AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.037
|
čitano: 5.209.242
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
DarthMarkus kaže...
hahhaajaads kaže...

 

3900X na B350... 

 Baš me zanima kombo 3600x i AB350...

 cemu? memorijski kontroler je garbagge na toj liniji...boje 450 i470 padaju ko ludi sa cijenama

 Zato što na forumu dosta nas ima tu ploču.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zato da vidimo isplati li se / treba li se mjenjati ploca, za nas koji smo vec na ryzenima.

 

Za nekog tko prvi put kupuje, nema dileme, nece uzimati b350 plocu kad su b450 neznatno skuplje (ili cak i nisu, za ekipu sa kvalitetnim b350 plocama).....

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 

3900X na B350... 

 Tu maticnu ja imam na jednom kompu. Gotovo identicna je sa onom pro verzijom.

Zanimljivo je to sto posljednji asrockov bios oficijalno ni ne podrzava 3900x, ali je, eto pokrenuo.

P.S. BTW, jel' netko cuo udarac groma, covjek 'ladno kaze, uffff, jako je udario i krene flashati

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 Zato što na forumu dosta nas ima tu ploču.

 Da, i ja bi volio vidjet kak radi ali na obicnom 3600. Tipa usporedba B350/450/370/470...

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...

P.S. BTW, jel' netko cuo udarac groma, covjek 'ladno kaze, uffff, jako je udario i krene flashati

 

 A cuj, ploca manje ili vise.... ionako je rekao da ih ima u ormaru.....

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
DarthMarkus kaže...

 Zato što na forumu dosta nas ima tu ploču.

 Da, i ja bi volio vidjet kak radi ali na obicnom 3600. Tipa usporedba B350/450/370/470...

 pa radice dobro sta je do 65w 6 jezgre blagi clockovi...nevjerujem da ce se moci i OC vise kako mijenjas plocu(moguce malo do VRm-a i biosa) znam samo da su memorijski kontroleri na 350 i370 sranje...na 450 i470 su popravili a vidi na 570 navodno mozes i preko 4700 memoriju naterati... svem ovisi sta se treba..ako se nezeli promijenjiti na brzu memoriju vec samo procesor a onda bih i ja vjv ostavio i da imam 350 plocu i roknuo u nju maksimalno 3600(x)

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zamislio sam, sviđa mi se! 

 

Btw, TUF više nema plastični oklop za skupljanje prašine, pass!

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 12:54 (metallic).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Krinđ ...Bokte neće...

 

E da je ovo sad od Intela cijena Rambo bi pocrtao cijeli forum.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
10 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Krinđ ...Bokte neće...

 

E da je ovo sad od Intela cijena Rambo bi pocrtao cijeli forum.

 cekaj da dodje k sebi nakon jucerasnjeg hype-a pa ce naci vec neku pametnu usporedbu kako ces imati vamo RAID 15 GB u sekundi sta ja znam,fan koji ce vjv nakon tog raida ispuhati svoje za godinu dana rada ...sto opet nece nikako opravdati cijenu ovu..

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
metallic kaže...
Inače da danas kupuješ, AMD 3600 "ALL THE WAY"!!!

 

 

 Zašto?

 

Ryzen 2600 i MBO kupiš za cijenu Ryzen 3600, malo ga klokneš i imaš cc 10% lošije performanse u igrama. Za razliku u novcima kupi si 16 giga rama. Za kućnog korisnika, gamera ne vidim bolje.

 

 Pa upravo su novi ryzeni baš to, par posto slabiji u igrama od intela. Uključujuci I 9900k koji povede u nekim igrama za 20ak 30 fpsa pa nudi 220 umjesto 200, I to je opet 10-15%. I sad ako ryzen novi daje stabilni 144fpsa upravo je postigao ono da intel postane deminishing return. Zašto da platim silne novce za 9900k ili 9700k da imam 200 umjesto 180 fpsa? Kakvu korist dobivam?

Ista paralela koju si ti rekao, zašto da kupim r5 3600 kad mogu za te novce kupit r5 2600 I imat neznacajno lošije perf. Iako ni se u bencmarcima čini veća razlika između zen+ i zen2

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A zasto ove asusice u linksa imaju samo 24 mjeseca garancije ? Ne ocekuju da ce coolercic dulje pozivjeti ?!?!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pacijent007 kaže...
XXX kaže...
metallic kaže...
Inače da danas kupuješ, AMD 3600 "ALL THE WAY"!!!

 

 

 Zašto?

 

Ryzen 2600 i MBO kupiš za cijenu Ryzen 3600, malo ga klokneš i imaš cc 10% lošije performanse u igrama. Za razliku u novcima kupi si 16 giga rama. Za kućnog korisnika, gamera ne vidim bolje.

 

 Pa upravo su novi ryzeni baš to, par posto slabiji u igrama od intela. Uključujuci I 9900k koji povede u nekim igrama za 20ak 30 fpsa pa nudi 220 umjesto 200, I to je opet 10-15%. I sad ako ryzen novi daje stabilni 144fpsa upravo je postigao ono da intel postane deminishing return. Zašto da platim silne novce za 9900k ili 9700k da imam 200 umjesto 180 fpsa? Kakvu korist dobivam?

Ista paralela koju si ti rekao, zašto da kupim r5 3600 kad mogu za te novce kupit r5 2600 I imat neznacajno lošije perf. Iako ni se u bencmarcima čini veća razlika između zen+ i zen2

 Samo, ako ideš na full novu platformu, ploče su za plakati cijenom. 

 

Do sad je praksa bila da su x370x470 bile nešto jeftinije, ovo za sada nije baš sjajno.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sjetite se da uz info od kolege Valentin, sad bojkotiramo ASUS(u HR) zbog zlikovastog uvoznika. Hehe

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne moraš uzeti x570, slobodno neku x470 ili bolju b450 za 800 900kn I nema problema, pogotovo ne na r5 3600, čak ni na r7 3700 ne vjerujem da bi bilo problema. 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 

3900X na B350... 

Pa da proc radi bez frke, ali to je i očekivano na takvoj Asrock naponskoj regulaciji.Zato recimo i ova dole vrlo popularna matična bez frke podržava taj proc.Jel ta matična idealna za taj proc pa nije, ali kome ne treba PCIE 4.0 i ostale tričarije tu nema nikakvih problema.Pa nije Asrock glup, oni su temeljito testirali R9 3900X na jeftinoj matičnoj ploči.Dakle stavi proc u matičnu i vrti kaj očeš, a od klokanja na Ryzen 3000 ionako nema previše koristi. 

 

https://www.asrock.com/mb/AMD/AB350%20Pro4/index.asp#CPU

 

Sad se vidi kakva je đubrad MSI ekipa, koja je na dolnjem primjeru blokirala i 65W TDP Ryzene na jeftinoj 350 matičnoj ploči.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?jumpto=5942941&sort=asc&view=flat&page=398

dabar_solta_V2 kaže...

nemos virovat sta je ekipi napravilo od glave to sta je ryzen u par fps-a od intelai to u nekakvim opcenito slabo optimiziranim igrama i za intela i amda.. btw napadat ramboksa na takav nacin pa jeli ovo vrtic? 

nisam fan ni jednih ni drugih i jedino sta sam primjeti od ovoga release-a je da su cjene više nego prije i mbo i cpu... dok je intel malo pojeftini ali i dalje preskupo.

Pa to sam ja več ranije dijagnosticiral, ili "sindrom preplačivanja Intel procesor ili vrlo nezgodan PTSP".Ryzen 3000 je potpuno obezvrjedio kupnju novih Intel procova, ili upgrade sa Intel 4/4 ili 6/6 proc na i9 9900K.Zelenaš je pregažen na dvije strane, ne znaš di je gore uzmi krunicu pa moli.Dakle upgrade sa žutanjaka je mrtav ili uništen(prvi krivac je R7 3700X), i zato su ljudi(ima ih jako puno) sa Intel kompovima razočarani i nervozni.Ljudima je jasno u kakvoj su situaciji,  ako nekome treba jači proc jedina logična opcija je skok u AM4 socket dakle nova matična ploča.Za kraj opet isto, Intel cijene neče spustit niti blizu cijenama koje nudi Ryzen 3000.Intel če prije krepat nego drastičnije spustit cijene, ili idealan primjer za to je stari i7 6900K.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=207&jumpto=5340419&sort=asc&view=flat

 

Kaj se ti živciraš ok vrjeđanja, pa to nisu nikakve uvrede nego djetinjarije bez ikakve doze inteligencije.Mene to uopče ne dira, ali zato fino pokazuje nedostatak inteligencije+đumbus na forumu.Ja ne prijavljujem ništa boli me đon, pa eto nek prijavljuje neko drugi kome to smeta.Nek ekipa proba isto recimo na Anandtech, i brzo če završit na barem mjesec dana hlađenja.Gdje ima reda tamo nema ovakvih dječijih prizemnih forumskih trolerskih gluposti.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?jumpto=5942941&sort=asc&view=flat&page=398

 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=197&jumpto=5689361&sort=asc&view=flat

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 14:28 (rambox).
15 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Najjači proc kod naših je 3600, ne da ima se preko R5 naručivat?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Sad se vidi kakva je đubrad MSI ekipa, koja je na dolnjem primjeru blokirala i 65W TDP Ryzene na jeftinoj 350 matičnoj ploči.

 na kojoj ploči? msi je izdao beta biose i za b350/320 ploče...

 

imaju problema s veličinama roma pa su im bete za 3000 seriju u GSE Lite izdanju

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 14:08 (Louis Pluto).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
rambox kaže...

Sad se vidi kakva je đubrad MSI ekipa, koja je na dolnjem primjeru blokirala i 65W TDP Ryzene na jeftinoj 350 matičnoj ploči.

 na kojoj ploči? msi je izdao beta biose i za b350/320 ploče...

 

imaju problema s veličinama roma pa su im bete za 3000 seriju u GSE Lite izdanju

Pusti ga, vidis da je nevaspitan i samo zna pljuvat :) Ez ignore rambox. Da MSI blokira BIOS za nove Ryzene bi se proculo po forumima i IT stranicama. Ovo je gotovo sigurno samo privremeno do prvog stabilnog BIOSa za novu seriju, da nebi bilo da se spali proc kao Stevu iz HW unboxed hehe.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
rambox kaže...

Sad se vidi kakva je đubrad MSI ekipa, koja je na dolnjem primjeru blokirala i 65W TDP Ryzene na jeftinoj 350 matičnoj ploči.

 na kojoj ploči? msi je izdao beta biose i za b350/320 ploče...

 

imaju problema s veličinama roma pa su im bete za 3000 seriju u GSE Lite izdanju

 yap ali to je vec par dana taj isti samo sto su sada stavili ryzen ready

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 14:17 (HCgamingCRO).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
rambox kaže...

Sad se vidi kakva je đubrad MSI ekipa, koja je na dolnjem primjeru blokirala i 65W TDP Ryzene na jeftinoj 350 matičnoj ploči.

 na kojoj ploči? msi je izdao beta biose i za b350/320 ploče...

 

imaju problema s veličinama roma pa su im bete za 3000 seriju u GSE Lite izdanju

Pogledaj opet moj prijašnji post, updejtal sam link.

 

MSI seratori ili šlampavci, eto sad zbog njih Anandtech mora ponovit Ryzen 3000 CPU testiranje.Valjda su taj novi Firmware trebali poslat prije glavnog testiranja, ali ne pa eto sad ti opet testiraj fučkaj ga sad.

 

https://twitter.com/andreif7/status/1148170909322293248?s=09

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dajte molim vas kad kupite nove Ryzene skoknite do teme 5.0ghz klub da razmijenimo iskustva.
 
3 3 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo detaljan test doktora iz laboratorija.. https://www.tomshw.de/2019/07/07/amd-ryzen-3900x-und-3700x-im-test-igorslab/ mislim budimo realno 3700x moze se usporedjivati sa 9700k nikako 9900k jel to nije isiti price point ljudi moji??!! 100 seura dolara is razlika je u tomu..za skoro pare 9900 amd vam daje 12 jezgri gdje i9 nakraju placve iskreno i pored single core performance...jedino ryzen steka u latencijama za ram i tako al to je bilo ocekivano radi tog chipleta dizajna

 

nerazumijem samo zasto postoji ovaj 3800x on kvari cijelokupnu sliku ovog line-upa...

ali kako je ramby rekao i skidam mu kapu..otpocetka govori stafetu nosi 3600 i tu se nema sta reci taj malisan je pokorio u price performancu svaki procesor na trzistu...

evo neke usporedbe triju ryzena u nekim igrama https://www.reddit.com/r/Amd/comments/ca9exq/3600_vs_3700x_vs_3800x_gaming_benchmarks/

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 14:44 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Dajte molim vas kad kupite nove Ryzene skoknite do teme 5.0ghz klub da razmijenimo iskustva.

 Koja je svrha nabrijavanja Gigahertzima? Meni bi veći baja bio kad bi cpu na 1GHz imao takav ipc. Neki još nisu izašli s kanticama iz pješčanika.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ja sam odlučio pričekat R3 Ryzene 6
/12 za 100$.
 
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

evo detaljan test doktora iz laboratorija.. https://www.tomshw.de/2019/07/07/amd-ryzen-3900x-und-3700x-im-test-igorslab/ mislim budimo realno 3700x moze se usporedjivati sa 9700k nikako 9900k jel to nije isiti price point ljudi moji??!! 100 seura dolara is razlika je u tomu..za skoro pare 9900 amd vam daje 12 jezgri gdje i9 nakraju placve iskreno i pored single core performance...jedino ryzen steka u latencijama za ram i tako al to je bilo ocekivano radi tog chipleta dizajna

 

nerazumijem samo zasto postoji ovaj 3800x on kvari cijelokupnu sliku ovog line-upa...

ali kako je ramby rekao i skidam mu kapu..otpocetka govori stafetu nosi Ryzen 5 3600 i tu se nema sta reci taj malisan je pokorio u price performancu svaki procesor na trzistu...

evo neke usporedbe triju ryzena u nekim igrama https://www.reddit.com/r/Amd/comments/ca9exq/3600_vs_3700x_vs_3800x_gaming_benchmarks/

 

Pricepoint je nebitan ako su performanse vrlo slične, dakle zelenaš moš uspoređivat sa bilo kojim Intel žutanjkom.

 

Realno postoje dva nosača štafete, a koji če prevagnut to ovisi o kupovnoj moči ili tržištu gdje se proc prodaje.Dolnji Švapski test je sve fino preciziral, dakle ili Ryzen 5 3600 ili Ryzen 7 3700X.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=394&jumpto=5942649&sort=asc&view=flat

 

Pogledaj trenutni updejt Ryzen 3000 prodaje na Mindfactory.Za Njemački standard očekivano, zelenaš je do sada prodan u 800komada u odnosu na zelenaša 470komada.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=397&jumpto=5942826&sort=asc&view=flat

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-7-3700X-8x-3-60GHz-So-AM4-BOX_1313645.html

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-3600-6x-3-60GHz-So-AM4-BOX_1313643.html

 

Za očerupanu Hrvatsku, pa normalno da če kod nas večina ljudi kupovat samo žutanjak.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 15:33 (rambox).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Ja sam odlučio pričekat R3 Ryzene 6
/12 za 100$.

Ja sam te odlučio perma ignore. Kog boli briga.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice