Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.556
|
čitano: 1.508.581
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
9 godina
odjavljen
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
sasha2511 kaže...
@kbenzema ipak je 1/8 verzija malo slabija za tako teski build.. radit ce sigurno ali kako to je pitanje.. imam 1/8 verziju doma i dosta je spor u samom androidu pa se zato preprocuje stavit LibreeElec na SD/USB i bootat sa njega Kodi, radi brzo i fluidno..

 

A ako SCISHION V88 vrti Osijek build kolko tolko solidno, onda mora i ovaj 

10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Wontay kaže...
Šta bi bilo best buy za 400 kn?

 

Definitivno Nexbox 2/16

15 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Android box do 500 kn. što je najbolje kupit???

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Tečaj čitanja, to je najbolje kupit.

 
9 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Što se tiče Kodija radi odlično, sudeći po recenzijama no kakva su iskustva sa multimedijom sa ekt hdd-a i gdje ga je najbolje naruciti?
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav svima,

 

Novi sam na forumu i u fazi sam kupnje Android Boxa.

Pročitao sam temu i vidim da svi preporučuju kupnju sa uređaja sa S905x.

Kolega mi je preporučio ovaj uređaj:

https://www.amazon.de/QcoQce-Amlogic-S905X-Android-Tv-Box/dp/B01LVWR2LY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1495283457&sr=8-1&keywords=tx5+pro

 

Budući da ovdje svi hvale Nexbox A95X, vjerojatno ću se odlučiti za njega.

Ono što mi je najbitnije kod oba uređaja je daljinski. Naime, uređaj planiram sakriti iza tv-a da se ne vide nikakvi kablovi, pa me zanima da li će daljinski od recimo

Nexboxa raditi u tom slučaju? Ako ne koja mi je alternativa? Možda uzeti ovako nešto: https://www.amazon.de/LYNEC-6-Achsen-tragbare-Wireless-Steuerung/dp/B00RMX9H7A/ref=pd_bxgy_107_img_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=7DN1FVRRHTX2A83AKFQS

Budući da planiram preko njega gledati i TV programe a i filmove i serije, daljinski od tv-a uopće ne bi koristio (osim za paljenje i gašenje) pa mi je jako važno da imam funkcionalan daljinski koji radi i kad je box skriven.

I još nešto, zbog navedenog izbjegavanja kablova, planiram ga spojiti preko wireless-a, pa me zanima kakav je signal na Nexboxu? Ruter je udaljen par metara u istoj prostoriji...

 

Molim vas za savjete jer uređaj moram uskoro naručiti (donijet će mi ga rođak koji živi u Njemačkoj).

 

Unaprijed hvala svima na savjetima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2017 15:23 (Zlatni Jozo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Yo Momma kaže...

Tečaj čitanja, to je najbolje kupit.

 Hvala na odgovoru ... vidim da znaš zašto forum služi.

10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Zlatni Jozo kaže...

Pozdrav svima,

 

Novi sam na forumu i u fazi sam kupnje Android Boxa.

Pročitao sam temu i vidim da svi preporučuju kupnju sa uređaja sa S905x.

Kolega mi je preporučio ovaj uređaj:

https://www.amazon.de/QcoQce-Amlogic-S905X-Android-Tv-Box/dp/B01LVWR2LY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1495283457&sr=8-1&keywords=tx5+pro

 

Budući da ovdje svi hvale Nexbox A95X, vjerojatno ću se odlučiti za njega.

Ono što mi je najbitnije kod oba uređaja je daljinski. Naime, uređaj planiram sakriti iza tv-a da se ne vide nikakvi kablovi, pa me zanima da li će daljinski od recimo

Nexboxa raditi u tom slučaju? Ako ne koja mi je alternativa? Možda uzeti ovako nešto: https://www.amazon.de/LYNEC-6-Achsen-tragbare-Wireless-Steuerung/dp/B00RMX9H7A/ref=pd_bxgy_107_img_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=7DN1FVRRHTX2A83AKFQS

Budući da planiram preko njega gledati i TV programe a i filmove i serije, daljinski od tv-a uopće ne bi koristio (osim za paljenje i gašenje) pa mi je jako važno da imam funkcionalan daljinski koji radi i kad je box skriven.

I još nešto, zbog navedenog izbjegavanja kablova, planiram ga spojiti preko wireless-a, pa me zanima kakav je signal na Nexboxu? Ruter je udaljen par metara u istoj prostoriji...

 

Molim vas za savjete jer uređaj moram uskoro naručiti (donijet će mi ga rođak koji živi u Njemačkoj).

 

Unaprijed hvala svima na savjetima.

 

Daljinski od TV-a ti neće trebati jer Nexboxov sadrži programabilne tipke u koje ćeš učitati nekoliko osnovnih od telke, uključujući onaj za uključivanje.

 

Za Wi-Fi signal se ja ne bih brinuo.

 

E sad, ako kutijicu staviš iza telke daljinski će vjerojatno biti pušiona. Standardna rečenica u uputama za bilo koji daljinski je da na putu prijenosa signala ne smije biti nikakvih predmeta. Imam doma par daljinskih i prijemnika i nijedan ne može podnijeti da su dječje igračke, kutije i sl. ispred njega.

 

Kutijica je inače manja nego što možda očekuješ, znači manja je od mobitela, debljine otprilike centimetar. Ja bih je na tvom mjestu stavio tako da malo viri ispod ili iznad telke, ali naravno tako da IC prijemnik bude okrenut prema "publici". Izgledala bi skoro ko dio telke.

13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

momci vi koji imate a95x kak izgledaju aplikacije tipa YT, Netflix HBO GO, Pickbox na 1080p ekranu, jel ima tu kakvih skaliranja il pusta pravi 1080p signal?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Hvala na odgovoru. Svakako idem na varijantu ovog wireless daljinskog koji je i air mouse i ima tipkovnicu, tako da cu box ipak staviti iza tv-a. Box treba biti vidljiv samo za IR daljinske ili?
10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Kak funkcionira taj wireless daljinski? Preko WiFi-ja ko što mu ime govori ili? Ako je bluetooth isto će biti problem, preko WiFi-ja neće. Ako mu to ne smeta prijemu wifi signala, normalno. Probaj prvo varijantu wifi daljinskog preko mobilne aplikacije, da ne bacaš lovu.

 

Imam ja jedno pitanje. Radi li nekome dodatak XXTRUCOXX? Izgleda vrlo "zgodno", samo kaj ne mogu pokrenuti nijedan filmić s njega.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 12:55 (Yo Momma).
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Android TV Box, molim preporuku

Dobio prije par dana nahvaljeni Beelink mini III, djelimicno zadovoljan, brz, lijep dizajn, daljinski koristim samo za paljenje i gasenje, odmah narucio i dobio wi fi tipkovnicu i jako zadovoljan..sta mi smeta, ocekivao sam bolju sliku, ima puno pikselizacije, pogotovo kad gledam pay TV listu preko kodi app. E sad ima kanala koji su jako dobri. Kodi je 16.1 dosao predinstaliran, updetovo na 17.3 nekako sada brze sve ide

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.5.2017 6:47 (dadotb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav narode

Budući da kupujem 4K OLED tv i zelio bih prikljuciti na njega mekakav multimedijalni uređaj pa me zanima dal da uzmem android box ili da uzmem box koji radi na windowsima i staviti gore Kodi 

Znači htio bih gledati FHD ili 4K filmove ako ima netko takav app  na Kodiju  i eventualno da mogu staviti nekakav VPN  (npr.vanish) 

Hvala na preporukama ...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Tko god planira kupovati wifi ili bluetooth tipkovnicu za box, neka prvo isproba besplatnu aplikaciju AirKeyboard. Funkcionira preko mobitela, radi savršeno, ima tipkice i touchpad. Za ono malo što će se tipkati u box skoro pa savršeno.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
pixa11 kaže...

Pozdrav narode

Budući da kupujem 4K OLED tv i zelio bih prikljuciti na njega mekakav multimedijalni uređaj pa me zanima dal da uzmem android box ili da uzmem box koji radi na windowsima i staviti gore Kodi 

Znači htio bih gledati FHD ili 4K filmove ako ima netko takav app  na Kodiju  i eventualno da mogu staviti nekakav VPN  (npr.vanish) 

Hvala na preporukama ...

 Šta se windowsa tiče triba bi ti bar braswell ili apollo lake, u graficke necu ulazit jer se ne isplate pored ovoga. Eventulano o nekom pentiumu na 1511 i itx ploči, ali to je opet 100-200 kn skuplja solucija.

Android općenito ako imaš AVR ima probleme s Kodijem kod audio passthrough isto tako i s pvr-om(deinterlacing) i dynamic refresh rate syncom, s druge strane s libreom većina tih škatula s s905(x) radi savršeno i to ti je najeftinija solucija za 4K.

Druga stvar je ako misliš koristit premium servise tipa netflix onda već gledaš prave android tv uređaje(ugl. ovi s leanbackom launcherom i ograničenom trgovinom play) tipa xiaomi mi box ili ideš na amazonov fire tv.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
om-prat kaže...
pixa11 kaže...

Pozdrav narode

Budući da kupujem 4K OLED tv i zelio bih prikljuciti na njega mekakav multimedijalni uređaj pa me zanima dal da uzmem android box ili da uzmem box koji radi na windowsima i staviti gore Kodi 

Znači htio bih gledati FHD ili 4K filmove ako ima netko takav app  na Kodiju  i eventualno da mogu staviti nekakav VPN  (npr.vanish) 

Hvala na preporukama ...

 Šta se windowsa tiče triba bi ti bar braswell ili apollo lake, u graficke necu ulazit jer se ne isplate pored ovoga. Eventulano o nekom pentiumu na 1511 i itx ploči, ali to je opet 100-200 kn skuplja solucija.

Android općenito ako imaš AVR ima probleme s Kodijem kod audio passthrough isto tako i s pvr-om(deinterlacing) i dynamic refresh rate syncom, s druge strane s libreom većina tih škatula s s905(x) radi savršeno i to ti je najeftinija solucija za 4K.

Druga stvar je ako misliš koristit premium servise tipa netflix onda već gledaš prave android tv uređaje(ugl. ovi s leanbackom launcherom i ograničenom trgovinom play) tipa xiaomi mi box ili ideš na amazonov fire tv.

 Znači nešto tipa ovo:

http://m.ebay.de/itm/Amazon-Fire-TV-4K-UHD-Box-Kodi-17-1-Sprachbedienung-IPTV-Filme-/252932114038?hash=item3ae3edc676%3Ag%3AtOQAAOSwK6RZFBu6&_trkparms=pageci%253A24d13cac-46b0-11e7-8a43-74dbd180f444%257Cparentrq%253A6312dfcb15c0ab1dc17535f6fffbda7e%257Ciid%253A8

 

Jel se može stavit gore i nekakav VPN?

10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

VPN ide na sličan način ka na Androidu jer ovo u biti i je fork Androida. To moš na svaku platformu, moš i na neke routere. Da to je Fire, ali na Amazonu je mislim jeftiniji(ovisno o poštarini).

Inače kod njega je prednost šta radi i Amazon Video u 4k, dok na Mi boxu opet audio passthrough radi unutar Kodija out of box,manja je zajebancija stavit Kodi i dobiješ mislim cilu vridnost boxa u pretplatama na par tih servisa ka VUDU, Pandora, CBS All Access...

Kod Windowsa ili Linuxa je opet prednost šta moš koristit ka kombinaciju NAS/HTPC,lakša eventualna nadogradnja,a nemaš ni neke probleme vezane za podršku koje recimo imaju vlasnici box-a na 4.4. Androidu sad...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2017 13:00 (om-prat).
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

riješeno

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.6.2017 10:33 (mickname).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
treba mi vaše mišljenje, ići na nexbox a95x 2/16 pa stavit libreelec ili na sklapanje boxa sa raspberry pi 3 b? šta je po vama bolje/fluidnije/stabilnije? čini mi se ugrubo da bi varijanta sa raspberryem bila neznatno skuplja (do 10usd) pa to i ne igra neku ulogu...ili pak neka skroz treća opcija?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ne znam za raspberry, ali imam upravo taj Nexbox s oriđiđi sustavom koji je došao s njim (znači Android 6.nešto) i nisam primijetio ama baš nikakav nedostatak fluidnosti.

Ne mogu zamisliti nikakvo poboljšanje koje bih dobio libreelecom. Možda kod slabije verzije.

 

Stroj se hardverski čini više nego dovoljnim za sve multimedijske prohtjeve kojima ga možeš izložiti, čak ni onih nekoliko beskorisnih aplikacija koje su Činezi gore stavili

i koje se lako deinstaliraju ne igraju nikakvu ulogu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2017 12:40 (Yo Momma).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Bok, ja koristima http://opremise.com/tv-box/1719-tx3-pro-tv-android-box-streaming-amlogic-s905x-4k.html . Ima instaliran Android sustav s Kodi-om, netflixom. Mogućnost spajanja na WiFi ili preko LAN-a. 

Obično ga koristim za gledanje filmova,serija na Netflixu i igranje android igrica na TVu.

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
blaz1988 kaže...

Bok, ja koristima http://opremise.com/tv-box/1719-tx3-pro-tv-android-box-streaming-amlogic-s905x-4k.html . Ima instaliran Android sustav s Kodi-om, netflixom. Mogućnost spajanja na WiFi ili preko LAN-a. 

Obično ga koristim za gledanje filmova,serija na Netflixu i igranje android igrica na TVu.

 koji joypad koristis ?? moze na pp 

10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Yo Momma kaže...

Ne znam za raspberry, ali imam upravo taj Nexbox s oriđiđi sustavom koji je došao s njim (znači Android 6.nešto) i nisam primijetio ama baš nikakav nedostatak fluidnosti.

Ne mogu zamisliti nikakvo poboljšanje koje bih dobio libreelecom. Možda kod slabije verzije.

 

Stroj se hardverski čini više nego dovoljnim za sve multimedijske prohtjeve kojima ga možeš izložiti, čak ni onih nekoliko beskorisnih aplikacija koje su Činezi gore stavili

i koje se lako deinstaliraju ne igraju nikakvu ulogu.

 Van toga libre u Kodiju donosi deinterlacing, dynamic refresh rate, resolution switching, audio passthrough za HD audio formate, podršku za 24-bit flac....itd. 

12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav,

 

Gdje je najjeftiniji Nexbox a95x u verziji sa 2gb rama?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
1950Killer kaže...

Pozdrav,

 

Gdje je najjeftiniji Nexbox a95x u verziji sa 2gb rama?

 

X96 i Z69 su manje više isti k, a trenutno su oko 10 $ jeftiniji koliko vidim.

12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Malo sam guglao o ovim android tv boxovima ali opet nisam sve pohvatao.

Imam jedno totalno početničko pitanje.

Planiram u vikendicu staviti neki digitalni receiver s kojim bi gledao slobodne kanale.

Slučajno sam naišao na ovu temu.

Da li mi je možda pametnija opcija uzeti neki android tv box i preko njega gledati televiziju?

Postoji li neki link na netu gdje bi se dalo vidjeti koji se kanali mogu gledati?

Isprike ako sam promašio temu...

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Kakva je situacija s nexbox-om 1/8gb kaj se tiče carine, jel prolazi?
Naručio sam dva komada preko gearbesta, spustio na 22,41$, a to je neka granica otprilike

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 9:11 (kbenzema).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
keymaster kaže...

Malo sam guglao o ovim android tv boxovima ali opet nisam sve pohvatao.

Imam jedno totalno početničko pitanje.

Planiram u vikendicu staviti neki digitalni receiver s kojim bi gledao slobodne kanale.

Slučajno sam naišao na ovu temu.

Da li mi je možda pametnija opcija uzeti neki android tv box i preko njega gledati televiziju?

Postoji li neki link na netu gdje bi se dalo vidjeti koji se kanali mogu gledati?

Isprike ako sam promašio temu...

 

Naravno da ti se više isplati Android Box, ali moraš imati flat internet na vikendici za to. Uz minimum truda, znači ako samo instaliraš dodatak Croatia on Demand gledat ćeš jedno desetak puta više kanala nego preko digitalnog prijemnika, a gdje je još streaming filmova i serija. Uz malo više truda gledaš bilo što. Guglaj malo za Croatia on Demand, možda negdje ima popis kanala koje podržava.

11 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Koji bi vi izabrali? Ako imate jos nekakve preporuke biti cu zahvalan.

6 Xiaomi mi box 3
0 Mecool M8s Pro 3/16
1 Beelink GT1
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Clueso kaže...

Koji bi vi izabrali? Ako imate jos nekakve preporuke biti cu zahvalan.

 S912 je još uvik no no iako je izaša prvi donekle pošteni box s tim procom(NEO U9-H), ali je zasad skup cca 150$. Tu vec dolaze kutije s apollo lakeom, kod njih je trenutno problem s dp/hdmi adapterima.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice