Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 693.205
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav!
Trebam preporuku za kupnju fotoaparata.
Vidio sam da svi preporučuju pentax k-50, kakvo je mišljenje o njegovom djedi/tetku ?

Ako nije baš najbolji izbor, može preporuka fotića oko 2000 +-parsto kuna?

Našao bi u temi odgovor ali svi preporučeni u tom rangu su kompakti dok se meni više sviđaju ovi malko veći :)

btw, edigital i online shopovi nemaju mogućnost obročne otplate pa mi nisu opcija :(
Služio bi za slikanje pejzaža, macro fotki i onih standardnih "neumjetničkih" slika :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
gazz kaže...

Pozdrav!
Trebam preporuku za kupnju fotoaparata.
Vidio sam da svi preporučuju pentax k-50, kakvo je mišljenje o njegovom djedi/tetku ?

Ako nije baš najbolji izbor, može preporuka fotića oko 2000 +-parsto kuna?

Našao bi u temi odgovor ali svi preporučeni u tom rangu su kompakti dok se meni više sviđaju ovi malko veći :)

btw, edigital i online shopovi nemaju mogućnost obročne otplate pa mi nisu opcija :(
Služio bi za slikanje pejzaža, macro fotki i onih standardnih "neumjetničkih" slika :D

 

Čini mi se da ovo što su ovi stavili na stranici koju si linkao nema veze sa onime što stvarno nude.

Ovaj je ok za tih nekih 2000kn

 

http://www.edigital.hr/kompaktni-fotoaparati-s-izmijenjivim-objektivima-(slt/milc)/sony-alpha-ilce-3000k-(18-55mm-objektiv)-digitalni-fotoaparat-crni-+-sony-torba-+-16-gb-sdhc-p363680.html?bid=&partner=10001

 

Edit: morati ćeš copy/paste cijeli link jer inače ne radi

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 9:31 (Trickortreat).
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Prodaju Pentax X-5 a na prvoj fotki Pentax K-5 II...

 

Uglavnom, X-5 ti nema, osim sličnog izgleda, ama baš ništa zajedničko s DSLR aparatima pa tako ni s K-50. Razlika je astronomska a ono što najviše utječe na kvalitetu fotki je senzor koji je u K-50 površinom 15X veći nego ovaj u X-5. Ako već gledaš kompakte u tom cjenovnom rangu probaj si naći nešto što ima barem senzor veličine 1/1.6 - 1/1.7 (olympus XZ-1/XZ-2, Canon S95/100/110/120, Panasonic LX serija, Samsung EX serija)... pusti ove ultrazoom gluposti, oni najčešće imaju senzor 1/2.3 i još su usput i glomazni pa, osim što ne daju neku kvalitetu fotke, sa sobom tegliš ciglu od aparata...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...
gazz kaže...

Pozdrav!
Trebam preporuku za kupnju fotoaparata.
Vidio sam da svi preporučuju pentax k-50, kakvo je mišljenje o njegovom djedi/tetku ?

Ako nije baš najbolji izbor, može preporuka fotića oko 2000 +-parsto kuna?

Našao bi u temi odgovor ali svi preporučeni u tom rangu su kompakti dok se meni više sviđaju ovi malko veći :)

btw, edigital i online shopovi nemaju mogućnost obročne otplate pa mi nisu opcija :(
Služio bi za slikanje pejzaža, macro fotki i onih standardnih "neumjetničkih" slika :D

 

Čini mi se da ovo što su ovi stavili na stranici koju si linkao nema veze sa onime što stvarno nude.

Ovaj je ok za tih nekih 2000kn

 

http://www.edigital.hr/kompaktni-fotoaparati-s-izmijenjivim-objektivima-(slt/milc)/sony-alpha-ilce-3000k-(18-55mm-objektiv)-digitalni-fotoaparat-crni-+-sony-torba-+-16-gb-sdhc-p363680.html?bid=&partner=10001

 

Edit: morati ćeš copy/paste cijeli link jer inače ne radi

 puno hvala na preporuci ali neću moći ovaj nikako ugurati u budžet. jedino na edigitalu je takva cijena, inače je oko 2700kn. Da ima mogućnost plaćanja na rate, onda bi mogao, ovako ništa... :(

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
gazz kaže...

Pozdrav!
Trebam preporuku za kupnju fotoaparata.
Vidio sam da svi preporučuju pentax k-50, kakvo je mišljenje o njegovom djedi/tetku ?

Ako nije baš najbolji izbor, može preporuka fotića oko 2000 +-parsto kuna?

Našao bi u temi odgovor ali svi preporučeni u tom rangu su kompakti dok se meni više sviđaju ovi malko veći :)

btw, edigital i online shopovi nemaju mogućnost obročne otplate pa mi nisu opcija :(
Služio bi za slikanje pejzaža, macro fotki i onih standardnih "neumjetničkih" slika :D

 Nikon D3200

 

U svakom pogledu bolji od sonya,a i širi je spektar opreme.

 

P.S. Sony je također mirrorless...

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 8:12 (CyberPlague).
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

nikako da ubodem pentax k 50 iz razloga što ga ima u e digitalu ali kod njih, s obzirom na iskustva, ne bih ništa kupovao.

alternativa je D3300 ili D5200?

imate kakvo mišljenje o tome?

daemon {GmF}
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 15:13 (daemon).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
daemon kaže...

nikako da ubodem pentax k 50 iz razloga što ga ima u e digitalu ali kod njih, s obzirom na iskustva, ne bih ništa kupovao.

alternativa je D3300 ili D5200?

imate kakvo mišljenje o tome?

 

A iskustva su individualna stvar. Masu sam tog kod njih kupio i nikad nikakvih problema...

8 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav, imam jednu nedoumicu: kupiti novi fotoaparat ili rabljenu kameru?

 

Radim video snimke koje su više manje statične, stojim ispred kamere i pričam, s minimalnim pomacima (radi se o snimanju recepata). Neke snimke su na zatvorenom, a neke na otvorenom, ali koncept je više manje isti.

Važno mi je da imam full HD snimanje i da je cijena do 1500kn, kvalitetan zoom i fokus. Imate li kakve preporuke?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
CyberPlague kaže...
gazz kaže...

Pozdrav!
Trebam preporuku za kupnju fotoaparata.
Vidio sam da svi preporučuju pentax k-50, kakvo je mišljenje o njegovom djedi/tetku ?

Ako nije baš najbolji izbor, može preporuka fotića oko 2000 +-parsto kuna?

Našao bi u temi odgovor ali svi preporučeni u tom rangu su kompakti dok se meni više sviđaju ovi malko veći :)

btw, edigital i online shopovi nemaju mogućnost obročne otplate pa mi nisu opcija :(
Služio bi za slikanje pejzaža, macro fotki i onih standardnih "neumjetničkih" slika :D

 Nikon D3200

 

U svakom pogledu bolji od sonya,a i širi je spektar opreme.

 

P.S. Sony je također mirrorless...

Mislim da sam na kraju odlučio za jedan kojeg nije nitko preporučio :D

EOS 1200D, za 2800 u emmezeti na nekakvoj akciji, u paketu sa objektivom sa IS

mislim da je to totalnom početniku dosta

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Trebam pomoć oko kupnje fotoaparata. Nisam se još nikako navikao na digitalne fotoaparate i analogni sa 35mm filmom su mi bili najbolji. Ono što mrzim kod digitalnog fotoaparata je sporost. Znaci trebam neki fotoaparat od 3-5k kuna ali da brzo okida odnosno da nema skoro nikakvog delay-a kad se stisne gumb to me jednostavno živcira. Naravno unutra bi odmah ubacio neu extreme sd karticu. Fotoaparat mi treba samo za povremeno slikanje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2015 19:57 (zeroname).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Može preporuka za fotić do cca 2000 kn rabljeni, fotkao bih landscapeove uglavnom te ih kasnije uređivao u lightroomu, početnik sam još u ovom svijetu (do sad sam fotkao samo s mobitelom pa uređivao) ali mi je najbitnije da je fotka oštra i da boje odgovaraju stvarnosti.

Makro fotke me ne zanimaju, i budem ga koristio za fotke ljudi u pokretu (kako trče, skaču..).

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2015 18:52 (EZY-E).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata
Pozdrav, jel ima ko od vas iskustva sa Sigmom dp3 quattro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
EZY-E kaže...

Može preporuka za fotić do cca 2000 kn rabljeni, fotkao bih landscapeove uglavnom te ih kasnije uređivao u lightroomu, početnik sam još u ovom svijetu (do sad sam fotkao samo s mobitelom pa uređivao) ali mi je najbitnije da je fotka oštra i da boje odgovaraju stvarnosti.

Makro fotke me ne zanimaju, i budem ga koristio za fotke ljudi u pokretu (kako trče, skaču..).

 

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Pitanje, treba mi digitalac koji ce zamijeniti već stari Olympus sp560UZ, gledam da bi  sada uzeo NIKON.  I sada između ovog http://www.m-computers.hr/nikon-coolpix-l340-black/VNA780E1/product/ i http://www.m-computers.hr/nikon-coolpix-p900/VNA750E1/product/ me zanima, jel ta razlika pretežno u optičkem zoomu ili je i veća kvaliteta slike na ovom skupljem, gledam da ima manje pikseli makar znam da je to nebitno, meni je važno da ima dobru sliku (pretežno slikam po danu) i nekih dvadesetak tridesetak zooma bi mi bilo dovoljno, makar i 83 nebi bilo na odmet ali da se ne trosim previse sada, hvala

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozz,

 

frendu treba neki fotoapart, a pošto se ništa ne kužu u fotiće treba pomoć

Nešto u rangu 2500-3000 kn, može novo ili rabljeno.

 

Naletio je na:

Nikon D 90 + kit objektiv 18-105mm , rabljeni cca 25000 okidanja (cca2500kn)

Nikon D3200 novi (2600kn)

 

Ili da nešto treće uzme?

 

Koristit će mu za fotkanje proizvoda, događanja i htio bi da može koliko toliko dobar video snimiti.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
xG4M3 kaže...

Pozz,

 

frendu treba neki fotoapart, a pošto se ništa ne kužu u fotiće treba pomoć

Nešto u rangu 2500-3000 kn, može novo ili rabljeno.

 

Naletio je na:

Nikon D 90 + kit objektiv 18-105mm , rabljeni cca 25000 okidanja (cca2500kn)

Nikon D3200 novi (2600kn)

 

Ili da nešto treće uzme?

 

Koristit će mu za fotkanje proizvoda, događanja i htio bi da može koliko toliko dobar video snimiti.

 

 

Ako ga u jednom paketu zanima i video, DSLRi ispod 5000kn nekako i ne ulaze u obzir - bolje da gleda mirrorlesse. Ali mogu i Canonovi modeli tipa EOS 100D koji imaju PDAF u LVu poslužit...

13 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav,
trebam jedan savjet, odnosno susjeda treba. Fotoaparat do nekih 2500kn, jedan kompakt koji preporucujete i jedan dslr (ako stigne u toj cijeni), pa da moze odlucit. Uglavnom sva misljenja su dobro dosla. Ugodan dan :)
EDIT: online kupovina ili neke trgovine u istri/rijeci. tnx

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2015 17:23 (RyuKai).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav! Treba fotic,a nemam pojma o njima. Potreban mi je za fotkanje riba i gmazova, potrosio bi oko 1500kn...svaki savjet je dobrodosao. Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

A gdje se te ribe nalaze?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
BlueMax kaže...

A gdje se te ribe nalaze?

 U akvarijima ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Randy21 kaže...

Pozdrav! Treba fotic,a nemam pojma o njima. Potreban mi je za fotkanje riba i gmazova, potrosio bi oko 1500kn...svaki savjet je dobrodosao. Hvala

 

Ako kažeš da je to po akvarijima i slično, teško da ćeš imati nekog uspjeha snimajući te subjekte s aparatima ispod 3000kn. Ipak su to malo zahtjevniji uvjeti (prigušeno svjetlo, staklo ispred subjekta...) Iskreno se ne bih niti upuštao u takvo što bez APS-C aparata i bar f2.8 objektiva.

Ali ako ti treba nešto jeftinije za svakodnevno klikanje probaj s ovim http://www.se-mark.hr/detalji_proizvoda.EAAFDA9A-240A-468E-949D-2069F2B04F7A.aspx

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...
Randy21 kaže...

Pozdrav! Treba fotic,a nemam pojma o njima. Potreban mi je za fotkanje riba i gmazova, potrosio bi oko 1500kn...svaki savjet je dobrodosao. Hvala

 

Ako kažeš da je to po akvarijima i slično, teško da ćeš imati nekog uspjeha snimajući te subjekte s aparatima ispod 3000kn. Ipak su to malo zahtjevniji uvjeti (prigušeno svjetlo, staklo ispred subjekta...) Iskreno se ne bih niti upuštao u takvo što bez APS-C aparata i bar f2.8 objektiva.

Ali ako ti treba nešto jeftinije za svakodnevno klikanje probaj s ovim http://www.se-mark.hr/detalji_proizvoda.EAAFDA9A-240A-468E-949D-2069F2B04F7A.aspx

 Ovo definitivno moze posluziti za ono sto mi treba jer netrebam profi fotke nego da se koliko-toliko vidi. Hvala!!!

14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav momci! 

 

Totalni sam početnik u DSLR svijetu i kupujem neki isplativ DSLR za početnika.

 

Do sada sam našao dvije ponude, a to su Nikon D5100 i Canon 600D, rabljeni cca 2500 okidanja. Jedan i drugi imaju istu cijenu, dolaze sa 18-55 mm kitovima, ali canon ima još 7 mjeseci garancije pa sam onda mislio da je možda taj Canon no brainer ? Jer kolko vidim ti fotoaparati su manje više isti.

 

Što vi mislite o njima ? Imate li kakve bolje preporuke ? Budget bi bio nekih max 3000 HRK. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Reedy kaže...

Pozdrav momci! 

 

Totalni sam početnik u DSLR svijetu i kupujem neki isplativ DSLR za početnika.

 

Do sada sam našao dvije ponude, a to su Nikon D5100 i Canon 600D, rabljeni cca 2500 okidanja. Jedan i drugi imaju istu cijenu, dolaze sa 18-55 mm kitovima, ali canon ima još 7 mjeseci garancije pa sam onda mislio da je možda taj Canon no brainer ? Jer kolko vidim ti fotoaparati su manje više isti.

 

Što vi mislite o njima ? Imate li kakve bolje preporuke ? Budget bi bio nekih max 3000 HRK. Hvala

 

http://www.canosa.com.hr/nikon-d3200-kit-with-af18-55-ii-black-consumer-dslr-fotoaparat-18-55mm-f35-56g-ed-ii/18208925100-33061/product/

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...
Reedy kaže...

Pozdrav momci! 

 

Totalni sam početnik u DSLR svijetu i kupujem neki isplativ DSLR za početnika.

 

Do sada sam našao dvije ponude, a to su Nikon D5100 i Canon 600D, rabljeni cca 2500 okidanja. Jedan i drugi imaju istu cijenu, dolaze sa 18-55 mm kitovima, ali canon ima još 7 mjeseci garancije pa sam onda mislio da je možda taj Canon no brainer ? Jer kolko vidim ti fotoaparati su manje više isti.

 

Što vi mislite o njima ? Imate li kakve bolje preporuke ? Budget bi bio nekih max 3000 HRK. Hvala

 

http://www.canosa.com.hr/nikon-d3200-kit-with-af18-55-ii-black-consumer-dslr-fotoaparat-18-55mm-f35-56g-ed-ii/18208925100-33061/product/

 Neko pojašnjenje zašto baš taj, u čemu je bolji od gore navedenih ? :) Jer kolko vidim baš i nije akcija, u svakoj trgovini je cijena 2700-2800 hrk 

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Reedy kaže...
Trickortreat kaže...
Reedy kaže...

Pozdrav momci! 

 

Totalni sam početnik u DSLR svijetu i kupujem neki isplativ DSLR za početnika.

 

Do sada sam našao dvije ponude, a to su Nikon D5100 i Canon 600D, rabljeni cca 2500 okidanja. Jedan i drugi imaju istu cijenu, dolaze sa 18-55 mm kitovima, ali canon ima još 7 mjeseci garancije pa sam onda mislio da je možda taj Canon no brainer ? Jer kolko vidim ti fotoaparati su manje više isti.

 

Što vi mislite o njima ? Imate li kakve bolje preporuke ? Budget bi bio nekih max 3000 HRK. Hvala

 

http://www.canosa.com.hr/nikon-d3200-kit-with-af18-55-ii-black-consumer-dslr-fotoaparat-18-55mm-f35-56g-ed-ii/18208925100-33061/product/

 Neko pojašnjenje zašto baš taj, u čemu je bolji od gore navedenih ? :) Jer kolko vidim baš i nije akcija, u svakoj trgovini je cijena 2700-2800 hrk 

 Bolja kvaliteta fotografija. Ostrije slike sa manje šuma.

 

Ja ti isto preporucam D3200 samo pazi ovo ti je cijena samo za WEB (ja sam se neugodno iznenadil kad sam dosel u trgovinu)

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2015 15:47 (Santana).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Reedy kaže...

 Neko pojašnjenje zašto baš taj, u čemu je bolji od gore navedenih ? :) Jer kolko vidim baš i nije akcija, u svakoj trgovini je cijena 2700-2800 hrk 

 

Zato jer ima noviji i bolji senzor od onih koje si naveo.

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav forumasi,
iskreno ne razumijem se u fotice ali zato znam sta je skupo :)
Ovako htio bih si kupiti neki do max 400 eur.
e sada bih molio one iskusne da mi ako nije problem predlozi po 2-3 primjerka od novih iz trgovina do polovnih (ne previse koristenih)

bio bih vam jako zahvalan.
lijep pozdrav

mac
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice