Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.256.830
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Misliš da bi sapun kroz minivoš + mikrofibra bilo dosta?

Nisam fan spužvi, tj. ikakvog kontakta s lakom.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Aktivnom pjenom ode sve bez potrebe za pranjem.

EDIT:

pod bez potrebe za pranjem mislim rucno.

 

Naspricas pjenu, popijes jednu brzu kavu(5 min) ili gemišt(bolja opcija) i onda isperes.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 20:12 (CroNk3r).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

To si već neko vrijeme mislim uzeti.
Gdje si ti uzeo?

Sad me je sastavila tuča, mislim da mi je vosak najmanji problem 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

8th gen civic nije crx vti iz 90tih.. to su dva dijametralno suprotna svijeta 

 

ali dobro, većina ljudi još uvijek vuče većinu saznanja i ideala o autima na osnovu nekih priča iz kraja 80tih - početka 90tih..

 Koga je bruka voziti CRX neka ga slobodno posalje na moju adresu.

 

Ja sam probao prati auto sa snow foam-om ali onaj rezervoar se potrosi za par sekundi pa na kraju samo vode ide tako da sam ga poslao u pm i rucno oprao.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zanima me, na parkingu ispred moje zgrade ima vise auta koji se nisu makli 6+mj. , neki cak i vise godina. E sad jedan od njih ima tablicu, drugi nemaju. Sto se moze uciniti po tom pitanju, da se uklone ta vozila, posto bezveze zauzimaju parking.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 Koga je bruka voziti CRX neka ga slobodno posalje na moju adresu.

 

ma kakva bruka  mislim da ne postoji osoba kojoj vti verzija ne bi izmamila osmijeh na lice  100ks po litri na 1.6 motor, redline na 8k, šaltaš uredno na 8.5.. 

ali truth be told, auto je ujedno i živi deathtrap 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jbg ali koji auti nisu iz 80ih i ranih 90ih.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Zanima me, na parkingu ispred moje zgrade ima vise auta koji se nisu makli 6+mj. , neki cak i vise godina. E sad jedan od njih ima tablicu, drugi nemaju. Sto se moze uciniti po tom pitanju, da se uklone ta vozila, posto bezveze zauzimaju parking.

 Zvao sam jednom komunalca frajera bas briga... Netko mi je rekao da treba pisani trag poslat... email ili poslat postu...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Gledajući cijenu kao kupac to je sve samo ne dobra cijena.

Gledajući kao prodavač, naravno da ćeš nabiti više nego što očekuješ i možeš realno dobiti da si ostaviš prostora.

Golf 6 između 2010. i 2011. i ispod 100 000km je između 70 000 i 80 000kn. 1.6 tdi motor naravno.

Tak da mi se ove honde u prosjeku čine sasvim normalnim.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ni to s aspekta kupca nije dobra cijena, nimalo. 

S aspekta vlasnika i eventualno prodavača, premala.

Činjenica jest da za tih 10k eura možeš kupiti i 3-4 godine mlađeg Leona s 1.6TDI. Dalo bi se nać tu i kakvi Mk7 za 11-12k, doduše s nešto više km.

Al za primjer. Ima 508 SW 1.6HDi 2013. u Neostaru za 85k kn. Odlična cijena, čak se zapitas jel neš ne valja. 

Mislim da se možemo složiti da je tržište automobila u RH generalno u k*rcu. Od cijena novih, do cijena rabljenih.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 21:41 (mystik).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
theJurke kaže...
mystik kaže...

Gledajući cijenu kao kupac to je sve samo ne dobra cijena.

Gledajući kao prodavač, naravno da ćeš nabiti više nego što očekuješ i možeš realno dobiti da si ostaviš prostora.

Golf 6 između 2010. i 2011. i ispod 100 000km je između 70 000 i 80 000kn. 1.6 tdi motor naravno.

Tak da mi se ove honde u prosjeku čine sasvim normalnim.

 Onaj tko kupi golfa 6 naspram golfa 7 koji nekom logikom bude skuplji u prosjeku za 1000-2000€ je glup ko stup. Golf 7 ima ok cijenu ono ranije je sve precjenjeno. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakvi su ti 1.6 vti po pitanju održavanja/pouzdanosti?

Jedan Civic sa tim motorom viđam svaki dan. Ona linija 97-98 godina. To mora da hebeno ide. Auto ispod tone, motor od 160(?) ks. Prava jurilica.

Dođe mi da odma prodam ovog dizela i uzmem nekog benzinca od 100kw+.

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

To si već neko vrijeme mislim uzeti.
Gdje si ti uzeo?

Sad me je sastavila tuča, mislim da mi je vosak najmanji problem 

ovisi o miniwashu, ja imam karchera i koristim:

https://www.aliexpress.com/item/Foam-Gun-for-Karcher-Pressurre-Washer-Snow-Foam-Gun/1212116034.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dcVWsDg

+

pjena:

http://dls.com.hr/proizvod/auto-foam-5ltr

 

Jedino ima jedna sitnica, na - ide gusca pjena, a na + rijeda 

I taj bilt hamber je rijedi nego vecina pjena, ali efektivniji od vecine, a i jeftiniji.

 

@ivanzu mozda je i kod tebe obrnuto + i -, meni je na minimumu solidno opralo, a jedna ona boca je bila za mozda 5 puta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 22:45 (CroNk3r).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Kakvi su ti 1.6 vti po pitanju održavanja/pouzdanosti?

 

kao i svaka honda..  samo catch je što već dugo drže cijenu bez tendencije pada.. za dobar primjerak se sigurno moraš isprsiti sa jedno 4k€što je dosta s obzirom da je to ipak 20 godina star auto.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
ivanoile kaže...

Zanima me, na parkingu ispred moje zgrade ima vise auta koji se nisu makli 6+mj. , neki cak i vise godina. E sad jedan od njih ima tablicu, drugi nemaju. Sto se moze uciniti po tom pitanju, da se uklone ta vozila, posto bezveze zauzimaju parking.

 Zvao sam jednom komunalca frajera bas briga... Netko mi je rekao da treba pisani trag poslat... email ili poslat postu...

 Znam da kad ima regu, onda ne mogu nista. Al ovo su auti bas ostavljeni nasred parkinga... Budem probao ovih dana, pa javim.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imam i ja Karcher, ali koristim ga samo za vodu i nekada u onu posudu za šampon dodam Sonax šampon.

 

Sada sam se provozao, Glaco sa stakala je u dva tjedna oslabio(tj. na šajbi gdje brisači prolaze, na ostalim staklima je super), a Fusso je li-la na oba auta. Kad pušem na njega, kapljice slete, ali ostane lagana vodena fleka gdje su kapljice bile.


To normalno? Nakon voskanja su stajali cirka 2 dana na suhome(od toga možda 14-15 sati na suncu, ostatak u garaži).

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

ne znan kako ljudi uopce voze auta bez radija?

 

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Imam i ja Karcher, ali koristim ga samo za vodu i nekada u onu posudu za šampon dodam Sonax šampon.

 

Sada sam se provozao, Glaco sa stakala je u dva tjedna oslabio(tj. na šajbi gdje brisači prolaze, na ostalim staklima je super), a Fusso je li-la na oba auta. Kad pušem na njega, kapljice slete, ali ostane lagana vodena fleka gdje su kapljice bile.


To normalno? Nakon voskanja su stajali cirka 2 dana na suhome(od toga možda 14-15 sati na suncu, ostatak u garaži).

Mislim da si previse voska stavljao i onda nisi dosta glancao krpom da skines ostatak.

I meni se prvi put dogodilo, otici se nakon par pranja.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Prvi panel sam sjebao i morao sam trljati kao debil da skinem, ali ostale sam stavljao skroz skroz tanko i praktički je bilo dovoljno dva puta mahnuti preko toga da se skine. I kad sam sve skinuo, cijeli auto sam još uglancao.

 

Nisam skužio ovo "otici se"  Očisti se, nakon par pranja će otići dolje ili šta? 

 

Jer ne kužim kako sam mogao krivo staviti, nanio sloj, skinuo sloj i stajalo je više od 24 sata.

Budem ga sutra oprao na autopraoni šamponom i proći ću ga mikrofibrom pa ću vidjeti. Jer kad je suh, na dodir je onako mekan i nježan, a voda, iako ide dolje, ne ide baš bajno.

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Prvi panel sam sjebao i morao sam trljati kao debil da skinem, ali ostale sam stavljao skroz skroz tanko i praktički je bilo dovoljno dva puta mahnuti preko toga da se skine. I kad sam sve skinuo, cijeli auto sam još uglancao.

 

Nisam skužio ovo "otici se"  Očisti se, nakon par pranja će otići dolje ili šta? 

 

Jer ne kužim kako sam mogao krivo staviti, nanio sloj, skinuo sloj i stajalo je više od 24 sata.

Budem ga sutra oprao na autopraoni šamponom i proći ću ga mikrofibrom pa ću vidjeti. Jer kad je suh, na dodir je onako mekan i nježan, a voda, iako ide dolje, ne ide baš bajno.

 

Ni ja ne kuzim zasto ali znam da mi je par pranja ostavljalo fleke na odredenim panelima, a onda dalje je bilo sve ok(efekt voska je ostao)

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 8:29 (CroNk3r).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas ga opro i pregledo cijelu karoseriju za ogrebotine te sa QUIXXom sve ispeglo, (uglavnom sve)... 

Eto, sjaji se kao da je na prodaju.... I eto, točno 40000km

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 12:21 (doktor1).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

A valjda će i meni tak, jebo ga ja 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

dakle bauhaus 80kn? doktor?

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

cek to se samo namaze i obrise sa karoserije ili?

jedna ova od 80je dosta za cijelo auto?

CARPE DIEM
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

dakle bauhaus 80kn? doktor?

 Da.

simeparanoja kaže...

cek to se samo namaze i obrise sa karoserije ili?

jedna ova od 80je dosta za cijelo auto?

 Ovisi koliko ogrebotina ima auto 

 

Ja sam sa jednom dosta toga poskidao...

Sva manja sranja idu bez greške... 

 

Evo i jedna realnijna tj kvalitetnija usporedba prije / posle one velike ogrebotine kod mene: SLIKA

*ova dva veća oštećenja su ostala no ipak je to drastično manje vidljivo; vjerujem da bi sa vodobrusnim i to otišlo, ali da radi tih sitnih sranja brusim po novom laku nisam lud!

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 13:18 (doktor1).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

hvala za sliku

 

ova desna izgleda kao da je "masno",nije sjajno?

ide za sve boje,nema verzija za sivu,plavu,crvenu...?

CARPE DIEM
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
simeparanoja kaže...

hvala za sliku

 

ova desna izgleda kao da je "masno",nije sjajno?

ide za sve boje,nema verzija za sivu,plavu,crvenu...?

Da, za sve...

Slika sa ogrebotinom je dok prži sunjara, sada kada sam ovo sliko je oblačno zato nema takvog odsjaja...

Sve se jednako sjaji, ništa nije masno... I vrata od vozača, zadnja te prednji blatobran su "FIXANI" i otuda je otišlo uglavnom sve, ali nije bilo ni približno kao iznad zadnjeg svijetla

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 13:47 (doktor1).
10 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kupio sam jedno auto nedavno , potreban ce biti jos jedanna kraju sezone cca 11 mjesec...

Pošto će to biti treće auto na četvero ljudi mislim se na neko malo auto do 3500-4000 eura.

 

Najdraža opcija bi mi bila Smart jer planiram ici do faksa s njim u grad i tako uglavnom relacije u jednom smjeru od 8km.

 

E sada čitajući komentare nisam baš siguran u Smarta s obzirom da ih se dosta gadi...

Napominjem ako bi uzimao Smarta onda ne bi dao 4k eura nego do 2700eura.

 

E sad od drugih auta u takvom enkom rangu sam vidio Clio 2006-7 godiste ili Peugeot 207...

Uglavnom na ta tri auta pikiram pa sada ako je ko imao iskustva sa njima...

 

Najviše me privlači 207-ca jer mi najljpse izgleda a nije ni skupa...Samo nezz kakvo je stanje sa njihovim motorima dok je Clio dosta pouzdan sa 1.5 dci.

This time next year we'll be millionaires
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako netko u Rijeci i okolici oće i ima vremena sutra može probat novu A klasu, a i druge aute vjerovatno. KLIK.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Boixus Nois PS kaže...

Kupio sam jedno auto nedavno , potreban ce biti jos jedanna kraju sezone cca 11 mjesec...

Pošto će to biti treće auto na četvero ljudi mislim se na neko malo auto do 3500-4000 eura.

 

Najdraža opcija bi mi bila Smart jer planiram ici do faksa s njim u grad i tako uglavnom relacije u jednom smjeru od 8km.

 

E sada čitajući komentare nisam baš siguran u Smarta s obzirom da ih se dosta gadi...

Napominjem ako bi uzimao Smarta onda ne bi dao 4k eura nego do 2700eura.

 

E sad od drugih auta u takvom enkom rangu sam vidio Clio 2006-7 godiste ili Peugeot 207...

Uglavnom na ta tri auta pikiram pa sada ako je ko imao iskustva sa njima...

 

Najviše me privlači 207-ca jer mi najljpse izgleda a nije ni skupa...Samo nezz kakvo je stanje sa njihovim motorima dok je Clio dosta pouzdan sa 1.5 dci.

 Ako gledas pouzdanost yaris 1.0 ili 1.3 benzinac, nema pouzdanijeg

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice