Kupovina fotoaparata i foto opreme

poruka: 887
|
čitano: 289.861
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Definitivno nikon,externi mic zlata vrijedi osim ako zelis kupovati i externi mic i snimac tipa zoom H6 kojima je paprena cijena....mada je po meni jedan minus sto nema flip screen pa je nezgodno pri nekim kutevima ili pri snimanju samoga sebe no i to se rijesi bilo kojim mobitelom s androidom i otg kabelom...
8 godina
online
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
TheMenstalist kaže...

Pitao sam nedavno za Nikona D3300. 
Sada u obzir još dolazi i Pentax k-50. 
Sada što je po vama bolje?  
Pentax ima u tijelu optičku stabilizaciju, pentaprizmu, 100% viewfinder. Dok D3300 ima 24Mpx senzor, eksterni ulaz za mikrofon...

 

 Ako ti treba za fotografiju onda definitivno Pentax... 

 

Znaci kao sto si naveo stabilizacija, pentaprizma sa vecim uvacanjem, brzi shutter, vise FPS-a,valjda duplo veci buffer, bracketing, weather sealed, timelapse
i sigurno bolja kvaliteta izrade. Sve ti je to bitnije za fotografiju od megapiksela.

 

 

Ak ti treba za video onda nije nit D3300 neki izbor.
Ima ulaz za mikrofon, al nema za slusalice. Tak da to nije nimalo idealno. O losoj kvaliteti videa ti ne moram nit pricat jer sam ga imal i sretan sam kaj sam ga prodal :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2016 13:37 (Santana).
10 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Hvala dečki! 

Pa ne planiram snimati, uglavnom fotografija tako da ću onda Pentaxa staviti na razmatranje. 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
TheMenstalist kaže...

Hvala dečki! 

Pa ne planiram snimati, uglavnom fotografija tako da ću onda Pentaxa staviti na razmatranje. 

 Uz to vjerujem za Pentax ima bolji i kvalitetniji izbor objektiva za crop senzor. 
Mozes naravno stavit Fullframe objektiv na crop senzor, al po meni to nije idealno osim za wildlife.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Ne da nije idealno vec losije nego crop senzor.

 

8 godina
online
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Torent kaže...

Ne da nije idealno vec losije nego crop senzor.

 

 Tako je i brojke nemaju prevec smisla. 
24-70 /70-200/24-105... nemaju bas smisla na crop senzoru. 

Sigma 17-50 2.8 (2000kn) rasturi vecinu FF zoom objektiva (i to puno skupljih) na crop tijelu 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2016 15:33 (Santana).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Imam taj objektiv na d3200 i perverzija je...
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Ako uzmem D5200, jel mi bolje uzeti s kit objektivom za početak ili da uzmem tijelo i neki drugi objektiv? To mi je ulaz u DSLR polje (dosad sam imao bridge/ultrazoom) pa ne mogu sam procijeniti, a nije mi baš mala razlika u cijeni za ovošto se preporuča.

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
crazy_luđak kaže...

Ako uzmem D5200, jel mi bolje uzeti s kit objektivom za početak ili da uzmem tijelo i neki drugi objektiv? To mi je ulaz u DSLR polje (dosad sam imao bridge/ultrazoom) pa ne mogu sam procijeniti, a nije mi baš mala razlika u cijeni za ovošto se preporuča.

 Uzmi kit objektiv ili 35mm 1.8 prime 

da se nac za 1000kn mozda i manje na njuskalu

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

hoce li mu 35 mm biti dovoljan kao jedini objektiv? Pogotovo nakon ultrazoom-a?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
crazy_luđak kaže...

Ako uzmem D5200, jel mi bolje uzeti s kit objektivom za početak ili da uzmem tijelo i neki drugi objektiv? To mi je ulaz u DSLR polje (dosad sam imao bridge/ultrazoom) pa ne mogu sam procijeniti, a nije mi baš mala razlika u cijeni za ovošto se preporuča.

 Ta sigma vrijedi svake pare date za nju. to i kit objektiv nemaju veze jedno sa drugim u svemu... Ako se moze protegnuti uzimaj sigmu....

8 godina
online
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Torent kaže...

hoce li mu 35 mm biti dovoljan kao jedini objektiv? Pogotovo nakon ultrazoom-a?

 Za 1000kn nema drugog izbora ak hoce nesto kvalitetniji objektiv. 
Ak mu ne pase prime onda jedino moze uzet kit objektiv.

Sigma se isplati kupit no nije to malo love.


Kolko je taj ultrazoom bio dugacak tolko je bio ogranicen otvorom blende i losom optikom.

 

Mozda tu i malo moj ukus utjece jer ne volim zoom objektive pogotovo ne jeftine :D

14 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Istina, navikao sam na zoom, ali više kao luksuz nego potrebu. Sad prvenstveno slikam pejzaže, portrete, statične scene prirode i sl. Ako i uzmem nikona, pričekat će sigma zasad jer mi dođe ko fotić. Dvojim to il K50, na žeravici sam.

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
crazy_luđak kaže...

Istina, navikao sam na zoom, ali više kao luksuz nego potrebu.

Zumira se nogama.  Meni je kupnja tele-objektiva (55-210) za 2300 kuna u osnovi bilo bacanje novca, ako se pogleda to koliko sam ga zbilja koristio. Bolje da sam taj novac uložio u neki objektiv s velikim otvorom blende. Al dobro, netko drugi možda ima drugačije potrebe.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
mbaksa kaže...
crazy_luđak kaže...

Istina, navikao sam na zoom, ali više kao luksuz nego potrebu.

Zumira se nogama.  Meni je kupnja tele-objektiva (55-210) za 2300 kuna u osnovi bilo bacanje novca, ako se pogleda to koliko sam ga zbilja koristio. Bolje da sam taj novac uložio u neki objektiv s velikim otvorom blende. Al dobro, netko drugi možda ima drugačije potrebe.

 Ja svog 55-200 nikkora isto prodao jer mi skuplja prasinu. Sigmica odradjuje fenomenalan posao....

8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Bahrija, šta kupuješ poslije Olympusa ! Baš me zanima pozz
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Neznam,prvo registracija auta,, a kasnije ak bum pri lovi najrađe bi uzel sony alfu6300,imal sam alfu5000,dobre fotke je davala al nedostatak je bil viewfinder kojeg nije imala,. puno znači kod sunčanog vremena.Nikon d3300 je bil ok,al veličina mi nije pasala,. za street fotografiju-brzinske nenadane fotke  najbolje uzeti neki  miroless,. ovaj Olympus je super,al sad trenutno mi treba lova za regu jbga...

8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Omao sam E-PL6 i bio je odličan sa istim kompletom objektiva. Jel možeš baciti molim te kratku usporedbu Olympusa i Nikona D3300 jer mi je nešto zapeo za oko ?
Bitna mi je jedino kvaliteta jpeg-a.
8 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Postovanje ljudi. Imam jedno pitanjce... Citao sam malo ovu temu i sada trebam vas savjet. Frend si hoce kupiti dslr posto je puno vremena u pokretu, da moze neke scene ovjekovjeciti aparatom. Slike u prirodi, portreti, zivotinje... Ja sam mu preporucio (nakon sto sam procitao vase savjete u ovoj temi) Nikon D3200, u obzir dolazi samo novi uredaj. E sad nastaje problem, nasli smo uredaj na netu i ima za kupiti doticni uredaj sa dva razlicita objektiva a razlika u cijeni je minimalna, pa ako mi mozete preporuciti koji da uzme (linkovi dolje)? Posto je pocetnik mislim da su mu ovi stock objektivi dobri. A za mjesec, dva cu vas ja gnjaviti za kupnju dslr-a ali sebi... ;)

 

http://www.canosa.com.hr/nikon-d3200-kit-with-af18-55vr-ii-black-consumer-dslr-fotoaparat-vba330k002-objektiv-18-55-vr-ii/VBA330K002/product/

 

http://www.canosa.com.hr/nikon-d3200-kit-with-af18-55-ii-black-consumer-dslr-fotoaparat-18-55mm-f35-56g-ed-ii-vba330k009/18208925100-33061/product/

 

 

Primjer slika kakve okida, nasrecu jos samo kratko vrijeme sa mobitelom. :)

 

Slike uslikane mobitelom 

 

Ako imate bilo kakve prijedloge, savjete ili napomene u odabiru aparata slobodno se izjasnite. Hvala i LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
deepshitcro kaže...

Postovanje ljudi. Imam jedno pitanjce... Citao sam malo ovu temu i sada trebam vas savjet. Frend si hoce kupiti dslr posto je puno vremena u pokretu, da moze neke scene ovjekovjeciti aparatom. Slike u prirodi, portreti, zivotinje... Ja sam mu preporucio (nakon sto sam procitao vase savjete u ovoj temi) Nikon D3200, u obzir dolazi samo novi uredaj. E sad nastaje problem, nasli smo uredaj na netu i ima za kupiti doticni uredaj sa dva razlicita objektiva a razlika u cijeni je minimalna, pa ako mi mozete preporuciti koji da uzme (linkovi dolje)? Posto je pocetnik mislim da su mu ovi stock objektivi dobri. A za mjesec, dva cu vas ja gnjaviti za kupnju dslr-a ali sebi... ;)

 

http://www.canosa.com.hr/nikon-d3200-kit-with-af18-55vr-ii-black-consumer-dslr-fotoaparat-vba330k002-objektiv-18-55-vr-ii/VBA330K002/product/

 

http://www.canosa.com.hr/nikon-d3200-kit-with-af18-55-ii-black-consumer-dslr-fotoaparat-18-55mm-f35-56g-ed-ii-vba330k009/18208925100-33061/product/

 

 

Primjer slika kakve okida, nasrecu jos samo kratko vrijeme sa mobitelom. :)

 

Slike uslikane mobitelom 

 

Ako imate bilo kakve prijedloge, savjete ili napomene u odabiru aparata slobodno se izjasnite. Hvala i LP

 Nek uzme ovaj sa prvog linka jer taj objektiv ima stabilizaciju slike.


No pazite na tu trgovinu. Ove cijene vam samo vrijede za WEB kupnju, ako idete osobno u trgovinu cijene su drugacije(naravno vece). "Cijene iskazane na internet trgovini su s uključenim popustom za web narudžbe te s uključenim popustom po sredstvu plaćanja"

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Santana kaže...



No pazite na tu trgovinu. Ove cijene vam samo vrijede za WEB kupnju, ako idete osobno u trgovinu cijene su drugacije(naravno vece). "Cijene iskazane na internet trgovini su s uključenim popustom za web narudžbe te s uključenim popustom po sredstvu plaćanja"

 Što se cijena tiče oni su genijalci. Jedna cijena je na webu, druga na njuškalu, a treća u trgovini. Čak i prodavaču treba par minuta da sazna pravu cijenu. Jednom bio i nikad više :-)

8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Ako ima u nekoj boljoj (provjerenoj) trgovini isti uredaj sa priblizno istom cijenom slobodno recite. :)

8 godina
online
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
deepshitcro kaže...

Ako ima u nekoj boljoj (provjerenoj) trgovini isti uredaj sa priblizno istom cijenom slobodno recite. :)

 nazalost nema :\ 
Ima jedino u Mcomputers za tu cijenu nikon D3300 (nesto bolji od D3200), ali bez objektiva.

16 godina
moderator
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Jedan postavi oglas, dan poslije drugi postavi oglas - hoće sad krenuti oglašavanje na ovoj temi? Jeste pročitali pravila foruma? Forum nije oglasnik - imate male oglase pa ih izvolite koristiti: http://www.bug.hr/malioglasi/

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Gogo222 kaže...
Omao sam E-PL6 i bio je odličan sa istim kompletom objektiva. Jel možeš baciti molim te kratku usporedbu Olympusa i Nikona D3300 jer mi je nešto zapeo za oko ?
Bitna mi je jedino kvaliteta jpeg-a.

 Nikon ima kvalitetniju sliku kod slabijeg svijetla,. po brzini autofokusa tu su negdje,na Nikonu duže drži baterija,, a i veči izbor je na tržištu po pitanju objektiva za Nikon.Nikon mi se blesiral nekad kod autofokusa,makar mu oderal zadnji firmware,. Sve u svemu ak ti ne smeta veličina fotoaparata uzmi nikon d3300-trenutno best buy,.a ak ti smeta uzmi neki miroless .Ja dobro vagal taj Olympus,i nisam ga išel prije kupovati dok nisam pun kufer recenzija pogledal na netu,od profi fotografa.Evo par fotki od Olympusa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.6.2016 0:33 (bahrija1979).
8 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

sad kako je frend odlucio uzeti fotic, ne mogu si pomoci nego da pocnem traziti sebi... :D  Prvo sam se bacio na razlike DSLR vs Mirrorless. Naisao sam na ovaj review: Review.

Koliko sam uspio primjetit mirrorless nije nista losiji od DSLR-a, i svakim danom sve su napredniji. Kvaliteta slike gotovo ista, a puno manje kuciste. Opet, s druge strane, trajanje baterije puno krace, i koliko sam uspio vidjeti visa cijena naspram DSLR-a. Koristi li tko od vas i mirrorless i DSLR? 

 

Prednosti i mane DSLR/Mirrorless tipa po vasem misljenju i iskustvu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.6.2016 2:40 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
deepshitcro kaže...

sad kako je frend odlucio uzeti fotic, ne mogu si pomoci nego da pocnem traziti sebi... :D  Prvo sam se bacio na razlike DSLR vs Mirrorless. Naisao sam na ovaj review: Review.

Koliko sam uspio primjetit mirrorless nije nista losiji od DSLR-a, i svakim danom sve su napredniji. Kvaliteta slike gotovo ista, a puno manje kuciste. Opet, s druge strane, trajanje baterije puno krace, i koliko sam uspio vidjeti visa cijena naspram DSLR-a. Koristi li tko od vas i mirrorless i DSLR? 

 

Prednosti i mane DSLR/Mirrorless tipa po vasem misljenju i iskustvu?

 Miroless,manji,praktičniji,noviji modeli po kvaliteti slike ne zaostaju za srednjom klasom dslra,..,velim za street fotografiju,brzinske fotke nema boljega,. evo par modela koje se splati uzeti Sony a5100,6000,6300.,olympus om-d e-m5,10,mark IIserija zadnja,..fuji xt serija,

Nikona izbjegavari ko i Canona po pitanju miroless fotoaparata.Po pitanju baterija,prosjek je nekih 400slika,ugrubo za miroless,.na novijim dslerima baterija traje 30%duže.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.6.2016 11:32 (bahrija1979).
8 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Jučer mi stigo Nikon d5500,nisam ga stigel stestirati,al po prvom dojmu naspram d3300,izgleda mi puno brži autofokus.Ispucao kakvih 100 slika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice