Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.293
|
čitano: 14.130.042
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Hvala !

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ima li netko iskustva sa eventualnim popravkom ovako slomljene cijevi za sjedalo? Postoji li mogućnost popravka? Hvala
I have… seen things you people wouldn't believe… Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannh&am
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Bladepu kaže...
Ima li netko iskustva sa eventualnim popravkom ovako slomljene cijevi za sjedalo? Postoji li mogućnost popravka? Hvala

 Prvo moraš neć nekog tko zna varit aluminij pa vidi šta ti kažu, ali meni se čini da tu nema pomoći.

pero_HR
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nije ti otišla cijev sjedala neg rama,pretpostavljam da se može zašvasat ali koliko je to preporučljivo u to ne bi ulazio.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Da, krivo sam napisao. Cijev za cijev za sjedalo. :)
I have… seen things you people wouldn't believe… Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannh&am
10 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Bladepu kaže...
Ima li netko iskustva sa eventualnim popravkom ovako slomljene cijevi za sjedalo? Postoji li mogućnost popravka? Hvala

 Odakle si?

15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pula

I have… seen things you people wouldn't believe… Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannh&am
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ljudovi, lijep pozdrav. Zanima me bajs (rama 21, kotaci 29) ali da bude bez diskova jer me to ne privlaci ni malo... Znaci koji bi bajs po vama bio best buy sto se tice opreme i kvalitete, MTB bi uzimao jer vozim 50/50 cesta/sumski putevi. Imam 3k kuna na raspolaganju, ali posto imam bajs u voznom stanju je li mozda bolje pricekati zimu pa onda ubosti ako budu bolja snizenja nego sad ??? Hvala i lijep pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 22:15 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
kicmabrajker kaže...
Dex.pwn kaže...
evang kaže...

Lanac možeš skinut ako ima powerlink/quick link,a ako je noviji bajk vrlo vjerovatno ima.

U slučaju da nema moraš izbijat kariku + umetnut PL/QL ,za to ti treba specijalni alat i ako ga nemaš vrlo vjerovatno će ti u nekom lokalnom bajk šopu to napravit ak kod njih kupiš QL(to ti doslovno košta nekoliko kuna ali pripazi koji uzimaš jer ti ovisi koliko brzina iza imaš,npr ak imaš 3x9 treba ti za 9 brzinske lance i sl.)

 

Inače to ti je nakakva standarna oprema koju bi trebao imat za iole ozbiljnije ture,mini biketool sa alatom za izbijanje karike i QL/PL u slučaju da ti na ruti pukne lanac+standardno zračnice,pumpa i slično.

 

Za vilicu mi se čini ko fleksanje i tu ti nema neka pomoći,pogledo bi da li su mi kočnice iscentrirane dobro i provjeri headset,ali velim meni po ovome što si opisao djeluje ko fleksanje vilice što ti je normalno kod jeftinijih vilica.

 

Ne znam koliko dođe vilica, ali bajk nativno košta 5700, platio ga 4000(popust). Ne razumijem na koji se dio misli kad netko kaže headset.

Ima video, čuj zvuk(drugo kočenje se bolje čuje). Najbolje uzmi sluške ak imaš, bolje se čuje.

Meni je želja da se riješim tog zvuka, kao da imam potočno bojler, a ne hidrauličke kočnice.

Još me zanima kako da povećam osjetljivost prednje kočnice?

 isti zvuk kocenja proizvodi i moj Fuji Nevada 1.3 i to samo prednja, s tim da ima jos sveukupno problema, i sad cekam da mi dode auto s popravka, da odvezem bajk u servis da mi mozda sloze da se mogu normalno vozit na bajku jer ovako ne ide....

 

Čisto da ti se javim da sam popravio problem s prednjom kočnicom.

Pumpam ja noge na 30+ km/h, ulječem ko Schumacher na parking Lidla, i naravno kasno krenio kočiti, da se ne zabijem u frenda, stisnem najjače kočnicu(prednju), kad ono katapult. Bajk me istog trena digao u zrak, na to se ja nekako brzo spustim dole i ispustim bajk(inače mi pričepi jaja guvernal kad se zakrene). Bajk padne na desni bok. Provjerim brzine, sve radi, al se stvorio neki zvuk čudan. Došo kući, skinio prednju gumu, očistio disk, pakne, plastičnom vilicom ispravio ovaj vrag unutra, vratio pakne, kad nema tog zvuka više. Milina.

Možda i tebi pomogne(al bez ovog katapulta :P)

13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

isao sinoc na wine & bike night u vrbnik i pehist kakav jesam nakon 1,73km osla nova zracnica...da li postoji mogucnost da mi je mozda nesto ispod gume? neki trn, staklo ili nesto, pa kad sam stavio novu zracnicu se to pomalo grebalo i puklo? jer sumnjam da bi imao takav peh da naletim na nesto nakon toliko kratke voznje...

 

i cisto informativno, kakve gume za teren preporucujete 26"x2,10"? ove moje kao gume su jako stare, pa sta ja znam...razmisljao sam nove skroz uzeti, komplet...a postoji li mogucnost da mi i felga ima neke krhotine iznutra, mada sam vec gledao i nisam skuzio nista + sta je traka izolira po obodu felge gdje nasjeda zracnica

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Zapravo, taj zvuk više ne postoji, ali kod naglog kočenja ga čujem "u dubini" prednje kočnice.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
RuskeGTT kaže...

isao sinoc na wine & bike night u vrbnik i pehist kakav jesam nakon 1,73km osla nova zracnica...da li postoji mogucnost da mi je mozda nesto ispod gume? neki trn, staklo ili nesto, pa kad sam stavio novu zracnicu se to pomalo grebalo i puklo? jer sumnjam da bi imao takav peh da naletim na nesto nakon toliko kratke voznje...

 

i cisto informativno, kakve gume za teren preporucujete 26"x2,10"? ove moje kao gume su jako stare, pa sta ja znam...razmisljao sam nove skroz uzeti, komplet...a postoji li mogucnost da mi i felga ima neke krhotine iznutra, mada sam vec gledao i nisam skuzio nista + sta je traka izolira po obodu felge gdje nasjeda zracnica

 

Moguće da si i imao nešto već u gumi , pa je probilo do kraja i probušilo zračnicu .

 

Imaš sad u Rog-jomi akcije , pa tako i gume . Ja bih na tvom mjestu uzeo Continental Race King , po 125 kn za komad .Biraj dimenzije : 26 x 2.00 ili 26 x 2.20 .

 

Ili mozda čak iX King .

Music As A Weapon !!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
RuskeGTT kaže...

isao sinoc na wine & bike night u vrbnik i pehist kakav jesam nakon 1,73km osla nova zracnica...da li postoji mogucnost da mi je mozda nesto ispod gume? neki trn, staklo ili nesto, pa kad sam stavio novu zracnicu se to pomalo grebalo i puklo? jer sumnjam da bi imao takav peh da naletim na nesto nakon toliko kratke voznje...

 

i cisto informativno, kakve gume za teren preporucujete 26"x2,10"? ove moje kao gume su jako stare, pa sta ja znam...razmisljao sam nove skroz uzeti, komplet...a postoji li mogucnost da mi i felga ima neke krhotine iznutra, mada sam vec gledao i nisam skuzio nista + sta je traka izolira po obodu felge gdje nasjeda zracnica

 

Jesi provjerio završetke žbica?

13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Haf932 kaže...
RuskeGTT kaže...

isao sinoc na wine & bike night u vrbnik i pehist kakav jesam nakon 1,73km osla nova zracnica...da li postoji mogucnost da mi je mozda nesto ispod gume? neki trn, staklo ili nesto, pa kad sam stavio novu zracnicu se to pomalo grebalo i puklo? jer sumnjam da bi imao takav peh da naletim na nesto nakon toliko kratke voznje...

 

i cisto informativno, kakve gume za teren preporucujete 26"x2,10"? ove moje kao gume su jako stare, pa sta ja znam...razmisljao sam nove skroz uzeti, komplet...a postoji li mogucnost da mi i felga ima neke krhotine iznutra, mada sam vec gledao i nisam skuzio nista + sta je traka izolira po obodu felge gdje nasjeda zracnica

 

Moguće da si i imao nešto već u gumi , pa je probilo do kraja i probušilo zračnicu .

 

Imaš sad u Rog-jomi akcije , pa tako i gume . Ja bih na tvom mjestu uzeo Continental Race King , po 125 kn za komad .Biraj dimenzije : 26 x 2.00 ili 26 x 2.20 .

 

Ili mozda čak iX King .

 vidjet cu malo ovaj tjedan :) hvala (najvj bi uzeo 2.00) a schwalbe mi ne preporucujes?

Dex.pwn kaže...
RuskeGTT kaže...

isao sinoc na wine & bike night u vrbnik i pehist kakav jesam nakon 1,73km osla nova zracnica...da li postoji mogucnost da mi je mozda nesto ispod gume? neki trn, staklo ili nesto, pa kad sam stavio novu zracnicu se to pomalo grebalo i puklo? jer sumnjam da bi imao takav peh da naletim na nesto nakon toliko kratke voznje...

 

i cisto informativno, kakve gume za teren preporucujete 26"x2,10"? ove moje kao gume su jako stare, pa sta ja znam...razmisljao sam nove skroz uzeti, komplet...a postoji li mogucnost da mi i felga ima neke krhotine iznutra, mada sam vec gledao i nisam skuzio nista + sta je traka izolira po obodu felge gdje nasjeda zracnica

 

Jesi provjerio završetke žbica?

 budem pogledao i to...

14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nakon godina i godina kupljena nova bicikla Cube. Nemam nikakvih zamjerki za sada, zadovoljan s kupnjom.

 

Nakon par dana padne mi od fredna bicikla na moju koja se sruši na cestu i odmah su ogrebotine tu.

 

Konkretno ove na dvije slike, jeli bi se one mogle ikako riješiti, prekriti ili popuniti nekako?

 

Svaki savjet dobrodošao jel me ovo stvarno nervira viditi.

Youtube kanal: https://www.youtube.com/user/MyBalkanGaming
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nakon godina i godina kupljena nova bicikla Cube. Nemam nikakvih zamjerki za sada, zadovoljan s kupnjom.

 

Nakon par dana padne mi od fredna bicikla na moju koja se sruši na cestu i odmah su ogrebotine tu.

 

Konkretno ove na dvije slike, jeli bi se one mogle ikako riješiti, prekriti ili popuniti nekako?

 

Svaki savjet dobrodošao jel me ovo stvarno nervira viditi.

Youtube kanal: https://www.youtube.com/user/MyBalkanGaming
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
RuskeGTT kaže...

 vidjet cu malo ovaj tjedan :) hvala (najvj bi uzeo 2.00) a schwalbe mi ne preporucujes?

 Naravno , preporuka i za Schwalbe , npr. Racing Ralph ili Nobby Nic . Imao sam i jedne i druge , a i trenutno imam ovakve na 29" . Ove jeftinije modele nisam imao .No mislim da za 125 kn nemas kaj razmisljat pored Race ili X king-a !

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

nije mi toliko do cijene, koliko do kvalitete, izdrzljivosti...naravno ne sad gume cijene reda velicine 400 500 i vise kn :D tako da moze i vise od 125...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja bih gledao racing ralph , nobby nic ili rocket ron , pa tako i tu imas raznih opcija dal hoces gumu  bez žice , tubless ready , double defense zaštita i tako dalje ...

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 20:09 (Haf932).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
RuskeGTT kaže...

nije mi toliko do cijene, koliko do kvalitete, izdrzljivosti...naravno ne sad gume cijene reda velicine 400 500 i vise kn :D tako da moze i vise od 125...

 

Da sam na tvome mjestu, skupio bi još para, i napravio tubeless. Tako da kad ti se guma probije, znaš da je izvana nešto.

A i ako se ne varam, teže se probijaju, i bajk je lakši.

13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...

 

Da sam na tvome mjestu, skupio bi još para, i napravio tubeless. Tako da kad ti se guma probije, znaš da je izvana nešto.

A i ako se ne varam, teže se probijaju, i bajk je lakši.

 Imao sam ja tubless . Pozeljno je da imas  felgu koja to podrzava ( makar ima na netu da ljudi kemijaju i neke alternativne nacine za to ) , trebaju ti ventili , onda ona guma koja ide na obruč i mlijeko koje u prosjeku ulijevas svakih 3-6 mj. ( zavisi od proizvođača ) , jer ti se to nakon nekog vremena osuši i postane ko guma . Dosta skupa varijanta , tak da sam ja odustao od toga . Rađe kupim skuplje gume s jačim zaštitama ( bočni i gazni sloj gume ) , a uvijek sa sobom imam alat , pumpu i 2 zračnice za slučaj da probušim gumu .

Music As A Weapon !!
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ne znam jel netko već postao, ali vidio sam nešto što mi se čini kao izvrsna ponuda

http://www.intersport.com.hr/sportovi/biciklizam/bicikli_za_odrasle/nakamura-muski-brdski-bicikl-catch-50_p1615#c996

29", hidraulicki, Deore prednji zadnji za 3400

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 21:47 (Mitch).
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

~7kg karbona

 

Inace jedino je steta sto se slova na down tube-u ne vide,ali inace za sve ostale to je Pinarello Dogma F8 (BoB boja)..

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 21:02 (ivanoile).
Moj PC  
16 0 hvala 0
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

kad smo kod guma, kako se krecu cijene nekih ok felgi? nista specijalno, za normalnu uporabu, laksi makadam, ne po sumama i ta divljanja

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ovi bi trebali biti dobri.


Ja imam i25 Team i izvrsni su. Silujem ih već godinu dana na sve načine i apsolutno nikakvih problema, pa bi i23 trebao biti super za rekreativnu vožnju.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
hrci24 kaže...

Nakon godina i godina kupljena nova bicikla Cube. Nemam nikakvih zamjerki za sada, zadovoljan s kupnjom.

 

Nakon par dana padne mi od fredna bicikla na moju koja se sruši na cestu i odmah su ogrebotine tu.

 

Konkretno ove na dvije slike, jeli bi se one mogle ikako riješiti, prekriti ili popuniti nekako?

 

Svaki savjet dobrodošao jel me ovo stvarno nervira viditi.

 Lak za nokte 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pero Dinamit kaže...
hrci24 kaže...

Nakon godina i godina kupljena nova bicikla Cube. Nemam nikakvih zamjerki za sada, zadovoljan s kupnjom.

 

Nakon par dana padne mi od fredna bicikla na moju koja se sruši na cestu i odmah su ogrebotine tu.

 

Konkretno ove na dvije slike, jeli bi se one mogle ikako riješiti, prekriti ili popuniti nekako?

 

Svaki savjet dobrodošao jel me ovo stvarno nervira viditi.

 Lak za nokte 

 Ozbiljno? :D

Youtube kanal: https://www.youtube.com/user/MyBalkanGaming
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da. Tako sam ja neke sitnice na vilici. Istina nije ista boja, ali je slična pa se manje vidi.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

tko kaze da kupei nisu za transport bicikli :P

26" i 29" stanu bez pol grca...uz naravno skidanje prednje gume na 29tki...

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
RuskeGTT kaže...

tko kaze da kupei nisu za transport bicikli :P

26" i 29" stanu bez pol grca...uz naravno skidanje prednje gume na 29tki...

 Mi smo u 6. mjesecu natrpali 4 komada u astru karavan 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice