Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.472.562
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
8 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Bili si neki errori u vezi tog zadnjeg update-a.......
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

zanima me dali ima koji "dodatak" koji se postavi na desktop a da javlja kada dospiju e-mailovi na Gmail račun?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

neznam :( ...ali evo ti pravim društvo jer me zanima isto.

 

Dosad koristim smartfon za dojavu  sa google-mail , stavim ga na desk do tipkovnice i PC.

9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gale92,jesi isprobao ovo?
http://www.gmailnotifier.com/
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Na koji način mogu pogledati ključ od Windowsa?

 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Sta vi ljudi mislite na ovaj oglas. Kupio bih retail windowse, ali neznam koliko mogu biti siguran sa ovim:

 

http://www.njuskalo.hr/softver/windows-10-8.1-pro-oglas-17706277

 

a soma kn nije malo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gale92 kaže...

zanima me dali ima koji "dodatak" koji se postavi na desktop a da javlja kada dospiju e-mailovi na Gmail račun?

 

AF139 kaže...

neznam :( ...ali evo ti pravim društvo jer me zanima isto.

 

Dosad koristim smartfon za dojavu  sa google-mail , stavim ga na desk do tipkovnice i PC.

 Zar vam nije jednostavnije u Mail aplikaciju dodati Googleov account i odmah po dolasku maila se pojavi notifikacija i ostane u Action centru? 

16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Zna li netko da li se npr kupljege igre preko microsoft storea mogu sherat na način da dvoje ljudi igra tu istu igru.

 

Npr na xboxu postoji opcija da podijeliš svoj acc s drugim userom i preporučeno netko iz obiltelji može se igrati igre u isto vrijeme.

Pa ne znam jel se može i u windowsima 10 ista stvar?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Digao sam ponovno sustav jer sam ubo novi CPU.

Tokom instalacije nisam imao neta, pa sam se kasnije prijavio na svoj MS račun.

Problem i dalje stoji, favoriti se ne sinkroniziraju, uz jednu novinu. Sad se ni zaporke ne sinkroniziraju. Također, nisam dobio nikakav dijalog da potvrdim da je to moj račun(da mi sinkornizira zaporke). Tokom prijave na MS račun sam potvrdio račun preko telefonskog broja.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pa nije baš za drugi CPU trebalo rušiti sustav...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...

Pa nije baš za drugi CPU trebalo rušiti sustav...

 

Uvijek sam rušio OS kad sam stavljao novu komponentu(CPU, MBO, GPU).

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dex.pwn kaže...
BlackMoon kaže...

Pa nije baš za drugi CPU trebalo rušiti sustav...

 

Uvijek sam rušio OS kad sam stavljao novu komponentu(CPU, MBO, GPU).

 Neko se baš voli patiti :) Ja sam Win7 instalirao kada su izašli... od onda sam promjenio matičnu ploču dvaput, jedno 5-6 procesora promjenio, nekoliko puta ubacivao nove veće sistemske diskove, mjenjao GPU jedno 4 puta, napravio upgrade na Windows 10, od onda još jednom promjenio CPU i sistemski disk, dodao USB 3.0 karticu, ubacio dodatni SATA kontroler... i sve radi bez problema?!?! Nije baš da mi se reinstalirava komp "iz čista mira" :)

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...

Pa nije baš za drugi CPU trebalo rušiti sustav...

 kod windowsa 10 možeš promjeniti bilo koju komponentu i windows će raditi. ja sam prelazio s socket 775 na 1151 (potpuno novo računalo) i samo sam prebacio ssd. windows se sam optimizirao i radi bez greške

nemam za potpis
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Znam. No svakako sam imao problema s Edgeom. Addonsi ne rade jednokrakih
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav

 

evo ovako...imam win 10 pro 64 bit, ali na 40gb SSDu.   Mislim da sam cak jedan update stavio na HDD

 

kako prebaciti windowse na veci SSD disk od 120gb, nekakvim clone programom?   I da li ce OEM licenca biti sa time prekinuta?

noob al volim učit
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito

Licenca bi ti trebala raditi i dalje.

Mislim da moraš ponovno instalirati Windowse.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dex.pwn kaže...

Licenca bi ti trebala raditi i dalje.

Mislim da moraš ponovno instalirati Windowse.

 -kak to 'misliš'? Znaš ili ne?

 

ID nema veze s HDDom, može cloniranje-migracija, može clean.. svejdno. U oba slučaja je ID isti, aktivacija.. (u suprotnom ni clean ne bi bio aktiviran, tj kod promjene npr MBO).

 

edit: i objašnjenje.. ugl su korisnici imali win na HDDu i kupovali SSD.. tad je jednako pravilo, ali se zbog performansi, AHCI-trim i sl. sitnica, uvijek preporuča clean install. To je zbog optimalnih performansi, ne zbog aktivacije ili mogućnosti kloniranja i sl. (btw, soft za kloniranje-backup bi tad bio besmislen).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2016 23:06 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

ok tnx...budem clean install napravio onda ako je jednostavnije. Nego kako mi je mali SSD bio, znam da sam neki veci update, mislim cak aniversary stavio na HDD... pa me zato frka, neznam da se ne pošemeri nesto.

noob al volim učit
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-gle 'frka' te a kupio si veći ssd.. i što sad? :)

-jedna (ajmo reč sigurnja metoda..), izvadiš stari ssd, staviš novi, instaliraš .. i kad vidiš da je sve OK, spojiš stari, iskopiraš potrebne dokumente..

-u slučaju da nešto nije OK, jednostavno vratiš nazad stari ssd i ništa se nije ni desilo. Možeš ponovitii postupak dok ne prođe.. frka? Klik-next u 99%..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

haha ma nije me frka, podaci, dokumenti, sve sve se nalazi na storage diskovima, jedino windowsi su na tom SSD i jedan mali chache folder od mmporg igre. Jedino sto me muci kod kloniranja OSa je to sto imam jedan veci update (mislim da je aniversary one) na HDD jer nije stao na SSD.  Dakle, tu neznam jel bi bilo kakve frke ili bi clonirani windowsi odma trebali skužit da je taj update tamo gdje je.

 

al eto, kolega iznad je više manje sve rekao lol :D

noob al volim učit
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Znam.
Jer si rekao, i sad znam. Za ubuduće 😘😜
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
smak420 kaže...

.. Jedino sto me muci kod kloniranja OSa je to sto imam jedan veci update (mislim da je aniversary one) na HDD jer nije stao na SSD.  Dakle, tu neznam jel bi bilo kakve frke ili bi clonirani windowsi odma trebali skužit da je taj update tamo gdje je.

..

 - to nema nikakve veze (možeš i obrisati, update je obavljen, file je nepotreban.. kao i backup-rollback itd..). Kloniranje (u biti svako kopiranje) kopira stanje diska, što god da je gore.. prazan disk, drugi OS, virus.. jednako je. To je osobina digitalnog kopiranja među ostalim :)

 

Dex.pwn kaže...
Znam.
Jer si rekao, i sad znam. Za ubuduće 😘😜

- ma sorry za 'ton' .. nego kad se daju odgovori ne nagađa se (za razliku od tema oko mišljenja-izbora..), kad je ovakvo pitanje, npr hoće li win biti aktiviran (key-licenca) dogovor je da-ne, nema između odnosno, treće je kvar-problem, izuzetak od pravila koje nema veze s pravilom :). Lijepo je pomagati, još bolje ako ne dajemo odgovor za koji nismo 100% sigurni (tog je net prepun).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
Dex.pwn kaže...

Licenca bi ti trebala raditi i dalje.

Mislim da moraš ponovno instalirati Windowse.

 -kak to 'misliš'? Znaš ili ne?

 

ID nema veze s HDDom, može cloniranje-migracija, može clean.. svejdno. U oba slučaja je ID isti, aktivacija.. (u suprotnom ni clean ne bi bio aktiviran, tj kod promjene npr MBO).

 

edit: i objašnjenje.. ugl su korisnici imali win na HDDu i kupovali SSD.. tad je jednako pravilo, ali se zbog performansi, AHCI-trim i sl. sitnica, uvijek preporuča clean install. To je zbog optimalnih performansi, ne zbog aktivacije ili mogućnosti kloniranja i sl. (btw, soft za kloniranje-backup bi tad bio besmislen).

kloniranje je u redu. samo treba znati sve podesiti. kod mene čista instalacija nije dolazila u obzir zbog posla (trebalo bi mi par dana da sve podesim) pa sam jednostavno klonirao i ručno prebacio na ahci + provjerio dal mi je sve uključeno. btw. čistu instalaciju windowsa nisam radio od izaska windowsa 8 (2012.) i ne da sve radi, nego nema nikakvog pada perfomansi, a mijenjao sam cijelo računalo u koje sam samo premjestio ssd s windowsom 10.

nemam za potpis
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav, na HDD-u imam licenciran windows 10, zelim sve komplet formatirati i ugraditi SSD. Sad me zanima kako da zadrzim postojecu licencu, da li se ona veze na maticnu pa je samo potrebno da skinem iso fajl sa microsoftove stranice, instaliram  i sve ce automatski raditi ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Nisi napisao najvaznije - OEM ili retail.
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Sum_of_all_fears kaže...
Nisi napisao najvaznije - OEM ili retail.

 retail

16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Interesantan i koristan clanak vezan za problem aktivacije nakon promijene hardwera na Win 10.

 

==============================================================================

 

How to re-activate Windows 10 after a hardware change

 

Beginning with the Windows 10 Anniversary Update, you can link your Microsoft account (MSA) with the Windows 10 digital license on your device. The new feature allows you to access the Activation Troubleshooter quickly to re-activate your free upgrade copy of Windows 10.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Kako da za vijeke vijekova ugasim Defender?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dex.pwn kaže...

Kako da za vijeke vijekova ugasim Defender?

 

Ako imaš PRO verziju onda kroz GPE.

 

 Ako nemaš PRO onda preko Registry-a 

 

http://www.download3k.com/articles/How-to-Turn-Off-Windows-Defender-Permanently-in-Windows-10-01350

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2016 1:13 (djigibao).
8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

imam problem sa storom na win10, da je neko imao taj problem i ako jeste kako da ga rjesim ?

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice