Novo računalo pregrijavanje grafe

poruka: 57
|
čitano: 4.782
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
phoenix2003 kaže...
njuska11 kaže...

molim vas da samo još pogledate ovu sliku evo to mi se desilo prije 2 minute komp je bio idle

driveri su 16.6

Valjda 14.6? To je beta driver. Pomoću alata za deinstalaciju driver-a koji možeš skinuti sa AMD web stranice ukloni driver i instaliraj 14.4 veziju.

14.6 imao sam 14.4 ista situacija

čak sam probao 13.2 jučer opet isto isto isto

14 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

Ako na GPU imaš onaj mali prekidač promjeni mu položaj (naravno kada je računalo isključeno) pa testiraj kako će se ponašati. Provjeri prašinu, napone i da li GPU dobro sjedi u PCIE slotu. Javi šta si uradio pa idemo dalje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

evo dečki ovako mislim da je sve sad možda jasno

 

furmark preset 1080 i 720 benchmark prošao bez problema maksimalna temperatura 74 stupnja

 

ALI ONDA

 

Valley Benchmark DX 11 MSAAx8 reza 1920x1080 rušenje (crni ekran potreban restart klasika u mom slučaju) na 81 stupanj u roku od minute

 

znači servis?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
njuska11 kaže...

evo dečki ovako mislim da je sve sad možda jasno

 

furmark preset 1080 i 720 benchmark prošao bez problema maksimalna temperatura 74 stupnja

 

ALI ONDA

 

Valley Benchmark DX 11 MSAAx8 reza 1920x1080 rušenje (crni ekran potreban restart klasika u mom slučaju) na 81 stupanj u roku od minute

 

znači servis?

Receno ti je bar 3-4 puta - GARANCIJA + TVOJ PROBLEM = SERVIS.

Ne cackaj, ne mrdaj, ne talasaj. Komp po nekom posalji u Futuru ili ako ga saljes sam - gledaj ga sto bolje zastititi (primarno mislim na HDD jer pakete prevoze mulci koji se s tim nabacuju). Ako se decki iz future slazu - posalji ga bez HDD-a jer imas i friske windoze i probao si hrpu drivera pa je vjerojatno problem u grafi (moguce mozda i napajanje/ploca) ali ne vjerjuem da je do HDD-a. Ako decki iz Future kazu da saljes i disk, pitaj da li ga smijes zastiti unutar racunala (antistaticka folija pa pucketava plastika u par slojeva u onda jos zguzvanog papira u 5.25" otvore pa disk u sredinu i zastitis selotejpom). Hladjenje ti je malo kriticno s jednim ventom, ali opet, ne bi se trebalo tako manifestirati. 99% sam siguran da dobijas novu grafu.

battlelog: b4stardo_CRO
11 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

Ili ju probaj testirat kod nekog frenda, ak i tam puca onda šalji samo grafu, a dok je na servisu bar možeš koristiti komp, ne moraš bit bez njega 2-3 tjedna.

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

Molim te kolega prestani eksperimentirati doma sa ventovima,sa otvaranjem kucista,sa vadjenjem grafe. Komp je slozen u servisu i problem mora biti otklonjen kod njih. 

Vec sam napisao da se ne igras jer je sve pod garancijom.Tvoj komp nije bas jeftin,a ti sad odluci. Sve sto radis,radis na vlastitu odgovornost.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
tadic kaže...

Molim te kolega prestani eksperimentirati doma sa ventovima,sa otvaranjem kucista,sa vadjenjem grafe. Komp je slozen u servisu i problem mora biti otklonjen kod njih. 

Vec sam napisao da se ne igras jer je sve pod garancijom.Tvoj komp nije bas jeftin,a ti sad odluci. Sve sto radis,radis na vlastitu odgovornost.

a gdje sam ja ikad rekao da sam experimentirao sa ventovima ili vadjenjem grafe? jedino sto sam napravio je skinuo poklopac od kucista pa to svatko zna i trebao bi znati ne vidim u cemu je problem.Isto tako nevidim problem u benchmarku na furmarku ili valley programu.Btw komp je stigaou u servis i valjda će se sve to riješiti.

15 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

ajd pa javi šta je bilo

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

Izbriši catalyst (ccc) kad budeš stavljao nove drivere, i ponovo ga instaliraj ili makar vrati postavke na standard, ako si dirao po njemu, i mrdo oko vsinc ili sličnih stvari samo zato što si mislio da ćeš nešto poboljšati. Varaš se, samo si zeznuo stvar. 

Ja sam imao slučaj na jenom računalu gdje sam gasio vsinc u ccc, iako nisam to trebao dirati, takve slučajeve sam našao i na netu, googlaj malo.

Uglavnom, igre ti dodjeljuju postavke grafike, pa oko CCC najbolje ne dirati ništa.

Mislim slučaj je banalan, i meni je bilo glupo. Ali sam ustanovio da je grafa radila na 100% i naravno kao i vent, zbog postavki koje nisam trebao mijenjati.


CCC novi, ili sve na standardne postavke pa probaj onda.  

Ne mora znači ti da je slučaj takav kod tebe, ali probaj s ovim. Pa vidi šta ćeš dalje.  

Đuro#2155
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.5.2014 12:58 (Franjo15).
Moj PC  
0 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
Franjo15 kaže...

Izbriši catalyst (ccc) kad budeš stavljao nove drivere, i ponovo ga instaliraj ili makar vrati postavke na standard, ako si dirao po njemu, i mrdo oko vsinc ili sličnih stvari samo zato što si mislio da ćeš nešto poboljšati. Varaš se, samo si zeznuo stvar. 

Ja sam imao slučaj na jenom računalu gdje sam gasio vsinc u ccc, iako nisam to trebao dirati, takve slučajeve sam našao i na netu, googlaj malo.

Uglavnom, igre ti dodjeljuju postavke grafike, pa oko CCC najbolje ne dirati ništa.

Mislim slučaj je banalan, i meni je bilo glupo. Ali sam ustanovio da je grafa radila na 100% i naravno kao i vent, zbog postavki koje nisam trebao mijenjati.


CCC novi, ili sve na standardne postavke pa probaj onda.  

Ne mora znači ti da je slučaj takav kod tebe, ali probaj s ovim. Pa vidi šta ćeš dalje.  

Pise gore da je komp vec stigao u servis ...

battlelog: b4stardo_CRO
13 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

Pozzz kolega. Je li rijesen problem sa pregrijavanjem (sa grafom)

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
tadic kaže...

Pozzz kolega. Je li rijesen problem sa pregrijavanjem (sa grafom)

još je na servisu rekli su da do kraja tjedna će riješiti pa se ja nadam tome

bez brige kad se problem riješi postat ću šta je bilo tako da ubuduće korisnici ovog foruma mogu si pomoći sa ovom temom

14 godina
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
njuska11 kaže...
tadic kaže...

Pozzz kolega. Je li rijesen problem sa pregrijavanjem (sa grafom)

još je na servisu rekli su da do kraja tjedna će riješiti pa se ja nadam tome

bez brige kad se problem riješi postat ću šta je bilo tako da ubuduće korisnici ovog foruma mogu si pomoći sa ovom temom

Svim servisima uvijek ista priča{#}. A sigurno je ispravna, samo oni moraju nešto važno na njoj da riješe!{#}

11 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

Pa u subotu je napisao da je stigla u servis, danas je srijeda. Pa nije prošlo 30 dana da misliš da je već trebala bit rješena. Jedino ako je u servisu u Mađarskoj, onda će potrajati još 50ak dana {#}

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
Texpi kaže...

Pa u subotu je napisao da je stigla u servis, danas je srijeda. Pa nije prošlo 30 dana da misliš da je već trebala bit rješena. Jedino ako je u servisu u Mađarskoj, onda će potrajati još 50ak dana {#}

Ne shvataš ti mene. Imam ja jednog prijatelja koji ima prilično jaku prodavnicu računala i hardware-a. Svako računalo doneseno na servis je imalo veeeeliki kvar.{#}

12 godina
neaktivan
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

servis je na futuri it jer sam tamo kupio računalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
njuska11 kaže...

servis je na futuri it jer sam tamo kupio računalo

Bude ti to brzo bilo riješeno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.6.2014 22:09 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
phoenix2003 kaže...
Texpi kaže...

Pa u subotu je napisao da je stigla u servis, danas je srijeda. Pa nije prošlo 30 dana da misliš da je već trebala bit rješena. Jedino ako je u servisu u Mađarskoj, onda će potrajati još 50ak dana {#}

Ne shvataš ti mene. Imam ja jednog prijatelja koji ima prilično jaku prodavnicu računala i hardware-a. Svako računalo doneseno na servis je imalo veeeeliki kvar.{#}

sve ovisi od trgovine do trgovine, ti koji tako rade kao tvoj prijatelj su za mene idioti koji samo hoce izmusti lovu i prevariti i svojeg prijatelja u svoju korist

 

znam ih jako puno, a opet znam i jako malo onih koji tako ne rade, niti pričaju, niti išta lažu...već sve onako kako je i kako treba biti prema kupcu

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
14 godina
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
FakeDeath kaže...
phoenix2003 kaže...
Texpi kaže...

 

sve ovisi od trgovine do trgovine, ti koji tako rade kao tvoj prijatelj su za mene idioti koji samo hoce izmusti lovu i prevariti i svojeg prijatelja u svoju korist

 

znam ih jako puno, a opet znam i jako malo onih koji tako ne rade, niti pričaju, niti išta lažu...već sve onako kako je i kako treba biti prema kupcu

Naivno, naivno.... Za početak pogledaj nekoliko epizoda Mućki i pročitaj koju epizodu Alan Forda, svijet funkcionira na takav način. To znaju oni o kome govorim ne potrošači koji većinom nemaju tri čiste.....

12 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

zašto naivno? nisam ja od jučer i znam većinu trgovina kako funkcionira a znam i kako ja sam funkcioniram

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

Vazno je da covjeku sto prije otklone kvar i da se moze sluzit svojim racunalom. Za ta neka prepucavanja otvorite temu pa se svadjajte do mile volje. Nemojte vise spamat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

evo javili mi da je grafička neispravna i sad čekaju uvoznika da im javi koju ću grafičku dobiti

 

EDIT: javili mi da će staviti r9 280x i poslat ga danas kući nadam se da će biti sve u redu

ja sam futurom zadovljan od prvog dana valjda će tako biti i do zadnjeg

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.6.2014 11:22 (njuska11).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

odlično dobit češ jači gpu

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

od danas sam ponosan vlasnik R9 280x

evo sve je prošlo u najboljem redu sad sam još i jaču grafu dobio hehe

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

još me jedna stvar muči na kutiji od grafe piše da je potrebno minimalno 750 W a ja imam 550 W XFX napajanje

sve radi kako treba ali....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Novo računalo pregrijavanje grafe

Biće to u redu. 750W je potrebno za CrossFire.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.6.2014 21:30 (phoenix2003).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Novo računalo pregrijavanje grafe
njuska11 kaže...

još me jedna stvar muči na kutiji od grafe piše da je potrebno minimalno 750 W a ja imam 550 W XFX napajanje

sve radi kako treba ali....

to je namjenjena deklaracija za šrot marke tj ona napajanja koja ne daju stvarnu snagu( citaj losija:)! imas vrhunsko xfx napajanje koje isporucuje stvarnih cca 540w! (primjer neko šrotno MS od 750w ce ti davati mozda max 400-500w ako i toliko) jasno sad cemu tolike brojke?{#} LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.6.2014 21:27 (Stjepanj).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice