Software za video obradu - pitanja&odgovori izdvojena tema

poruka: 1.976
|
čitano: 617.061
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
mbaksa kaže...
Torent kaže...

Da ali resolve tek treba izrasti u editing soft. Koliko sam vidio ali nisam porbao jeste da je neka lite verzija free ali studio se placa....Ispravi me ako grijesim....

Probaj! Obična verzija je posve besplatna i posve je funkcionalni, punokrvni program za videomontažu (skini zadnju betu koja sad konačno omogućava malo ozbiljnije baratanje zvukom). Studio verzija ima neke ekstra mogućnosti (recimo denoise), no većina korisnika, uključujući zapravo i dobar dio onih koji bi profesionalno nešto montirali, bit će zadovoljna i besplatnom verzijom.

 To znam. Evo upravo skidam betu 14 pa cu se poigrati malo kad uhvatim vremena....Tek ulazim u svijet premierea i Aftera pa mi je i resovle zanimljiv....Nije mi tesko uciti ;) Cak i u mojim godinama....

 

EDIT: ne podrzava ac3 zvuk tj zvuk u mts fileovima....

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.6.2017 16:12 (Torent).
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Može mi netko malo pojasniti ovo sa slike?

 

U kojim situacijama odabrati koji Aspect Ratio?

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pa sta zelis napraviti? Od toga zavisi koju ces rezu odabrati....

14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Iz Full HD snimke sa kamere na kraju dobiti datoteku za spržiti na DVD.

Vjerojatno onda odabirem "DV PAL Wide" jel tak?

Također koji "template"? Onaj koji je isti izvornoj snimci ili manji jel će na koncu degradacija biti spuštena do DVD-a. 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2017 19:18 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pod template trebas izabrati dvd wide. Daj sliku sta ti tu nudi....

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2017 19:36 (Torent).
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Čudo toga...

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
andi.cro kaže...

Iz Full HD snimke sa kamere na kraju dobiti datoteku za spržiti na DVD.

Nemoj to raditi, odjebi DVD u 3 PM.

 

andi.cro kaže...

Vjerojatno onda odabirem "DV PAL Wide" jel tak?

Također koji "template"? Onaj koji je isti izvornoj snimci ili manji

Ako ti je izvorni video u 16:9 formatu, onda biraš DV PAL Wide (DV je u kontekstu rezolucije isto što i DVD). Kolko vidim, taj program ti nema DVD templateova, pa znači da će ti template biti custom. Rezulucija DVD PAL videa je standardna PAL rezolucija 720x576, bez obzira koji omjer stranica imao (16:9 ili 4:3) - slika je uvijek anamorfna, odnosno kod DVD-a pikseli su uvijek pravokutnici, a ne kvadrati.

 

Ne kužim zapravo što se s tim mučiš - koji ti je to program? Eksportiraš video u Full HD-u i onda daš programu za izradu DVD videa (ak ništ drugo - besplatno DVD Styleru) da obavi svoje, a to znači da rekodira taj video u DVD Video. I riješena stvar.

 

 

andi.cro kaže...

jel će na koncu degradacija biti spuštena do DVD-a. 

?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Ajd kad si vec tu da te pitam taj dvd styler da li ce razvuci sliku do ivica ili ce ostati crne trake lijevo i desno kao sto ostanu kad iz premier-a ili media encodera exportujes u mpeg DVD? ISta stvar kad u encore ubacis hd amterijal posto to sve ide na isti nacin vani? 

16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Torent kaže...

Ajd kad si vec tu da te pitam taj dvd styler da li ce razvuci sliku do ivica ili ce ostati crne trake lijevo i desno kao sto ostanu kad iz premier-a ili media encodera exportujes u mpeg DVD?

Crne trake? Jesi siguran da kod eksporta iz Premierea imaš crne trake sa strane, a ne samo da je program kojim gledaš video "zaboravio" rastegnuti sliku na odgovarajući aspect ratio?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Lako se to rijesi sa scale to fill al ako taj program to isto radi treba mu reci kako ce u njemu to rijesiti....

 

Editing radim u full HD ali ide i verzija u DVD. Ne pitaj zasto jer stalno govorim ono sto i ti. Odjebite DVD u 3PM al dzabe ;)

 

16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Torent kaže...

Lako se to rijesi sa scale to fill al ako taj program to isto radi treba mu reci kako ce u njemu to rijesiti....

Vidim dva potencijalna objašnjenja nastale situacije - WideScreen kod DV snimke nije doista 16:9 nego maaalčice drugačiji, ili pak Premiere koristi prilagođeni pixel aspect ratio da bi obavio kvalitetnije skaliranje. Imašovdje neku dosadnu raspravu o tome, u kojoj se nije došlo do nikakvog konkretnog zaključka.

 

Torent kaže...

Editing radim u full HD ali ide i verzija u DVD. Ne pitaj zasto jer stalno govorim ono sto i ti. Odjebite DVD u 3PM al dzabe ;) 

Ja sam ljudima lijepo dao Full HD MP4, te DVD Video medij koji sam napravio tako da sam jednostavno spomenuti MP4 fajl ubacio u DVDStyler, uklonio defaultni meni da se odmah počne vrtjeti video, dao mu nek to konvertira, napravi ISO i gotovo stvar. Vraga bih se opterećivao s DVD-om. Ne sjećam se je li rastezao od ruba do ruba - mislim da jest. Probaj na 1-minutnom videu pa vidi. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
mbaksa kaže...
Torent kaže...

Lako se to rijesi sa scale to fill al ako taj program to isto radi treba mu reci kako ce u njemu to rijesiti....

Vidim dva potencijalna objašnjenja nastale situacije - WideScreen kod DV snimke nije doista 16:9 nego maaalčice drugačiji, ili pak Premiere koristi prilagođeni pixel aspect ratio da bi obavio kvalitetnije skaliranje. Imašovdje neku dosadnu raspravu o tome, u kojoj se nije došlo do nikakvog konkretnog zaključka.

 

Torent kaže...

Editing radim u full HD ali ide i verzija u DVD. Ne pitaj zasto jer stalno govorim ono sto i ti. Odjebite DVD u 3PM al dzabe ;) 

Ja sam ljudima lijepo dao Full HD MP4, te DVD Video medij koji sam napravio tako da sam jednostavno spomenuti MP4 fajl ubacio u DVDStyler, uklonio defaultni meni da se odmah počne vrtjeti video, dao mu nek to konvertira, napravi ISO i gotovo stvar. Vraga bih se opterećivao s DVD-om. Ne sjećam se je li rastezao od ruba do ruba - mislim da jest. Probaj na 1-minutnom videu pa vidi. 

 Ma ja to govorim radi njega. I ja dam Full hd MP4 h264 video i dvd. Dvd pravim tako da odmahe encodiram u mpeg DVD i obicno su to dva dijela full hd i dva DVD-a i ostavim preko noci da encodira iako ide brzo. Poslije samo ubacim u encore napravim meni i odradim build. Encore zavrsi za par minuta jer u principu samo meni odradi... Ne zamaram se ni ja sa DVDom osim menija a i to se svede na ubacivanje slike i povezivanja 3 ili 4 meni markera....

14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Ma znam da je izrada DVD-a najlošija opcija ali šta ću kad nemam drugog izbora...moram na kraju imati DVD koji će se reproducirati u DVD Playerima.

 

Jel da sirovinu pretvorim u mpeg pa onda uradim "editing" ili da uradim editing sa sirovinom pa na kraju konvertiram u DVD format?

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
andi.cro kaže...

Ma znam da je izrada DVD-a najlošija opcija ali šta ću kad nemam drugog izbora...moram na kraju imati DVD koji će se reproducirati u DVD Playerima.

 

Jel da sirovinu pretvorim u mpeg pa onda uradim "editing" ili da uradim editing sa sirovinom pa na kraju konvertiram u DVD format?

 prvo edituj pa onda dvd.

16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
andi.cro kaže...

Jel da sirovinu pretvorim u mpeg pa onda uradim "editing" ili da uradim editing sa sirovinom pa na kraju konvertiram u DVD format?

To ti nema smisla. Obradi video onako kako ga inače obrađuješ - ako ti program omogućuva eksportiranje u DVD Video formatu, pa da dobiješ ISO ili VIDEO_TS mapu, iskoristi to, a ako ne eksportiraj u Full HD MP4 pa neka si to program kojim ćeš raditi DVD Video sam konvertira.

 

Napisao sam što ja radim - gotov video, znači gotovu MP4 datoteku Full HD rezolucije, jednostavno ubacim u DVDStyler, uklonim defaultni meni i dam mu da mi napravi to je to.

14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Jel netko koristio AVID-ov Media Composer ???

 

Odnedavno ga ima i u free verziji a naziv mu je "Media Composer/First"...

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
andi.cro kaže...

Jel netko koristio AVID-ov Media Composer ???

 

Odnedavno ga ima i u free verziji a naziv mu je "Media Composer/First"...

Tko bi rekao... Ali dobro - valjda ga je i industrija počela napuštati. Moja iskustva s tim softverom su negativna - vrlo neintuitivan i težak za raditi.

 

Ova besplatna verzija dozvoljava samo 4 videotrake, projekt može biti maks. 1080p (4K nije podržan), za korekciju boje nema krivulja... Hm... I da tražim nešto besplatno, vjerojatno bih ipak radije odabrao Resolve.

14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pa ovi iz AVID-a nisu normalni...

Traže me adresu i broj telefona 

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pa i ovi iz Blackmagica-a hoče moj broj 

 

Ajd ovi ne traže adresu ali WTF...koji će im klinac moj broj tel.??? Da me mogu po svojoj vremenskoj zoni nazvati u moju u 3h ujutro i pitati me jel sam zadovoljan njihovim proizvodom???

Kaj su tolko glupi da ne znaju da će im svatko dati lažne podatke kao upravo ja?

 

Aaaa maaaa dajjj...

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2017 15:10 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Treba mi program sa kojim bi spojio skoro 200 video fajlova video nadzora u jedan kontinuiran video.

 

Freemake Video Convertor započne spajanje i onda se sruši prilikom obrade toliko fajlova, a VLC se sruši odmah kada ih dodam.

 

Ima li neka alternativa? 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Video Pad ili VSDC

Jednostavni i free 

 

btw. ak ti neki softw ima zbog nekog razloga problem sa kolicinom klipova, spoji manju kolicinu u jedan pa opet manju kolicinu u drugi, treci...a na kraju tih nekoliko koje si dobio opet spojiš u jedan.

Mada mi je to baš čudno! Možda ti je HW usko grlo?

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Najprije da mu popuni ram i onda se srusi....

Svaki bi trebao to da odradi bez problema.....

15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
andi.cro kaže...

Video Pad ili VSDC

Jednostavni i free 

 

btw. ak ti neki softw ima zbog nekog razloga problem sa kolicinom klipova, spoji manju kolicinu u jedan pa opet manju kolicinu u drugi, treci...a na kraju tih nekoliko koje si dobio opet spojiš u jedan.

Mada mi je to baš čudno! Možda ti je HW usko grlo?

 

 Uredski PC vrlo skromnih performansi star nekih 6 godina, a novi PC ne daju. 

 

Što se tiče ovog drugog to sam već uradio, Freemake spoji nekih 50-tak fajlova ali ubaci svoj logo, također kada spoji ta 3-4 veća fajla napravi neko sjeckanje između njih pa izgleda da ima "rupa" u snimci. VLC se odmah sruši bez obzira koliko fajlova spajao, makar 2 VLC se sruši. 

 

Pokušat ću sa tvojim prijedlozima. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
7 godina
protjeran
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Jel postoji kakav program za obradu videa i zvuka, da je besplatan i da podrzava ubrzanje sa RX karticama?

 

HandBrake mi je super ali ne podrzava ubrzanje RX karticama.

 

Na internetu sam nasa Xilisoft, oni rade software koji podrzava, ali za to malo sto meni treba za obradu

vide sa videokamere, tj. video je OK, ali zvuk mi je ACC, a moram ga prebaciti u MP3., jer inace ga

ne mogu producirati na TV-u direktno, nego moram spajati na PC.

15 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

AVID Media Composer First je postao free pa probajte ako vam odgovara... 

 

@Citatelj i Boxer

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Moj PC  
0 0 hvala 2
7 godina
protjeran
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Evo budem probao, hvala :)

11 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Ja to odrađujem sa Wondershare video converter

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
boxer kaže...
andi.cro kaže...

Video Pad ili VSDC

Jednostavni i free 

 

btw. ak ti neki softw ima zbog nekog razloga problem sa kolicinom klipova, spoji manju kolicinu u jedan pa opet manju kolicinu u drugi, treci...a na kraju tih nekoliko koje si dobio opet spojiš u jedan.

Mada mi je to baš čudno! Možda ti je HW usko grlo?

 

 Uredski PC vrlo skromnih performansi star nekih 6 godina, a novi PC ne daju. 

 

Što se tiče ovog drugog to sam već uradio, Freemake spoji nekih 50-tak fajlova ali ubaci svoj logo, također kada spoji ta 3-4 veća fajla napravi neko sjeckanje između njih pa izgleda da ima "rupa" u snimci. VLC se odmah sruši bez obzira koliko fajlova spajao, makar 2 VLC se sruši. 

 

Pokušat ću sa tvojim prijedlozima. 

- nije ti palo na pamet, nekoliko puta po 40 fileova (koliko može..).. ili skriptiraš (jer sve je to zapravo neki gui-frontend prema kodeku-konverteru..)..

- avsynth.

- npr (pokušaš, govorim napamet) kreiraš avskriptu koja će sadržaj foldera (pretpostavka, video se nejgdje snima..) prikazivati kao jedan-željeni file, koji može biti ulaz za freemaker (ili bilo koji drugi soft, mediacoder.. ako ti smeta watermark i sl. licence..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 16:41 (ihush).
15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
ihush kaže...
boxer kaže...
andi.cro kaže...

Video Pad ili VSDC

Jednostavni i free 

 

btw. ak ti neki softw ima zbog nekog razloga problem sa kolicinom klipova, spoji manju kolicinu u jedan pa opet manju kolicinu u drugi, treci...a na kraju tih nekoliko koje si dobio opet spojiš u jedan.

Mada mi je to baš čudno! Možda ti je HW usko grlo?

 

 Uredski PC vrlo skromnih performansi star nekih 6 godina, a novi PC ne daju. 

 

Što se tiče ovog drugog to sam već uradio, Freemake spoji nekih 50-tak fajlova ali ubaci svoj logo, također kada spoji ta 3-4 veća fajla napravi neko sjeckanje između njih pa izgleda da ima "rupa" u snimci. VLC se odmah sruši bez obzira koliko fajlova spajao, makar 2 VLC se sruši. 

 

Pokušat ću sa tvojim prijedlozima. 

- nije ti palo na pamet, nekoliko puta po 40 fileova (koliko može..).. ili skriptiraš (jer sve je to zapravo neki gui-frontend prema kodeku-konverteru..)..

- avsynth.

- npr (pokušaš, govorim napamet) kreiraš avskriptu koja će sadržaj foldera (pretpostavka, video se nejgdje snima..) prikazivati kao jedan-željeni file, koji može biti ulaz za freemaker (ili bilo koji drugi soft, mediacoder.. ako ti smeta watermark i sl. licence..)

 Zar nisi pročitao da sam to uradio.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pozdrav, dosad sam koristio gopro studo za uredivanje videa sa goproa.No medutim sad sam i drona nabavio pa bih i to htio urediti (imam dual core , 4 gb rama i hd 4890 ak se na varam) da vinci otpada, koje su altrenative ? molim vas program tipa gopro studio a da je besplatan, stvarno mi ne treba ekstavagancija nego da uredim u 720 p , gopro studio sam na celeronu uredivao hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice