Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?

poruka: 20
|
čitano: 9.229
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Memory

imam 4 gb radne memorije

 

otovorio sam task manager i :

 total 4094 mb

 cached 2701 mb

 avilable 2997 mb

 free 351 mb

 

ne znal da li je to u redu no sve imam manje free memorije, i to nakon instalacije drivera za graficku karticu radeon hd 4770 512 mb

 

ali kompjuter radi jednako brzo kao i prije(kao da free memorije ima dovoljno)

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2010 13:35 (fighterZu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Memory

Imas karticu Processes - klikni na zaglavlje stupca Mem Usage da ti se programi sortiraju po zauzecu meorije i gledaj gdje ti odlazi memorija.

15 godina
neaktivan
offline
Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?

64bitni windowsi pretpostavljam? Ako nemaš usporenja u radu, onda se nemaš zašto brinuti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?

na prva tri mjesta su redom firefox, explorer(ne internet već windowsow), i CCC(CATALYST CONTOL CENTER)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?

DA 64-BITNI

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?

No, a o kojim kolicinama govorimo? Kolko ti zauzima Firefox, kolko Explorer, kolko...?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?

možda neki virusić guta memoriju

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?
fighterZu kaže...

na prva tri mjesta su redom firefox, explorer(ne internet već windowsow), i CCC(CATALYST CONTOL CENTER)

Firefox se ne broji, to je program koji si ti otvorio, kad ga zatvoris memorija se oslobada. Explorer ti nece previse varirati, isto kao i CCC. Ne vidim razlog za brigu.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
13 godina
offline
Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?

recimo sad je free memorije 5 mb

no i kad zatvorim firefox, nema previse oslobađanja, no brzina je jednaka kao i prije tako da sam rad na kompjuteru nije usporen, no zabrinjavaju me brojke je prije nego sto sam instalirao nove drivere brojke su bile respektabilnije

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?

i da

74,704 k . firefox

25,6 k explorer

12,6 k CCC

 

A STO SE TICE VIRUSA SIGURAM SAM DA JE CIST( REDOVITO GA PROVJERAVAM)

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2010 13:47 (fighterZu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?

Memorija je i dalje slobodna samo ju je prefetch rezerivirao za sebe (pa će ju dalje dodijeliti po potrebi, ovisno koja aplikacija koliko traži).

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2010 13:51 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?
fighterZu kaže...

recimo sad je free memorije 5 mb

no i kad zatvorim firefox, nema previse oslobađanja, no brzina je jednaka kao i prije tako da sam rad na kompjuteru nije usporen, no zabrinjavaju me brojke je prije nego sto sam instalirao nove drivere brojke su bile respektabilnije

 

Koliko respektabilnije? O kakvim tocno brojkama pricamo? Prije instalacije drivera si imao koliko slobodno? 500MB? 1GB?

 

Neiskoristeni RAM je beskorisan RAM, zato moderni operacijski sustavi koriste sav slobodan RAM za cache, po potrebi se to oslobodi u roku od par mikrosekundi, tako da programi rade nesmetano...

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
13 godina
offline
Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?

pa da bilo je negdje oko 1 gb, kod starih drivera bilo je otprilike više od 1 gb

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2010 13:55 (fighterZu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?

Kako ti to uopce mjeris? Odmah po startupu ili?

 

Ne mozes usporedivati stanje sa startupa prije XX dana sa stanjem danas nakon vise sati rada. Usporeduj jabuke sa jabukama...

 

Dakle gledas ovako: prije instalacije ATI drivera sam na startupu imao XXX MB slobodno, nakon instalacije drivera na startupu imam XXX MB slobodno, pa ces dobiti jasnu sliku koliko su te driveri udarili po memoriji...

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Memory
fighterZu kaže...

imam 4 gb radne memorije

 

otovorio sam task manager i :

 total 4094 mb

 cached 2701 mb

 avilable 2997 mb

 free 351 mb

fighterZu kaže...

pa da bilo je negdje oko 1 gb

Evo da ti objasnim.

 

Ukupno imaš 4094 MB. To je ~4gb. To je sva memorija u kompu i to je ok.

 

Cached je 2701 MB. To je memorija koju je zauzeo SuperFetch i on ju dodjeljuje okolo kako kojoj aplikaciji treba.

 

Avilalble je 2997 MB. To je memorija koja je dostupna u tom trenutku bilo kojoj aplikaciji.

 

Slobodno (free) je 351 MB. To je neiskorištena, "beskorisna" memorija koju će ili pojesti superfetch ili netko drugi, po potrebi.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
13 godina
offline
Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?

ok hvala svima, mislim to mi i nije toliko bitno jer je sam rad na računalu jednak kao i prije, tako da mi i ne smeta, hvala svima još jednom

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?

 total 4094 mb

 cached 2701 mb

 avilable 2997 mb

 free 351 mb

 

 

Ovo boldano je najbitnije.

Nemoraš se uopće brinuti, ima dosta slobodne memorije Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?

da u pravu si, jer najviše memorije zauzima sam sytem, otvorio sam iobitov procces manager i na system pada više od 100 mb memorije, a zatim slijedi firefox sa 98

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2010 14:00 (fighterZu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?

zelio sam samo provjeriti brojki da to nema veze kakve sa uninstalacijom starog i instalacijom novog drivera, no računalo radi kao i prije da promjena niti nema

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zašto imam sve manje slobodne radne memorije?
fighterZu kaže...

zelio sam samo provjeriti brojki da to nema veze kakve sa uninstalacijom starog i instalacijom novog drivera, no računalo radi kao i prije da promjena niti nema

Preporučam da obavezno instaliraš ovaj odlican i vrlo mali programcic MemInfo, on stalno dole u Traybar-u pokazuje količinu zauzete memorije na Windowsima. Najbolje je postavit da program pokazuje količinu slobodne memorije, to je najpraktičnija i najbolje opcija u praksi to sigurno.{#}

 

Pod Settings u tom programu treba staviti kvacicu na ovo kaj je prilkazano dole na fotkama i nema problema. Usput treba obavezno podesit u Windowsima, da Meminfo ikona bude uvijek prikazana dole u Traybar-u kak se to treba podesit vidi se u video na Youtube.{#}

 

MemInfo ima jednu odličnu opciju, pod nazivom Memory Defragmenter preko koje se oslobađa višak memorije koja ostane nepotrebno vezana za neki proces na Windowsima. Ovaj program to radi na siguran način, tako da ne ugrozi niti jedan proces na Windowsima uglavnom tu opciju treba što češče koristiti u praksi.{#}

 

Na ovaj način imaš sve pregledno i kak treba, ak hočeš možeš promjenit i boju oznake ak zatreba usput na videu ispod moš pogledat sva bitna podešenja i opcije koje su iznad spomenute. Uglavnom ovo je sjajan majušni perolaki program, kolko znam ne postoji bolji takve namjene a da usput troši tak malo resursa. Ovak nekaj je odavno trebalo bit ugrađeno u Windowse, jednim pogledom u dole Traybar odma vidiš bitnu informaciju vezano za potrošnju memorije brzo lako te elegantno i vrlo pregledno.{#}

 

http://www.carthagosoft.net/MemInfo.php

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2012 22:16 (rambox).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice