YouTube i 4k

poruka: 19
|
čitano: 4.057
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Yuotube i 4k

Bok, zanima me ako ja nesto snimam u 4k stavim na youtube dali ce tamo ponudi opcije 1080, 1440 i 4k pa da ljudi gledaju normalno u 1080 ili kako to ide?  jer kod nekih videa vidim da ima i 4k ali naravno on na obicnom FHD monitoru steka, pa si ja stavim na 1080... hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Yuotube i 4k

Ako uploadaš 4K video na YT gledateljima će biti ponuđena opcija odabira kvalitete. Štekanje 4K videa nije do monitora već do nečeg drugog; npr. može biti do browsera, Flash Playera, pa i do računala (slab hardver).

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2016 11:31 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Yuotube i 4k

I do interneta :)

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
13 godina
offline
Re: Yuotube i 4k

Eh da, to sam zaboravio. Hvala! 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Yuotube i 4k
Marko :D kaže...

Ako uploadaš 4K video na YT gledateljima će biti ponuđena opcija odabira kvalitete. Štekanje 4K videa nije do monitora već do nečeg drugog; npr. može biti do browsera, Flash Playera, pa i do računala (slab hardver).

 ali on to sam napravi? ja samo upload napravim?

13 godina
offline
Re: Yuotube i 4k

Da. Na tebi je samo da uploadaš video,

9 godina
neaktivan
offline
Re: Yuotube i 4k

a bude to ipak smanjena kvaliteta tog videa tada na YT-u nego sta je meni kad gledam original na kompu ili ne?

13 godina
offline
Re: Yuotube i 4k

Možda će malčice biti lošija slika zbog kompresije koju radi YouTube, ali i dalje će video biti 4K rezolucije.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Yuotube i 4k

a primjetia sam da kad sam stavlja u FHD da mi se na kompu ljepše vidjelo....  a znači 4k se može gledati na običnom FHD monitoru, nije do monitora ako šteka? 

16 godina
moderator
offline
Re: Yuotube i 4k
smotaniveliki kaže...

a primjetia sam da kad sam stavlja u FHD da mi se na kompu ljepše vidjelo.... 

Kad su uploadao u Full HD-u ili kad si gledao u Full HD-u?

 

smotaniveliki kaže...

a znači 4k se može gledati na običnom FHD monitoru, nije do monitora ako šteka? 

Može se. Nikako nije do monitora, jer grafička kartica sliku resizea na dimenzije na koje treba. Valja ipak napomenuti jednu stvar, a to je da je moguće da skaliranje 4k slike na Full HD u web-pregledniku ne ispadne baš najbolje - ispadne čudno grubo-oštra slika, da se tako izrazim. To se može zaobići tako da se video skine u 4k rezoluciji i onda pogleda u playeru koji bolje skalira (tj. downscalea) sliku.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Yuotube i 4k

znači ja sam snimao s svojim mobitelom i kad sam to stavio na komp i gledao mi se cinilo malo bolja kvaliteta nego kada sam to stavio na YT i tada gledao na YT-u.... znači meni za obrađivati 4k videa ne treba 4k monitor?

16 godina
moderator
offline
Re: Yuotube i 4k
smotaniveliki kaže...

znači ja sam snimao s svojim mobitelom i kad sam to stavio na komp i gledao mi se cinilo malo bolja kvaliteta nego kada sam to stavio na YT i tada gledao na YT-u....

YouTube rekodira video i pritom u pravilu nešto padne kvaliteta slike.

 

smotaniveliki kaže...

znači meni za obrađivati 4k videa ne treba 4k monitor?

Ne. Samo što onda nećeš vidjeti svaki piksel.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Yuotube i 4k
mbaksa kaže...
smotaniveliki kaže...

znači ja sam snimao s svojim mobitelom i kad sam to stavio na komp i gledao mi se cinilo malo bolja kvaliteta nego kada sam to stavio na YT i tada gledao na YT-u....

YouTube rekodira video i pritom u pravilu nešto padne kvaliteta slike.

 

smotaniveliki kaže...

znači meni za obrađivati 4k videa ne treba 4k monitor?

Ne. Samo što onda nećeš vidjeti svaki piksel.

 da da to znam, nego ja sam mislia da steka zbog monitora pa da cu kupiti novi 4k, a zelim da snimam u 4k zbog toga kada se to bude gledalo za par godina...

 

 

Još jedno pitanje, ako ja snimam u 4k i stavim tako na YT ono šta on prebaci na 1080p dali će to biti bolje kvalitete nego da ja recimo snimam u 1080p pa tada to stavim na YT (sta sam dosad radio)

16 godina
moderator
offline
Re: Yuotube i 4k
smotaniveliki kaže...
Još jedno pitanje, ako ja snimam u 4k i stavim tako na YT ono šta on prebaci na 1080p dali će to biti bolje kvalitete nego da ja recimo snimam u 1080p pa tada to stavim na YT (sta sam dosad radio)

Nisam sam probao to, ali prema tvrdnjama onih koji jesu, odgovor je - da. Znači, ako uploadaš u 4k (čak i ako je riječ o upscaleanom 1080p videu), 1080p video na YouTubeu bi trebao biti nešto više kvalitete nego da si ga uploadao u 1080p.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Yuotube i 4k

ćemo probat onda tako uploadati... hvala

12 godina
offline
Re: Yuotube i 4k

 

baci pogled :)

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
12 godina
protjeran
offline
YouTube i 4k

Moze mi netko predloziti neko rijesenje, uglavnom bio sam na integriranoj 2 tjedna, vratio nazad graficku i nemogu vise vrtiti na youtubeu 4k filmove( mogu samo oznaciti max 1080p), probao sam sve zivo sto mi je palo na pamet...?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: YouTube i 4k

Probaj napraviti čistu instalaciju drivera za grafičku (tako da pobriše ono što je otprije ostalo).

 

Ni u jednom web-pregledniku ne možeš gledati u 4K? Ni u Chromeu, ni u Firefoxu, ni u IE-u/Edgeu? Jel koriste HTML5 Video? Znači, kad klikneš desnom tipkom miša na video, prikaže li ti se blago prozirni crni izbornik ili se prikaže obični padajući izbornik u kojem piše Adobe Flash ili nešto slično?

12 godina
protjeran
offline
YouTube i 4k

resetirao sam firefox (s njihove stranice) manualno nije pomoglo i vratilo se sve u normalu!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice