Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 462.957
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Baš ću ga sada testirat na 9.5.4.0..

 

Jel kako stavite postavke na gcam? Model? Config? Itd?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Jeti kaže...

Baš ću ga sada testirat na 9.5.4.0..

 

Jel kako stavite postavke na gcam? Model? Config? Itd?

 Ovaj scruberov gcam ostavim na defaultnim postavkama.

 

Btw ja sam na xiaomi eu , nekako oduvijek koristim te romove i rade mi odlicno

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Koristim MGC 5.1.018 FinalMOD.. model nexus 6p, config nexus 6  HDR+ auto u uvijetima slabog osvjetljenja podignem HDR+ na super high i odaberem slow shutter, dosta dugo okida ali isplati se ali me nervira mnogo crasha aplikacija..

 

Ima li tko savjet za verziju gcam-a sa dosta ovih parametara a da je stabilnija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Xiaomi Redmi Note 4

....ekipa, jeli može neko reći koji je rom u ovom mobitelu i jeli problem ažurirati mob i dobit hr meni. Mob je za odraslu osobu.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Pozdrav, 

 

kako nisam uopce probao MIUI 9, htio bih ga malo testirati, dosadio mi je ovaj Pixel Experience.

 

Evo nasao sam odgovore na svoja pitanja, pa ako nekome bude trebalo.

 

Koji MIUI sadrzi one nove notifikacije? Global Developer

 

Mogu li ga flashati kroz recovery ili moram sa flasherom? Ide kroz TWRP, samo ga pobrise pa ga ponovno treba flashati kroz fastboot

 

Kakvo je stanje sa Magiskom i Google Camera modeom, radi sve kako treba? I jedno i drugo radi odlicno

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 10:48 (mind_challenge).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Miui 9.5.4.0 

Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Jeti kaže...

 

 https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

mislim da ove rade oke..

 

 

 edit: probao prvu. correction of auto exp sam stavio na * 8, ide na 1/2 u najmanjem osvijetljenju sto je maximum i mislim da je cisto okej verzija, bolja od ove 2. :)

bodija kaže...

....ekipa, jeli može neko reći koji je rom u ovom mobitelu i jeli problem ažurirati mob i dobit hr meni. Mob je za odraslu osobu.

Hvala

 Pitaj njih da ti stave global :)

 

mind_challenge da li bi ti bio problem usporediti pe sa miui, tj. najvise me zanima fluidnost .koristio sam oba roma i pe mi je bio najfluidniji rom (iz prosinca), ako je fluidan kao miui stavit cu ga opet jer ovi drugi custom romovi su malo rekao bih lijeni

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 18:45 (Deutsch).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Deutsch kaže...
bodija kaže...

....ekipa, jeli može neko reći koji je rom u ovom mobitelu i jeli problem ažurirati mob i dobit hr meni. Mob je za odraslu osobu.

Hvala

 Pitaj njih da ti stave global :)

 

mind_challenge da li bi ti bio problem usporediti pe sa miui, tj. najvise me zanima fluidnost .koristio sam oba roma i pe mi je bio najfluidniji rom (iz prosinca), ako je fluidan kao miui stavit cu ga opet jer ovi drugi custom romovi su malo rekao bih lijeni

 MIUI je fluidniji, barem meni. Nije los, ali ima nekih svojih problema koji su ostali isti od 8ice. Neke stvari koje su cak i maknuli, onaj shake za sortiranje ikona npr. Imao sam namjeru koristiti MIUI launcher, ali nemam namjeru pola dana slagati ikone kako mi pase, pa sam ipak stavio Nova launcher. I dalje je tu hrpa meni osobno nepotrebnih stvari (Dual apps, App lock, onaj Security app sa svime sto sadrzi itd.) Aplikacija za teme ne radi u Hrvatskoj, radi ako se prebaci region na nesto USA npr. Ima i neki bug da nakon svakog reboota Region postavi na China. Problem sa kasnjenjem notifikacija i pretjeranim ubijanjem aplikacija u memoriji i dalje postoji. Vizualno je puno ljepsi nego PE, sve osim Quick settingsa. Settings menu je nelogicno poslagan. Na PE sam koristio Google Wallpapers, ovdje ga iz nekog razloga ne mogu postaviti na lockscren. DPI je meni osobno prevelik, a ne moze se mjenjati u postavkama pa se mora kroz ADB shell. Nije Google Play certified (to je ona neka nova Googleova fora). Baterija traje nesto duze nego na Pixel experience, ali razlika nije prevelika (koristio sam Franco kernel, pa mozda to utjece). Magisk i Google Camera (Arnova's v7beta9) rade kako treba.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 19:15 (mind_challenge).
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Pozdrav svima,

 

da li netko ima problema sa Google Assistant-om i slušanjem muzike? Naime, zadnjih tjedan dana imam problem sa slušanjem muzike - mob sam mijenja raspored pjesama (skače s jedne na drugu bez ikakvog reda), ton se smanjuje i povećava iznenada i bez mog utjecaja. Ugasim player i nešto drugo radim na mogu i odjednom muzika opet sama krene. Također, javlja se Google Assistant s porukom da ga uključim, iako ga ja ne koristim.To se sve događa kad su uključene slušalice. Stvarno sam već frustrirana zbog toga jer mi je onemogućeno normalno slušanje muzike.

Isključila sam "microphone permission" za Google u postavkama telefona, kao i određene stavke u postavkama same aplikacije Google. Ali ništa ne pomaže, i dalje je isto.

Molim vas pomagajte.

 

Hvala,

Nika

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Odgovaram na poruku cisto da vidis moje iskustvo. Stavio sam miui u dual boot sa aosip. Aosip(8.1) na primarnom + miui u data slotu. Koristio sam aosip 1 mj u komadu i custom romove (10ak njih) otkako sam dobio mobitel. Mozda od 12og mj sam bio 2-3 tjedna na miui sveukupno. 

 

Ono sto sam i ja primjetio da je miui fluidniji , fp radi brze, zvuk bolji. Stavio sam ga samo jer sam htio slikat pun mjesec sada jer sa google kamerom sam imao nekih artefakata - ljubicasta boja, isprekidane crte...

Malo sam ga htio vise probati i dat mu sansu opet  (inace imao sam rn2 prije ovog moba pa sam koristio miui 2 godine).

Mogao bih reci da je google kamera gimmick i da miui hdr radi odlican posao , stvarno ne znam zasto sam bio tako kritican prema stock kameri. stavit cu neku usporedbu kasnije i dodat neke sampleove video stabilizacije - stabilizacija je ipak sa google kamerom i open kamerom, mozda probam i miui kameru da vidim kako snima...

Baterija mi je cisto oke, 10% 1h cca i taman mi je to.. 9.5 xiaomi.eu global :)

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Nikam kaže...

Pozdrav svima,

 

.............

 Nisam bio na forumu par dana, a vidim da kolegice više nema.

Uglavnom, imam isti problem i to ne samo na RN 4X, nego i na još hrpi mobitela koje sam probao.

Uglavnom, problem je u TRS konektoru na sluškama, mobiteli dobro rade samo s TRRS sluškama (one koje imaju i mikrofon).

TRRS standard je naknadno izmišljen pa su samo presjekli GND na pola i dodali kontakt za mikrofon, pa kad se ušteka TRS uređaj u TRRS utor u najboljem slučaju imate samo preslušavanje kanala i šumove i tih zvuk, ili uopće nema zvuka.

 

Kruha i igala...
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Da, konektori mogu biti problematični. No, možda samo treba pronaći pravu kombinaciju. Imao sam problema sa starim mobitelom kad sam ga uštekavao u autoradio preko kabela s TRS 3,5 mm konektorima - problem je bio preširoki rub konektora na kabelu i prekratki konektor sam po sebi, pa kad se uštekavao u mobitel sprečavao je da se ostvari propisni kontakt, da konektor od kabela dovoljno duboko uđe u konektor u mobitelu. Naručio sam potom kabel s dosta tankim kućištem konektora i s njim nisam imao problema (mislim da je ovakav nekakav bio, samo plav), mada mi se konektor na tom kabelu poslije raspao (jako loša kvaliteta izrade).

 

S Noteom 4 se ne sjećam da sam imao problema. Trenutno ga koristim također s jeftinim TRS kabelom s eBaya ili AliExpressa, s L konektorom na jednoj strani. Isto tako ga koristim s prastarim uhoulaznim Sennheiserovom slušalicama koje sam dobio s iRiverovim MP3 playerom (tko se sjeća ovih strojeva), a ponekad i s nekim sličnim jeftinim Philipsovim slušalicama. Znači, uvijek je u pitanju TRS konektor (nikad u Note 4 nisam zaštekao ništa s TRRS konektorom) i nikad nisam imao problema.

 

TRS slušalice u TRRS utor ne bi trebale biti problem - bitno je samo da konektor TRS slušalica propisno sjedne u utor i stabilno kratkospoji RS u utoru, bez odspajanja uslijed pomicanja kabela.

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Da li Pixel Experience 8.1 ima hrvatski prijevod?

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Jezdimir kaže...

Da li Pixel Experience 8.1 ima hrvatski prijevod?

 

da

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Deutsch kaže...

Odgovaram na poruku cisto da vidis moje iskustvo. Stavio sam miui u dual boot sa aosip. Aosip(8.1) na primarnom + miui u data slotu. Koristio sam aosip 1 mj u komadu i custom romove (10ak njih) otkako sam dobio mobitel. Mozda od 12og mj sam bio 2-3 tjedna na miui sveukupno. 

 

Ono sto sam i ja primjetio da je miui fluidniji , fp radi brze, zvuk bolji. Stavio sam ga samo jer sam htio slikat pun mjesec sada jer sa google kamerom sam imao nekih artefakata - ljubicasta boja, isprekidane crte...

Malo sam ga htio vise probati i dat mu sansu opet  (inace imao sam rn2 prije ovog moba pa sam koristio miui 2 godine).

Mogao bih reci da je google kamera gimmick i da miui hdr radi odlican posao , stvarno ne znam zasto sam bio tako kritican prema stock kameri. stavit cu neku usporedbu kasnije i dodat neke sampleove video stabilizacije - stabilizacija je ipak sa google kamerom i open kamerom, mozda probam i miui kameru da vidim kako snima...

Baterija mi je cisto oke, 10% 1h cca i taman mi je to.. 9.5 xiaomi.eu global :)

 

I tek sada javljas za dual boot opciju? Nisam znao :)

 

Obavazno stavljaj zivo me interesira..

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2018 23:55 (Jeti).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Oreo radi samo ako je primarni sto je veliki minus za dual boot, miui moze bit primarni i sve ostalo(probao xiaomi.eu za druge ne znam). Nougat romovi isto mogu bit bilo sta, samo oreo zbog kernela nesto..


Evo video, iskreno bas nisam zadovoljan kako izgleda na kompu, ali na mobu cak okej :)
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Nakon par mj koristenja htio bi dati savjet buducim kupcima :P

 

baterija

romovi (oreo, treble podrska)/dobra developerska podrska opcenito

fluidnost

izgled/vanjska izrada-mislim na ovaj metalni dio da ne skripi..

velicina/gramaza

 

-

555 razlicitih dijelova

senzori kamere osim sonya nemaju manual mode do 32 sec shuttera upravo zbog toga jer su samsung i omnivision 

omnivision driveri za kameru su blago receno katastrofa, ni kvaliteta nije nesto bolja :D

samsung je ok kvalitete, ali opet me muci to sta nema kako spada manual mode...

5 tipova ekrana od kojih nijedan ne valja - boe ima mrtve pixele, ebbg je neki novi i jos ih ima 3 ja mislim

tianma koju ja imam ima burn in, tj image retention, koristim miui trenutno i ne primjecujem to zbog svih boja, ali kada rebootam u twrp imam sta vidjeti (ostatke koji ne pripadaju u twrp) 

 

 

 
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Zaboravio si pod + staviti cijenu, jer se ti minusi mogu tolerirati kada se uzme u obzir da je nov oko 1000kn :P
Hearthstone: Maks0806#2960
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

 Neznam dali si odabrao neki, ali ja bi na tvojem mjestu uzeo Redmi 5 plus, 10 dolara je skuplji, ima veći ekran, bolja kamera, dužu podršku za MIUI, a ono što nema Note 4x je brzo punjenje. 

 

 

https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Original-Xiaomi-Redmi-5-Plus-Mobile-Phone-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-625-Octa/32850664780.html?spm=2114.search0104.8.3.5cfd412fwgB7sD&priceBeautifyAB=0

 

a ovdje možes vidjeti usporedbu između note 4x i 5 plus  

6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Pozdrav,

 

Ali ja i imam TRRS slušalice, i ne znam zašto sad odjednom ne radi kako treba. Dosad su funkcionirale besprijekorno, nikakvih problema nije bilo, a imam mobitel i te slušalice već pola godine.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
fer-de-lance kaže...
Nikam kaže...

Pozdrav svima,

 

.............

 Nisam bio na forumu par dana, a vidim da kolegice više nema.

Uglavnom, imam isti problem i to ne samo na RN 4X, nego i na još hrpi mobitela koje sam probao.

Uglavnom, problem je u TRS konektoru na sluškama, mobiteli dobro rade samo s TRRS sluškama (one koje imaju i mikrofon).

TRRS standard je naknadno izmišljen pa su samo presjekli GND na pola i dodali kontakt za mikrofon, pa kad se ušteka TRS uređaj u TRRS utor u najboljem slučaju imate samo preslušavanje kanala i šumove i tih zvuk, ili uopće nema zvuka.

 

 

 

Pozdrav,

 

Ali ja i imam TRRS slušalice, i ne znam zašto sad odjednom ne radi kako treba. Dosad su funkcionirale besprijekorno, nikakvih problema nije bilo, a imam mobitel i te slušalice već pola godine.

 

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ne znam, očito im nisu onda konektori na mobitelu kak spada.

Meni baš sve TRRS slušalice rade super, a ni jedne TRS uopće ne.

Isto mi je bilo i na dvije Xperie koje sam imao prije njega i na Zopou.

 

 

Kruha i igala...
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Nikam kaže...
Ali ja i imam TRRS slušalice, i ne znam zašto sad odjednom ne radi kako treba. Dosad su funkcionirale besprijekorno, nikakvih problema nije bilo, a imam mobitel i te slušalice već pola godine. 

Iz tvojih poruka nije jasno jesi li sigurna da su ti te slušalice (još uvijek) ispravne.

 

Rade li ti druge slušalice u tom mobitelu normalno? Ako rade, onda je problem (najvjerojatnije) u samim slušalicama, ako ne rade, onda je u mobitelu.

10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Evo kratki video 1080p u 60fps sa ukljucenom stabilizacijom, nitša posebno, ali za mob od 1000kn odlično.

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Jel postoji negdje u postavkama da se iskljuci ona obavijest o isporucenoj sms poruci?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Hornet_93 kaže...

meni bateriju duplo brže prazni ovaj 9.5.4.0 nego prijašnja verzija... kako je kod vas?

 Meni je uzasna situacija, trosi se puno puno brze nego prije, a baterija je prakticki bila najveca prednost mobitela... Ovako nema smisla nimalo

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
kran kaže...

Jel postoji negdje u postavkama da se iskljuci ona obavijest o isporucenoj sms poruci?

 https://i.imgur.com/Cz8bE9p.jpg

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2018 12:49 (ApageSatanas).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Kako doći do tih postavki, nigdje to ne mogu naći.
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
kran kaže...
Kako doći do tih postavki, nigdje to ne mogu naći.

 Settings - system apps - messaging

10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Danas na note 4x sd 625 stigla nadogradnja 9.5.8 sa svim ispravcima grešaka..

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 21:35 (josipst).
 
1 0 hvala 3
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice