[Kupovina] M42 Objektiv 35mm na niže zaključana tema

poruka: 10
|
čitano: 1.780
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
[Kupovina] M42 Objektiv 35mm na niže

Kako naslov kaže, tražim objektive sa M42 mountom, idealno sve ispod 35mm.

35/50/135/500mm imam posjedujem.

 

Uvijet je jedino ispravnost mehanizma, leća bez velikih ogrebotina gljivica ili veće količine prašine unutra.

 

Ponudite ako imate što da vam stoji pa se dogovorimo dalje.

 

lp

 

7 godina
offline
Re: [Kupovina] M42 Objektiv 35mm na niže
pogledaj po ebay-u zna bit jeftinije m42 objektiva nego po njuskalu i u boljem stanju.

od m42 naj siri kut sta sam nasa je soligor 28mm f2.8 i nije los kad se malo zatvori i na blizu, ali ako ti treba za npr milky way nebi ti preporuci starije objektive jer su useless ful otvoreni za zvizde. mozda na crop senzoru ako ti ne smeta da je ostra samo sredina framea.
4 godine
offline
Re: [Kupovina] M42 Objektiv 35mm na niže

Sorry, promaknuo mi je odgovor.

 

Gledao jesam, skuplji su ovi malo bolji tj 35mm na niže, iskreno ne daje mi se 300 eura za tako nešto, ali ako odlučim ozbiljnije ću uzeti u obzir.

Na njuškalu ima dobra ponuda ali na žalost ništa ispod 35mm. Uzeo sam si 35/50 f/2.8 standard, 500mm mirror i 135mm sa makro tubama. Svi lijepo rade na m42 adapteru uz ručno podešavanje. Al taj crop faktor x2.7 bi bilo idealno ići na 25/28mm još. Generalno, fotke su pristojne, oštrina mi je prihvatljiva čak i na f5.6 (rubovi također). Boje što daju M42 objektivi, bar ove koje ja posjedujem su odlične, 50mm povlači na vintage dok drugi 35mm ima prirodno istaknutije. 135mm je negdje između ajmo reći, ovisi od otvora blende.

 

Brzinska slika mjeseca sa 500mm na x2.7 crop faktoru. Prvi fokus, 100ISO i s1/60. f8 je fiksan.

 

Up, još uvijek vrijedi topic!

7 godina
offline
[Kupovina] M42 Objektiv 35mm na niže

ne shvacam ovaj 2.7 krop faktor? koji je to aparat? to je 1" senzor? bolja opcija je speed booster nego kompenzirat sa ultrawide objektivom, ako uopce postoji speed booster za toliki omjer.

 

taj 500 mirror je ruski mto? odlicni su, imam slican samo 1100mm, na crop senzoru mi nije baš bi odlican, s speed boosterom se cudno ponasa, a na full frame je sve pet.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.5.2023 9:38 (dabar_solta_V2).
4 godine
offline
Re: [Kupovina] M42 Objektiv 35mm na niže

To ti je Nikon 1 V1, prvi Nikonov mirrorless aparat koji je izašao 2012 sa manjim senzorom da. Priličan dinosaur danas ali odrađuje svoj posao odlično.

 

Ovaj kojeg ja imam je Revuenon 500mm f8.0 Mirror lens. Koliko sam ih se dotakao smatram da su odlični tele objektivi, prvenstveno jer su jako lagani i kompaktni.

 

Nisam ništa čitao za taj speed booster ni čemu služi.

7 godina
offline
Re: [Kupovina] M42 Objektiv 35mm na niže
to je adapter s lecama unutra koje pretvore full frame objektiv u format senzora koji imaš tako da ti objektiv koji je 50mm f2 bude 50mm f2 a ne 150mm f5.6.

ne mogu nac speed boostere za 1" na ful frame i neznam dali su fizicki izvedivi al sigurno neko tu na forumu zna ako postoji di možeš nabavit.
4 godine
offline
Re: [Kupovina] M42 Objektiv 35mm na niže

Da u tome i je cilj, imati više wide leće jer taj crop faktor + adapter odrade priličan "zoom" i tu se izgubi prostora. [Kit leća je također odlična ali je nisam stavio otkako sam uzeo ove manualce]

A koliko vidim ovako brzinski nema dostupnog speed boostera za moj model. Imaju metabones i vidim da je to malo skuplji dio opreme što je i očekivati.

Mislim da ću biti zadovoljan nekim bar 28mm M42 objektivom i tu stati sa kupovinom ičega dalje.

7 godina
offline
Re: [Kupovina] M42 Objektiv 35mm na niže
nema smisla to tako skupo kupovat, probaj nac neki speed booster da je m42 na taj tvoj mount ali za npr micro4/3 ako ima na taj mount 4/3 pa neces imat 1:1 ali opet ces dobit to sta ti treba bar donekle.
4 godine
offline
Re: [Kupovina] M42 Objektiv 35mm na niže

Potražio sam sada na netu, ne nalazim ništa što bi išlo na mount koji bi ja mogao koristiti. Jednostavno očito nije kombinacija koja je zaživjela sa Nikonom 1 serijom. Ali lijepo vidjeti da su M42 manualci i dalje prilično u opticaju nakon toliko godina.

4 godine
offline
[Kupovina] M42 Objektiv 35mm na niže

Lock.

Prodao kolekciju nekome tko će koristiti zapravo. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice