Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.294
|
čitano: 14.132.212
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Nazalost necu ti moci pomoci oko Grand Canyon 9.0 jer ce moj izbor biti 3.0 ili najvise 4.0. Ali ako se odlucim za jednog od ova dva javim se pa ti mozda taj feedback pomogne kod tvoje odluke.

Da te jos pitam jednu stvar. Kad stojis/opkoracis svoj Attention, koliko ti je gornja cijev udaljena od prepona? Jel prakticki sjedis na njoj ili imas koji centimetar odmaka?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ima nesto lufta....rekao bi do 5cm, mogu sutra izmjeriti tocno.

Ne bi se zalio da je niza, bilo bi ga lakse opkoraciti, iako objektivno tijekom same voznje ne smeta visina. 21" je imao nesto nizu stangu, ali i druge proporcije su mu bilo nesto drugacije, pa mislim da mozda polozaj na bajku ne bi bio optimalan.
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Uvijek imaš mogućnost zamjene u 30 dana ak fulaš veličinu, ne zaboravi.

“Life is about passions. Thank you for sharing mine” Michael Schumacher
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Regenmeister kaže...

Uvijek imaš mogućnost zamjene u 30 dana ak fulaš veličinu, ne zaboravi.

 Je, svjestan sam toga, ali to bi značilo da moram plaćati shipping u Njemačku paketa od cca. 15 kila. Ajde spušio bi 260 kn ali sama frustracija vraćanja cijelog bicikla (kojeg još i treba rastavljati), nisam siguran da je vrijedna toga.

 

Doduše, kod nas (gledajući 2019. modele), nema tog proizvođaća koji uopće može parirati Canyonu kad gledam omjer uloženo/dobiveno. Uvrh glave mogu tražiti 2018. modele na sniženju.

 

Žao mi je ko psu što Cube u 2019. Attention modelu forsira prastari 3x pogon a bajk košta 6099 kn. Već bicikli od 5000 kn nude 2x pogon. Da je 2x, odmah bi ga uzeo.

 

@Maddog, thx na dodatnoj informaciji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2019 23:42 (greysaint0).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Nekih 15-20 cm, mislim da mi radna temperatura nije pala ispod 37°C
Odvozio oko 2-2.5km, filing kao Tour De France
 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Del
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 6:20 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Del
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 6:20 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Nekih 15-20 cm, mislim da mi radna temperatura nije pala ispod 37°C
Odvozio oko 2-2.5km, filing kao Tour De France
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kakvo je mišljenje kolega sa foruma o Suntourovim XCR vilicama? Čitam po netu i mišljenja su dosta podijeljena. Neki kažu da je sve Suntour-ovo ispod Raidona i sl. smeće, drugi kažu da su ove XCR vilice ok i da je to pandan RockShox XC30.

 

Vidim da bicikli u cjenovnom rangu koji gledam (do 6000 kn) često dolaze sa tim vilicama (u zračnoj ili opružnoj varijanti) pa me zanima da li je to bolje izbjegavati i ciljati na RockShox XC30 kao neki minimum kvalitetne a opet ne preskupe vilice ili je i XCR OK.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 9:50 (greysaint0).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Nemam dobra iskustva s XCR, tako da bilo šta drugo je okej
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...
Nemam dobra iskustva s XCR, tako da bilo šta drugo je okej

 Raspadaju se brzo, ne podnose opterećenja, sve navedeno ili još nešto? :)

12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Moja je od samog početka sjebana... Ima neki luft(u mjestu se mrdat naprijed nazad), nema kontrolu povratnog hoda, brtve su loše.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...

Kakvo je mišljenje kolega sa foruma o Suntourovim XCR vilicama? Čitam po netu i mišljenja su dosta podijeljena. Neki kažu da je sve Suntour-ovo ispod Raidona i sl. smeće, drugi kažu da su ove XCR vilice ok i da je to pandan RockShox XC30.

 

Vidim da bicikli u cjenovnom rangu koji gledam (do 6000 kn) često dolaze sa tim vilicama (u zračnoj ili opružnoj varijanti) pa me zanima da li je to bolje izbjegavati i ciljati na RockShox XC30 kao neki minimum kvalitetne a opet ne preskupe vilice ili je i XCR OK.

Koliko sam shvatio kad sam sebi istraživao, postoje dvije varijante XCR-a. Obična dolazi rebound dampinga, a RL verzija sa.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Dex, MrBlc, thx na informaciji.

 

 

Onda valjda Dex ima ovu bez rebound-a. Vidio sam da Specialized u Pitch Expert modelu ima neku custom made sa multi-circuit dampingom pa mi se ta činila kao da bi mogla biti najbolja varijanta ove vilice.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 14:08 (greysaint0).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ma ne bi uzeo više bajk s tom vilicom i Tektro kočnicama, makar i džabe bio
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...
Ma ne bi uzeo više bajk s tom vilicom i Tektro kočnicama, makar i džabe bio

 OK thx, ovo mi je bitna informacija, pogotovo kad pričaš iz osobnog iskustva. Ovo sa reboundom se još da riješiti tako da kupim varijantu sa time, ali ovo klepetanje je posljedica lošeg dizajna (osim ako nisi baš bio te sreće pa dobio defektnu vilicu).

12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Kakvo klepetanje?
9 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nisam mislio da cu ovo ikada pitati. 

Preporuka za brzinomjer/gps za bicikl. Nije mi toliko hitno ni bitno ali je bitno,do sad sam vidio samo garmin uredaje.

Mozak mi brani da potrosim na takav uredaj 220 eura koliko sam najjeftiniji nasao. 

Postoji li neki za 70-80? Prob not. Nesto za 100+? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ja kod bicikliranja koristim samsung health, ima sve sto ti je potrebno... Mislim da je za nas amatere potpuno besmisleno davati tolike novce za brzinomjere... :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...
Kakvo klepetanje?

 Ovo što si napisao da ima neki luft. Kad sam čitao neke recenzije Suntour-ovih vilica (doduše jeftinijih modela), neki su naveli da je vilica zna biti klimava i da zna lupetati zbog toga. Mislio sam da se o tome radi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 14:54 (greysaint0).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...

Dex, MrBlc, thx na informaciji.

Svakako još malo prokopaj po informacija. U krajnjem slučaju, vjerojatno su od onda izašli i novi modeli.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Kolacic kaže...

Nisam mislio da cu ovo ikada pitati. 

Preporuka za brzinomjer/gps za bicikl. Nije mi toliko hitno ni bitno ali je bitno,do sad sam vidio samo garmin uredaje.

Mozak mi brani da potrosim na takav uredaj 220 eura koliko sam najjeftiniji nasao. 

Postoji li neki za 70-80? Prob not. Nesto za 100+? 

 najjeftiniji Garmin (Edge 25) bi mogao biti oko 100€

od jeftinijih, ovako nešto: Sigma Pure na amazon.de

s dostavom ispada 63€ (cca 470kn). Pogledaj i reviewe jer ocjena je 3.3/5. Vjerojatno važi ona - koliko para-toliko muzike.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Da, ima lufta...
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
MrBlc kaže...
greysaint0 kaže...

Dex, MrBlc, thx na informaciji.

Svakako još malo prokopaj po informacija. U krajnjem slučaju, vjerojatno su od onda izašli i novi modeli.

 Mislim da ću se raspitati po dućanima ili u najgorem slučaju tresti vilice da vidim da li su klimave. Doduše možda će me malo čudno gledati dok to radim 

13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Dali ima tko možda aero nosač Sigma Butler II GPS  za Sigma ROX 11.0 GPS ?

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Haf932 kaže...

Dali ima tko možda aero nosač Sigma Butler II GPS  za Sigma ROX 11.0 GPS ?

 Moze neki opis,kako radi,je li tocan itd? Preporuka?

Vidim da je 100 eura pa mi pase.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Stisni obje kočnice najjače i kreni ga gurkat naprijed nazad
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Kolacic kaže...
Haf932 kaže...

Dali ima tko možda aero nosač Sigma Butler II GPS  za Sigma ROX 11.0 GPS ?

 Moze neki opis,kako radi,je li tocan itd? Preporuka?

Vidim da je 100 eura pa mi pase.

 Mislis za ROX ? Iskreno, još ga nisam isprobao u vožnji . Kupljen je nedavno za cestovnjak , kojeg ne vozim u zimskim mjesecima , tak da čekam proljeće .  Samo sam ga isprobao dok je bicikl bio na stalku, čisto da vidim jel sve radi i na temelju toga ti ne mogu reći nikakve dojmove . Uzeo sam ga jer sam htio ciklokompjuter s kadencom i pulsmetrom , što moj prijašnji Sigma 16.12. STS nije imao . U igri mi je još bio i Sigma 23.16. STS .

Music As A Weapon !!
15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav. Može li ko da mi napiše iskustva sa onim torbicama oko struka za mtb. Do sada sam vozio ranac koji u sebi ima pretinac za vodu ali nije prakticno posebno kad je vruce, oznojim se kao sto inace bi za dve voznje bez ranca. Gledao sam malo i Osprey Talon 6 mi za sada najviše se čini kao odgovarajući.

 

Pa ako ko ima iskustva neka podijeli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Maddog_HR kaže...
Inseam mi je 84cm.

Vozim Cube Attention trenutno..i iskreno kad sam ga uzeo mi se rama cinila dosta visoka, ali u praksi nisam imao problema, a vozio sam se po raznim brdimau oba smjera.

Cak sam ciljao 21" ramu, ali mi je prodavac, nakon probe, preporucio 23ojku. Ali da, probao sam oba, i jos je lik od kog sam uzimao fer i strucan, tako da sak poslusao preporuku.

Btw gledao sam i ja Grand Canyona 9.0 SL da bi si uzeo, ali me bas muci to sto ga nemam gdje probati. Tako da pls daj neki feedback ako ga uzmes...

Evo, javljam ti se sa nekakvim povratnim informacijama glede ovoga. Bio sam jučer u Dechatlonu i probavao sam njihov Rockrider 540 model (čisto da vidim radi veličine rame). Ono što sam zaključio je da bi napravio katastrofalnu grešku da sam naručio Canyon-ov Grand Canyon u XL veličini.

 

Naime, izmjerio sam opkoračnu visinu Rockrider-ove rame i radi se o cca. 82 cm, s tim da tu imam fore još cca. 2 prsta do vrha unutarnje nogavice (sve više od toga i kad opkoračim, odmaram yaya na šipki). Da sam uzeo 88 cm kako sugerira Canyon-ov tool za mjerenje, ne bi mogao niti normalno opkoračiti.

 

Trebao bi uzeti Grand Canyon u L varijanti, međutim pošto mi je njihova korisnička podrška rekla da mi je tada volan 2 cm prenizak, odustajem od cijele stvari. Vjerojatno ću uzeti kod nas neki od Trek X-Caliber modela za 2019. godinu.

 

Znam da ti ovaj post neće biti od prevelike pomoći, ali najbolje bi bilo (ako već misliš naručiti Canyona) da barem kod nas nađeš neki model sa sličnom geometrijom i probaš uživo.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 11:59 (greysaint0).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice