Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.293
|
čitano: 14.129.798
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
DrNasty kaže... 

 To sam browsao po oglasniku, a vidim da ovi dostavljaju i imaju izbora pa sam te linkove stavio da ne lutam.

Kolko vidim dostava nije badave, osim ako si u krugu do deset kilometara od dučana onda je besplatno.

 

Izbor 26(ili 28 ista priča) City guma bez ripni baš i nije jako širok, pa ako gledaš jeftino opet isto nemaš previše izbora.Ako je i skuplje ista priča, samo par Continental modela i ništa od Schwalbe ili Maxxis ili Michelin itd.Ako od skupljih 26 imaju samo Continental, ne kužim pa zakaj ne prodaju najeftiniji model Tour Ride ili nova verziji Ride Tour.

 

https://www.continental-tires.com/bicycle/tyres/city-trekking-tyres/tour-ride

Ako bi išlo 26 X 1.75 onda opet Kenda Khan, ili još bolje klasičan City Kenda model 26 X 1.75/K835.

 

https://moccacommerce.com/kategorija/biciklizam/dijelovi/gume/26/page/3/

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav ekipa,

 

jel vrijedi ovo para? https://www.intersport.hr/nakamura-catch-50-muski-brdski-bicikl-116170

preporucujete li nesto drugo za slicnu cijenu? trazim po mogucnosti novi bicikl, ako ima bas nesto daleko daleko bolje polovno, mozete predloziti :)

 

(imam 70ak kila, visok 177 (+/- 1 :D) vozio bih ga po makadamu svakodnevno, ali volio bih i na neke brdske staze ponekad. i poznat sam da cesto upsijem probusiti gumu :D)

nisam neki ozbiljni biciklista i ne kuzim se previse, ali znam dovoljno da ga mogu sam odrzavat sam (podmazat lanac ili sta vec treba)


hvala svima unaprijed :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 9:41 (ShadoW).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Eo polako kreće sezona, a ja još imam problem s kočnicama na bajku.

Imam Tektro kočnice, i jako iritantan problem. Naime kad kočim, čuje se jako iritantan zvuk, nije to onaj zvuk koji nastaje kod prljavih pakni i diskova.

Sad, pošto kreće sezona, odlučio sam promijeniti pakne, diskove i ulje kojeg mi fali u kočnicama(tako došlo iz trgovine ).

Sad, gledam i Keindlu dijelove, ovog puta idem na Shimanove dijelove(čeljust i sve ostaje od Tektra).

 

Trenutni diskovi(180/160) imaju dosta rupa po sebi. Jest da to izgleda lijepo al mislim da se ti lakše savijaju i sporije koče zbog manje površine. 

Diskovi koje planiram uzet

https://keindl-sport.hr/rotor-shimano-sm-rt66-180mm-6b-proizvod-22108/#variationdetail22108_46190

https://keindl-sport.hr/rotor-shimano-sm-rt66-160mm-6b-proizvod-22109/#variationdetail22109_46191

Jedino ne zanima kak da znam dal ide center lock ili ne? Na koji način mogu provjeriti dal imam takve diskove na bajku i koja je razlika?

 

Od pakni bi uzeo rinfuzu. Jedino se pitam dal te pakne mogu ići na gore odabrane diskove, da ne bi bilo da je materijal pakni pre grub i pa da se diskovi brzo potroše. Za pakne sam ograničen jer vidim da ima još dosta oblika nosača materijala, tj. njihov kraj. Ove pakne su iste(daj Bože) kao ove koje sam dobio uz bicikl, tj. imaju isti taj rep kroz koji ide pin.

https://keindl-sport.hr/pakne-disk-shimano-deore-b01s-br-t615-rinfuza-proizvod-16957/#variationdetail16957_34887

 

Također bi promjenio i ulje. Netko je od vas tu još davno stavio da na INI ima mineralno ulje za kupit. Budem uzeo bleeding kit s eBaya i to je to, cijeli sustav bi trebao biti ko nov. Valjda će se taj problem riješiti, jer stvarno kočenje ne mogu procjeniti, nekad mu treba dugo da stane, nekad stane al bude taj ružno iritantni zvuk.

 

 

 

Uz to imam još jedan problem. Naime, par puta sam ispustio bicikl na desnu stranu i sad imam problem da lanac struže po kazeti ili mašinici(ne mogu procijeniti odakle dolazi zvuk). Lanac je tiši kad ga podmažem, al nakon nekog vremena se opet vrati. Također u zadnje vrijeme dosta često se lanac ne može dignuti u veću brzinu, već moram malo jače pritisnuti ručicu mjenjača(da još zategnem sajlu).

Sad mene zanima do čega je to? Malo sam guglao, naišao sam da može bit do nosača mašinice(onaj mali dio koji spaja ramu i mašinicu), može bit do sajle(bajk ima ispod 5t km, al dosta šaltam sa zadnjim dijelom), ili trebam kalibrirat mašinicu. Dal netko zna kako se to radi? Mislim da ide nešto preko ova dva vijka, al nisam siguran koji je za najniži položaj mašinice a koji za najviši. Pa ako može mala pomoć oko toga.

 

Zahvaljujem momci :)

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Diskovi sa više rupa imaju bolju disipaciju topline i zbog toga koće bolje. Center lock i obični diske se razlikuju po tome da je obični pričvšćen sa 6 vijala a center lock ima jednu veliku maticu koji se pritegne sa istim alatom za skinuti kasetu. Mineralno, dot 4, 5 itd su u kočnicama ovisi o proizvođaču, taj savjet o kupovini ulja na ini bi na tvojem mjestu preskočio i otišao ga kupit u bike shop. To da imaju taj iritantan zvuk je najvjerojatnije da su pakne kontaminirane, pakne u pećnicu za 2 minute na 200 da nečistoća ispari, diskove očisiti sa brake cleanerom. Za zadnji mjenjač ti nemogu puno pomoći, imaš na njemu dva vijaka s kojima određuješ end point gore i dolje, imaš isto tako blizu glavnog vijaka s kojim je mjenjač prišarafljen na okvir, jedan mali vijak s kojim reguliraš odmak mjenjača od kasete, imaš na ručici mjenjača "maticu" s kojom reguliraš napetost sajle. Za namjestiti mjenjač je najbolje ako imaš servisni stalak, ako ne, onda se snađi :)  poooz

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ShadoW kaže...

Pozdrav ekipa,

 

jel vrijedi ovo para? https://www.intersport.hr/nakamura-catch-50-muski-brdski-bicikl-116170

preporucujete li nesto drugo za slicnu cijenu? trazim po mogucnosti novi bicikl, ako ima bas nesto daleko daleko bolje polovno, mozete predloziti :)

 

(imam 70ak kila, visok 177 (+/- 1 :D) vozio bih ga po makadamu svakodnevno, ali volio bih i na neke brdske staze ponekad. i poznat sam da cesto upsijem probusiti gumu :D)

nisam neki ozbiljni biciklista i ne kuzim se previse, ali znam dovoljno da ga mogu sam odrzavat sam (podmazat lanac ili sta vec treba nakon sto se  


hvala svima unaprijed :)

 

 

Nakamura je ok nema frke, ali defoltne Deli gume su loše ili preciznije bez ikakve dodatne zaštite od bušenja.Dakle ak misliš uzet Nakamuru, onda treba uložit još 250kn na bolje gume.Obične/jeftine gume bez ikakve dodatne zaštite od bušenja, to se vrlo lako probuši pogotovo ako je biciklist teži od 85kg.Bolje gume na Nakamuru, recimo Schwalbe Rapid Rob ili Smart Sam to bi onda bilo ok.

 

http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=757

 

Sprint Apolon 29/2017, on je prema glavnim tehnikalijama okvirno slična priča kao i Nakamura.Ali Sprint model ima znatno kvalitetnije Schwalbe gume, a tu su i Shimano kočnice zato je Sprint i skuplji tak to ide.

 

http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=1108

 

https://www.sprint-bicycles.com/en/bikes/APOLON-29quot-20171.html

 

Šta god da kupiš, realno to nisu MTB bajsovi(felge i vilica itd) za nikakvo MTB ludovanje.Dakle samo rekreativno lagano MTB bicikliranje, i da ti si lagan biciklist a to je plus, no opet bez ikakvog velikog skakanja po brdima.Bajsovi imaju hidraulične disk kočnice, to je najbitnije pa 24 brzine+kvalitetnije gume i eto nema frke.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Hvala na odgovoru! :D

Mislim da moj ima vijke, tak da njih uzimam onda.

Šta vi savjetujete da uzmem, s manje rupa(te što sam dao) ili neke s više rupa?

Taj problem postoji odkako sam dobio bajk, znači nije ni 100m prešo taj zvuk se pojavio. Ne znam gdje su se mogli kontaminirati. Ako je do toga, nove pakne mi trebale riješiti problem. Ove su već drugu sezonu odradile, i vjerojatno nisu ravne, tak da idu u smeće.

Dole je popis trenutni. Skoro 100€ servis :D

 

Nisam vidio nikakvu maticu na ručici, moram vidit to sutra. Ma nemam stalak, nije problem ni ovako, već ne znam šta da radim.

Taj vijak s kojim se šteluje razmak mašinice i kazete, jel to treći vijak koji je sam(pogledaj sliku gore)? 

12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav ekipa,

moze li misljenje o ovom biciklu?

https://m.decathlon.hr/p/8350582_brdski-bicikl-rockrider-520.html

 

Također, ako imate za preporuciti neki drugi bicikl boljih karakteristika za slicnu cijenu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...

Hvala na odgovoru! :D

Mislim da moj ima vijke, tak da njih uzimam onda.

Šta vi savjetujete da uzmem, s manje rupa(te što sam dao) ili neke s više rupa?

Taj problem postoji odkako sam dobio bajk, znači nije ni 100m prešo taj zvuk se pojavio. Ne znam gdje su se mogli kontaminirati. Ako je do toga, nove pakne mi trebale riješiti problem. Ove su već drugu sezonu odradile, i vjerojatno nisu ravne, tak da idu u smeće.

Dole je popis trenutni. Skoro 100€ servis :D

 

Nisam vidio nikakvu maticu na ručici, moram vidit to sutra. Ma nemam stalak, nije problem ni ovako, već ne znam šta da radim.

Taj vijak s kojim se šteluje razmak mašinice i kazete, jel to treći vijak koji je sam(pogledaj sliku gore)? 

 to što cvili pri koćenju, može biti do diskova i do pakni a može biti i do toga da čeljusti nisu poravnane s diskovima (za rješit taj problem je mali milion videa na jubitu), Što se tiče zamjene diskova, ako su iznad 1.5mm onda su još dobri, ako su malo svinuti onda ih se da ispraviti. Da, to je onaj sami vijak na mjenjaču.

Pa my bad, nije matica nego vijak koji ima rupu kroz sredinu, kroz koju ide sajla, na slici :) Disk sa više rupa se bolje hladi ali troši brže pakne. Pakne, sintered, izdržljivije ali ne i tihe, organic, tihe a li se brže troše i nekoće toliko dobro kao sintered, ima još par vrsti pakni ali ove se najviše upotrebljavaju. Neznam tvoj stil ni vrstu vožmje pa ti nemogu preporučiti pakne, ja naprimjer odem na 5 dana u kakav austrijski bike park i potrošim jedne pakne :)

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 8:32 (exe).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Majesty kaže...

Pozdrav ekipa,

moze li misljenje o ovom biciklu?

https://m.decathlon.hr/p/8350582_brdski-bicikl-rockrider-520.html

 

Također, ako imate za preporuciti neki drugi bicikl boljih karakteristika za slicnu cijenu.

 za 300-tinjak € je teško naći šta jeftinije a da hoćeš novo. Ako ti oćekivanja nisu ogromna i zadovoljava te vožnja po makadamu ili kakav uređen šumski put, onda je sasvim u redu.

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 8:47 (exe).
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
rambox kaže...
ShadoW kaže...

Pozdrav ekipa,

 

jel vrijedi ovo para? https://www.intersport.hr/nakamura-catch-50-muski-brdski-bicikl-116170

preporucujete li nesto drugo za slicnu cijenu? trazim po mogucnosti novi bicikl, ako ima bas nesto daleko daleko bolje polovno, mozete predloziti :)

 

(imam 70ak kila, visok 177 (+/- 1 :D) vozio bih ga po makadamu svakodnevno, ali volio bih i na neke brdske staze ponekad. i poznat sam da cesto upsijem probusiti gumu :D)

nisam neki ozbiljni biciklista i ne kuzim se previse, ali znam dovoljno da ga mogu sam odrzavat sam (podmazat lanac ili sta vec treba nakon sto se  


hvala svima unaprijed :)

 

 

Nakamura je ok nema frke, ali defoltne Deli gume su loše ili preciznije bez ikakve dodatne zaštite od bušenja.Dakle ak misliš uzet Nakamuru, onda treba uložit još 250kn na bolje gume.Obične/jeftine gume bez ikakve dodatne zaštite od bušenja, to se vrlo lako probuši pogotovo ako je biciklist teži od 85kg.Bolje gume na Nakamuru, recimo Schwalbe Rapid Rob ili Smart Sam to bi onda bilo ok.

 

http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=757

 

Sprint Apolon 29/2017, on je prema glavnim tehnikalijama okvirno slična priča kao i Nakamura.Ali Sprint model ima znatno kvalitetnije Schwalbe gume, a tu su i Shimano kočnice zato je Sprint i skuplji tak to ide.

 

http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=1108

 

https://www.sprint-bicycles.com/en/bikes/APOLON-29quot-20171.html

 

Šta god da kupiš, realno to nisu MTB bajsovi(felge i vilica itd) za nikakvo MTB ludovanje.Dakle samo rekreativno lagano MTB bicikliranje, i da ti si lagan biciklist a to je plus, no opet bez ikakvog velikog skakanja po brdima.Bajsovi imaju hidraulične disk kočnice, to je najbitnije pa 24 brzine+kvalitetnije gume i eto nema frke.

hvala!

nije problem dati malo vise ako se isplati, samo ne zelim ni pretjerivati jer realno za moje potrebe ne treba neki svemirski bicikl; ako bas s vremenom postanem entuzijasta, onda cu i tako morati promjeniti bicikl :D. gume sam svakako planirao staviti druge ako budem isao na nakamuru, prijatelj mi je preporucio iste kao ti

 

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Izravnam ih tako što čeljusti malkoc odšarafim, čisto da se čeljust može micati, pritisnem najjače kočnicu i zavrnem jako čeljust. Problem se opet pojavi nakon nekog vremena. Diskove mijenjam jer mislim da su od potato materijala, za bajk sam dao 4k, ti diskovi vjerojatno su tu da pakne imaju šta pritisnuti. Kad malnog noktrom čvoknem disk čuje se neko odzvanjanje. A vjerojatno idu ukrivo jer je bajk neko srušio i pao je na disk(na rub od staze).

A moj stil vožnje je oko 30-35-40 km/h po gradu, kočenje na stopovima i tak to. Iz Slavonije sam, mogu ih jedino potrošit ako se s nasipa spuštam cijeli dan.

Uzeo bi ja sintered al ne znam dal diskovi mogu podnjet te pakne, kad u opisu ništa ne piše za diskove.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

svaki disk odzvanja trebaš čuti moje 203mm-ske, cjela arija :) Netrebaš se brinuti dali će diskovi podnjet sintered, za to su napravljeni :) 

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
exe kaže...

svaki disk odzvanja trebaš čuti moje 203mm-ske, cjela arija :) Netrebaš se brinuti dali će diskovi podnjet sintered, za to su napravljeni :) 

 

Malo sam se igrao sa sajlom u oba smijera.

Izgleda da je problem sam kad treba iz 6. u 5. ubacit.

Mada to što nekad neće ubacit u brzinu i nije problem, više mi ide na živce što se čuje lanac.

Neki dan sam ga podmazo s WD40 Wet Lubeom

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 11:22 (Dex.pwn).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

možda ti se lanac rastegnuo a možda ti je i kaseta i prednji zupčanici istrošeni

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
exe kaže...

možda ti se lanac rastegnuo a možda ti je i kaseta i prednji zupčanici istrošeni

 

Hmm ne vjerujem.

Taj problem se krenuo javljati kad sam skinuo lanac i očistio ga u dizelu i ponovno podmazao.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

pa tako reci majstore, sa dieselom si isprao mast u karikama, lanac se čisti samo izvana. Možeš ga slobodno bacit.

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
exe kaže...

pa tako reci majstore, sa dieselom si isprao mast u karikama, lanac se čisti samo izvana. Možeš ga slobodno bacit.

 

Lol

Netko je od vas rekao da se može i dizelom čistit.

Jel novi dolazi s tom masti ili moram sam stavljat?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...
exe kaže...

 

 

Lol

Netko je od vas rekao da se može i dizelom čistit.

Jel novi dolazi s tom masti ili moram sam stavljat?

 Onaj ko je to rekao, nema pojma. Svaki lanac dolazi tvornički s mašću u karikama, ti moraš samo gledat da je čist i podmazan izvana.

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 13:14 (exe).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Šta da ga WDom pošpricam? Pa opet će WD doć do te masti, i opet isto. A ne želim podmazivat na prašinu..

Ima onaj kit s četkicom što se stavi lanac između pa se vrti. Dal to može?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Možeš si uzet taj kit za čišćenje, ja naprimjer imam dvije stare četkice za zube pričvršćene tako da gledaju jedna prema drugoj, znam, gehtto :) Imaš specijalna ulja za bajk lance ali neki koriste i ulje za motorke, motocikle itd, ja upotrebljavam finomehaničko za singerice.

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pronađi nekog sa ultrazvučnom kadicom ili je sam kupi. Nisu skupe. Odmašćuj i čisti dok god struje imaš doma.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja svoj lanac na motoru čistim kao što je exe pokazao+dizel+miniwash ako je potrebno. Brzo se potroše oni sprejovi za čišćenje lanca, dizel je jeftin and reusabale.

A zamastin ga lancolon, ulje što livate u motornu pilu. Isto dosta jeftinije nego posebne masti.

Možda je to malo overkill za biciklu, al, lanac je lanac. Meni nije baš puno bitno jeli čist, glavno da nije suh.

 

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 2:21 (Et_Tu_Brute?).
 
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dal da ga čistim dizelom ili ne? Ne kužim sad više ništa 😂
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
exe kaže...

pa tako reci majstore, sa dieselom si isprao mast u karikama, lanac se čisti samo izvana. Možeš ga slobodno bacit.

 Ljudi tako rade kako čitam po forumima i nisam vidio da netko ima problema. Ja osobno tako nikada nisam, ali ne vidim razlog za bacanje lanca.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pero Dinamit kaže...
exe kaže...

pa tako reci majstore, sa dieselom si isprao mast u karikama, lanac se čisti samo izvana. Možeš ga slobodno bacit.

 Ljudi tako rade kako čitam po forumima i nisam vidio da netko ima problema. Ja osobno tako nikada nisam, ali ne vidim razlog za bacanje lanca.

 slobodno ga možeš bacit osim ako imaš ideju kako mast ugurat u karika, deselom ti možeš oprat nabrzak lanac ali močit ga u diesel..no go.

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Odi na dropbike forum, tema o sredstvima za podmazivanje pa pročitaj iskustva drugih.

Meni je sve to iskreno bzvz, gubljenje vremena. Očistiš ga krpom, pređeš uljem i to je to, tako i tako se on stalno prlja, troši i mijenja nakon nekog vremena.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

 lanac nikad nisam očistio dieselom jer znam šta napravi unutar karika, ja lanac samo početkam i na svaki link dam kapljicu finomehaničkog ulja za singericu i nikad nisam imao problema. Kad me već upućuješ u forume, gledaj da jedni svaki tjedan ponavljaju radnju, zašto, zato jer lanac nema više masti u sebi i pokupi brzo svu prljavštinu i onda ga opet moraju čistit. U bajk shopu sam se nagledao svega, pa ćak podmazivanja pedala, ležajeva i lanaca sa suncokretovim uljem, maslinovim, margarinom... you name it :)

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
exe kaže...
Pero Dinamit kaže...
exe kaže...

pa tako reci majstore, sa dieselom si isprao mast u karikama, lanac se čisti samo izvana. Možeš ga slobodno bacit.

 Ljudi tako rade kako čitam po forumima i nisam vidio da netko ima problema. Ja osobno tako nikada nisam, ali ne vidim razlog za bacanje lanca.

 slobodno ga možeš bacit osim ako imaš ideju kako mast ugurat u karika, deselom ti možeš oprat nabrzak lanac ali močit ga u diesel..no go.

 

Doduše da, ostavio sam ga preko noći u dizelu. 

15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav,

 

koliko se isplati uzeti ovako sto

https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/shockblaze-r7-pro-oglas-6508686

 

I jel bolji 700kn naspram https://www.sprint-bicycles.com/en/bikes/APOLON-29quot-20171.html

 

jesu 29 vs 26 stvarno tolika razlika i nadomijesta li to veci broj brzina?

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Bolje ti je 29, brži si i možeš lakše preko prepreka preć
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice