Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 462.277
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
ficosime kaže...

Gledam da kupim Redmi Note 4 pa me zanimaju iskustva?
Ovo mi prvi put da kupujem mobitel, a da nije na pretplatu preko operatera, pa me zanima da li sve normalno funkcijonira jer znam da neki mobiteli se trebaju "prčkat" da prorade na našim mrežama, konkretno imam namjeru uzeti Bon-Bon.

Čitao sam malo po internetu i vidim da se neki žale da "treće" aplikacije malo zezaju, tipa WhatsApp i Viber, konkretno meni je WhatsApp jedna od bitnijih aplikacija, pa me zanima je li to istina?

Osim toga, brzina uredaja, na recenzijama izgleda odlicno, ali ipak vi koji dulje koristite, kakav je? Nemam namjeru igrati igrice na njemu bas, nije mi bitna kamera, samo mi bitno da dobro "tece" sve, jer koristim mobitel uglavnom za surfanje i gledanje youtube videa.

Znam da postoji više verzija, koliko sam shvatio ova koju ja gledam je "Global verzija" s snapdragonom, al stavio sam dolje screenshot točno mobitela jer ne razumijem se najbolje.

I unaprijed hvala na odgovoru!

 Ja ga koristim nešto preko 2 mjeseca (global s global stable romom). Prvi xiaomi mobitel pa mi je malo trebalo privikavanje na sučelje, ali je ultra jednostavno pa se privikneš u kratkom roku. Sve radi savršeno nikakvih cukanja, restartanja,blokiranja. Čitač otisaka prsta radi savršeno. 2 puta mi je odradio update OS-a sad je 8.2.5.0 i ni na jednom nisam imao nikakvih problema, za WhatsApp i Viber dolaze notifikacije normalno i nisam ništa morao posebno podešavati. Baterija je brutalna i meni drži 4 dana. Uglavnom za nekakvog nezahtjevnog korisnika savršen mobitel ako se ne misli nešto previše naslikavati s njim.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Hvala na odgovoru!

Samo još zadnje pitanje, vidim da postoji xiaomi 4x, i redmi note 4, al nasao sam na nutrinomobile ovaj model Xiaomi Note 4x:

 

Je li to ubiti isti note 4 samo s 4gb rama ili su oni krivo napisali, pa je to 4x zapravo?

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2017 12:53 (ficosime).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Xiaomi je napravio veliku pomutnju - čini se da je Note 4 sa Snapdragonom isto što i Note 4X (sa Snapdragonom), znači ako kupiš Note 4 SD, onda ćeš morati kupiti futrolu i kaljeno staklo za Note 4X.
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Helloouu...

 

zanima me da li posotji opcija na mobitelu da sprema slike i sve što je moguće na SD karticu, radi se o tome da imam u mobitelu SD karticu i ukljucena je ali sve sprema na mob -.-  i nigdje ne vidim opciju da se na karticu prebaci...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Note 4x ima dodatne freq koje note4 sd nema, to je jedina razlika.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Nije baš, 4x ima i sa i bez B20 frekvecija koliko sam ja vidio + ni samo kućište nije isto kao u mtk modela.
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Zupy kaže...
Nije baš, 4x ima i sa i bez B20 frekvecija koliko sam ja vidio + ni samo kućište nije isto kao u mtk modela.

Na GsmAreni ta frekvencija nije navedena ni za Note 4 niti za Note 4X.

15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Treba nekom case? http://www.ebay.com/itm/112213729718

Slučajno sam naručil za redmi note 4, a imam redmi 4 prime.
Poklanjam, samo si morate doći po njega, u Zg.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.6.2017 15:38 (kepmip).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Imas navedene sve razlike na xda developer tako da sam siguran za frekvencije, sve je navedeno

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Naručio sam sa Honorbuy danas Xiaomi Redmi Note 4 4gb/64gb verziju global.

https://www.honorbuy.com/1103-xiaomi-redmi-note-4-international-version-64gb-black.html

Jel se na toj verziji dobije hrvatski meni, i ako netko zna je li to stable verzija sustava? Ne treba mi onaj developers.

Hvala unaprijed
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
robert993 kaže...
Naručio sam sa Honorbuy danas Xiaomi Redmi Note 4 4gb/64gb verziju global.

https://www.honorbuy.com/1103-xiaomi-redmi-note-4-international-version-64gb-black.html

Jel se na toj verziji dobije hrvatski meni, i ako netko zna je li to stable verzija sustava? Ne treba mi onaj developers.

Piše da dolazi sa službenim ROM-om. A dalje ovisi kad je flashan - ako je flashan prije nego li su dodali hrvatske menije u službeni ROM, onda ih nećeš imati kad ga uključiš, ali ćeš ih dobiti kad instaliraš nadogradnje ROM-a.

 

Neki se žale da im s aktualnim ROM-om, 8.2.5.0, mobitel ima probleme. Netko je to napisao u temi, a i neki ljudi se žale na YouTubeu.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Aha, ma dobro vidjeti ću baš kad dođe, vidim da je izašla verzija 8.2.7.0 pa valjda neće biti problema. Jučer naručio danas je već poslano DHLom vjerojatno sutra ili prekosutra kod mene.

13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

redmi note 4x prepoznaje sd karticu ali kao da je nemam, stisnem na ovo ukljuci no nista se ne desava, ima ko slican problem? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 16:53 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Pozdrav ekipa,

 

evo da iznesem i ja svoja iskustva. Imam mobitel već jedno mjesec-dva dana.

S mobitelom sam super zadovoljan, baterija je odlična, nema štekanja, zamrzavanja.

Dva puta mi se restartao sam od sebe, ali nakon toga nisam primijetio više nikakvih problema.

Kamera je ok, da je bolje, bilo bi dobro. Ali nisam osoba koja puno slika, tako da mi to nije presudno.

 

Imam pitanje za vas - možete li mi preporučiti (link) nekakvu zaštitu za ekran? Ne mora biti zaštita koja štiti cijeli ekran, već neka normalna zaštita koja kad se postavi nema puno prostora na rubovima da se odlijepi?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ako mobitel držiš u "maskici" s malčice uzdignutim rubovima, onda ti se kaljeno staklo ne bi trebalo odljepljivati jer će te taj rub sprečavati da kačiš staklo. Recimo meni se Nillkinovo H+ Pro ne odljepljuje.

 

Ako ga koristiš golog, onda si kupiš kaljeno staklo koje u biti glumi prednju plohu (kolega je u temi dao link). Pročitaj komentare za to - jedan se žali da mu se odljepljuje zbog maskice.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Držim ga u maski,da. 

 

A kad si polijepio ovo nilkinovo staklo, imaš li puno prostora praznog okolo i da li ti se digne staklo kao ovdje na slici: https://review.gearbest.com/upload/gearbest/review/20170526/C94099992718AD2133920AF86B19947A_640-555.jpg

Ili je lijepo cijelo zalijepljeno?

16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
igor00 kaže...

A kad si polijepio ovo nilkinovo staklo, imaš li puno prostora praznog okolo i da li ti se digne staklo kao ovdje na slici: https://review.gearbest.com/upload/gearbest/review/20170526/C94099992718AD2133920AF86B19947A_640-555.jpg

S gornje i donje strane mi ima lufta do 2 mm, s desne 1,5, a s lijeve manje od 1 mm.

 

igor00 kaže...

Ili je lijepo cijelo zalijepljeno?

Nitko nema "cijelo zalijepljeno" jer AFAIK nitko (još) nije proizveo toliko/tako zaobljeno kaljeno staklo kako je zaobljen taj ekran, odnosno površina Notea.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
pozdrav!

jucer kupio mobitel i zasad zadovoljan.
danas sam ga update-al i nakon update mi ne zavibrira citac otiska prsta.
jel ti normalno? ostalo sve ok
jesus_tm1
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Koji si kupio? 4 ili 4X? MediaTek ili SnapDragon? Koju verziju MIUI-ja imaš?

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
To ti je normalno, na zadnjim verzijama MIUI-a su maknuli vibraciju prilkom finger scan unlocka. Sad zavibrira ako stavis krivi prst.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
kupio sam ovaj sa Snapdragon 625 3/32.
u WoW shopu. ispadne skuplji nego preko honorbuy ali imam 2 god jamstva u Hrv pa mi je ti prevagnulo.

baterija me naprosto odusevljava, visim na njemu zesce (posto je new phone), SOT mi 5h a jos imam 50% baterije, super zadovoljan.

inace, ima li mob nekih tvornickih mana?
nisam jos stigao grupu prelistat, a mob kupio na brzinu
jesus_tm1
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

gore je bio global stable 8.1, a sad je 8.2.5.0(MCFMIDL)

 

nekad sam citao da ima nekih kineskih verzija punih malware, nadam se da su ove global ok.

jesus_tm1
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2017 10:51 (d666sermek).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
U kojoj su trgovini nasao ovaj sa snapdragon cipom?
What could possibly go wrong?
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

WoW shop u Varazdinu

jesus_tm1
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
d666sermek kaže...
kupio sam ovaj sa Snapdragon 625 3/32.
u WoW shopu. ispadne skuplji nego preko honorbuy ali imam 2 god jamstva u Hrv pa mi je ti prevagnulo.

baterija me naprosto odusevljava, visim na njemu zesce (posto je new phone), SOT mi 5h a jos imam 50% baterije, super zadovoljan.

inace, ima li mob nekih tvornickih mana?
nisam jos stigao grupu prelistat, a mob kupio na brzinu

 jedino je to da ima 2 senzora za kameru, samsungov je losiji, a sonyev bolji

13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Jel kamera na Note 4 isto loša stavka kao i na note 3?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Meni neki dan došla izvedba Snapdragon 625 4/64 GB mogu reći da sam prezadovoljan. Naručio s Honorbuy izašao sa staklom i maskom sveukupno 1675 kn.

Prešao sa S7 Edge na njega. Pošto mi treba dobra baterija a i ne pazim više toliko na mobitele.

U privitku slika po danu HDR uključen, za mene sasvim pristojno. https://goo.gl/photos/YCpVvLoKCdowN1mT9

Baterija mi je odlična stvarno nemam zamjerke.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2017 17:26 (robert993).
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

koja je razlika između note 4x i 4? gledam usporedbe na gsmarena i ne vidim niš značajno osim da 4x ima 3 gigie, obični 4 4 gige rama?

yippee ki-yay
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Svi su RN4, ali jedan je global, drugi "MTK", treči X Snapdragon
ovdje se dobro vidi usporedba, pa se vidi razlika u frekvencijama,
u kameri, procesorima, u glavnom isti, a ipak znatno razlićiti.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice