Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.259.670
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stigao paketić od Forea ocd-a, iznenadili me sitnom gestom (mirisom od chemical guys-a) lijepo od njih. Danas je bio prekrasan dan za oprat auto pa sam krenuo od guma do tepihića itd otišlo 3 sata bez pardona. Odlučio  zavirit malo ispod haube kakvo je stanje i nije me puno iznenadilo jer u obitelji starce baš to i ne interesira niti imaju vremena za prat motor, a pošto sam ja znatiželjan morao sam to oprat jer šteta je da bude prljav .

 

Ako nekog zanima proces

Za pranje sam koristio 2 okrugla kista koja sam kupio za 20ak kuna, ovu plavu četku i obični sapun za suđe da odmasti jer se jako zapeklo. Prekrio sam neke kablove di su konektori sa najlonom za svaki slučaj jer perem sa miniwashom. Na kraju obrisao mikrofibrom i upalio ostavio ga u leru koju minutu da se otrese još ostatak vode i to je to. Nije neka znanstvena fantastika, ali čini čovjeka sretnim  pogotovo jer sam tek krenuo u svijet automobila.

Samo jedna napomena ako netko bude prao je ta da ako pere tkaninu tj. izolaciju ispod poklopca da ju previše ne moči jer ako ju ne ostavi da se ocijedi moguće je da se rastegne i da ne može više biti onako "zaljepljena" za poklopac. (Nije mi se desilo )

If you have nothing to lose, try.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 21:57 (Filip720).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

-

If you have nothing to lose, try.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 21:56 (Filip720).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovak sam ja skoro danas nahebal

 

Vozim poslje posla doma i 500m prije kuće, stojim na križanju, skrećem lijevo sa upaljenim lijevim žmigavcem, čekam dok prođu svi auti iz suprotnog smijera, gledam kako mi se pali žuto, u križanje zadnji ulazi kombić mercedes t1 (ciganski stari), sa cijelim putem upaljenm lijevim žmigavcem, već se upalilo crveno i ja krećem misleći kako ćemo se mimoić (ja idem lijevo, on iz suprotnog smijera svoje lijevo, kontra od mene) i kako sam izletio pred njega, skužim da lik ne skreće, već direkt na mene ide, protrnuo sam, ja mislim da mi je srce stalo na 5sec u tom trenu (jer nisam to očekivao), mislim da sam taman iz prve prešaltao u drugu, u drugoj stisnuo gas do poda (kad sam skužio da lik produžava sa žmigavcem), a auto mi ne mrda, okretaji u podrumu, reko gotovo, već razmišljam di će me pogodit, direkt u desnu stranu ili zadnji desni kraj, kotači nisu škripali, ako je on i kočio, nije do kraja, nekim čudom smo se zaobišli, nemam pojma kako, ja još uvijek ne vjerujem da je majmun sa žmigavcem produžio ravno i skoro me pogodio, 100% sam uvjeren da on nije prošao kroz zeleno, mogao je u križanje ući pod žutim ili crvenim svijetlom, nisam vidio ko je vozio niti sam vidio regu u tom trenutku, al znam da je bio tamno zeleni mercedes t1 pickup, da me pogodio i da sam vidio da je cigan vozio, odma bi ga izbacio iz kombija da mi slučajno ne pobjegne i strgo mu vozačku da se više ne pojavljuje na cesti, nikada nisam vidio cigana u auto-školi, opće ne kužim kako dospiju na cestu...

 

 

Nego jel zna netko možda one male kamerice na semaforima križanja, mogu li one poslužit u slučaju nesreća, tj čemu opće služe, za mjerenje brzine nisu, jedino mogu pratit gustoću prometa...?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kaj mislite o ovoj kanti za te novce?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da km nije original.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Kaj mislite o ovoj kanti za te novce?

 Motor nepoderiv. XDrive je solidan. Nije na razini Quattro pogona ali dobro dođe ako živiš negdje gdje ima snijega. Radi XDrivea ti održavanje bude malo skuplje. Pije cca 8/9 litara. Po meni sasvim ok kupnja. Treba ga dobro pregledati. Volan spreman za tapeciranje. To se riješi za 500/700kn. Treba isto vidjeti zašto su SK tablice a auto u Rijeci. Preko broja mobitela mi je izbacilo nekog lika tu iz Opatije. Tip bi mogao dobiti i više za taj auto. Provjereriti u FINI ili na policiji ima li kakvog tereta na autu.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Mislim da km nije original.

 80% automobila na oglasima nema original kilometre. Zašto ja već dva mjeseca tražim auto?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne kuzim zakaj to s kilometrima nije zakonom regulirano. Njemci su donesli zakon gdi se tako nesto kaznjava a kod nas je to narodni obicaj. Treba slozit zakon da ako skidas kilometre recimo 100k kn kazne pa ti skidaj. Nije isto kupis auto sa 100k km koji mozes vozit jos deset godina ili auto sa 300k kojem je skinuto 200k pa svaki tren mozes stati na cesti eventualno poginut, ugrozit ostale u prometu itd.

 

Nebi kupil rabljeni auto u hrvatskoj nikad pa ni onda. Mobile.de i ako kupis u autokuci dobijes godinu dana garancije makar je auto rabljen a protuzakonito je skidanje kilometara. Platis par kuna uvoz i ako te ispadne skuplje bar znas na cemu si.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 7:25 (NEW_MAN).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ti barem imas dash cam u autu u slucaju pizdarije. Te male kamerice su za google nis posebno. Jednino one velike okrugle i one normalne za oko zgrade kaj snimaju...ti snimaju promet u slucaju sranja da policija moze vidjet. Inace ja kad zapnem tak na semaforu a crveno mi i zadnji kreten tak prode kroz crveno a ja tek onda krenem...jebiga ful gas... aki me policija zaustavi objasnis sto je bilo a ako imas dash cam mozes i pokazati ukoliko ti napise kaznu a ti neces platiti pa na prekrsajni sud i pokazes scenu....

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima bukvalno idiota na svakom ćošku. Prije 10ak dana idem ja na suženje puta(mostić) u jednom naselju a s druge strane se zaletio konj najmanje 70km/h(a ograničenje nije veće od 50), priča na telefon i oduzima mi prvenstvo, jer je suženje s njegove strane i mora stati. Stajao sam ja tako par minuta, vidio papak neće da se skloni, već se sakupila kolona sa obe strane i na kraju se ja morao sklonuti, a trebao sam zvati policiju da ga policija skloni.
Samo da mi je pare kupio bih ovu, ona mi je nekako top, ništa lošije od nje nebi kupovao, pa lijepo fino snimke u policiju i nek se oni ganjaju sa njima...

https://www.banggood.com/VIOFO-A119S-2-Inch-Car-Dashcam-6G-Video-135-Degree-Camera-DVR-With-GPS-Function-p-1155497.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Haker_x kaže...

Ima bukvalno idiota na svakom ćošku. Prije 10ak dana idem ja na suženje puta(mostić) u jednom naselju a s druge strane se zaletio konj najmanje 70km/h(a ograničenje nije veće od 50), priča na telefon i oduzima mi prvenstvo, jer je suženje s njegove strane i mora stati. Stajao sam ja tako par minuta, vidio papak neće da se skloni, već se sakupila kolona sa obe strane i na kraju se ja morao sklonuti, a trebao sam zvati policiju da ga policija skloni.
Samo da mi je pare kupio bih ovu, ona mi je nekako top, ništa lošije od nje nebi kupovao, pa lijepo fino snimke u policiju i nek se oni ganjaju sa njima...

https://www.banggood.com/VIOFO-A119S-2-Inch-Car-Dashcam-6G-Video-135-Degree-Camera-DVR-With-GPS-Function-p-1155497.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Zaista se uzbuđuješ oko gluposti ako smatraš da je to vrhunac problema u prometu. Puno će ti policija pomoći oko toga, možeš mislit :)

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovo je ništa kakvih sam situacija imao, mogao sam dobro nastradati, a ako policija ne uzme stvar u svoje ruke ja ću u svoje pa ću ja ove papke početi kažnjavati, pa će sljedeći put paziti a neće letiti kao da hoće da ubije koga.
Prestizanja i ulijetanja u škarice vidim svako par dana, da ne zakočim bio bi frontalni, bolje mi je da zakočim i pustim da prođe nego da bude frontalni.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 8:21 (Haker_x).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pazite se u vezi dash-kamera, nisu u svim drzavama legalne.

U Austriji su zakonom zabranjene, a kazne za koristenje kamera u voznji nisu male.

 

Dakle snimanje voznji i ceste mozete zaboraviti, osim ako ne zelite riskirati kaznu.

Mene su zaustavili na provjeru, jer imam Lumiu 950XL okacenu na sajbu za navigaciju,

a kako ima veliko kamera "oko", to im je bilo sumnjivo.

Kupio sam novi nosac, koji prekriva cijelu straznju stranu, da se kamera ni ne vidi.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Pazite se u vezi dash-kamera, nisu u svim drzavama legalne.

U Austriji su zakonom zabranjene, a kazne za koristenje kamera u voznji nisu male.

 

Dakle snimanje voznji i ceste mozete zaboraviti, osim ako ne zelite riskirati kaznu.

Mene su zaustavili na provjeru, jer imam Lumiu 950XL okacenu na sajbu za navigaciju,

a kako ima veliko kamera "oko", to im je bilo sumnjivo.

Kupio sam novi nosac, koji prekriva cijelu straznju stranu, da se kamera ni ne vidi.

 Nemoj me zezat. Koja gamad... kofol narusavanje tude privatnosti a vani si na javnom mjestu...ma daj... 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Tako su gradjani odabrali, parlamet je prihvatio, te zbog toga nema kamera,

google street view-a itd.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

zato meni ne vjeruju kad vide da C4 ima 138tkm nakon 13g...

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Mislim da km nije original.

Nisam siguran za E46, ali E90 na novije svi zapisuju kilometre na ključ tako da se lako provjeri u servisu :)

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
NEW_MAN kaže...

Ne kuzim zakaj to s kilometrima nije zakonom regulirano. Njemci su donesli zakon gdi se tako nesto kaznjava a kod nas je to narodni obicaj. Treba slozit zakon da ako skidas kilometre recimo 100k kn kazne pa ti skidaj. Nije isto kupis auto sa 100k km koji mozes vozit jos deset godina ili auto sa 300k kojem je skinuto 200k pa svaki tren mozes stati na cesti eventualno poginut, ugrozit ostale u prometu itd.

 

Nebi kupil rabljeni auto u hrvatskoj nikad pa ni onda. Mobile.de i ako kupis u autokuci dobijes godinu dana garancije makar je auto rabljen a protuzakonito je skidanje kilometara. Platis par kuna uvoz i ako te ispadne skuplje bar znas na cemu si.

 I? Što im to vrijedi što postoje kazne za skidanje km u De, kad opet to rade na autima za izvoz. Neću u detalje

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da, ako si naivan kad kupuješ auto u nekim manjim auto kućama pa kažeš da ga izvoziš pokazu ti i drugo skladište di se nalaze ti spremni za izvoz. Ali zato se gledaju auti u malo većim ovlaštenim salonima koji nemaju problema s tim, je da su skuplji, ali u konačnici se isplati.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jopis kaže...
NEW_MAN kaže...

Ne kuzim zakaj to s kilometrima nije zakonom regulirano. Njemci su donesli zakon gdi se tako nesto kaznjava a kod nas je to narodni obicaj. Treba slozit zakon da ako skidas kilometre recimo 100k kn kazne pa ti skidaj. Nije isto kupis auto sa 100k km koji mozes vozit jos deset godina ili auto sa 300k kojem je skinuto 200k pa svaki tren mozes stati na cesti eventualno poginut, ugrozit ostale u prometu itd.

 

Nebi kupil rabljeni auto u hrvatskoj nikad pa ni onda. Mobile.de i ako kupis u autokuci dobijes godinu dana garancije makar je auto rabljen a protuzakonito je skidanje kilometara. Platis par kuna uvoz i ako te ispadne skuplje bar znas na cemu si.

 I? Što im to vrijedi što postoje kazne za skidanje km u De, kad opet to rade na autima za izvoz. Neću u detalje

 U današnje doba ''tehnikalija'' i provjera, moraš biti j..... idiot i totalno nezainteresiran kod kupovine da te netko prevesla sa spuštenom km.....

Takvi su i zaslužili da ih se prevesla

 

Pa ja obavezno kad idem gledat rabljene uzmem i dijagnostiku uz neke jos ''sheme'' od kolege lako se sve provjeri. Uz to tko neda da ga spojim na dijagnostiku mi je odmah sumnjiv..... Od takovg nebi ni žvaku kupio ;)

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 11:23 (kostolomac).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

+ sto na nekim autima je skoro nemoguce spustiti kilometrazu, a da se spusti, bude i jako skupo. 

Ja sam VTS-a provjerio na tri mjesta i sve se poklapa, a u ovlastenom su mi rekli da se kilometraža da spustiti samo uz zamjenu kompjutera, ali i tada nije lako, a o cijeni da ne govorimo. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kod novijih automobila je cak i knjizica vozila digitalna,

dobijes samo potvrdu, a knjizicu provjeravas u autokuci ili autoservisu,

naravno, ako je automobil redovno servisiran, onda ti tocno sve pise,

nema mogucnosti laziranja, kao sto su navodno u Rumunjskoj lazirali knjizice vozila

i upisivali lazne servise, te smanjivali kilometrazu u satovima.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako zamjenom ECU promjenis kilometrazu, onda je dosta i promjeniti samo memorijski chip(ako nije moguce direktno pisati), ali treba znati koju tocno adresu(odnosno adrese) treba promjeniti za kilometrazu.

Trebalo bi biti moguce zamjeniti na nacin da citas iz memoriju , napravis par kilometara, opet citas, opet par kilometara, opet cistas i vidis gdje se dogadaju promjene i na kraju upises 10km i na njuskalo novo, osvojeno na nagradnoj igri pred 10 godina, ali nisi imao vozacku.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 12:04 (CroNk3r).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

A za automobil sa 10km koji nije vozen,

nema jamstva, redovit godisnji servis itd,

nebi dao ni 100€, jer sigurno je propao od stajanja.

 

Moras na njemu promjeniti sve, od brtvi, ulja, rashladne tekucine,

gume, hrdjave pakne/kocnice, vjerovatno su misevi/stetocine svuda zasrali po motoru,

a moguce i pregrizli neke kablove.

Akumulator je odavno mrtav, a mrtvi akumulator ako nije odvojen moze ostetiti elektroniku.

 

Bolje kupiti 5 godina star automobil sa 100.000km, nego 10 godina automobil koji nije vozen ni odrzavan.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mrsmith kaže...
ivanzu kaže...

Mislim da km nije original.

Nisam siguran za E46, ali E90 na novije svi zapisuju kilometre na ključ tako da se lako provjeri u servisu :)

 Na tri ili čak četiri mjesta. Tko te hoće za E90 zajeb.., mora se dobro potruditi i znati šta radi. To je već polukrimi ekipa za sve to poskidati.

In the name of tragedy...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa koju ljetnu gumu 205/50R17 bi preporučili? Par stranica prije se spominjala Sava Intensa UHP 2, jel ju je netko isprobao i kakava se pokazala? Da li se isplati protegnuti na Dunlop Sport Blueresponse? Ili imate neki treći izbor? Auto je Mazda 3 BL.

 

Hvala i lp

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Opel corsa 147 quadrifoglio😀
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Ti barem imas dash cam u autu u slucaju pizdarije. Te male kamerice su za google nis posebno. Jednino one velike okrugle i one normalne za oko zgrade kaj snimaju...ti snimaju promet u slucaju sranja da policija moze vidjet. Inace ja kad zapnem tak na semaforu a crveno mi i zadnji kreten tak prode kroz crveno a ja tek onda krenem...jebiga ful gas... aki me policija zaustavi objasnis sto je bilo a ako imas dash cam mozes i pokazati ukoliko ti napise kaznu a ti neces platiti pa na prekrsajni sud i pokazes scenu....

 Ma kaj je najgore, nemam dash cam, snimam tu i tamo sa smartphone-om i izbrišem video na kraju vožnje, razmišljao sam o dash cam-u, al mi se neda prčkat svaki put kad bi išao nekam, bilo bi fora da se prek 12V utičnice od upaljača puni i pali, tj kad dam kontakt da se pali dash cam i automatski snima, te da se gasi kad oduzmem kontakt, dalo bi se to složit, samo treba volje imat...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Ma kaj je najgore, nemam dash cam, snimam tu i tamo sa smartphone-om i izbrišem video na kraju vožnje, razmišljao sam o dash cam-u, al mi se neda prčkat svaki put kad bi išao nekam, bilo bi fora da se prek 12V utičnice od upaljača puni i pali, tj kad dam kontakt da se pali dash cam i automatski snima, te da se gasi kad oduzmem kontakt, dalo bi se to složit, samo treba volje imat...

Neki automatski počinju snimati kada dobiju struju, kao ovaj koji ja planiram kupiti, samo ako dođem do para jer je malo pomasna cijena, ali je i dobar, koliko para toliko muzike, ko ima para za njeg definitivno se isplati, reviewi su također odlični, ko je spreman dati ovolike novce plus dadžbine za uvoz mislim da nema bolje za ove novce.

https://www.banggood.com/VIOFO-A119S-2-Inch-Car-Dashcam-6G-Video-135-Degree-Camera-DVR-With-GPS-Function-p-1155497.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN
Jedan moj poznanik je kupio isti, samo bez GPS mounta, malo jeftinije izađe, ali po meni se ne isplati zbog razlike u cijeni i kopčanja napojnog kabla koji sa gps adapterom ide sa gornje strane a bez gps adaptera sa lijeve strane.
https://www.banggood.com/VIOFO-A119S-2-Inch-Car-Dashcam-6G-Video-135-Degree-Camera-DVR-Without-GPS-Function-p-1153895.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

 

 

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam Xiaomi yi dashcam koju sam platio 50€ i ima opciju on/off ali mi utičnica za upaljač radi non stop. Kamera se ne gasi kad i auto i to me smeta, zato ju ne koristim skoro uopće više. Ima koja caka da se ta utičnica sredi bez spajanja na ECU?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice