Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!

poruka: 23
|
čitano: 3.030
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!

Kako naslov kaže. Što pijemo ljeti kako bi se rashladili, pivo, bevanda, gemišt, nešto bezalkoholno?

Pivo me previše omami, od njega se previše znojim bez nekog osjećaja da me taj znoj i rashladi, osjećam se mamurno čitavog dana, ovog ljeta si napravim čaj od mente bez šećera, rashladim ga i pijuckam tijekom dana.

13 godina
offline
Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!

Doma hladna voda + C-vitamin   :)

 

Na poslu:2 limuna,2 naranče,voda,led,4x med 10g,sviježi nasijeckan đumbir,smeđi šećer i malo soli.Sviježe mente ako ima nasijeckam i isto stavim malo.  :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.7.2023 17:39 (lmutak).
8 godina
offline
Re: Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!
Ljeti pijem isto sto i zimi.

Jedina razlika je u ambijentalnoj temperaturi. ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
8 godina
offline
Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!

Gemb 5:1 (junački).

 

(zeam se, sok od kupina, čim hladniji)

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
14 godina
offline
Re: Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!
lmutak kaže...

Doma hladna voda + C-vitamin   :)

 

Na poslu:2 limuna,2 naranče,voda,led,4 meda,sviježi nasijeckan đumbir,smeđi šećer i malo soli.Sviježe mente ako ima nasijeckam i isto stavim malo.  :)

 4 meda? Tegle, litre, pinte, bačve ?

 

misli, zvuči OK, samo malo preciznosti

 

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!

Kad dođem s posla, hladan mojito, vjerojatno 2. Ako nema, heineken, staklena boca, vjerojatno 2. Između samo mineralna jamnica i negazirana ispod "špine".

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
11 mjeseci
protjeran
offline
Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!

Po relevantnosti i korištenju:

 

Broj jedan - voda iz pipe (pardon, slavine) direktno u plastičnu bocu od 2 litre, pa na led.

Broj dva - Vindi tonic water.

Broj tri - ledeni čaj od kamilice + Badelov rum ili domaći liker od aronije.

Broj osam - pivo, lager. Inače volim crno i pšenično, ali po ovakvom vremenu mi to ne sjeda nikako.

10 godina
online
Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!

1. sirup od bazge, domaći (ako nema domaćeg, onda onaj iz Lidla "Okusi zavičaja" - vrlo dobar)

2. domaći sirup od mente (sam radio prvi put ove godine - top! a pogotovo u kombinaciji sa sokom od bazge)

3. obična voda, hladna i/ili mineralna

 

bonus

4. pivo, hladno (session ipa i/ili sour mi najbolje pašu u ovakvo vrijeme - lagere/pilsnere izbjegavam)

5. sportski gembać (probao neki dan s dodatkom ovog soka od mente gore - vrh kombinacija)

2 godine
offline
Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!

Studena, negazirana, lagano ohlađena.

Litru i pol na poslu, litru i pol kući.

 

Jednom mjesečno svakako odem na pivo s ekipom, bilo ljeto ili zima.

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
14 godina
offline
Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!

Voda, mineralna voda, predvecer moze radler i pivo 

9 godina
offline
Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!

ma voda mi je najbolja i to da je hladna ko kurvino srce

 

volim popiti i hladno pivo, ne samo po ljeti nego uvijek, i to klasični svijetli lager, po bavarski ili češki. Ali nažalost u zadnje vrijeme ako popijem tri ili više imam problema s probavom, zna me stomak boliti, tak da sam to generalno smanjio

2 godine
offline
Re: Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!
Cansee kaže...

ma voda mi je najbolja i to da je hladna ko kurvino srce

 

volim popiti i hladno pivo, ne samo po ljeti nego uvijek, i to klasični svijetli lager, po bavarski ili češki. Ali nažalost u zadnje vrijeme ako popijem tri ili više imam problema s probavom, zna me stomak boliti, tak da sam to generalno smanjio

Kažeš da piješ ekstremno hladnu vodu po ovoj vrućini, a to... vjeruj mi, nije zdravo za želudac.

Vjerojatno je to razlog što okrivljuješ božansko piće pivo  za probavne probleme.

Jedino ako mrkneš 10 piva..

Od toga jako puno ljudi ima probavne probleme, osim onih koji svakodnevno povuku 10 i više piva.

Njima ništa ne smeta, organizam se navikne. 

合氣道 Ponekad se osjećam kao da nisam navijač Dinama, nego da sam ja Dinamo. @ PzKpfw
9 godina
offline
Re: Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!
Zaporožac kaže...
Cansee kaže...

ma voda mi je najbolja i to da je hladna ko kurvino srce

 

volim popiti i hladno pivo, ne samo po ljeti nego uvijek, i to klasični svijetli lager, po bavarski ili češki. Ali nažalost u zadnje vrijeme ako popijem tri ili više imam problema s probavom, zna me stomak boliti, tak da sam to generalno smanjio

Kažeš da piješ ekstremno hladnu vodu po ovoj vrućini, a to... vjeruj mi, nije zdravo za želudac.

Vjerojatno je to razlog što okrivljuješ božansko piće pivo  za probavne probleme.

Jedino ako mrkneš 10 piva..

Od toga jako puno ljudi ima probavne probleme, osim onih koji svakodnevno povuku 10 i više piva.

Njima ništa ne smeta, organizam se navikne. 

 

ma malo karikiram za temperaturu pića, pijem normalno hladno iz hladnjaka, hladnjak radi na 6 C, nije da vadim iz zamrzivača. I kakvu god vodu pio ne sjećam se da mi je išta smetalo, dok sam za pivo vrlo jasno odredio metodom dedukcije. 

7 godina
offline
Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!

Mineralna sa štrukanim limunom, ohlađeni zeleni čaj ili čaj od mente također sa štrukanim limunom, voda iz slavine i sve vrste svijetlog i pšeničnog piva (+ štrukani pelinkovac s ledom za večernje pijuckanje).

I want to believe
10 godina
offline
Re: Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!
Klasika,alkohol po danu na +36.
Po noci postaja ili hitna na ugodnih 22.
9 godina
offline
Re: Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!
Spacecraft kaže...
Klasika,alkohol po danu na +36.
Po noci postaja ili hitna na ugodnih 22.

 

mogu i ja s tobom?

13 godina
offline
Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!

svijetlo velebitsko ili kasačko na preporučljivih 6°. eventualno mineralna sa ledom da mogu odradit 8 sati.

te čajeve čuvam za gripu i zimu.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
14 godina
offline
Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!

hmm...

 

moji otrovi, generalno ima ih koji mi više legnu u specifičnim okolnostima, ali ugrubo svi su mi tu negdje:

 

tenki olimpijski gemišt - ideal za ljeto

crni Kozel - okus, pitko, nije jako - samo 3,5%

pšenične pive

radler - jedan jedini - Union Grejp

Aperol spritz

G&T

Jack Apple Tonic

 

i naravski, voda - ako je dobra iz pipe, još bolje iz zdenca ili vrela (kao - izvora), može i ohlađena iz frižidera, s malo mente, krastavca, kriškom dinje ili lubenice, može i zrnce muscovada i žlička meda tu i tamo...

 

sok (sirup) bazge ili agacije k tome kao bezalkoholni napitci...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.7.2023 13:47 (Stric_Jura).
13 godina
offline
Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!

Ja se pokušao s piva prebaciti na gemišt. Tri se dana četveronoške vratio doma pa odustao.

 

14 godina
offline
Re: Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!

kad su ti bili tak fini....

 

samo nakon svake runde pogledaj sliku drage, pa će ti lakše ići slijedeća...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!

Voda. Ovog leta je bio plan da se vratim u staru odeću, tako da se pije voda, eventualno limunada. Inače, prethodnih godina, voda, Cedevita, domaći sirup od višnje, Union grejp i Aperol spritz. :)

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
13 godina
offline
Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!

Preko dana mineralna ili obična voda.

Navečer piva, po mogučnosti točena

13 godina
offline
Re: Čime se rashlađujete ljeti? - Pića!
Nemam sliku. Da imam ohladio bi se lozom a ne gemištom.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice