Odjava HRT pristojbe!? izdvojena tema

poruka: 1.106
|
čitano: 489.487
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT pristojbe!?

ihush, meni tu više ništa nije jasno. Molim teza malo strpljenja kako bismo odradili kratku rekapitulaciju:

 

- Ti meni predbacuješ kognitivnu disfunkciju nakon što mi ponoviš ono što ja tebi govorim (vlasništvo prijamnika je temelj za naplatu pristojbe).

- Ti meni predbacuješ Pernara i uhljebe, nakon što si ih ti spomenuo u prethodnom postu, a ja nikada nisam.

 

...

 

Meni ovo nema nikakvog smisla.

Još manje smisla mi ima tvoja fascinacija mojim neposjedovanjem prijamnika. Čak i da imam auto, znaš da postoje auti bez radija?

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 15:03 (zg.mulac).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
picajzla0707 kaže...
zg.mulac kaže...

..

 

ti osobno radi što hoćeš, ali nemoj savjetovati druge jer nećeš ti plaćati njihove kazne i zaostale račune

 

 

 

 

 -upravo zato moraju modovi reagirati. (ili se pravila moderiranja ne odnose na ovaj forum-temu?).. ovakve stvari se moraju upozoriti-sankcionirati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
zg.mulac kaže...

ihush, meni tu više ništa nije jasno. Molim teza malo strpljenja kako bismo odradili kratku rekapitulaciju:

 

- Ti meni predbacuješ kognitivnu disfunkciju nakon što mi ponoviš ono što ja tebi govorim (vlasništvo prijamnika je temelj za naplatu pristojbe).

- Ti meni predbacuješ Pernara i uhljebe, nakon što si ih ti spomenuo u prethodnom postu, a ja nikada nisam.

 

...

 

Meni ovo nema nikakvog smisla.

Još manje smisla mi ima tvoja fascinacija mojim neposjedovanjem prijamnika. Čak i da imam auto, znaš da postoje auti bez radija?

 -pa pročitaj ponovo i zaključi, boldano, konkretno komunikacija s tobom, kažeš nemaš prijemnik, kažem da se slažem 100% s navedenim.. jedini problem je sumnja u istinitost navedenog. Kognitivno funkcionalna osoba bi izvela logičan zaključak, do je kod tebe to pernarizam. Zašto bi ti morao spomenuti pernara? Ja samo primjećujem takav blentavi politički pamflet, bez tvrdnje da si ti spomenuo pernara, nego da propagiraš pernarizam. Da propagiraš nacizam, spomenuo bi hitlera-hitlerizam.. i ne vidim zašto bi ti trebao spomenuti pernara u toj priči.

 

-ne nisam fasciniran tvojim neposjedovanjem nečeg ili prijemnika. :) više načinom, dovitljivošću kojom se skrivaš iza špijunke, junačina.. no zalutao si u temu, tj kontradiktoran si tim skrivanjem, ako ne posjeduješ prijemnik. Ako posjeduješ, tad iznosiš neistine što se kolokvijalno nazove laž. .. jel bar to dovoljno jednostavna rečenica za razumjeti što pišem? Sumnjam, ne pišem jednostavno-razumljivo, jer ne pišem za djecu iz vrtića, nego za normalne odrasle odgovorne osobe i očekujem odgovarajući kognitivni nivo čitatelja s druge strane, pa makar za dobru svađu. Ako je odlomak prekompliciran, .. tako je to, diskvalificiran za ozbiljniji razgovor, troll, pernar, štoveć.. :)) i treba mod odraditi svoj dio preuzetih obveza moderiranja foruma...

 

-ako ne posjeduješ prijemnik, tad ne moraš plaćati pristojbu, tad se ne moraš skrivati iza špijunke.. no tad si izuzetak, jer većina ljudi posjeduje prijemnik i tad nisi usporediv ili preporučljiv kao uzorak za rješenje, tj odgovor na pitanje u naslovu teme, kako se odjaviti, legalno. (ne skrivati iza špijunke i nadati se da ovrha neće stići..).

 

edit: .. konkretno, kad kažeš da oni nemaju pravo tražiti tvoje podatke, pogrešno. Imaju pravo tražiti, svatko te može tražiti podatke, dok ti nisi dužan podatke dati svakome, moraš samo kad moraš, ali to ne zanči da oni ne smiju. Pročitaj zakon ili traži tumačenje što se smije-ne smije, mora, ne mora itd.. i zašto su različite riječi možda sličnog ali ipak različitog značenja.

 

edit-2: -da, postoje auti bez radija. Postoje i pinkasti slonovi, pa što? Godišnji tehnički, podatak koji se navodi je i postojanje radio prijemnika, stavka. To je službeni podatak, konkretan, neovisan o tome što ti ovjde natipkaš.. pa npr možeš ovdje postati slikicu formulara gdje se vidi da tvoje vozilo nema prijemnik? Time bi npr otklonio moguću sumnju u istinitost tvoje izjave da ne posjeduješ prijamnik. (kolokvijalno, laž, ali nismo djeca..) :))

- Odnosno, ako ne posjeduješ prijemnik, čemu skrivanje iza špijunke? Obaviš formalni razgovor s inkasatorom i miran si. Upravo to je tema, odjava, nepostojanje osnove za plaćanje pristojbe i način predviđen i u skladu sa zakonom (ne protivno zakonu), kako se to obavi. Ispuniš formulare itd.

 

**  + ne, ne postaj ovdje, nema potrebe. Meni ne trebaš dokazivati ništa. Možda samom sebi?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 15:45 (ihush).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
ihush kaže...

 -pa pročitaj ponovo i zaključi, boldano, konkretno komunikacija s tobom, kažeš nemaš prijemnik, kažem da se slažem 100% s navedenim.. jedini problem je sumnja u istinitost navedenog. Kognitivno funkcionalna osoba bi izvela logičan zaključak, do je kod tebe to pernarizam. Zašto bi ti morao spomenuti pernara? Ja samo primjećujem takav blentavi politički pamflet, bez tvrdnje da si ti spomenuo pernara, nego da propagiraš pernarizam. Da propagiraš nacizam, spomenuo bi hitlera-hitlerizam.. i ne vidim zašto bi ti trebao spomenuti pernara u toj priči.

 

-ne nisam fasciniran tvojim neposjedovanjem nečeg ili prijemnika. :) više načinom, dovitljivošću kojom se skrivaš iza špijunke, junačina.. no zalutao si u temu, tj kontradiktoran si tim skrivanjem, ako ne posjeduješ prijemnik. Ako posjeduješ, tad iznosiš neistine što se kolokvijalno nazove laž. .. jel bar to dovoljno jednostavna rečenica za razumjeti što pišem? Sumnjam, ne pišem jednostavno-razumljivo, jer ne pišem za djecu iz vrtića, nego za normalne odrasle odgovorne osobe i očekujem odgovarajući kognitivni nivo čitatelja s druge strane, pa makar za dobru svađu. Ako je odlomak prekompliciran, .. tako je to, diskvalificiran za ozbiljniji razgovor, troll, pernar, štoveć.. :)) i treba mod odraditi svoj dio preuzetih obveza moderiranja foruma...

 

-ako ne posjeduješ prijemnik, tad ne moraš plaćati pristojbu, tad se ne moraš skrivati iza špijunke.. no tad si izuzetak, jer većina ljudi posjeduje prijemnik i tad nisi usporediv ili preporučljiv kao uzorak za rješenje, tj odgovor na pitanje u naslovu teme, kako se odjaviti, legalno. (ne skrivati iza špijunke i nadati se da ovrha neće stići..).

 

edit: .. konkretno, kad kažeš da oni nemaju pravo tražiti tvoje podatke, pogrešno. Imaju pravo tražiti, svatko te može tražiti podatke, dok ti nisi dužan podatke dati svakome, moraš samo kad moraš, ali to ne zanči da oni ne smiju. Pročitaj zakon ili traži tumačenje što se smije-ne smije, mora, ne mora itd.. i zašto su različite riječi možda sličnog ali ipak različitog značenja.

 

edit-2: -da, postoje auti bez radija. Postoje i pinkasti slonovi, pa što? Godišnji tehnički, podatak koji se navodi je i postojanje radio prijemnika, stavka. To je službeni podatak, konkretan, neovisan o tome što ti ovjde natipkaš.. pa npr možeš ovdje postati slikicu formulara gdje se vidi da tvoje vozilo nema prijemnik? Time bi npr otklonio moguću sumnju u istinitost tvoje izjave da ne posjeduješ prijamnik. (kolokvijalno, laž, ali nismo djeca..) :))

- Odnosno, ako ne posjeduješ prijemnik, čemu skrivanje iza špijunke? Obaviš formalni razgovor s inkasatorom i miran si. Upravo to je tema, odjava, nepostojanje osnove za plaćanje pristojbe i način predviđen i u skladu sa zakonom (ne protivno zakonu), kako se to obavi. Ispuniš formulare itd.

 

**  + ne, ne postaj ovdje, nema potrebe. Meni ne trebaš dokazivati ništa. Možda samom sebi?

 

- Pročitao sam ponovno i zaključak je očit: Tvoja predbacivanja meni zapravo puno više govore o tebi. To kaj ti nemreš prihvatiti činjenicu da netko od tvojih sugrađana nema rtv prijemnik je isključivo pokazatelj nekakvih tvojih problema kojima zaista nije mjesto niti u jednoj raspravi. To kaj ti u rečenici "ne posjedujem rtv prijamnik" iščitavaš pernarizam i blentavi politički pamflet ne znači da ja lažem. To jedino znači da si krajnje nepovjerljiv prema sugovorniku te da ga pokušavaš degradirati na svoj nivo iako to ničime nije zaslužio.

 

- Da, fasciniran si mojim neimanjem prijamnika. Ovo jednostavno vrišti iz svakog tvog posta upućenom meni. Daj pogle kaj ti pišeš ovdje: laži, skrivanje, pamfleti, pernarizmi, ... Sve nenormalne stvari u normalnoj raspravi.

 

- Super, drago mi je da smo se konačno složili s onime što pišem od početka: pristojbu moraš plaćati samo ako si vlasnik prijamnika. Možda nam ovo može poslužiti kao nekakav common ground s kojega ćemo dalje raditi na ovim ostalim stvarima koje te muče. Što se naslova teme tiče, jako mi je drago što si ga sada već peti puta spomenuo i tako lijepo boldao. I ne, kada ga već citiraš u naslovu nigdje ne stoji "legalno". Naravno da je implicirano. Ali hej, implicirano i je i da nisi dužan dati podatke inkasatorima koji te mogu podatke tražiti kada se kaže "nemaju te kaj tražit podatke". No, to si već ionako znao, samo se voliš radit grbav i sitničariti.

 

- Drago mi je što se slažemo kako postoje automobili bez radija. Ovo nam je sada već druga stvar oko koje se slažemo. Nije li diskusija divna stvar? Od početnog nerazumijevanja smo sada već došli do dvije stvari o kojima nemamo dvojbi i koje su nam zajedničke! Napredak! Ono što ne razumijem je ova provala oko slike formulara. Razgovaraš li se inače takvim bedastoćama ili samo sa mnom jer sam novi?

 

- Kakvo skrivanje iza špijunke? O čemu ti pričaš? Ne moram nikakav razgovor s inkasatorom obavljati. Jednako kao što ti ne moraš obavljati ikakakav razgovor sa mnom. Da, tema jest odjava. Dao sam opis kako odjaviti prijavljeni tv prijamnik. Potpuno u skladu sa zakonom. Tebi je to bilo potpuno neshvatljivo pa si krenuo s gluparijama o pernaru, skrivanju, laganju i kognitivnoj disfunkciji. Daj se koncentriraj, molim te.

 

- Sori kaj te ne bum poslušal oko ne postanja ovdje. Dokazivati očigledno trebam tebi, jer ti si došao s idejom da slikam nekakav formular.

 

Toliko o kognitivnoj disfunkciji. ;)

5 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
ihush kaže...
..

 

JTAG kaže...

..

Gledam ga kroz špijunku, ..

..i onda si morate tražiti odvjetnika.

 

Ono što želim reći - ne plaćajte taj harač, odjavite prijemnike. A za ove forumaše što brane HRT, imam samo jednu riječ - uhljebi!

 

 - kreten.

 

 

 

Jako ti je zreo riječnik - čim se osjećaš prozvanim, odmah kreneš sa vrijeđanjem. Pravi si internet ratnik, baš me zanima bi li mi uživo rekao tako da sam kreten ;)

11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
zg.mulac kaže...

- Kakvo skrivanje iza špijunke? O čemu ti pričaš? Ne moram nikakav razgovor s inkasatorom obavljati. Jednako kao što ti ne moraš obavljati ikakakav razgovor sa mnom. Da, tema jest odjava. Dao sam opis kako odjaviti prijavljeni tv prijamnik. Potpuno u skladu sa zakonom. Tebi je to bilo potpuno neshvatljivo pa si krenuo s gluparijama o pernaru, skrivanju, laganju i kognitivnoj disfunkciji. Daj se koncentriraj, molim te.

malo toga što si napisao je u skladu sa zakonom i zato su tvoji savjeti ovdje opasni, ne opasni u smislu da će netko poginuti ili završiti iza rešetaka, ali dovoljno opasni da bi netko mogao najebati slušajući te

u svakom postu koji si napisao ima nešto što nije u skladu sa zakonom:

 

zg.mulac kaže...

 

No, konstatacija da se plaća kazna kada te inkasator prijavi je netočna. Može on tebe prijavljivati koliko hoće, ali ako nigdje nisi prijavio ili potpisao da imaš rtv prijamnik - nema nikakve osnove za plaćanje ili kažnjavanje..

osnova je zakon o hrt-u i odluka hrt-a o načinu kontrole

zg.mulac kaže... 

Ključni dio je tvoja komunikacija s inkasatorima HRT-a. Kada ti se pojave na vratima i predstave se, sve što ti imaš za reći jest "nemam rtv prijamnik" i zatvoriti vrata. I to je to. Ne govoriš im "dobar dan", ne raspravljaš se s njima o uređajima u svom stanu, ne daješ im nikakve podatke. Kažeš tri čarobne riječi i zatvoriš vrata. Prijaviti te neće jer ne mogu; budući da nemaju nikakve podatke. Nikakve svoje podatke im nisi obvezan ili dužan dati na uvid, a isto tako ih nisi obvezan pustiti u dom.

 prijaviti te mogu upravo na način kako je opisano u odluci o načinu kontrole, a podatke će dobiti od mup-a i drugih institucija

također, dužan si im dati uvid u vlasništvo i ostalo što se navodi u odluci

 

zg.mulac kaže...

Što se dokazivanja tiče, teret dokaza je na njima - ne na tebi. Jer tako je ustrojeno sudstvo. Osumnjičenome se mora dokazati krivnja, ne da on dokazuje da nije kriv. Čak i ako dođeš do suda, lijepo im pokažeš ovu potvrdu od ee otpada i kopiju pisma upućenog hrt-u. Pozoveš se na zakon o hrt-u koji kaže da si obvezan plaćati ako si vlasnik. Potvrda ee otpada potvrđuje da nisi vlasnik prijamnika, dakle nema osnove za plaćanje pristojbe. ezpz

 

ne, teret dokaza je na tebi - ti si obavezan dokazati da nemaš prijamnik i sudstvo nema veze s tim, dapače, dobit ćeš presudu i prekršajnu kaznu doma bez da te uopće zovu

ti se pozoveš na zakon o hrt-u u žalbi, a oni se pozovu na isti taj zakon i vlastitu odluku koja ima snagu zakona, te zapisnik ovlaštene osobe u kojem stoji da si odbio kontrolu - što misliš kako će ti proći žalba

 

zg.mulac kaže...

...jer je policajac službena osoba. HRT inkasator je civil; dakle - nitko i ništa.

 inkasator je ovlaštena osoba hrt-a, a hrt je ovlašten od zakonodavca za naplatu, kontrolu i vođenje evidencije o rtv pristojbi i tu svoju ovlast prenosi na inkasatora

 

zg.mulac kaže...

Za prekršajnu prijavu mu ipak trebaju nekakvi dokazi ili opravdana sumnja, ne? 

 ne, za prekršajnu prijavu mu je dovoljno i tvoje odbijanje kontrole - fino ti piše u odluci o načinu kontrole

samim odbijanjem kontrole počinio si prekršaj, za koji kaznu još jednom možeš izbjeći kad ti pošalju uplatnice, ako ih ne platiš - ide ti prekršajna prijava

postupak je sasvim čitko i koncizno objašnjen

 

zg.mulac kaže... 

- HRT nada mnom nema nikakve ovlasti. Nemam rtv prijamnik i sve svoje uredbe i odredbe si mogu okačit mačku o rep. Mene se one nimalo ne tiču.

 hrt je ovlašten za naplatu rtv pristojbe i sve što ide s tim - kontrolu, vođenje evidencije, podizanje prekršajnih prijava, ovršavanje itd. - ovlašten je zakonom države čiji si ti građanin

njihove uredbe/odluke su snagom zakona proglašene službenim i tiču se svih, pa i tebe

 

zg.mulac kaže...

- HRT-ova pravila igre i interne procedure se mene ne tiču jer niti sam njihov zaposlenik, niti vlasnik ikakvih prijamnika.

hrt-ova "pravila igre" nisu interna nego službena i obvezatna za sve građane

da, vlasništvo prijamnika (ne samo televizor i radio) jest osnova naplate, ali ne možeš se toga držati kao pijan plota, jer je isto tako zakonskim aktima uređen i način kontrole vlasništva

ne možeš ti samo reći - ja nemam prijamnik i zatvoriti vrata, zato jer je za takav slučaj propisan postupak koji završava prekršajnom prijavom i uplatnicama za zaostale račune

 

 

sve ovo navedeno je u zakonu i odluci hrt-a, koja je sukladno zakonu, službeno važeći propis koji uređuje postupanje u naplati, kontroli i ostalim poslovima oko naplate pristojbe

baš kao što se nakon donošenja drugih zakona donose pravilnici, uredbe, odluke i drugi podzakonski akti koji nadopunjuju i pojašnjavaju izvršavanje zakona, isto takav pravni status ima i dokument hrt-a

također, i sud ga je obavezan poštivati kad odlučuje o tvojem prekršaju

 

samim time većina toga što si rekao nije u skladu sa zakonom i podzakonskim aktima koji uređuju naplatu pristojbe i sve oko toga, a to hoćeš li se provući zato jer je pravna služba hrt-a konačno natjerana da nešto radi i ne da im se zajebavati s tim sad kad su prekrcani poslom, a dijelom i zato jer za razliku od hanžekovića ne mogu naplatiti tisuće i tisuće kuna za odvjetničke, javnobilježničke i ostale troškove, sasvim je drugi par opanaka

također, još uvijek imaju mogućnost angažiranja odvjetničkih usluga ukoliko slučaj završi na sudu - dakle kad se budeš žalio, računaj da više nećeš plaćati samo ograničene troškove hrt pravne službe, već odvjetničke troškove po punoj tarifi, a kad ti ekipa iz hanžekovićeve ovršne manufakture sjedne za vrat, trebat će ti puno više od pukog trubljenja kako ti nemaš prijamnik

 

zato još jednom - radi što hoćeš, ali okani se savjeta koji druge mogu koštati jako puno novaca i živaca

 

 

11 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

a na koji se to način utvrđiva da si ti zapravo vlasnik npr. tv ili radia u autu, s obziorm da ne postoji papir na kojem piše da si ti vlasink tog tv-a?? i šta ako si tv posudia od prike ili neznan koga na par dana?? 

ako ti nađu šta u kući podrazumjeva se da je tvoje, a i ako ih ne pustiš u kuću opet se podrazumjeva da nešto imaš, koje budalaštine..

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 21:23 (xDISORDERx).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Ne, ne podrazumijeva se da nešto imaš ako ih ne pustiš u kontrolu prostora. To kaj ova dvojica hrt-propovjednika pričaju možeš slobodno ignorirati. Inkasatore nisi dužan pustiti u stan, kuću, dvorište, ... Oni će ti možda galamiti i prijetiti koječime, ali to su sve isprazne prijetnje. Na tebi je da kažeš kako nemaš prijamnik, na njima je da to zapišu i odu dalje. I to je sve.

 

Sad, ti možeš njih muljat i zajebavat i ne plaćati pristojbu kao nekakav građanski bunt protiv sranja koja hrt radi, ali ipak je daleko pristojnije platiti pristojbu ako prijamnik imaš.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Imam rješenje problema.

Pustiš inkasatora/kontrolora u kuću, prije toga skloniš sve moguće tv, radio prijemnike, odjaviš se od internet providera, poskidaš ev. antene, nemaš pretplatu na mobitel, ni ti ni članovi kućanstva, isčupaš radijon iz avuta i stvar je riješena. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 9:45 (Anđeo bez falinge).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Anđeo bez falinge kaže...

Imam rješenje problema.

Pustiš inkasatora/kontrolora u kuću, prije toga skloniš sve moguće tv, radio prijemnike, odjaviš se od internet providera, poskidaš ev. antene, nemaš pretplatu na mobitel, ni ti ni članovi kućanstva, isčupaš radijon iz avuta i stvar je riješena. 

 da, ali koliko vidim neka tumačenja, ti mu pokažeš prazan stan i on tebi iza leđa opet upiše da imaš LCD od metar i pol i ne možeš mu apsolutno ništa jer njegova riječ vrijedi, tvoja ne ili možeš trošiti tisuće kuna na odvjetnike i dokazivanje. Trebao bi imati svjedoke prilikom nadzora i možda snimati tijek nadzora, jasno u dogovoru s nadzornim organom.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
picajzla0707 kaže...
zg.mulac kaže...

 

- Osnova za plaćanje pristojbe je i dalje ista kao i prije 12 godina: vlasništvo nad rtv prijemnikom. O tome ti pričam.

- HRT nada mnom nema nikakve ovlasti. Nemam rtv prijamnik i sve svoje uredbe i odredbe si mogu okačit mačku o rep. Mene se one nimalo ne tiču.

- Inkasator je upravo to: civil i zaposlenik HRTa. Nema me pravo legitimirati, nema pravo ulaziti na moj posjed, nisam mu dužan ništa osim nekakve elementarne pristojnosti koja se sastoji od "dobar dan. nemam prijamnik. doviđenja"

- Po zakonu sam dužan plaćati rtv pristojbu pod uvjetom da sam vlasnik rtv prijamnika. Budući da nisam vlasnik prijamnika, ništa nisam dužan niti po tom zakonu.

- Zabijaj glavu u pijesak koliko god hoćeš, ja sam s HRTom i inkasatorima raskrstio odavno i ne plaćam ništa. I nemam namjeru s njima raspravljati, čak i da mi se pojave na vratima; zato jer nisam dužan ništa.

 puno toga ti pričaš što je netočno - primjerice, rekao si da je zakon isti kao i prije 12 godine, ne osnova, sad mijenjaš ploču

rekao si i da inkasatoru možeš zatvoriti vrata pred nosom i da ti ne mogu ništa jer ne mogu do tvojih podataka, pa sam ti linkao izmjene zakona kojima imaju pravo od mup-a i ostalih institucija tražiti te podatke 

isto tako si rekao i da ti moraš potpisati nešto da bi te inkasator prijavio ili da on mora nešto dokazati - a upravo je obrnuto, ako ne želiš dati inkasatoru uvid o vlasništvu (pustiti ga u kontrolu), on piše zapisnik na osnovu kojeg hrt šalje prekršajnu prijavu

 

daj već jednom shvati - zakon o hrtu nije jedini propis koji te kači, način naplate i kontrole zakon je prepustio hrt-u i to se izričito napominje u zakonu

a hrt je donio odluku koja je objavljena u narodnim novinama i potpuno je iste pravne snage kao i zakon

dakle pravno je definirano tako da si obavezan predočiti ovlaštenoj osobi (da, inkasator je ovlaštena osoba) dokaz o vlasništvu i ako odbijaš to napraviti onda si u prekršaju, dolje ti je screenshot hrt-ove odluke s onim što se događa kad misliš da si pametan 

 

ti osobno radi što hoćeš, ali nemoj savjetovati druge jer nećeš ti plaćati njihove kazne i zaostale račune

 Sve ovo što ti govoriš uglavnom stoji, osim jedne stvari oko koje se lome koplja i koja nije jasno i čisto definirana a to je davanje podataka.

 Naime, ti imaš pravo odbit dati svoje isprave i podatke na uviđaj inkasatoru, kontroloru u autobusu, zaštitaru na nekom objektu, imaš pravo i policiji odbit dati svoje podatke i identificirat se!

 Ti imaš pravo na to, ovdje dolazi do razlike u tome što policija (i u nekom slučaju zaštitari) i nitko druginakon što si im odbio dati svoje podatke ima pravo na postupanje prema svojim ovkastima ''kronološki prema slijedećoj'' ovlasti koju imaju.

 

 Prema kronologiji bi bilo:

 1. Provjera identiteta osobe (uvid u osobni dokument sa slikom), ako ti to odbiješ što imaš pravo uvijek i svugdje, tad se isključivo pristupa;

 2. Privremeno ograničavanju slobode, (ovo je isključivo pravo policije i zaštitara u nekim slučajevima i ovdje inkasatori i kontrolori otpadaju što u konačnici rezultira time da oni ne mogu prisilno pokrenuti mehanizam naplate bilo čega), nakon čega se pristupa,

 3. Pregled osobe, predmeta ili prometnog sredstva, radi provjere i po potrebi Utvrđivanja identiteta (utvrđivanje i provjera identiteta nije isto jel).

 

Dodao bih još i to da korisnik ima pravo odbit sve pa i policiju da uđu na njegovo privatno vlasništvo, u tom slučaju isključivo policija ima pravo na ulaz i to pod dva uvjeta, sa nalogom na koji vlasnik ima pravo na uvid ili pod osnovanom sunjom na prekršaj i kazneno dijelo, u slučaju drugog ako sumnja nije opravdana vlasnik može podnjet kaznnenu prijavu itd ...

 

Uglavnom što želim reći, ako znate svoja ''TEMELJNA'' prava i ne dozvolite si da netko manipulira vama tad ste sigurni, jer temeljna prava vas štite od mnogo toga što je kojekakvim zakonskim zaboravljeno definirat pa se to koristi samo iz razloga jer nije zabranjeno a ne zato što je dopušteno.

 

Dakle ako Vam netko pokuca na vrata a ne znate tko je, recite - molim Vašu policijsku značku 

6 godina
protjeran
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
ante_etna kaže...

 da, ali koliko vidim neka tumačenja, ti mu pokažeš prazan stan i on tebi iza leđa opet upiše da imaš LCD od metar i pol i ne možeš mu apsolutno ništa jer njegova riječ vrijedi, tvoja ne ili možeš trošiti tisuće kuna na odvjetnike i dokazivanje. Trebao bi imati svjedoke prilikom nadzora i možda snimati tijek nadzora, jasno u dogovoru s nadzornim organom.

 vjerojatno postoji službeni dokument kojega potpisuješ ti i inkasator te dobiješ valjanu kopiju utvrđenoga stanja.

time je sve riješeno.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Anđeo bez falinge kaže...
ante_etna kaže...

 da, ali koliko vidim neka tumačenja, ti mu pokažeš prazan stan i on tebi iza leđa opet upiše da imaš LCD od metar i pol i ne možeš mu apsolutno ništa jer njegova riječ vrijedi, tvoja ne ili možeš trošiti tisuće kuna na odvjetnike i dokazivanje. Trebao bi imati svjedoke prilikom nadzora i možda snimati tijek nadzora, jasno u dogovoru s nadzornim organom.

 vjerojatno postoji službeni dokument kojega potpisuješ ti i inkasator te dobiješ valjanu kopiju utvrđenoga stanja.

time je sve riješeno.

eh, on ti da neki bezvezni Word papir za kojeg kasnije kaže da si isprintao i potpisao sam, a prijavi ti dva televizora u stanu. Koliko vidim, njemu se po defaultu vjeruje sve, ovrhe i kazne idu bez da te se puno pita, dok ti moraš angažirati NCSI, Nobila, Prodanovića i Slokovićku da bi ti se bilo što vjerovalo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 11:17 (ante_etna).
6 godina
protjeran
offline
Odjava HRT pristojbe!?

neće, vjerujem u ljude... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Glavas_ZG kaže... 

Uglavnom što želim reći, ako znate svoja ''TEMELJNA'' prava i ne dozvolite si da netko manipulira vama tad ste sigurni, jer temeljna prava vas štite od mnogo toga što je kojekakvim zakonskim zaboravljeno definirat pa se to koristi samo iz razloga jer nije zabranjeno a ne zato što je dopušteno.

 

Dakle ako Vam netko pokuca na vrata a ne znate tko je, recite - molim Vašu policijsku značku 

uz temeljna prava idu i temeljne obaveze, a zakon kaže da je plaćanje rtv pretplate jedna od njih, potpuno isto kao i porez 

 

nije stvar u tome jel on smije ili ne ući u tvoju kuću bez dozvole - ne smije, a isto tako nisi obavezan se njemu legitimirati

međutim, hrt jest ovlaštena pravna osoba po pitanju naplate, kontrole i evidencije plaćanja rtv pristojbe, dok je inkasator ovlaštena osoba za kontrole, prijave novih pretplatnika i druge poslove

zakon kaže da je svaki vlasnik rtv prijamnika obavezan plaćati pretplatu, detaljniju razradu naplate, kontrole i ostalih poslova zakon je prepustio hrt-u - i tako piše u zakonu, da će hrt to urediti svojom odlukom

dakle, zakonom je određeno da je hrt-ova odluka podzakonski akt koji nadopunjuje zakon

 

hrt je prije par godina unutar te svoje odluke stavio obavezu građana da puste kontrolora u kuću, stavio je isto pod obavezu kod odjave prijamnika (nisi  mogao odjaviti prijamnik, ukoliko ne potpišeš njihov obrazac za odjavu, a na obrascu je stajalo i da se slažeš da kontrolor može ući u kuću) - e to im je upravni sud srušio na temelju ustavne odredbe o nepovredivosti doma, zato je taj dio izbačen

 

zatim su im u saboru izmjenama zakona oduzeli mogućnost da im hanžeković utjeruje dugove, pa taj posao mora sad raditi njihova pravna služba - no dok je hanžeković imao svoje metode dobivanja informacija, hrt pravna služba to nema - zato je nedavno promjenom zakona određeno da će im tijela državne uprave (mup, sudovi i svi ostali) te leasing društva bez naknade davati sve informacije potrebne za naplatu pristojbe - dakle, sve ono što neki mudraci misle da su im uskratili kad inkasatoru zalupe vrata pred nosom

 

isto tako hrt je svojom odlukom - koja se vrijedi kao bilo koji podzakonski akt koji inače donose ministarstva, vlada i ostala tijela s javnim ovlastima, donio odluku uredio propise i postupke o kontroli

u toj odluci, koja je za nas građane, sudove i sve ostale jednako obvezujuća kao sam zakon, lijepo stoji postupak što se događa kad odbijaš suradju

- a to je da se automatski smatra da imaš prijamnik i hrt korisniku ili vlasniku nekretnine (osivno da li dobije od mup-a tko ima prebivalište + oib ili od suda tko je vlasnk nekretnine) šalje račun za taj mjesec i zaostatke, a ako nećeš platiti - šalje ti prijavu na prekršajni sud, koji postupa po zakonu i odluci hrt-a kao podzakonskom aktu - ukratko, dobiješ prekršajnu kaznu u iznosu 1.000 kuna i hrt pokreće ovršni postupak

 

to ovaj mudrac odbija prihvatiti usprkos tome što mu se sve stavi crno na bijelo i uporno insistira na svojoj nedodirljivosti

EDIT: još da dodam - da, ta metoda može i ne mora upaliti, može zato jer su kontrolori plaćeni po učinku i najčešće gledaju izbjeć ljude s kojima imaju puno zajebancije, jer im ostaje manje vremena za druge - isto tako i pravna služba hrt-a su ljudi koji su sad maksimalno natovareni poslom i također gledaju izbjeć slučajeve gdje je očito da će imati više posla - to je jedini razlog zašto neki uspiju ovakvim glupostima i igrama mačke i miša, no to nije 100% sigurna metoda i ako ideš se tako zajebavat, moraš biti svjestan da ti se sve to može obiti o glavu

 

pa neka on radi što hoće, ali neka ne savjetuje ljude glupostima radi kojih mogu najebat

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 12:05 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
JTAG kaže...
ihush kaže...
..

 

JTAG kaže...

..

Gledam ga kroz špijunku, ..

..i onda si morate tražiti odvjetnika.

 

Ono što želim reći - ne plaćajte taj harač, odjavite prijemnike. A za ove forumaše što brane HRT, imam samo jednu riječ - uhljebi!

 

 - kreten.

 

 

 

Jako ti je zreo riječnik - čim se osjećaš prozvanim, odmah kreneš sa vrijeđanjem. Pravi si internet ratnik, baš me zanima bi li mi uživo rekao tako da sam kreten ;)

 -gle, ili komuniciraj, argumentiraj ili odskakući. To što ti imaš samo jednu riječ.. je problem, jer nije tema tvoja jedna riječ dok istovremeno kažeš, ne plaćajte harač.. a to je protivno pravilima foruma, jer je protivno zakonu i može stvoriti velike štete svakome tko te posluša. To je pernarizam, nakon kojeg ti anonimno odeš nakon što se prosereš... i ako želiš da te ja ili bilo tko doživi drugačije nego 'kreten', tad se tako i ponašaj. Argumentiraj, objasni, sudjeluj .. ili odskakući. Lako za moj riječnik koji btw nije tema ili barem kad si već u temi, pročitaj npr picajzline postove s ove strane.. minuta truda i tad argumentiraj.

** edit: .. npr, daj način-primjer, pomogni ostalima, ako je moguće, legalno bez štetnih posljedica izbjeći plaćanje neke obveze ili rtv pristojbe. Navedi, objasni, to je konkretna tema. Nije tema 'ne plaćajte harač' ili internet ratnik, jer primijeti, da si upravo ti taj ratnik koji poziva na ne plaćanje.. i time moguće štetne posljedice.. bez objašnjenja, argumenta. Stojiš iza tog? Znaš kako? -napiši ili odskakući, jer upravo time si taj internet ratnik, jogurtaš, .. prenar ili kreten, biraj.

 

+ modovi? moderirajte temu.

-upadnu padobranci kao slučajno, s nula-jedan dan na forumu.. recidivisti? :)

 

xDISORDERx kaže...

a na koji se to način utvrđiva da si ti zapravo vlasnik npr. tv ili radia u autu, s obziorm da ne postoji papir na kojem piše da si ti vlasink tog tv-a?? i šta ako si tv posudia od prike ili neznan koga na par dana?? 

ako ti nađu šta u kući podrazumjeva se da je tvoje, a i ako ih ne pustiš u kuću opet se podrazumjeva da nešto imaš, koje budalaštine..

 

 -radio u autu? Za to postoji papir.. + u kućanstvu čak ne moraš biti osobno vlasnik svih stvari, može biti bilo čije.. vlasništvo objekta je i odgovornost i sve unutar tog je jednako tvoje vlasništvo i odgovornost.

-ustavni sud im je izbacio formulaciju o tome da ih se mora pustiti u kontrolu, ali im je i dao pravo pribavljanja potrebnih podataka, jer svaki auto, kuća.. ima vlasnika.

-porezi se moraju plaćati. Tema je kako odjaviti, ne kako pozivati ljude na pernarizam, ne plaćanje obveza i sl.

 

zg.mulac kaže...

Ne, ne podrazumijeva se da nešto imaš ako ih ne pustiš u kontrolu prostora. To kaj ova dvojica hrt-propovjednika pričaju možeš slobodno ignorirati. Inkasatore nisi dužan pustiti u stan, kuću, dvorište, ... Oni će ti možda galamiti i prijetiti koječime, ali to su sve isprazne prijetnje. Na tebi je da kažeš kako nemaš prijamnik, na njima je da to zapišu i odu dalje. I to je sve.

 

Sad, ti možeš njih muljat i zajebavat i ne plaćati pristojbu kao nekakav građanski bunt protiv sranja koja hrt radi, ali ipak je daleko pristojnije platiti pristojbu ako prijamnik imaš.

- tema nije građanski bunt, pernarizam.. (vidiš da nisam bez razloga spomenuo..).

- Pročitaj naslov teme. Ako želiš neku drugu temu, otvori je (ostalo je na modovima)..

- vidi treću rečenicu.. inkasatore nisi dužan pustiti.. -točno. A sad citiraj gdje to ja ili picajzla navodimo (jer to njemu/meni odgovaraš).. jednako kao što si pogrešno naveo da te nitko nema pravo tražiti osobne podatke. Ima, ali ih nisi dužan svakome dati, to je tvoje pravo +gdpr zaštita.. no tema je..?

 

ante_etna kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
ante_etna kaže...

 da, ali koliko vidim neka tumačenja, ti mu pokažeš prazan stan i on tebi iza leđa opet upiše da imaš LCD od metar i pol i ne možeš mu apsolutno ništa jer njegova riječ vrijedi, tvoja ne ili možeš trošiti tisuće kuna na odvjetnike i dokazivanje. Trebao bi imati svjedoke prilikom nadzora i možda snimati tijek nadzora, jasno u dogovoru s nadzornim organom.

 vjerojatno postoji službeni dokument kojega potpisuješ ti i inkasator te dobiješ valjanu kopiju utvrđenoga stanja.

time je sve riješeno.

eh, on ti da neki bezvezni Word papir za kojeg kasnije kaže da si isprintao i potpisao sam, a prijavi ti dva televizora u stanu. Koliko vidim, njemu se po defaultu vjeruje sve, ovrhe i kazne idu bez da te se puno pita, dok ti moraš angažirati NCSI, Nobila, Prodanovića i Slokovićku da bi ti se bilo što vjerovalo.

 -misliš da je falsificiranje benigno? Znaš da svaki komad papira ide barem u dva primjerka, svakoj strani.. i što tad? Tad bi kontrolor napravio kazneno djelo i završio u zatvoru, tak da to nije vjerojatni scenario (pa anđeo karikirano kaže da ima vjeru u ljude..). Ne treba se nabacivati besmislenim scenarijimi, izmišljati.. treba se pridržavati zakona, znati svoja prava ali i obveze, a to je i plaćanje poreza, pristojbi jednako kao i ostalih troškova po osnovi vlasništva. Sve ostalo, nije tema, otvorite neku drugu u kojoj će tad sudjelovati onaj tko želi o toj drugoj temi, ovako je samo spamanje i posao modova koji ne rade ništa.. nije tema 'pernarizam' ili građanski neposluh, nije tema falsificiranje izvješća u wordu, ne treba izmišljati (toplu vodu), ali porez se platiti mora :)

- za sve ostalo, druga tema ili forum.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 13:24 (ihush).
12 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
ihush kaže...

 -misliš da je falsificiranje benigno? Znaš da svaki komad papira ide barem u dva primjerka, svakoj strani.. i što tad? Tad bi kontrolor napravio kazneno djelo i završio u zatvoru, tak da to nije vjerojatni scenario (pa anđeo karikirano kaže da ima vjeru u ljude..). Ne treba se nabacivati besmislenim scenarijimi, izmišljati.. treba se pridržavati zakona, znati svoja prava ali i obveze, a to je i plaćanje poreza, pristojbi jednako kao i ostalih troškova po osnovi vlasništva. Sve ostalo, nije tema, otvorite neku drugu u kojoj će tad sudjelovati onaj tko želi o toj drugoj temi, ovako je samo spamanje i posao modova koji ne rade ništa.. nije tema 'pernarizam' ili građanski neposluh, nije tema falsificiranje izvješća u wordu, ne treba izmišljati (toplu vodu), ali porez se platiti mora :)

- za sve ostalo, druga tema ili forum.

 

Kako bi on završio u zatvoru ako je njegova riječ zakon? Ako on može tebi pozvoniti, nitko mu ne otvori i automatski ti ide kazna, ako je na tebi dokazivanje da nemaš prijamnik, a on ne treba dokazivati ništa jer, eto "zna se da ga imaš jer mu nisi otvorio", isto tako u slučaju provjere njegova riječ vrijedi, tvoja ne, nemaš se nikakve šanse obraniti. Govorim pod uvjetom da stvarno imašdummy telefon i prazan stan.

Usput brate, krati malo te citate, ako bude reizbor modova, glasat ću za tebe ali uz ovakvo citiranje rušiš preglednost, kvalitetu i kompaktnost ovog sajta i djeluješ nevjerodostojno.

15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

-problem citiranja naprave spameri-trollovi :)) i modovi koji ne rade ono što bi morali (u skladu sa zakonom..).

-nemam ambicija u moderiranju. (tak da me to neće spriječiti) :) naprotiv..

-tko kaže da je  ili ''nije njegova riječ zakon''? Svi se moramo pridržavati zakona. U to spada i plaćanje poreza, rtv pristojbe pa tako i svaki vlasnik prijemnika po domaćinstvu itd.. po zakonu takva obeza postoji i ako imaš neku osnovu po kojoj ne moraš plaćati tad je to na tebi da to ostvariš, dokažeš.. u suprotnom, plaćaš kao i svi ostali. (sve ostalo je suprotno pravilima, zakonima).

 

-a tko ima prazan stan i ni jedan uređaj današnji.. koji ne može služiti multimedijalnim sadržajima, time i pod rtv pristojbu? Realno? Ako je tako, vrlo lako se riješi, bez 'skrivanja', ako nije tako, tad o čemu razglabamo? O samoj želji da se nešto ne plaća? Nepotrebno, jer ni ja ne želim, ali plaćam. Nitko ne želi plaćati, ali plaća, osim kad ničim izazvan poželiš platiti rundu pića.. no govorimo o zakonu, legalnim pravima, ne o željama ili političkim preferencijama, ne o 'hrvatistanu' jer je ova pristojba globalna stvar i funkcionira.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 15:20 (ihush).
11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
ihush kaže...

 

xDISORDERx kaže...

a na koji se to način utvrđiva da si ti zapravo vlasnik npr. tv ili radia u autu, s obziorm da ne postoji papir na kojem piše da si ti vlasink tog tv-a?? i šta ako si tv posudia od prike ili neznan koga na par dana?? 

ako ti nađu šta u kući podrazumjeva se da je tvoje, a i ako ih ne pustiš u kuću opet se podrazumjeva da nešto imaš, koje budalaštine..

 

 -radio u autu? Za to postoji papir.. + u kućanstvu čak ne moraš biti osobno vlasnik svih stvari, može biti bilo čije.. vlasništvo objekta je i odgovornost i sve unutar tog je jednako tvoje vlasništvo i odgovornost.

-ustavni sud im je izbacio formulaciju o tome da ih se mora pustiti u kontrolu, ali im je i dao pravo pribavljanja potrebnih podataka, jer svaki auto, kuća.. ima vlasnika.

-porezi se moraju plaćati. Tema je kako odjaviti, ne kako pozivati ljude na pernarizam, ne plaćanje obveza i sl.

 

 ma koji papir postoji za radio u autu? postoji papir da si vlasnik auta ka i kuće, a ja u auto mogu stavit radio koji god želim ili ne moram ni jedan i ne triba mi papir za to ka ni za tv u kući..

 

a na ovo da je sve unutar objekta moje vlasništvo se mogu samo nasmijat.. ako meni prika dođe sa svojim autom i parkira ga kod mene u garaži/kući, jel to znači da sam ja novi vlasnik auta i da trebam i za to plačat pristojbu? 

 

 

12 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
ihush kaže...

-problem citiranja naprave spameri-trollovi :)) i modovi koji ne rade ono što bi morali (u skladu sa zakonom..).

-nemam ambicija u moderiranju. (tak da me to neće spriječiti) :) naprotiv..

-tko kaže da je  ili ''nije njegova riječ zakon''? Svi se moramo pridržavati zakona. U to spada i plaćanje poreza, rtv pristojbe pa tako i svaki vlasnik prijemnika po domaćinstvu itd.. po zakonu takva obeza postoji i ako imaš neku osnovu po kojoj ne moraš plaćati tad je to na tebi da to ostvariš, dokažeš.. u suprotnom, plaćaš kao i svi ostali. (sve ostalo je suprotno pravilima, zakonima).

 

-a tko ima prazan stan i ni jedan uređaj današnji.. koji ne može služiti multimedijalnim sadržajima, time i pod rtv pristojbu? Realno? Ako je tako, vrlo lako se riješi, bez 'skrivanja', ako nije tako, tad o čemu razglabamo? O samoj želji da se nešto ne plaća? Nepotrebno, jer ni ja ne želim, ali plaćam. Nitko ne želi plaćati, ali plaća, osim kad ničim izazvan poželiš platiti rundu pića.. no govorimo o zakonu, legalnim pravima, ne o željama ili političkim preferencijama, ne o 'hrvatistanu' jer je ova pristojba globalna stvar i funkcionira.

Gle, ti si materijal za moda i šteta bi bila taj resurs ne iskoristiti, fali ti još par caka, ali to ću te ja usmjeriti kad uhvatim vremena. Daj pročitaj moj prvi post u ovoj rundi javljanja. Gdje se ja pozivam na građanski neposluh, pernarizam ili neplaćanje? Ja sam uzorni građanin ove zemlje koji plaća odmah prvi dan svoje obveze, ne čekam zadnji ili u drugom slučaju donesem sve potrebne papire koji me oslobađaju od plaćanja. Zašto mi podmećete pernarizam kad Pernara ne mogu smisliti? Moj politički pravac je njonjizam, a ponekad poduprem Vilibora i njegovu suprugu kako se već zove. Smjer mog posta je išao u tom pravcu da mi inkasator s tolikim ovlastima u stilu patriot acta može s lakoćom podmetnuti bilo što, a na meni je mukotrpan, gotovo nemoguć posao dokazivanja nevinosti.

 

Inače, TV pretplatu sam prihvatio i ona mi je svetinja. Plaćam je od prvog dana svog radnog vijeka čak imam i trajni nalog. Čak i kad  plaća kasni, onako gladan, poderan i krvav s ponosom pratim kako mi skidaju s računa i nije mi žao jer znam da sam obavio svoju časnu dužnost prema rodnoj grudi.

 

Usput, meni je Anđeo dao zadovoljavajući odgovor na moj upit i ja sam stavio šešir na glavu i otišao s ove teme, ti si taj koji me vratio, povukao za jezik i onda prizivao nadzorne organe foruma.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 15:52 (ante_etna).
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
ante_etna kaže...
..

ponekad poduprem Vilibora i njegovu suprugu kako se već zove. Smjer mog posta je išao u tom pravcu da mi inkasator s tolikim ovlastima u stilu patriot acta može s lakoćom podmetnuti bilo što, a na meni je mukotrpan, gotovo nemoguć posao dokazivanja nevinosti.

 ..

 

Usput, meni je Anđeo dao zadovoljavajući odgovor na moj upit i ja sam stavio šešir na glavu i otišao s ove teme, ti si taj koji me vratio, povukao za jezik i onda prizivao nadzorne organe foruma.

-ne, nisi pernarista nego si krenuo od 'lažnog worda'.. sad o dokazivanju nevinosti :) također ne komentiram kog podupireš (samo je dio citata kojeg ne režem da bi zadržao formu..).

-jednostavno je u pretprošlom postu odgovor ne samo tebi, nego i postovima iznad, tako da se ne moraš osjećati pernaristički... ili možeš ako želiš :)

.. u tom dijelu posta samo nabrajam što nije tema, što ne treba izmišljati.

+ obveza plaćanja pristojbe je kao svakog poreza, implicitna, tek ako imaš neku osnovu, imaš manje-popust-oslobođenje od takve obveze, tad nema 'dokazivanja nevinosti', nego se kreće od tog da su svi 'krivi', plaćaju, izuzetci-osnova za ne plaćanje je ono što ti moraš dokazati za sebe, nema to veze s nevinošću nego je to tako s porezima, za sve pa nije ni diskriminacija itd.

 

-evo, sad gore post opet njurga o autoradiju.. što mu reć? Pitati jel je ikad obavljao tehnički, jel zna što se sve provjerava i zapisuje osim co2.. kako ga uvjeriti da je to službeni podatak kao i npr kubikaža-snaga-boja? Ne, on onak to odbaci i krene da je auto nečije drugo vlasništvo. - što reć nego kretenizam, jer ako nije vlasnik, tad nema ni prijemnik u vlansištvu, tad .. kog vraga radi u temi i što rade modovi? Ako nije vlasnik, a tako to karikirano navede, čisto svađe-rasprave-primjera radi.. što tad, takvom rečenicom? AKo nije njegov auto, tad nije vlansik prijemnika u autu i tad nema ni osnovu za plaćanje rtv pristojbe. Ako posjeduje neki drugi prijemnik, tad je obveznik. Što je tu tako teško-nerazumljivo? .. a takvi su postovi na ovim  stranicama. Besmisleni, beskorisni, spam. No i vrlo opasni jer netko naivno može povjerovati, a to modovi moraju moderirati. Štetne posljedice..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
xDISORDERx kaže...
ihush kaže...

 

xDISORDERx kaže...

a na koji se to način utvrđiva da si ti zapravo vlasnik npr. tv ili radia u autu, s obziorm da ne postoji papir na kojem piše da si ti vlasink tog tv-a?? i šta ako si tv posudia od prike ili neznan koga na par dana?? 

ako ti nađu šta u kući podrazumjeva se da je tvoje, a i ako ih ne pustiš u kuću opet se podrazumjeva da nešto imaš, koje budalaštine..

 

 -radio u autu? Za to postoji papir.. + u kućanstvu čak ne moraš biti osobno vlasnik svih stvari, može biti bilo čije.. vlasništvo objekta je i odgovornost i sve unutar tog je jednako tvoje vlasništvo i odgovornost.

-ustavni sud im je izbacio formulaciju o tome da ih se mora pustiti u kontrolu, ali im je i dao pravo pribavljanja potrebnih podataka, jer svaki auto, kuća.. ima vlasnika.

-porezi se moraju plaćati. Tema je kako odjaviti, ne kako pozivati ljude na pernarizam, ne plaćanje obveza i sl.

 

 ma koji papir postoji za radio u autu? postoji papir da si vlasnik auta ka i kuće, a ja u auto mogu stavit radio koji god želim ili ne moram ni jedan i ne triba mi papir za to ka ni za tv u kući..

 

a na ovo da je sve unutar objekta moje vlasništvo se mogu samo nasmijat.. ako meni prika dođe sa svojim autom i parkira ga kod mene u garaži/kući, jel to znači da sam ja novi vlasnik auta i da trebam i za to plačat pristojbu? 

 

 

-vlasnik vozila je ona osoba na koju glasi registracija. Vlasništvo nad autom se dokazuje upravo tako, papirima, ne mjestom parkiranja koje nema baš nikakve veze s temom.

-ako jesi vlasnik vozila? ako nisi, o čemu trkeljaš?

-radio je jedna od stavki koja se provjerava prilikom teh.pregleda. Službeni podatak.

-ostale stvari kao tv ne moraš nikad nikome dokazivati, smatra se da je sve unutar tvog vlasništva, tvoje i tvoja odgovornost, pa i kad je ukradeno.. sve što se nalazi u tvojem vlasništvu, ne samo kuća, može i auto, frima.. je tvoja odgovornost. Odgovornost ne mora biti povezana s vlasništvom.

- Tema je? Posjeduješ li prijemnik? Imaš li legalan prijedlog kako ne plaćati? Osnova? Kako..?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
picajzla0707 kaže...
Glavas_ZG kaže... 

Uglavnom što želim reći, ako znate svoja ''TEMELJNA'' prava i ne dozvolite si da netko manipulira vama tad ste sigurni, jer temeljna prava vas štite od mnogo toga što je kojekakvim zakonskim zaboravljeno definirat pa se to koristi samo iz razloga jer nije zabranjeno a ne zato što je dopušteno.

 

Dakle ako Vam netko pokuca na vrata a ne znate tko je, recite - molim Vašu policijsku značku 

uz temeljna prava idu i temeljne obaveze, a zakon kaže da je plaćanje rtv pretplate jedna od njih, potpuno isto kao i porez 

 

 

 nije točno ovo u formi u kojoj si ti to napisao, 

 zakon kaže da je plaćanje obavezno ako si vlasnik rtv prijamnika, a temeljna prava te štite od toga za inkastor utvrdi da li ti njega koristiš i koji je tvoj identitet, shodno tome je hrt onemogućen u naplati i tu je kraj rasprave

 ako će hrt koristit policiju u svrhu toga da utvrdi tko si i isforsira naplatu tad ćeš ti ispunit sve potrebne uvjete i obavit odjavu te tako izbjeć plaanje pristojbe

 

 da rezimiramo, plaćanje se u svakom slučaju može izbjeć ako to želiš i znaš napravit, ja ne plaćam pristojbu a kad je bio inkasator (nisam bio doma) nije pušten u stan i to je to

11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Glavas_ZG kaže...

 nije točno ovo u formi u kojoj si ti to napisao, 

 zakon kaže da je plaćanje obavezno ako si vlasnik rtv prijamnika, a temeljna prava te štite od toga za inkastor utvrdi da li ti njega koristiš i koji je tvoj identitet, shodno tome je hrt onemogućen u naplati i tu je kraj rasprave

 

 da rezimiramo, plaćanje se u svakom slučaju može izbjeć ako to želiš i znaš napravit, ja ne plaćam pristojbu a kad je bio inkasator (nisam bio doma) nije pušten u stan i to je to

ne baš, kršenje temeljnih prava bilo je hrt-ov članak u odluci da moraš pustiti inkasatora u dom ili u suprotnom ne možeš odjaviti pretplatu, zato im je upravni sud to ukinuo

ovako oni tebi ne krše temeljna prava - oni samo kažu da odbijanjem suradnje se smatra kako jesi obveznik pretplate/vlasnik prijamnika, a neplaćanjem pretplate činiš prekršaj

to je tako uređeno zakonom i podzakonskim aktom - to je kraj rasprave

 

ako ti se to ne sviđa, imaš upravni i ustavni sud pa se žali, inače je jedna takva žalba nedavno propala na ustavnom sudu - link

Odbačena je i tvrdnja da članak koji propisuje obvezu plaćanja pristojbe ukoliko se prijamnik ne odjavi može dovesti do povrede prava na dom, kao i da Zakon u nejednak položaj stavlja ugostitelje.

 

meni doista nije jasno kako neki ovdje misle da su njihova mišljenja jača od zakona

pa miša mu jarca, imaš zakon i imaš podzakonski akt sa snagom zakona u obliku odluke hrt-a - sve fino piše tamo, samo treba pročitati

evo još jednom ću staviti, pročitaj

 

 

 

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
picajzla0707 kaže...
 - oni samo kažu da odbijanjem suradnje se smatra kako jesi obveznik pretplate/vlasnik prijamnika, a neplaćanjem pretplate činiš prekršaj

 

- da li je ''odbijanje suradnje'' u okviru zakona o kojem pričaš jasno definirano terminologijom ?

 

odbijanje suradnje terminološki ne znači ništa, a ako primoravanje na suradnju krši moje pravo na zaštitu informacija i privatno vlasništvo onda taj zakon o hrt ne drži vodu 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 20:22 (Glavas_ZG).
11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Glavas_ZG kaže...
picajzla0707 kaže...
 - oni samo kažu da odbijanjem suradnje se smatra kako jesi obveznik pretplate/vlasnik prijamnika, a neplaćanjem pretplate činiš prekršaj

 

- da li je ''odbijanje suradnje'' u okviru zakona o kojem pričaš jasno definirano terminologijom ?

 

odbijanje suradnje terminološki ne znači ništa, a ako primoravanje na suradnju krši moje pravo na zaštitu informacija i privatno vlasništvo onda taj zakon o hrt ne drži vodu 

 odbijanje suradnje je moj izraz, odnosno skraćena verzija onoga što se sve opisuje - odbijanje plaćanja, odbijanje uvida u vlasništvo/posjedovanje prijamnika, neprijavljivanje prijamnika, dakle ono što neki ovdje opisuju kao zalupiti inkasatoru vrata pred nosom...

uglavnom, ne da mi se nadmudrivati oko izraza, sve ti piše na screenshotu u poruci iznad

 

pravo za zaštitu informacija ti nije ničim uskraćeno, traži se informacija koju si ovlaštenoj osobi dužan dati po zakonima rh, privatno vlasništvo ti ničim nije ugroženo - o tome imaš i mišljenje ustavnog suda

ako ti zakon ne paše ili misliš da ne drži vodu, imaš upravni ili ustavni sud pa piši žalbe, do tada su važeći zakoni obvezni za građane rh slagali se oni s njima ili ne

 

meni osobno je cijeli taj sustav rtv pristojbe nakaradan jer me tjera da plaćam uslugu koju ne koristim, samo zato jer posjedujem uređaj kojim potencijalno mogu koristiti tu uslugu

po meni, hrt bi trebao investirati nešto od tih cca milijardu kuna što nam ukrade godišnje i uvesti sustav naplate karticama ili čim hoće, pa tko plati neka gleda, tko ne plati ne može gledati, već svoje uređaje koristiti za druge namjene - primjerice tv možeš koristiti za igranje plejke, a da nikad ne upališ televizijski program

 

međutim, zakon kaže da moraš plaćati i ako nemaš mogućnost poput mene iskoristiti rupu u zakonu, e onda moraš plaćati ili se možeš igrati mačke i miša, pa kako prođeš

 

EDIT: valjda je i jasno zašto hrt ne želi uvesti sustav kodiranja - prvo to bi ih koštalo, a drugo - ne vjerujem da bi se i 10% sadašnjih obveznika pristojbe odlučilo plaćati je da imaju izbora

e onda bi nastala hrpa problema za politiku, manjka u financiranju hrt-a koji bi morali nadomještati iz proračuna i drugih problema koji se njima ne da rješavati, jer im je ovako lakše 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 21:05 (picajzla0707).
13 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
... pobogu, koliko dezinformacija u temi, moderatori bi trebali pocistiti ove poruke u kojima ekipa koja nema pojma o nicemu (ali ima potrebu da blebece) savjetuje ljude da ne moraju placati porez (pretplatu) ako ne puste inkasatora u kucu.

Par kolega je dobro napisalo gore, nakon uzastopnog nepustanja 'inkasatora' u kucu, on moze napisati prijavu (moze i 'kaznu', tj zaostale pretplate) vlasniku objekta , na kojem je onda dokazivanje (ako se odluci za sudski postupak) da nema tva, radija, mobilne pretplate, auta, blabla. I to je sve u trenutnim zakonskim okvirima.

Ne kazem da je to super i posteno, nego kako to izgleda u praksi . U svakom slucaju, ne bi trebalo siriti dezinformacije forumom.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
mcf kaže...
... U svakom slucaju, ne bi trebalo siriti dezinformacije forumom.

 -i to je posao modova.. kojeg MORAJU obaviti. Bez tog imaš ovo..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Pozdrav, imam pitanje. Sad mi bio na vratima kontrolor i rekao mi da me Optima drukala da imam internet bla bla. Savjetovao me da platim sad na licu mjesta 6mj i da iduci mjesec odjavim tv, jer je slijedece kazna 2000-5000kn ako ne prihvatim, pa zalba, sud, dokazivanje bla bla. Pitao sam ga ,posto odobravam na obrazcu ulazak djelatnika HRTa u stan kod odjave, da li dolazi kontrola. Rekao je da u 99% slucajeva ne dolazi i da tako napravim. Da ce me opet mozda za god, 5god, 10god evidentirat i opet nac pa opet platit par mj unazad. Da tako on radi. Da li je to istina?
Da li sam zajebo sto sam to potpisao ili se moglo izbjec??

P.S. kod optime mi istekla pretplata i prelazim na A1 pa bi im poslao i raskid ugovora s njima. A nadam se da po GDPRu nemaju pravo moje info nuditi HRTu novi davatelji usluge???

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

-kršiš zakon, ako si obveznik plaćanja pristojbe, tad je moraš plaćati. Ako izbjegavaš takvu obvezu, bez osnove, tad kršiš zakon, planiraš i u buduće jednako kršiti zakon i tad po pravnoj logici trebaš očekivati višu kaznu za ponavljanje, planiranje itd. djela. (nasuprot za prvi put, u neznanju ili na mah kao olakotno..).

-kontrolor koji govori sluposti također krši zakon, jer mu nije posao govoriti gluposti (da si neko vriejme miran), treba također prijaviti-kazniti.

-optimu treba kazniti, jer djelatnik koji je predstavnik hrt-a kao ugovorne strane mora pridržavati se ugovora i štititi tajnost podataka, kazniti hrt, jer je pravna osoba koja je za svoje djelatnike odgovorna. Kazniti ih po osnovi (ne)odgovornosti, tj neodgovornog ponašanja prema gdpru, čuvanju podataka i još više zbog gluparija koje pri tome djelatnici blebeću (ne smiju). Kazniti ih jer moraju biti odgovorni za svoje djelatnike, neće postati ako ih se ne kazni.

 

 

- sve kazniti! :))

 

edit: npr zašto kazniti optimu? Zato jer prije nego nekom edaju neki podatak, moraju to staviti na 'papir', ugovor i odgovarajuće zašititi podatak od zloupotrebe. Tad po 'spoznaji' da neki djelatnik hrt-a blebeće okolo gluposti, moraju tužiti hrt po toj osnovi (zloupotrebe, kršenje ugovora koji to brani) dok hrt mora po spoznaji kazniti djelatnika inače je sukrivac (jer je to tad interna praksa-naputak), dok su kao isntitucija odgovorni (ne moraju biti krivac, odgovornost ostaje).

-naravno, za tebe je jasno zašto si kriv.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 15:05 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice