 60-75hz monitoru, ali nije istina da se dobije samo par FPS-a sa boljom memorijom. Kod Ryzena se zapravo dobije puno vise od same memorije nego overklokom procesora, pogotovo bi ti sa 3000 16-18-18-38 imao osjetan skok.

koliko je bitna razlika u memoriji mozes vidjeti na ovom primjeru, kod "obicne" memorije, koja nije B-die

 

ne samo u FPS-u vec u tome kako CPU bolje radi sa brzom memorijom i boljim latencijama

 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Paolo Maldini kaže...
lav1000 kaže...

Stjepane ostavi se palčićarenja, i pokaži nam kako ac 120 hladi proc od 170w, da se malo kolektivno nasmijemo 

 Pa dobro jel dosta tvog plača od TD, doklen više

Prestani pisat sranja pa ih nećeš brati kao kite cvijeća.

doklen   nemaš pojma o HW-u, vidim ni pravopis ti nije jača strana, te si kockoglava vlašetina iz Dicma ili neke još gore pripizdine 

 

vaši TD mi uljepšaju dan, kao što u više navrata rekao, samo su potvrda da sam rekao istinu i pogodio u samu srž tematike 

 

OT 

tvoj guru po ghostingu i mutnoj slici je sam izjavio da hladi 170w procesore sa tim gabor hladnjakom, pa ajde da vidimo....

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 15:41 (lav1000).
7 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...
....

 pazi kako kod mene Ryzen funkcionira.

Memorija može i na 3600mhz stabilno ako je proc na default taktu, kako povecavam takt procesora tako memorija moze biti nize.

Npr za 4.2ghz mi je 3000mhz maks iznad toga ne ide..

 obavezno digni soc voltage bar 0.2v i 1.8v PLL na bar 1.9v i dram load line digni na maks ako ima opcija...
ugl ryzen je klasika amd treba sve moguće voltaže dizat u nebo i sve to dobro hladit

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Ne znam za ove ostale ali sa SOC naponom mora paziti, mislim da je gornja granica 1.25v, a pozeljno je da je i nizi.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice