Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.556
|
čitano: 1.508.668
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ambush kaže...
NEXSMART D32 TV Box KODI 16.1
Za 22 $!
Jel moguce?, mislim uzeti pa Vas molim jel ima tko uredaj i jel ste zadovoljni i jel sljaka dobro?
Hvala

 može link?

11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Wrbex kaže...
Ambush kaže...
NEXSMART D32 TV Box KODI 16.1
Za 22 $!
Jel moguce?, mislim uzeti pa Vas molim jel ima tko uredaj i jel ste zadovoljni i jel sljaka dobro?
Hvala

 može link?

 http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_553850.html

16 godina
moderator
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Moguće je, zato što ima šitni Rockchip 3229 procesor, što znači da ne daje Full HD ni 4k rezoluciju, nego samo upscalea HD rezoluciju. Bježi od toga.
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
1. Ni jedan stremm od nase balkanske tv se ne strreama hd ni 4 k, nego sd!
2..4k nece dozivjeti kod nas za 10 god!
3. Meni je bitno da ne steka i da je min sd slika kao tipa hrt
4. Bitan mi je usb utor posto nemam na plasmi ....
12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

BOk

Je li probao tko bootat linux/ubuntu na android tv box-u? Čitam po netu, neki su uspjeli sa sd kartice bootat.

 

Lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Android TV Box, molim preporuku

http://www.audiovideooprema.rs/smart-android-risiver-i-media-plejer-amiko-appo-2-iptv.html

 

Valja li ovaj Amiko Appo2 Ultra HD 4K IPTV media player ?!

Ima ga u Emmezeti za 599kn a vode ga (samo) pod receivere iako je punokrvni Android Media Player.

 

Stavio sam link jer me zanima valja li njegov procesor ?

Zanima me jer ga mogu kupiti na šest sindikalnih rata

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Narucio sam Nexbox A95X.

 

Zna li tko jel valja taj model sta?

 

- Psiho246
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Vidio sam da je dosta ljudi kupovalo taj model tak da mislim da bi trebao bit ok.

 

@Tony

Za tu lovu od 600kn se preko gearbesta može uzet uređaj koji je za klasu (ako ne i dvije) bolji od tvog navedenog.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Preoporuka uredaj Beelink Gt1. Ima malih problemcica softwerske prirode koji se svakom firmwerom ispravljaju. Kupljen ocu i sve radi ko ura. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Ja sam ga uzeo prije otprilike 4 mjeseca i moram reći da sam jako zadovoljan. Nisam primjetio nikakve probleme niti zastajkivanja, sve je dosta glatko radilo. Ja ga koristim za gledanje nogometa najčešće, tako da ne znam koliko je to zahtjevno, ali sve u svemu sam zadovoljan s obzirom na cijenu :) Ako imaš još neka pitanja, slobodno pitaj

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
7 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
AmonZero kaže...

 

 

@Tony

Za tu lovu od 600kn se preko gearbesta može uzet uređaj koji je za klasu (ako ne i dvije) bolji od tvog navedenog.

Kolega, ako može preporuka bio bih zahvalan.

Ne znam točno što gledati kod tog uređaja.

U računalne komponente se kontam ali u ovo baš ne.

 

Hm, po toj logici ovaj uređaj je na razini tog amika ako ne i bolji a skoro tri puta je jeftiniji s popustom.

 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_354507.html?currency=USD&lkid=10133662&gclid=CPv26fS4x9ACFQ54fgod-8kDag

 

 

 

Aaaaaa.vidi ovu zvijer s 2 Gb Ram memorije za 40 $

 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_334005.html

 

Jedino što ne vidim neke renomirane prizvođače (osim preskupog Intela) poput Asusa čiji imam Media Player QPlayHDP R-1 od 2011 god. i radi besprijekorno dan danas.

 

Bojim se da su ovo kineska govanca i da mi uređaj ne rikne za 12 mj. eeeeee..... onda nije baš jeftino.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2016 23:38 (Tony Marconi).
15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Evo npr. Meni su ljudi ovaj uređaj preporučivali Beelink MINI MXIII II TV Box Amlogic S905X Quad Core -  2GB+16GB. Imam ga već tjedan dana i ja sam super zadovoljan s njime. Ja sam ga uzeo kad je bio na 43$ (još sam carine dao 120, drugom kolegi je bez carine prošlo).

Ako tražiš neki malo skuplji model (vidim da si gledo neke modele do 600kn), ovaj su također ljudi mnogo puta preporučivali: http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_416057.html

 

Kineski proizvodi barem ovi poznatijih marki su vrlo kvalitetni i cjenovno povoljni.

Za malo više detalja o Android boxovima, na forum.hr se vodi malo bolja rasprava u vezi ovih uređaja tako da baci i tamo oko pa vidi što su ljudi uzimali ili što su im drugi preporučili. 

Znam da ja nikad nebi uzeo kod nas takav uređaj jer će u našim trgovinama to papreno naplatit, a pitanje je koje kvalitete uređaj ćeš dobit. 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
AmonZero kaže...

Evo npr. Meni su ljudi ovaj uređaj preporučivali Beelink MINI MXIII II TV Box Amlogic S905X Quad Core -  2GB+16GB. Imam ga već tjedan dana i ja sam super zadovoljan s njime. Ja sam ga uzeo kad je bio na 43$ (još sam carine dao 120, drugom kolegi je bez carine prošlo).

Ako tražiš neki malo skuplji model (vidim da si gledo neke modele do 600kn), ovaj su također ljudi mnogo puta preporučivali: http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_416057.html

 

Kineski proizvodi barem ovi poznatijih marki su vrlo kvalitetni i cjenovno povoljni.

Za malo više detalja o Android boxovima, na forum.hr se vodi malo bolja rasprava u vezi ovih uređaja tako da baci i tamo oko pa vidi što su ljudi uzimali ili što su im drugi preporučili. 

Znam da ja nikad nebi uzeo kod nas takav uređaj jer će u našim trgovinama to papreno naplatit, a pitanje je koje kvalitete uređaj ćeš dobit. 

Ne znam baš koliko su kvalitetni i koje od tih marki su poznate ?!

Meni niti jedna nije poznata a nisam baš tukac za Media Playere, DVD playere, Blu Ray Playere.

za 600kn sam gledao kod nas a zašto bih dao 600 kad taj tvoj je po specifikacijama bolji a košta Beelink 35€ ?

 

Nitko mi ne odgovara zašto proizvođači poput Samsunga, Asusa, Sonya, LG-a da ne nabrajam dalje ne proizvode Android Media Playere, kao što proizvode DVD i Blu Ray playere pa znam da bih kod Asusa dobio bar tri godine garancije, provjeren kvalitet i sl.

 

Android Media Playere proizvode kao što rekoh nepouzdani proizvođači i još nitko nije imao taj uređaj bar godinu dana da vidimo koliko su pouzdani.

Cjenovno jesu povoljni ali kvaliteta nije dokaziva.

 

Radije bih platio skuplje Samsung Android Media player za dvostruko veću cijenu, bar bih znao koliko je pouzdan.

 

Čudno, taj tvoj Beelink kad kliknem na Kinu košta 36,22€ a kad kliknem na EU košta 50,59€.

Možda su te i oderali s carinom jer je pisalo da je stigao iz Kine.

Iz EU je nešto skuplji ali nema carine.

 

Možda, ne znam.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2016 23:42 (Tony Marconi).
16 godina
moderator
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Tony Marconi kaže...
Android Media Playere proizvode kao što rekoh nepouzdani proizvođači i još nitko nije imao taj uređaj bar godinu dana da vidimo koliko su pouzdani.

Cjenovno jesu povoljni ali kvaliteta nije dokaziva.

Android Media Playeri su u osnovi mobiteli/tableti bez GSM-a, s HDMI izlazom umjesto ekrana. Radi ih hrpa kineskih nepouzdanih proizvođača jer su laki za napraviti (nabave gotov interni dizajn i samo zapakiraju u svoju škatulu i prilagode softver). Ne bi bilo ništa čudno da potraju nekoliko godina, osim možda neki (najjeftiniji) koji imaju vruće procesore, poput onog Rockchipovog. Mene tu zapravo više brine softver nego hardver - softverski bugovi i nekompatibilnosti koji se neće ispravljati.

 

Tony Marconi kaže...
Čudno, taj tvoj Beelink kad kliknem na Kinu košta 36,22€ a kad kliknem na EU košta 50,59€.

Možda su te i oderali s carinom jer je pisalo da je stigao iz Kine.

Iz EU je nešto skuplji ali nema carine.

Imaš temu vezanu uz GearBest. To iz "EU" je zapravo iz bescarinske zone i naša carina ima puno pravo odrati carinu/PDV na to. Neki sretnici se provuku (u zadnje vrijeme takvi slučajevi su kad šalju preko Mađarske), ali ne treba računati na to.

7 godina
protjeran
offline
Android TV Box, molim preporuku

Hvala Mario.

Da, znam kako uređaji rade. ovo za carinu nisam znao, dakle, i to je rizik.

Pomislio sam i na upgrade firmwarea jer tko su te firme, koja je podrška, ma čista glupost.

Zato me i iznenadilo što renomirani proizvođači ne ulaze u taj biznis.

Oni se vjerojatno oslanjaju na svoje android TV-e pa zašto bi pravili te škatuljice kad mi je vrijeme prodati moj 7 godina star LCD Tv i kupiti android TV.

E, baš neću, jer sam Phillipsa 94˝ platio 5,500KN , totalno je ispravan a dok se krene u to HEVC prikazivanje programa već ću umrijeti.

A, ako i stigne prije smrti  do tad će i IPTV od internet providera imati prijamnike koji enkodiraju HEVC i jopet dobro.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2016 9:37 (Tony Marconi).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

jel koristi tko amazonove fire stickove ili tv boxove? eto, renomirani proizvodjac, jedino kaj si moras sam namjestit Kodi al to je 15min posla.

Fire stick kod mene radi vec par mjeseci bez greske i ne pokazuje nikakve znakove umiranja

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
nixass kaže...

jel koristi tko amazonove fire stickove ili tv boxove? eto, renomirani proizvodjac, jedino kaj si moras sam namjestit Kodi al to je 15min posla.

Fire stick kod mene radi vec par mjeseci bez greske i ne pokazuje nikakve znakove umiranja

 sta sve mozes snjim ???? moze li IPTV pay lista preko njega ??? hvala 

16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
dadotb kaže...
nixass kaže...

jel koristi tko amazonove fire stickove ili tv boxove? eto, renomirani proizvodjac, jedino kaj si moras sam namjestit Kodi al to je 15min posla.

Fire stick kod mene radi vec par mjeseci bez greske i ne pokazuje nikakve znakove umiranja

 sta sve mozes snjim ???? moze li IPTV pay lista preko njega ??? hvala 

 fire OS je fork androida, mozes sideloadat sve zivo.

ja gledam jednu "non-pay" iptv listu al je ajmo rec privatna, gledam bez problema preko VLC (i usput koristim samo daljinski od fire sticka).

a na sticku je sve.. Kodi, iptv, netflix..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
nixass kaže...

jel koristi tko amazonove fire stickove ili tv boxove? eto, renomirani proizvodjac, jedino kaj si moras sam namjestit Kodi al to je 15min posla.

Fire stick kod mene radi vec par mjeseci bez greske i ne pokazuje nikakve znakove umiranja

 

Dobra stvarčica za streaming, no nema mogućnost gledanja arhiviranog materijala s diska kao Android media playeri.

10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Tony Marconi kaže...
nixass kaže...

jel koristi tko amazonove fire stickove ili tv boxove? eto, renomirani proizvodjac, jedino kaj si moras sam namjestit Kodi al to je 15min posla.

Fire stick kod mene radi vec par mjeseci bez greske i ne pokazuje nikakve znakove umiranja

 

Dobra stvarčica za streaming, no nema mogućnost gledanja arhiviranog materijala s diska kao Android media playeri.

 Tv box ima(stick ne),a i da nema sad i routeri od ISP imaju usb.

Ugl imaš par renomiranih ka Nvidia(preskupo), Amazon,Xiaomi,Razer.... Xiaomi i Amazon pare ka o.k kupnja i za razliku od jeftinih appovi ka Netflix ili Amazon Prime rade u 4k i full hd-u.... Minix je o.k od ovih kineza imaju o.k podršku i sponzor su Kodiju. Mene od toga odbija podrška za HD Audio passthrough, Steam Stream i mislim da Android ne dopušta appovima prilagođavanje frekvencije osvježavanja zaslona(bar prije nije).

16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Tony Marconi kaže...
nixass kaže...

jel koristi tko amazonove fire stickove ili tv boxove? eto, renomirani proizvodjac, jedino kaj si moras sam namjestit Kodi al to je 15min posla.

Fire stick kod mene radi vec par mjeseci bez greske i ne pokazuje nikakve znakove umiranja

 

Dobra stvarčica za streaming, no nema mogućnost gledanja arhiviranog materijala s diska kao Android media playeri.

 Zato postoje Kodi i Plex, mozes streamat sa mreznog diska ili racunala.

I kao sto je kolega rekao, fire tv (box, 2nd gen) imaju prosirivu memoriju

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
protjeran
offline
Android TV Box, molim preporuku

Da, danas u jutro sam vidio.

Noćas nisam oka sklopio do 4,30 u jutro, pa mi je neuro procesor tzv mozak radio na 30%.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav! koji smartbox preporucate? cijena do 600 kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Da li je neko probao opticki izlaz na nekom od ovih android boksova. Napominjem Opticki, a ne onaj spdf u vidu dzeka od 3,5mm. Posedujem Av pojacalo, tj resiver, pa bih voleo jedan na kome to funkcionise, da ga resiver prepozna kao 5.1 zvuk, pozz i unapred hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

 Interesuje me da li ovaj box podrzava libreelec, vidim da nije skup, ima solidne pefomanse

 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_390235.html?wid=21&utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

NEXSMART D32

Jel ima tko iskustva sa tim smart tv urdajem?

Kupio ga prije par dana i sve lijepo napravio, a kada gledam neki stram zasteka mi na sec, zabrejka i tako svakih min-2!

Internet brzina mi je 10 i upload 0,70! Skuzio sam da  nije do brzine, nego je cak mozda do uredaja koji zasteka tu i tamo....

Jel ima neki nacin rjesiti taj problem?

 

hvala

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ambush kaže...

Internet brzina mi je 10 i upload 0,70!

To si izmjerio pomoću tog Android TV boxa?

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Neznam, znam da na speeedtestu imam 10 na kompu i mobu, a za tv box jos neznam!

16 godina
moderator
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ambush kaže...

Neznam, znam da na speeedtestu imam 10 na kompu i mobu, a za tv box jos neznam!

Pa provjeri na Android TV boxu, ima hrpa aplikacija za to na Play Storeu. Moguće je da ti je WiFi nestabilan ili spor pa da zbog toga on ne može povući streamani sadržaj dovoljnom brzinom, unatoč dovoljno brzoj vezi na Internet. Ili jednostavno koristiš streamove koji su jako spori.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice