Auto do 4000 €

poruka: 41
|
čitano: 14.652
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auto do 4000 €

Em je jeftin ali se puno jeftino kvari.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auto do 4000 €
Tu se bas ne slazemo, punto je jako kvalitetno auto po meni sto znam a i sto vidim u drugih ne kvari se nista gore ni bolje od drugih razvikanih marka... Npr. Punto je bolji od twinga u svemu a dajem ruku u vatru da se twingo vise kvari od punta a i dijelovi su skuplji... Ja bih osobno renaulta izbjegavao jer sve ljude sto znam imali su probleme ali to je opet neko moje misljenje to generalno ne mora biti tako. Punto jedino sto ima probleme bas u svim serijama suprednja svijetla koja pregaraju ali drugo je sve pouzdano...
12 godina
offline
Auto do 4000 €

Grande punto nije nesto pouzdano auto, punto mk2 je vec star.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 14:05 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auto do 4000 €

Jel postoji koji punto 2 sa lakom na sebi po krovu ili prednjem poklopcu motora ? 

 

Inaće glasam za Twinga ili Clia. Twingo je fakat mali, po mom guštu pre mali al naudobniji mali autek kaj sam vozil. Clio je mal veći i meni tamam.

 

Ford je dobar on je mlao tvrđi od ovih.

 

Fiat nisam probao pa ne znam.

 

Toyota možda kakava?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 14:11 (plavi08).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Auto do 4000 €
Hvala na prijedlogu, ali Punta ne bih nikada uzela. Majka mi ga je imala i samo je kvarove imao, koji iskreno i nisu bili bas jeftini. Sto se tice clia i sama vozim sada jednog 2000.godiste, ali se prijasnji vlasnik nije bas brigao oko njega tako da me u posljednje vrijeme poceo zezati. Ali, svakako moram napomenuti da su mi kvarovi jeftiniji od majcinih iako smo ugl iste dijelove mijenjale. Jedina mana mog auta jest to sto je motor 1.2 i uzasno je trom, malo vecu uzbrdicu jedva povuce i to mi vec pomalo pocinje dizati zivce, a uz to jos i trosi 9L, sto je uvijek kombinirana voznja. Vjerujem da su Renault kvalitetna auta, samo sam naletila na pogresnog da mi to i dokaze. Mislim da cu jos malo razmisliti i raspitati se, a svakako bi bilo dobro kada bi uspjela naci nesto povoljno i kvalitetno. Hvala Vam momci! :)
14 godina
online
Re: Auto do 4000 €
Anna638 kaže...
Hvala na prijedlogu, ali Punta ne bih nikada uzela. Majka mi ga je imala i samo je kvarove imao, koji iskreno i nisu bili bas jeftini. Sto se tice clia i sama vozim sada jednog 2000.godiste, ali se prijasnji vlasnik nije bas brigao oko njega tako da me u posljednje vrijeme poceo zezati. Ali, svakako moram napomenuti da su mi kvarovi jeftiniji od majcinih iako smo ugl iste dijelove mijenjale. Jedina mana mog auta jest to sto je motor 1.2 i uzasno je trom, malo vecu uzbrdicu jedva povuce i to mi vec pomalo pocinje dizati zivce, a uz to jos i trosi 9L, sto je uvijek kombinirana voznja. Vjerujem da su Renault kvalitetna auta, samo sam naletila na pogresnog da mi to i dokaze. Mislim da cu jos malo razmisliti i raspitati se, a svakako bi bilo dobro kada bi uspjela naci nesto povoljno i kvalitetno. Hvala Vam momci! :)

Osobno sam imao Clia 1.2 16V 2001. godište koji je radio fenomenalno (osim što je bio trom radi slabe mašine) sve do saobraćajke na ZG obilaznici gdje se lik sa kombijem zabio u moj zadnji kraj i kompletno ga odozada zdrobio, a nama u autu ni posjekotina (govorimo o sudaru pri 120 km/h). Uglavnom Clio mi nije trošio kombinirano preko 5,5l tako da tvoj definitivno ima neki žešći kvar kada toliko pije. Po meni bi stvarno trebala vidjeti Clio 1.5 dCi koji je dizlaš, ali ako ne budeš opet imala baš neku lošu sreću i uzela auto sa kvarom - trebao bi te dobro i dugo služiti, ali naravno na tebi je izbor. Inače takav Clio sa 1.5 dCi kombinirane vožnje ne bi ti potrošnja trebala prelaziti 4,5l.  

7 godina
neaktivan
offline
Re: Auto do 4000 €
Da, mislim da bi to bio dobar izbor. Zanemarimo sad moju situaciju, ipak sam o Renaultima cula samo pohvale. A sto se tice dizelasa hoce li se isplatit jer godisnje prodem 15 000km? I je li istina da se oni vise kvare od benzinaca?
12 godina
offline
Re: Auto do 4000 €
Anna638 kaže...
Da, mislim da bi to bio dobar izbor. Zanemarimo sad moju situaciju, ipak sam o Renaultima cula samo pohvale. A sto se tice dizelasa hoce li se isplatit jer godisnje prodem 15 000km? I je li istina da se oni vise kvare od benzinaca?

 Baš sam neki dan čitao o kvarovima.

Na listi su uvijek u vrhu Toyota, BMW, Honda, Mercedes.

Na dnu je skoro uvijek Fiat.

Renault je isto ispod prosjeka.

 

http://autostart.24sata.hr/saznajte-koje-se-marke-autiju-najmanje-kvare-2343#

 

http://net.hr/auto/vijesti/zanimljivi-rezultati-studije-opsezno-istrazivanje-otkrilo-koji-se-automobili-najvise-a-koji-najmanje-kvare/

 

https://www.silux.rs/motorsport-vesti/23/koje-marke-automobila-statisticki-se-najmanje-kvare

 

http://www.automotosvijet.com/index.php/tekuce-vijesti/5110-koji-automobil-se-najmanje-kvari-hrvatska

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Auto do 4000 €

Po mom iskustvu ne kvare se češće ali su servisi skuplji.

Neisplativi na kraće (ispod 20-ak km) rute jer se samo "štopa" motor. Pa je zbog toga podložniji kvarenju.

Ako nsiu redovno održavani sljede problemi nakon 100-150k km koji su puno veći od onih od benzinaca.

 

Vozim Clia 1.2 16v 2005. - potrošnja 5,5l sa klimom odnosno 5l bez (uglavnom otvorena cesta ruta od 40km).

12 godina
offline
Auto do 4000 €

Kada kupujes polovno i starije od 5 godina zaboravi na sve te ankete.

 

14 godina
offline
Re: Auto do 4000 €
Dali ima netko od Vas znalaca nek preporuku za auto do 4000 eura (moze 5k ako se bas isplati i opravdana je razlika u cijeni).
Takoder, dajte i neku preporuku za auto do 8k eura, cisto da vidim sta se dobije za duplo vise novaca.
Zahtjevi su da je auto dovoljno jak (barem 100 ks) i da sto manje trosi.
Slobodno mi linkajte neke ponude, te recite dali bi se mozda u ovom vecom iznosu od 9k isplatilo sta uvesti iz DE ili jos uvijek bolje kupiti kod nas?
Dali se uopce moze kupiti solidan autic do 4-5k eura, a da uz redovno odrzavanje i 25k km/godisnje traje kojih 10etak godina?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice