IPhone 15 - [Rasprava]

poruka: 711
|
čitano: 219.459
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Pošto nam se bliži (13.09.2023.) nova generacija iPhone telefona, red je da se otvori nova tema.

Tu možemo pisati sve dosadašnje poznate informacije kao i one neke "želje" za koje bi htjeli da budu prisutni unutar iPhone 15 linije.

Naravno i ove nam godine dolaze tri modela: iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Ultra (nekada znana kao Pro Max).

Zaista se radujem što će svi iPhone modeli sada imati Dynamic Island (neka unutarnja satisfakcija) ali naravno i napokon taj USB Type-C.

 

Ja osobno planiram uzet "početni" iPhone 15 jer je lagano vrijeme da se napravi prelazak sa iPhone 13 Mini modela

 

Ovo su navodne "početne" cijene:

 

  • iPhone 15 – 799$
  • iPhone 15 Plus – 899$
  • iPhone 15 Pro – 1,099$
  • iPhone 15 Pro Max – 1,199$ (1,299$)

 

 

Započnimo s temom

 

 

 
5 0 hvala 2
4 godine
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Joj, ova novost vezana za type-C USB port na 15-icama me je odavno pogodila Ali šta ja tu mogu, Appleovci moraju prijeći zbog j*benih EU direktiva

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2023 16:33 (Vavoom).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Vavoom kaže...

Joj, ova novost vezana za type-C USB port na 15-icama me je odavno pogodila Ali šta ja tu mogu, Appleovci moraju prijeći zbog j*benih EU direktiva

 

 Ma samo je stvar vremena i navike. Za pola godine niko više to neće spominjat a naravno USB Type-C ima svoje prednosti.

 

Nekoliko razlika između ip14Pro te ip15Pro 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2023 16:39 (Gale92).
13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Ako sam ja dobro upratio priču, dolaze samo dva modela, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max, u veličinama dijagonale 6.1' i 6.7', početne interne memorije od 256GBa pa ”navodno” sve do,2TBta! 
Ono što će biti SIGURNO razlika između Pro i Pro Max modela je chip, vjerojatno i kamera sa periskopskim zoomom, a svakako zajednički detalj su nove verzije gumba na gadgetima, taktilni. 

O bojama se još špekulira, navodno će neka tamna narandžasta prema crvenoj biti nova ”smetalo” boja između bijele, crne i eventualno (čitaj vjerojatno) nekakve plave. Čak se spominje i u Pro modelima odmah dolazak Product Red modela, malo vjerojatno za Pro Max modele! 

Ono što se spominje ali ne i očekuje su Ultra model iPhone gadgeta, sa kućištem od iznimno zaobljenog kućišta, dimenzija do 7.0' i još boljim specifikacijama od 15 Pro Max modela, posebice onih od 6.7' dijagonale. Neznam samo kuda će ići ekspanzija interne memorije ako već ove bude do 2TBta?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Gale92 kaže...

 

 Ma samo je stvar vremena i navike. Za pola godine niko više to neće spominjat a naravno USB Type-C ima svoje prednosti.

 Ha čuj, svi origigi Appleovi accesories koje imam zahtijevaju Lightning, nijedan nema Type-C port, a meni je sve prirodnije da su svi dodaci istog branda ko i mob, neki recimo vole šarenilo, jer misle da ne žele bacati pare bezveze samo da bi imali match sa mobom

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2023 16:46 (Vavoom).
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
ATJLučko kaže...

Ako sam ja dobro upratio priču, dolaze samo dva modela, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max, u veličinama dijagonale 6.1' i 6.7', početne interne memorije od 256GBa pa ”navodno” sve do,2TBta! 
Ono što će biti SIGURNO razlika između Pro i Pro Max modela je chip, vjerojatno i kamera sa periskopskim zoomom, a svakako zajednički detalj su nove verzije gumba na gadgetima, taktilni. 

O bojama se još špekulira, navodno će neka tamna narandžasta prema crvenoj biti nova ”smetalo” boja između bijele, crne i eventualno (čitaj vjerojatno) nekakve plave. Čak se spominje i u Pro modelima odmah dolazak Product Red modela, malo vjerojatno za Pro Max modele! 

Ono što se spominje ali ne i očekuje su Ultra model iPhone gadgeta, sa kućištem od iznimno zaobljenog kućišta, dimenzija do 7.0' i još boljim specifikacijama od 15 Pro Max modela, posebice onih od 6.7' dijagonale. Neznam samo kuda će ići ekspanzija interne memorije ako već ove bude do 2TBta?! 

 Ma najbolje uzeti "početni" model sa 60Hz i Dynamic Island i "bok"... ovo sve ostalo - PRO, MAX, ITD sve je to isto s**nje ko i svake godine.

Al zanimljivo je za pratitit

13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Vavoom kaže...

 Ha čuj, svi origigi Appleovi accesories koje imam zahtijevaju Lightning, nijedan nema Type-C port, a meni je sve prirodnije da su svi dodaci istog branda ko i mob, neki recimo vole šarenilo, jer misle da ne žele bacati pare bezveze samo da bi imali match sa mobom

 Trebat je jedan "dodatak" Lightning na USB C i probem riješen....

4 godine
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Gale92 kaže...

 Trebat je jedan "dodatak" Lightning na USB C i probem riješen....

 Dabogda se našo jedan u pakiranju samog iPhonea, jer ko zna koliko će koštat origigi Appleov convertor

 

 Ovo sam samo pito jer iduće god. sam zakazao promjenu moba (trenutno imam X i još uvijek fura ko prvog dana), pa da znam šta ću sa punjačem, OTG-om i sličnim dodacima (accessorima)

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Vavoom kaže...

 Dabogda se našo jedan u pakiranju samog iPhonea, jer ko zna koliko će koštat origigi Appleov convertor

 

 Ovo sam samo pito jer iduće god. sam zakazao promjenu moba (trenutno imam X i još uvijek fura ko prvog dana), pa da znam šta ću sa punjačem, OTG-om i sličnim dodacima (accessorima)

 Znaš i sam kako neće. A o cijeni istog (naravno s Apple strane) nekih 40,50$....

7 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Osobno planiram uzeti iPhone 15 Pro, prelazim sa "obicne" 12ice (128GB)

Drago mi je da ce se desiti skok u pohrani u mojem slucaju duplo, USB-C.

Samo pitanje ako znate, hoće li PRO model imati taj "periskop" ili je to rezervirano samo za Ultra ? I samim time koja će onda razlika biti u "običnoj" 15ici naspram PRO modela izuzev titanijskog kučišta i memorije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Alchemist kaže...

Osobno planiram uzeti iPhone 15 Pro, prelazim sa "obicne" 12ice (128GB)

Drago mi je da ce se desiti skok u pohrani u mojem slucaju duplo, USB-C.

Samo pitanje ako znate, hoće li PRO model imati taj "periskop" ili je to rezervirano samo za Ultra ? I samim time koja će onda razlika biti u "običnoj" 15ici naspram PRO modela izuzev titanijskog kučišta i memorije?

Periskopsku kameru tek iPhone 16 Ultra model, najvjerojatnije! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Vavoom kaže...

Joj, ova novost vezana za type-C USB port na 15-icama me je odavno pogodila Ali šta ja tu mogu, Appleovci moraju prijeći zbog j*benih EU direktiva

Mislim, zašto je to loše? Di god se nađeš, uvijek će netko imati kabel s kojim češ moć puniti mobitel. Nećeš više tražit tko ima iPhone i još pritom kabel kod sebe. 

Vavoom kaže...
Gale92 kaže...

 

 Ma samo je stvar vremena i navike. Za pola godine niko više to neće spominjat a naravno USB Type-C ima svoje prednosti.

 Ha čuj, svi origigi Appleovi accesories koje imam zahtijevaju Lightning, nijedan nema Type-C port, a meni je sve prirodnije da su svi dodaci istog branda ko i mob, neki recimo vole šarenilo, jer misle da ne žele bacati pare bezveze samo da bi imali match sa mobom

Još jedna prednost; ne moraš kupovat skupe Apple-ove dodatke. Moći ćeš kupit doslovno dodatke koji idu na Android, zaista ne vidim problem. Osim ako svi tvoji dodaci MORAJU imat jabučicu na sebi. No opet, nitko ti ne brani da kupiš skupe dodatke direktno od Apple-a. S USB-C samo imaš veći izbor nego što si imao s Lightning-om, a još nisam čuo da "veći izbor" nekome ne paše.

Vavoom kaže...
Gale92 kaže...

 Trebat je jedan "dodatak" Lightning na USB C i probem riješen....

 Dabogda se našo jedan u pakiranju samog iPhonea, jer ko zna koliko će koštat origigi Appleov convertor

 

 Ovo sam samo pito jer iduće god. sam zakazao promjenu moba (trenutno imam X i još uvijek fura ko prvog dana), pa da znam šta ću sa punjačem, OTG-om i sličnim dodacima (accessorima)

Poznavajući Apple, bit ćeš sretan ako dobiješ kabel u kutiji. Možda s ovim iPhone-om krenu putem Sonyja. Samo mobitel u kutiji, ništa više.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2023 21:16 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Marko :D kaže...
Vavoom kaže...

Joj, ova novost vezana za type-C USB port na 15-icama me je odavno pogodila Ali šta ja tu mogu, Appleovci moraju prijeći zbog j*benih EU direktiva

Mislim, zašto je to loše? Di god se nađeš, uvijek će netko imati kabel s kojim češ moć puniti mobitel. Nećeš više tražit tko ima iPhone i još pritom kabel kod sebe. 

Vavoom kaže...
Gale92 kaže...

 

 Ma samo je stvar vremena i navike. Za pola godine niko više to neće spominjat a naravno USB Type-C ima svoje prednosti.

 Ha čuj, svi origigi Appleovi accesories koje imam zahtijevaju Lightning, nijedan nema Type-C port, a meni je sve prirodnije da su svi dodaci istog branda ko i mob, neki recimo vole šarenilo, jer misle da ne žele bacati pare bezveze samo da bi imali match sa mobom

Još jedna prednost; ne moraš kupovat skupe Apple-ove dodatke. Moći ćeš kupit doslovno dodatke koji idu na Android, zaista ne vidim problem. Osim ako svi tvoji dodaci MORAJU imat jabučicu na sebi. No opet, nitko ti ne brani da kupiš skupe dodatke direktno od Apple-a. S USB-C samo imaš veći izbor nego što si imao s Lightning-om, a još nisam čuo da "veći izbor" nekome ne paše.

Vavoom kaže...
Gale92 kaže...

 Trebat je jedan "dodatak" Lightning na USB C i probem riješen....

 Dabogda se našo jedan u pakiranju samog iPhonea, jer ko zna koliko će koštat origigi Appleov convertor

 

 Ovo sam samo pito jer iduće god. sam zakazao promjenu moba (trenutno imam X i još uvijek fura ko prvog dana), pa da znam šta ću sa punjačem, OTG-om i sličnim dodacima (accessorima)

Poznavajući Apple, bit ćeš sretan ako dobiješ kabel u kutiji. Možda s ovim iPhone-om krenu putem Sonyja. Samo mobitel u kutiji, ništa više.

Kolega, komentari su ti da se nemoš prosrat više, iskreno.
Da se razumijemo, niti ja ne odobravam neke folirancije tipa čuvamo planetu zemlju a cijena duplo veća, ali neke detalje odobravam i poštivam.

 

Ako baš i vjerujete, ja kažem da se neće moći puniti sa drugim ne  kabelima, ili koji barem nisu odobreni sa njihova strane.
Apropos kabela i njihovo izbacivanje iz prodajnog paketa, istina je da se svi usmjeravaju ka bezžičnom punjenju, preko punjača, što ima (govorim samo o mobitelu i HWu unutra), dosta koristi, recimo još mjesta za veću bakteriju, recimo.  

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

EU je upozorila Apple da ne smiju ograničavati brzinu punjenja kabelima koji nisu certificirani s njihove strane jer time krše EU regulativu. Odbiju li poslušnost, EU im je zaprijetila zabranom prodavanja iPhonea. 

 

https://www.macrumors.com/2023/05/04/eu-warns-apple-about-limiting-usb-c-iphone-cables/

 

Tako da, da, moći ćeš puniti s bilo kojim punjačem. Ili nećeš moći kupiti iPhone u EU. Njihov je odabir. 🤷‍♂️

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2023 21:43 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Marko :D kaže...

EU je upozorila Apple da ne smiju ograničavati brzinu punjenja kabelima koji nisu certificirani s njihove strane jer time krše EU regulativu. Odbiju li poslušnost, EU im je zaprijetila zabranom prodavanja iPhonea. 

 

https://www.macrumors.com/2023/05/04/eu-warns-apple-about-limiting-usb-c-iphone-cables/

 

Tako da, da, moći ćeš puniti s bilo kojim punjačem. Ili nećeš moći kupiti iPhone u EU. Njihov je odabir. 🤷‍♂️

Ukoliko (uopće ne sumnjam da niste u pravu kolega, jednostavno ja nisam bio u posjedu, čitaj pročitao, tu kao takvu informaciju), se ovo stvarno pokaže točnim, nekako sam skeptičan da punjenje ipak neće biti istovjetno njihovim original kabelima, bez obzira na ulaz! 

Kada to spominjem imam na pameti kabele kakve imaju moj iPad 12.9 5th generation, MBP 16' pogotovu što je nekako kao pleten i čak magic mouse (meni jako veliko i ugodno prije svega iznenađenje) i vjerujem da će trajati dok sam živ! 

Od recimo  Watch Ultra 2nd edition i iPhonea 16 Ultra očekujem isto tako prekvalitetne kabele, dok o punjačima, snazi, brzini prijenosa podataka možemo tek predmnijevati i nadugačko razmišljati i razgovarati, ali ne sumnjam u kvalitetnu, jer je u zadnje vrijeme svaka kukica na tapeti za laganini popljuvati ili poteško pohvaliti! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Gle, ne sumnjam da će Apple pokušati izmuljati EU i korisnike gdje stignu, to je politika njihove firme. Mnogi su pokušali izmuljati EU, pa nisu uspjeli. Ovdje još treba nadodati da su pod povećalom EU zbog svojih tržišnih praksi. EU ih ima na piku i sumnjam da se Apple s njima želi igrati lovice. Mogu probati, ali ako ih uhvate, ne gine im prisilno napuštanje tržišta. Možda u SAD-u ili drugdje u svijetu Apple, a i druge kompanije mogu raditi što hoće, ali na području EU ne mogu.

13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Marko :D kaže...

Gle, ne sumnjam da će Apple pokušati izmuljati EU i korisnike gdje stignu, to je politika njihove firme. Mnogi su pokušali izmuljati EU, pa nisu uspjeli. Ovdje još treba nadodati da su pod povećalom EU zbog svojih tržišnih praksi. EU ih ima na piku i sumnjam da se Apple s njima želi igrati lovice. Mogu probati, ali ako ih uhvate, ne gine im prisilno napuštanje tržišta. Možda u SAD-u ili drugdje u svijetu Apple, a i druge kompanije mogu raditi što hoće, ali na području EU ne mogu.

Uvijek postoji rupa u zakonu, ili neko ”sivo” tržište, čitaj UK i Sjeverna Irska otkuda mogu djelovati! 
Istina, nisu dio EU, ali u tome i jest kvaka, u tom zecu leži grm, gdje EU birokrati ne mogu dosegnuti svojom rukom, ali uz neku popularnu cijenu, hmmmm ?!?! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
ATJLučko kaže...
Marko :D kaže...

Gle, ne sumnjam da će Apple pokušati izmuljati EU i korisnike gdje stignu, to je politika njihove firme. Mnogi su pokušali izmuljati EU, pa nisu uspjeli. Ovdje još treba nadodati da su pod povećalom EU zbog svojih tržišnih praksi. EU ih ima na piku i sumnjam da se Apple s njima želi igrati lovice. Mogu probati, ali ako ih uhvate, ne gine im prisilno napuštanje tržišta. Možda u SAD-u ili drugdje u svijetu Apple, a i druge kompanije mogu raditi što hoće, ali na području EU ne mogu.

Uvijek postoji rupa u zakonu, ili neko ”sivo” tržište, čitaj UK i Sjeverna Irska otkuda mogu djelovati! 
Istina, nisu dio EU, ali u tome i jest kvaka, u tom zecu leži grm, gdje EU birokrati ne mogu dosegnuti svojom rukom, ali uz neku popularnu cijenu, hmmmm ?!?! 

Teško. I ne, ne mogu djelovati iz UK ili Sjeverne Irske jer uređaje koji nisu po EU direktivama, legalnim putem ni ne mogu dopeljati u EU. Nije bitno gdje su bazirani, bitno je da li je neki uređaj u skladu s EU normama ili ne i isključivo to odlučuje može li se prodavati na tom tržištu ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2023 19:17 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Vavoom kaže...

Joj, ova novost vezana za type-C USB port na 15-icama me je odavno pogodila Ali šta ja tu mogu, Appleovci moraju prijeći zbog j*benih EU direktiva

 

 A meni je suprotno, ja sam odlučio ne napraviti upgrade sa 11 dok ne se ne pojavi iphone sa USB-C.

Meni je sve na USB-C, i Macbook i iPad

6 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

znaci nece biti 15ice ultra modela? to je ubiti Pro model? 

 

mislim gledao sam rumore na YT i tako, pa pitam? 

 

inace planiram uzeti Pro Max model ove godine, kad se uzme dobar slim case nije max toliko glomazan u ruci.

 

imala zena za njezin 14 pro max neku maskicu sa amazona debela maska, pa mi mob u ruci bio glomazan, ja joj narucio Ringke Onyx koji je odlican, slim i stiti dobro mob. 

 

tako da cu sebi sigurno uzeti tu maskicu jer ju vec koristim na svojoj 14ici Pro modelu. 

 

lp

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Da, da, o ograničavanju brzine mogu samo sanjati. 😁

4 godine
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
_itsmoriarty kaže...

imala zena za njezin 14 pro max neku maskicu sa amazona debela maska, pa mi mob u ruci bio glomazan, ja joj narucio Ringke Onyx koji je odlican, slim i stiti dobro mob. 

 

tako da cu sebi sigurno uzeti tu maskicu jer ju vec koristim na svojoj 14ici Pro modelu.

 Reci mi, da li MagSafe i ostale funkcije koje imaju origigi Cases rade bez problema i na toj Onyx masci?

 

 

Da li si negdje već na forumu pisao i review, u kom si napisao sve detaljnije?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
6 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Vavoom kaže...
_itsmoriarty kaže...

imala zena za njezin 14 pro max neku maskicu sa amazona debela maska, pa mi mob u ruci bio glomazan, ja joj narucio Ringke Onyx koji je odlican, slim i stiti dobro mob. 

 

tako da cu sebi sigurno uzeti tu maskicu jer ju vec koristim na svojoj 14ici Pro modelu.

 Reci mi, da li MagSafe i ostale funkcije koje imaju origigi Cases rade bez problema i na toj Onyx masci?

 

 

Da li si negdje već na forumu pisao i review, u kom si napisao sve detaljnije?

 nazalost Ringke Onyx nema MagSafe  

 

nisam nigdje nista pisao, ali mogu reci iz dugogodisnjeg iskustva s ringke maskicama jedne od boljih, a jeftine! 

6 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

bez razmisljanja sam vec uzeo maskicu za 15 pro max sa oficionalne Ringke strance. 

 

LINK

 

 

cim sam vidio da su vec izbacili maskice za 15icu moralo ici na order, cak sto je kod Onyx maskice dobro na ovom modelu stiti i kamere, sto nije bio slucaj u prijasnjim modelima ali to nije bio neki problem za mene. 

 

sto se tice kaljenog, to cemo uzeti neki noname brand sa amazona jer sam tako uzeo za nekih 15ak eura 3 kaljena u kompletu i nikad problema nisam imao, cak je dobro se dobije i frame da se lakse postavi.

 

jedva cekam 12.09 pa da vidimo i to predstavljanje. 

 

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Ajmo "mala" anketa ....

Ako uzimam onda uzimam:

 

Ja trenutno imam iPhone 13 Mini i vrhunski mi je, naravno i po pitanju dimenzija i sad sam na "sto muka".....

2 iPhone 15
0 iPhone 15 Plus
15 iPhone 15 Pro
4 iPhone 15 Pro Max
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Gale92 kaže...

Ajmo "mala" anketa ....

Ako uzimam onda uzimam:

 

Ja trenutno imam iPhone 13 Mini i vrhunski mi je, naravno i po pitanju dimenzija i sad sam na "sto muka".....

 U slučaju uzimanja iPhone gadgeta, niti jedan nije Ultra model, to će tek doći sa iPhone 16, na moju donekle skromno ali veliku žalost! 

Da je u ovoj seriji iPhone 15 Max Pro ustvari Ultra model, definitivno bih uzeo njega, titan siva najmanje 1TB interne memorije! 

 

Ovako, preskačem glasovanje teška srca, no zna se kojem bi išao my vote! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
ATJLučko kaže...

U slučaju uzimanja iPhone gadgeta, niti jedan nije Ultra model, to će tek doći sa iPhone 16, na moju donekle skromno ali veliku žalost! 

Da je u ovoj seriji iPhone 15 Max Pro ustvari Ultra model, definitivno bih uzeo njega, titan siva najmanje 1TB interne memorije! 

 

Ovako, preskačem glasovanje teška srca, no zna se kojem bi išao my vote! 

 Ja ipak mislim kako će nas ajpl "iznenaditi" sa jednom Ultrom, naravno ne mislim na sat

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Marko :D kaže...

Da, da, o ograničavanju brzine mogu samo sanjati. 😁

 Mogu radit što ih je volja. Eventualno će platiti kaznu i nastavit će raditi što je volja i dalje.

13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

To tako u EU ne funkcionira, bez brige.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice