"Čist zvuk" vs. "obojeni zvuk" na kućnom kinu

poruka: 4
|
čitano: 1.142
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
"Čist zvuk" vs. "obojeni zvuk" na kućnom kinu

Pozdrav svim dečkima i curama sa BUG foruma!
Znam da audiofili ne vole imat nikakav eqvalajzer u svojemu hifi sustavu jer im to navodno "kvari" zvuk. Interesira me što je sa vlasnicima višekanalnih audio sustava koji imaju kućna kina, što oni misle?. Da li i na kućnom kinu treba isključiti sve efekte i gledati (slušati) film onakav kakav je u originalu ili je ugodnije kada je zvuk malo doteran po želji? Kako vi držite podešene vaše 5.1 sustave kada gledate filmove?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Čist zvuk" vs. "obojeni zvuk" na kućnom kinu
Inace ne koristim, al ovisi o sobi, konfiguraciji zvucnika, zeljama slusatelja,...
...i tako dalje
16 godina
moderator
offline
Re: "Čist zvuk" vs. "obojeni zvuk" na kućnom kinu
DiCaprio kaže...

Interesira me što je sa vlasnicima višekanalnih audio sustava koji imaju kućna kina, što oni misle?. Da li i na kućnom kinu treba isključiti sve efekte i gledati (slušati) film onakav kakav je u originalu ili je ugodnije kada je zvuk malo doteran po želji?

Kažeš "onakav kakav je u originalu" - ovo je jako diskutabilno. Ako korisnik nema hi-end 5.1 sustav (a možda ni tada), onda sigurno ne sluša zvuk "onakav kakav je u originalu", bez obzira što bi imao isključen EQ i efekte, jer će mu faliti neke frekvencije, dok će druge biti prenaglašene, a tu je i akustika sobe.

16 godina
offline
Re: "Čist zvuk" vs. "obojeni zvuk" na kućnom kinu
mbaksa kaže...

Kažeš "onakav kakav je u originalu" - ovo je jako diskutabilno. Ako korisnik nema hi-end 5.1 sustav (a možda ni tada), onda sigurno ne sluša zvuk "onakav kakav je u originalu", bez obzira što bi imao isključen EQ i efekte, jer će mu faliti neke frekvencije, dok će druge biti prenaglašene, a tu je i akustika sobe.

...i tome EQ upravo i služi, da se malo popravi i popegla zvuk. Nemre sad od BENQ kutija napravit Tannoy, no može malo ispraviti nedostatke.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice