Nikon D3100 vs D5200

poruka: 32
|
čitano: 13.501
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Re: Nikon D3100 vs D5200

Za sve ovo nabrojano 55-200 ti ne treba. 18 mm je na granici za to sto tebi treba. bolje ici na siri objektiv (ispod 18 mm) nego na ovaj 55-200...Da to je DSLR. Bolja varijanta ti je kupiti tijelo i posebno objektiv tipa sigma 17-50 2.8 nego taj kit...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nikon D3100 vs D5200
LeonaMia2013 kaže...
Pozdrav, želim kupiti

Nikon D5200 KIT WITH AF18-55VRII + AF55-200VR II (novi model) koji dolazi sa dva objektiva (širokokutni i normalan).

Zanima me koliko je dobar za profesionalno zanimanje, posebito snimanje interijera, stanova ( zato trebam širokokutni ) i normalan za potrebe snimanja family shootinga, baby shooting i sl.

Vjerujem da isti sada pod DSLR aparate ?

Da li je to dobar izbor, ili da uzmem aparat sa normalnim objektivom pa posebno drugi, širokokutni? Ako da, koji? Cca do max 6.000,00kn sve. 😊
Pravo pitanje je da li objektiv 18-24mm dobro radi slike stana (od zida do zida), cijela soba?

Thnx

 

Za ovo što si naveo 55-200 objektiv ti je koristan ko ribi bicikl.

Uzmi Penta k-50 (u extreme digitalu je 3174kn) i objektiv Tamron 17-50mm f2.8 (u extreme digitalu dođe 2319kn, moraš tražit pentax ili k-mount verziju). I obavezno uzmi neki stativ.

uglavnom, za ovo što si naveo to bi ti trebalo za početak biti dovoljno. Za interijere su ti u biti potrebni čim širi objektivi (znači čim manje mm) sve manje od 18 mm je dobro. Za početak kreneš s ovim što sam ti naveo, a kasnije ako vidiš potrebe, uzmeš si Sigmu 10-20mm. To je nešto skuplji objektiv pa se prvo uvježbaj s ovim što sam ti gore naveo.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice