Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.886
|
čitano: 4.524.567
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imaš one Kiko Koko kako se već zovu....čekaj da nađem.....eto ga

 

Ako je netko baš ograničen buđetom, nisu loši.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Imaš one Kiko Koko kako se već zovu....čekaj da nađem.....eto ga

 

Ako je netko baš ograničen buđetom, nisu loši.

Taj KOORUI što navodiš je bagatela. Ima ih i na njemačkom Amazonu, prije mjesec dana su ga prodavali po 175E...

Ima li netko iskustava s njime? QHD Wide 1440p format mi izgleda dobro za odjednom imati otvoren web preglednik i neki office dokument?

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2024 7:21 (Erda).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

HardwaRE uNBOXED I DRUGI  ih nameću kao logičan buđetni izbor, tako da jesu vjerujem, osobno ga nisam vidio u radu.

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel ima netko dellov 27 onaj prehvaljeni da se čujemo oko konfiguracije istog?

šta je smart hdr ne kužim? kako su vam složeni profili itd. hvala

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Vezano za Dell Oled kojeg sam nekidan kupio, evo par dojmova nakon dva dana korištenja.

Sama slika i ugođaj oleda, fenomenalno, ali ništa manje nisam niti očekivao.
Malo je čudan filing nakon 27" IPS panela, što zbog same veličine i 21:9 format, što zbog boja, ali već sam se naviknuo.

Što se gejminga tiče, za sada peglam PUBG i RDR2 i nemam zamjerke.
Cut scene su mi nebitne, jer me to ionako dođe kao na 27", pa i nešto veće, dok sam gejming šljaka odlično.
Najviše me brinuo PUBG, ali osim nešto manje frejmova u odnosu na klasični 2K, nema zamjerke.

Ljudi su se žalili na brightness, ali meni je uz povečanje kroz opcije, što kroz game, što kroz sam monitor, sasvim dovoljno.

HDR još nisam sasvim istestirao, ali tu ne bi trebalo bit problema, obzirom da ga na ovom monitoru svi hvale.
A i jebemu, radi se o oledu.

Dosta koristim youtube, pa sam tu kroz chrome ubacio ambient light for youtube, čisto jer youtube gura 16:9 format, pa da ne budu krajevi skroz zatamnjeni.

Pixel refresh sam maknuo da mi šalje upozorenje i upalim ga sam kad ne koristim monitor.
Recimo da to ispada otprilike kako je proizvođač i zamislio, ali ne želim da mi iskaču obavijesti i da me to mori prilikom gejma i sl.

Kažem, u početku mi je bio šok, ali ovaj 21:9 mi se već počinje polako sviđat.
Fora je što imam prostora za sve, od browsanja i korištenja svega i svačeg i na dva dijela, do fenomenalnog prikaza u gejmanju.

Za sada sam zadovoljan.

Moj PC  
7 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
fila2208 kaže...

Jel ima netko dellov 27 onaj prehvaljeni da se čujemo oko konfiguracije istog?

šta je smart hdr ne kužim? kako su vam složeni profili itd. hvala

 Koliko god dobar bio zaboravi HDR na monitoru od 280e....ako govorimo o Dellu 2724D jeli....imaš na netu recenzija dosta sa setupovima.

Postavi si kako ti paše, prilagodi svom individualnom panelu i oku. Ako trebaš kakav detalj javi, pogledat ću kod klinaca kako je namješteno

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
zabranjeniples kaže...



Za sada sam zadovoljan

 E baš ti hvala, je gedam taj monitor i MSI meg 342cde na Amazonu trenutno 999€. I već si misli da idem te pitat o doživljajima kad...ono, hvala. Al sve mi to skuuupppoooooooo. Možda nešto kupim za mjesec-dva.

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
rokonja kaže..

 E baš ti hvala, je gedam taj monitor i MSI meg 342cde na Amazonu trenutno 999€. I već si misli da idem te pitat o doživljajima kad...ono, hvala. Al sve mi to skuuupppoooooooo. Možda nešto kupim za mjesec-dva.

Meni su glavni plusevi kod kupovine ovog Della bili cijena i 3-godišnje jamstvo, koje između ostalog pokriva i burn in.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Di si ga kupio da te pitam kolega.?

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Di si ga kupio da te pitam kolega.?

HGspot

Bio je na Ekupi za 899€, ali rasprodano.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2024 12:50 (zabranjeniples).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ima neko gigabyte g27q možda, zanima me kakva je crna boja, ima li backlight bleed. I da li ima fizički button za prebacivanje signala sa hdmi na ostale ulaze koje monitor ima.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sage kaže...
Ima neko gigabyte g27q možda, zanima me kakva je crna boja, ima li backlight bleed. I da li ima fizički button za prebacivanje signala sa hdmi na ostale ulaze koje monitor ima.

Za KVM switch gledaj M27Q model, mislim da taj G27Q nema. A što se tiče backlight bleeda i crne boje.. IPS je panel, tako da neku razinu bleeda ima sigurno (doslovno lutrija kako te potrefi).

 

Crna boja isto tako, više siva nego crna :)

 

EDIT: Ako smijem, preporučio bi Dell G2724D ili LG 27GR75Q-B, oba 165Hz i 10bit panel (moja preporuka Dell zbog čak 426nits real scene brightness naspram 298nits kod LG-a). Oba bolji izbor nego Gigabyte. Veći refresh rate, noviji panel, fantastično nizak input lag, nema flickera, motion handling također perfektan. A cijenom su svi tu u rangu 290-300e.

 

Jedini plus kod Gigabyte-a bi naveo USB hub ako to koristiš.

Dell Dell
LG LG
It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2024 14:18 (mrsmith).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Hvala na preporuci. Gigabyte ima zvučnike pa ne znam jel imate kakav prijedlog kako to riješiti. Ako bi uzeo neke Bluetooth zvučnike, ne mogu ih istovremeno spojiti na više pc-a, a ovako preko monitora sam imao taj zvuk na svakom kompu koji je bio spojen na monitor.
Znam da nije glavna namjena da takvi monitori imaju zvučnik, al eto navika sa prijašnjeg monitora. Pa sam mislio ako bi uzeo taj gigabyte nije loš možda izbor.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2024 17:54 (sage).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sage kaže...
Hvala na preporuci. Gigabyte ima zvučnike pa ne znam jel imate kakav prijedlog kako to riješiti. Ako bi uzeo neke Bluetooth zvučnike, ne mogu ih istovremeno spojiti na više pc-a, a ovako preko monitora sam imao taj zvuk na svakom kompu koji je bio spojen na monitor.
Znam da nije glavna namjena da takvi monitori imaju zvučnik, al eto navika sa prijašnjeg monitora. Pa sam mislio ako bi uzeo taj gigabyte nije loš možda izbor.

 Gigabyte G27Q je vrlo dobar i mogu reći za mene best buy 27 inčni 2K monitor.Imao sam ga i koristio 2 godine.Nema IPS monitora koji nema bar malo backlight bleedinga.

 Uz to jedna od mana IPS-a je slab kontrast i loš prikaz crne boje koji više dolazi do izražaja u slabije osvjetljenim prostorijama.

 Recenzije sva tri monitora koja su ti navedena na RTINGS.com pa pogledaj i usporedi:

 

 https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/g27q

 https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/g2724d

 https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gr75q-b

 

Gigabyte G27Q      =239 eura

Dell G2724D          =289 eura

LG 27GR75Q-B      =254 eura

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2024 14:51 (ghibli7).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ako već tko gleda Gigabyte onda svakako M27Q model umjesto G27q

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Ako već tko gleda Gigabyte onda svakako M27Q model umjesto G27q

 Slažem se za M27Q,onda može i M28U ali čovjek je pitao za G27Q.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kada vjerovatno nije znao za M27q, no dobro, nisu loši monitori niti jedan ni drugi, ako je G model dosta jeftiniji ne treba bježat od njega, no ako je razlika mala onda ni u kojem slučaju G umjesto M

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ghibli7 kaže...

 Gigabyte G27Q je vrlo dobar i mogu reći za mene best buy 27 inčni 2K monitor.Imao sam ga i koristio 2 godine.Nema IPS monitora koji nema bar malo backlight bleedinga.

 Uz to jedna od mana IPS-a je slab kontrast i loš prikaz crne boje koji više dolazi do izražaja u slabije osvjetljenim prostorijama.

 Recenzije sva tri monitora koja su ti navedena na RTINGS.com pa pogledaj i usporedi:

 

 https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/g27q

 https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/g2724d

 https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gr75q-b

 

Gigabyte G27Q      =239 eura

Dell G2724D          =289 eura

LG 27GR75Q-B      =254 eura

 aoc q27g2u  ¸-220 eura

27'', 1440p, 144hz, va

 

možda mu je i to opcija, kao va monitor ima odličan kontrast, boje su također jako, jako dobre, čak je i odaziv dosta dobar

daleko je to od nekadašnjih va monitora koji su bili loših boja i kod iole bržeg gejmanja imali izraženi ghosting, sad je to smanjeno na minimum

još uvijek jest malo lošiji od boljih ips monitora po tom pitanju, meni osobno nezamjetljivo, ali se zato iskupljuje daleko boljim kontrastom

 

doduše, ja ga koristim u slabije osvjetljenoj prostoriji i za potrebe sp eye candy igrica, tu je sigurno puno bolji od tih ips monitora, dok bi u jače osvjetljenoj prostoriji i za potrebe brzih igrica vjerojatno bolji izbor bio ips

makar i po danu mi je na 70% brightness sasvim dovoljno, a bogme i kod bržih igrica ghosting je skoro pa neprimjetan, to baš moraš biti picajzla da ga vidiš

 

eto, nekakva opcija, pa neka razmisli

 

5 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

Može preporuka za monitor do 350 eur? 27in, 2k.

Koristit ce se uglavnom za programiranje i office rad. Bitan je pivot/tilt/swivel.

Naginjem Dellu jer sam s njima uglavnom bio zadovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2024 14:43 (Mindim).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

-

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2024 14:54 (NEW_MAN).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mindim kaže...

Pozdrav,

Može preporuka za monitor do 350 eur? 27in, 2k.

Koristit ce se uglavnom za programiranje i office rad. Bitan je pivot/tilt/swivel.

Naginjem Dellu jer sam s njima uglavnom bio zadovoljan.

Dell P2723D 27 Inch QHD - https://amzn.to/3V06EsH Ovakva dva imam na poslu i vise nego zadovoljan (moji su DE modeli sa PortReplilkatorom ali same shit).

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2024 14:56 (NEW_MAN).
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Naručio sam Gigabyte G27Q za isprobati, pa javim dojmove i direktnu usporedbu s Dell G2724D.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

Jesu li noviji IPS monitori/paneli bolji od starih što se tiče kuta gledanja? ili nema neke razlike?

Imam nekoliko godina satri IPS monitor (AOC 24g2u) i distorzija boja pod kutem je primjetna, ali distorzija crne je užas (crna se pretvara u tamno plavu/sivu). Razmišljam si uzeti novi IPS ili VA monitor. Znam u teoriji sve njihove razlike, ali me zanima usporedba starih i novih IPS-a. Ako novi IPS-ovi nemaju poboljšanja onda ću uzeti VA vjerojatno.

 

Do monitora imam TV sa VA panelom i to ima puuuno bolji kut gledanja od IPS monitora (i IPS televizora kad smo kod toga :D)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ulysses182 kaže...

Pozdrav,

 

Jesu li noviji IPS monitori/paneli bolji od starih što se tiče kuta gledanja? ili nema neke razlike?

Imam nekoliko godina satri IPS monitor (AOC 24g2u) i distorzija boja pod kutem je primjetna, ali distorzija crne je užas (crna se pretvara u tamno plavu/sivu). Razmišljam si uzeti novi IPS ili VA monitor. Znam u teoriji sve njihove razlike, ali me zanima usporedba starih i novih IPS-a. Ako novi IPS-ovi nemaju poboljšanja onda ću uzeti VA vjerojatno.

 

Do monitora imam TV sa VA panelom i to ima puuuno bolji kut gledanja od IPS monitora (i IPS televizora kad smo kod toga :D)

Kut gledanja i boje su bolje na IPS-u nego na VA panelu, definitivno. Problem je backlight bleed (postoji i na VA panelu, ali nije toliko izražen kao kod IPS-a), ali to ti je opet lutrija kako te potrefi panel :)

It is always darkest just before the dawn.
5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
NEW_MAN kaže...
Mindim kaže...

Pozdrav,

Može preporuka za monitor do 350 eur? 27in, 2k.

Koristit ce se uglavnom za programiranje i office rad. Bitan je pivot/tilt/swivel.

Naginjem Dellu jer sam s njima uglavnom bio zadovoljan.

Dell P2723D 27 Inch QHD - https://amzn.to/3V06EsH Ovakva dva imam na poslu i vise nego zadovoljan (moji su DE modeli sa PortReplilkatorom ali same shit).

 

Hvala, izgleda kao odlican odabir!

 

Jel trgovci jos uvijek odbijaju zamjenit monitor kupljen u ducanu ako ima mrtve piksele, tj. jel i dalje preporuka kupovat monitore online umjesto u ducanu?

 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Apsolutno Online, sa pravom povrata

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice