Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.112
|
čitano: 13.250.181
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

vi svi koji serete po 1,5 tsi...jeste li ikad probali voziti taj motor u bilo cemu? ili citate internet strucnjake? ja sam vozio u frendovoj octaviji karavan, motor je PREODLICAN, jebeno ide, vuce, prijelaz sa 4 na 2 i natrag na 4 cilindra je NEPRIMJETAN, nikakvih problema nema, potrosnja mu 6,5-6,8...neznam sta SVI pljuju po tom motoru...zvuk mu fino reski, serijski blow off se lijepo lagano cuje (ne ko na reli autima naravno), po meni je skroz pogoden motor za takav auto, a kostao je u frendovom primjeru samo 7000kn vise nego 1,0 tsi...

 

odite malo isprobajte neki auto s tim motorom, pa onda pisite sranja, a ovako kad ljudi citaju njemacke forume ili neznam sta gdje, pa seru na nevideno mi skroz neprofesionalno...

 

LP

9 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nisam takav ni vidio u oglasima.
A ovaj mi je baš lijep i još ako uspijem ovaj s AMG gdje mi je volan puno ljepši.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Joooj odem na fejsaru i naletim opet na ovog erfolg kako trpa led žarulje u aute sa reflektorima...
Tlak mi 200 skoči kad vidim led u reflektoru, i xenon... reflektor razbaca tu svjetlost u tri p*** ma****... iz svemira ga vide kako blješti...
Nema mi ništa gore nego kad mi vozilo iz suprotnog smjera dolazi i zabljesne ko vlak u tunelu...
Pa hebemu, stvarno se nadam da će rušit takve po novom na tehničkom i izvanredne tehničke povećat...

 
Zna mi se dogodit da stojim na semaforu i vozilo iza mene ima tolko raz**** farove da mi u srednje ogledalo svjetli i u facu
Još je najbolje u kini, tamo kad te uhvate sa takvim svjetlima, moraš za kaznu 10min gledati u vlastite farove...najbolja kazna!!!

 

@nine
Bome identični volani
 
 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Joooj odem na fejsaru i naletim opet na ovog erfolg kako trpa led žarulje u aute sa reflektorima...
Tlak mi 200 skoči kad vidim led u reflektoru, i xenon... reflektor razbaca tu svjetlost u tri p*** ma****... iz svemira ga vide kako blješti...
Nema mi ništa gore nego kad mi vozilo iz suprotnog smjera dolazi i zabljesne ko vlak u tunelu...
Pa hebemu, stvarno se nadam da će rušit takve po novom na tehničkom i izvanredne tehničke povećat...

 Ovo je "close enough". LED može biti precizan, xenon nikako jer xenon svijetli 360° i mora ići u sočivo.

 

Problem su divlje LED sijalice C6 i takva slična smeća koja više svijetle u zrak nego na cestu, dok su neke veoma precizne i daju isti snop kao i halogena. LED čipovi su mali i mogu se redati kako god hoćeš tako da se dobije snop što bliži snopu sa halogenim sijalicama.

Još kada su farovi dobro podešeni tu nema problema, meni niko nije blicnuo ne pamtim...

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 11:53 (Haker_x).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vozio sam ja 1.5TSI-a, losiji je motor od 1.4TSI definitivno. Zvuk je za k tako da ne znam ja sta se tu dobro cuje, tipican zvuk DI motora, iznad 5000 okr. se cuje totalno zaklano i uguseno. Potrosnja je prakticki ista imao on ACT ili ne, totalno ne potrebna tehnologija koja bez veze komplicira razvod ventila da bi spustila co2 za par grama, medu ubrzanje je lose za motor od 150ks, na niskim okretajima je anemican tako da ne vidim odakle im 250Nm pri 1500okr.. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 13:29 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

vi svi koji serete po 1,5 tsi...jeste li ikad probali voziti taj motor u bilo cemu? ili citate internet strucnjake? ja sam vozio u frendovoj octaviji karavan, motor je PREODLICAN, jebeno ide, vuce, prijelaz sa 4 na 2 i natrag na 4 cilindra je NEPRIMJETAN, nikakvih problema nema, potrosnja mu 6,5-6,8...neznam sta SVI pljuju po tom motoru...zvuk mu fino reski, serijski blow off se lijepo lagano cuje (ne ko na reli autima naravno), po meni je skroz pogoden motor za takav auto, a kostao je u frendovom primjeru samo 7000kn vise nego 1,0 tsi...

 

odite malo isprobajte neki auto s tim motorom, pa onda pisite sranja, a ovako kad ljudi citaju njemacke forume ili neznam sta gdje, pa seru na nevideno mi skroz neprofesionalno...

 

LP

 Razina nepotrebnosti: Start Stop...

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Siguran?  Na takvu flip-up navi mislim. Druga je ona mala, obična, a treća je ona koju si stavio kao na BMWima.. 

 Kad je Mercedes u pitanju siguran sam u sve.

 

Mala, o kojoj ti pričaš, i ova slika koju si stavio su sa w024. Ona što sam ja stavio je w204 redizajn. U redizajnu unutrašnost izgleda kao sa moje slike, kad nije redizajn onda je tvoja slika.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Haker_x kaže...

 Ovo je "close enough". LED može biti precizan, xenon nikako jer xenon svijetli 360° i mora ići u sočivo.

Problem su divlje LED sijalice C6 i takva slična smeća koja više svijetle u zrak nego na cestu, dok su neke veoma precizne i daju isti snop kao i halogena. LED čipovi su mali i mogu se redati kako god hoćeš tako da se dobije snop što bliži snopu sa halogenim sijalicama.

Još kada su farovi dobro podešeni tu nema problema, meni niko nije blicnuo ne pamtim...

 Pusti ti to šta vidiš na zidu...
Kad pogledaš sa prednje strane u farove, vidiš koliko veće rasipanje imaju te led žarulje naspram običnih...

 
+ reflektor sam po sebi ima 3x veću površinu nego leće i umjesto da ti mali promjer leće svjetli, tebi u reflektoru cijeli far svjetli kad gledaš u njega, tj kad ti vozilo dolazi iz suprotnog smjera...
 
Evo primjer na bmw-u sa nekim aftermarket farovima (ne mogu trenutno naći neki bolji primjer...), ima leću i mala je površina koja svjetli prema tebi, 2/3 fara je u mraku i to je zakon...
 

I onda naletiš na tako nekog sa reflektorima koji još i maglenke upali...
 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 14:25 (1BIT).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

danas rastavio pola auta da provucem zice za zvucnike da se ne vide

 

subwoofer i dva dodatna zvucnika spojena, zvuk osjetno puniji

 

(zaboravio sam poslikati kad sam sve sastavio :(

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Opet zavisi od toga kako su farovi podešeni, ja sam svoje dodatno spustio ispod normalnog nivoa jer i tako mogu voziti, svjetlost dođe malo visočije iznad tablice auta koje ide u susret a neki limit je do šoferšajbe odnosno sa strane do nivoa stakla.

Ove sa maglenkama bi posebno ubio. Nigdje magle na vidiku on sve popali samo da još više smeta. Jučer lik iza mene upalio duga po danu sa peugeotom 307 zato što mu ona jedna sijalica od kratkog ne radi i to bliješti, ubi(standardni zakon po kojem moraju biti upaljena svjetla po danu ili DRL). Upalim ja sve četiri nebil skontao da treba ugasiti duga(neko skonta taj znak i ugasi), on ništa. Par sekundi poslije toga više ne mognem, ubija koliko bliješti, upalim sve četiri, stanem, izađem iz auta i kažem mu da ugasi, i onda je ugasio.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1BIT 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.24sata.hr/tech/vw-najprodavaniji-ali-evo-sto-zaista-kupujemo-u-hrvatskoj-607042

 

 

5000 Škodi su kupile firme i država, a ljudi ni 600? 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ipak sam odustao od R-a.. djelomično jer sam lijen voziti se 500km vlakom da bi ga pogledao, a i ne odgovara mi još vrijeme za kupovanje auta.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kao sto sam rekao Suzuki prvi, Skodu uopce ne vidim po gradu, jedino ako odem u ZG svaki drugi auto bijela Skoda sluzbena.  nine  priznaj ne zelis se odvojiti od golfa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 22:27 (ivanzu).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bome istina, pun grad  novih Vitara i sx4

#fsb
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

mene samo čudi što nema peugeota na listi privatnih kupaca, mislia san da se prodaju bolje od citroena. Samo iza moje zgrade u ZG-u ima 5 novih 3008-ica

 

Ili ih svi kupuju na leasing preko firme

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

nine  priznaj ne zelis se odvojiti od golfa.

 

 iako realno mi ni civic nije toliko napet.. 

snimite ovu perverziju.. IMO malo precijenjena, ali opet sexy af ..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

gledao sam malo impreze treće generacije.. fora auto, ali opet mehh..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jel ima neki poseban razlog zašto su na brzinomjeru 30 i 50 s crvenom crticom?
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ogranicenja brzine

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

zato lijepo skines srednji retrovizor pa ti nece smetati bljestanje raznih oem led (espace, megane, mini, 3008 i ekipa), erfolg led, croxenon, china led i xenon i sl.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ili ugradiš "duplonku" s najsitnijom sačmom i budeš proaktivan u rješavanju blještavih svjetala?

 

vozio sam Leaf, i moram priznati da sasvim dobro automatski obara svoja svijetla u prometu, pukneš duga i samo gledaš kako gasi pa opet pali sam...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Za srednje je lako, ako imas automatsko tamnjenje, rijesava problem skroz.

 

Bocna ogledala podesis na ovaj nacin:

 

I onda te bocna nece blendat, ma kakvu god budalu imao iza sebe.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nazalost u cupri nemam zatamnjivanje, pa sam ga zato skinuo...a u laguni uredno obavlja svoju duznost (stalno upaljeno automatsko, radi tih ribarica - najvise mi smetaju oem led sustavi gore navedeni, a ima jos primjera, samo ih se ne sjetim ovako...bljeste gore nego da stavis xenon od 120kn u golfa 2)

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Onda imas polugu da ga spustis kad te bljesti. Ne moras skidati cijelo srednje ogledalo radi toga.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

nazalost u cupri nemam zatamnjivanje, pa sam ga zato skinuo...a u laguni uredno obavlja svoju duznost (stalno upaljeno automatsko, radi tih ribarica - najvise mi smetaju oem led sustavi gore navedeni, a ima jos primjera, samo ih se ne sjetim ovako...bljeste gore nego da stavis xenon od 120kn u golfa 2)

 Kak možeš voziti bez retrovizora? :D I još sam stekao dojam da voliš brzu vožnju.

Pa osim pogleda naprijed, retrovizor mi je skoro jedini način da znam kaj se događa oko mene u prometu. Bočne koristim samo kod prestrojavanja, skretanja...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma on ti spusti vizor i na njemu ima ogledalce, pa tako gleda sta mu je iza

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mi evo vec 10 dana cekamo da preuzmemo A6. Negdje je zapelo kod skidanja s leasinga (Erste). Ludimo doma, stari u medjuvremenu nasao x5 2014 ispod cijene, htio ici po njega, al jbg kad neznamo sta je sa A6

#fsb
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...
RuskeGTT kaže...

nazalost u cupri nemam zatamnjivanje, pa sam ga zato skinuo...a u laguni uredno obavlja svoju duznost (stalno upaljeno automatsko, radi tih ribarica - najvise mi smetaju oem led sustavi gore navedeni, a ima jos primjera, samo ih se ne sjetim ovako...bljeste gore nego da stavis xenon od 120kn u golfa 2)

 Kak možeš voziti bez retrovizora? :D I još sam stekao dojam da voliš brzu vožnju.

Pa osim pogleda naprijed, retrovizor mi je skoro jedini način da znam kaj se događa oko mene u prometu. Bočne koristim samo kod prestrojavanja, skretanja...

Isto kak i vozaci kombija i kamiona.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice