AMD Radeon R9 300/Fury Series

poruka: 6.870
|
čitano: 550.977
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Javi dojmove 

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

ok budem kasnije 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
D3lBoy kaže...

Pardon ako je ovaj video vec bio, ali mislim da bi ovo svi trebali pogledati jer vec previse ljudi stvaraju teorije koje nemaju veze s mozgom, pogotovo ovo za 4gb frame buffer. Objasnjena je Fury i 300 serija

dobar video, no primit ćemo ovo sa zrnom soli dok ekipa ne počne stavljati 390x bios i drivere na 290x, da vidimo jel razlika samo u driverima i većem taktu ili su stvarno nešto mijenjali u čipu

 

tim više jer lik priča kako su tim promjenama postogli značajnu razliku u efikasnosti, a na više testova koje sam gledao to se ne pokazuje, čak suprotno (slika dolje govori više od riječi)

 

također mi je sumnjivo i ovo za 4gb na fury x - malo mi je čudno da bandwith sam nadoknađuje manjak vrama i ako koristi sistemsku memoriju nije li onda sistemski ddr3 prespor i BN za ta prebacivanja - znači li to da hbm 2.0 niti neće dizati više od 4gb jer nije potrebno ili će sljedeće godine kad stave hbm od 8gb pričati drugu priču

 

kažem, malo mi je sve to sumnjivo jednostavno i prigodno objašnjenje za spomenute minuse serije 3xx, ali ok, priznajem da sam laik i sumnje zasad ne mogu potvrditi

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 16:33 (picajzla0707).
9 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
BorEl kaže...

Zna li itko iz kojeg je razloga Fury X u Linksu "povoljna"?

Znajuć da su inače 50% skuplji od drugih.

 

pozz

 6000kn = 650$ ????

13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

You must me new here.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
4mal kaže...

evo uprvo se vratih iz liksna i ubo jednu jedinu fury x, cijena bagatela brio sam da ce bit 6500 

 uf uf blago tebi 

14 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
4mal kaže...

evo uprvo se vratih iz liksna i ubo jednu jedinu fury x, cijena bagatela brio sam da ce bit 6500 

 4mal ..ovako jedno pitanje. zasto si isao na fury x za 6000kn kad si za 6025kn mogao dobiti Gtx 980 ti G1 koja pomete furi-a x 

liquid
13 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Provjeri koja ti je verzija pumpe. Sjajna ili dvobojna.

 

 

Mislin da ju je platija 5700.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 17:17 (Zajeb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

f proof + new technology ,elegantno h2o gaming solucija,izgled,manje grijanje kod gamina,manja kartica pci ne pati ne savija se,

zadnje sam bio na nv pa opet amd za promjenu tj. nisam fqn boy,sa dx12 ce sa amd briljirat ukratko ,nije sve fps-ima 

11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
zagy15061984 kaže...
4mal kaže...

evo uprvo se vratih iz liksna i ubo jednu jedinu fury x, cijena bagatela brio sam da ce bit 6500 

 4mal ..ovako jedno pitanje. zasto si isao na fury x za 6000kn kad si za 6025kn mogao dobiti Gtx 980 ti G1 koja pomete furi-a x 

 zato sto dosta nvidija fanova sere po njoj, a i receno je da nitko nikad na bug-u je nece kupiti i da je losija kako si i ti naveo od 980ti, pa da vas pokusa razuvjerit.

ako ne danas,sutra, mozda kad dode dx12, ili ispeglaju driveru, otkljucaju bios etc. pa mu opravda kupovinu.

ima ziher svojih razloga, a i amd fan je :)

&Black_Sheep
14 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
u2Noobish4Me kaže...
zagy15061984 kaže...
4mal kaže...

evo uprvo se vratih iz liksna i ubo jednu jedinu fury x, cijena bagatela brio sam da ce bit 6500 

 4mal ..ovako jedno pitanje. zasto si isao na fury x za 6000kn kad si za 6025kn mogao dobiti Gtx 980 ti G1 koja pomete furi-a x 

 zato sto dosta nvidija fanova sere po njoj, a i receno je da nitko nikad na bug-u je nece kupiti i da je losija kako si i ti naveo od 980ti, pa da vas pokusa razuvjerit.

ako ne danas,sutra, mozda kad dode dx12, ili ispeglaju driveru, otkljucaju bios etc. pa mu opravda kupovinu.

ima ziher svojih razloga, a i amd fan je :)

 a ti si kao njegov odvjetnik pa komentiras umjesto njega.. nisam pitao tebe vec njega..zato zaobidi ovaj post i moje pitanje

bez ljutnje

Prodajem Seasonic 1000W PLATINUM
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 17:30 (zagy15061984).
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
4mal kaže...

evo uprvo se vratih iz liksna i ubo jednu jedinu fury x, cijena bagatela brio sam da ce bit 6500 

 Hm, men je bagatela kad kupim vodonepropusne tenisice u Lidlu za 100 kn...Što nisi pričekao koji dan da dođu u ostale šopove ?

11 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

ne vidim razlog da se palis.

imas nekih problema?

nit sam pametovao, nit sam srao.

samo dao logicki odgovor posto pratim temu i vidim kako lik razmislja vec duze vrijeme i da je govorio cijelo vrijeme da ce prije uzet fury x neg 980ti iz razloga kojih je evo opet ponovio.

da i ti isto tako pratis, nebi moro postavljat takva pitanja, al nisi vidio mene da sam napisao da ti glupo pitanje posto je odgovor jasan, bar u njegovom slucaju.

 

i btw.ovo je forum i sloboda govora je jos na snazi, zato chill.

 

 

&Black_Sheep
Moj PC  
5 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
zagy15061984 kaže...
4mal kaže...

evo uprvo se vratih iz liksna i ubo jednu jedinu fury x, cijena bagatela brio sam da ce bit 6500 

 4mal ..ovako jedno pitanje. zasto si isao na fury x za 6000kn kad si za 6025kn mogao dobiti Gtx 980 ti G1 koja pomete furi-a x 

 Gdje ima ta G1?

11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
4mal kaže...

ok budem kasnije 

 Jesi ugrabio novi model koji nema problem sa zvukom pumpe ili cega vec?

14 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
BoobZ kaže...
zagy15061984 kaže...
4mal kaže...

evo uprvo se vratih iz liksna i ubo jednu jedinu fury x, cijena bagatela brio sam da ce bit 6500 

 4mal ..ovako jedno pitanje. zasto si isao na fury x za 6000kn kad si za 6025kn mogao dobiti Gtx 980 ti G1 koja pomete furi-a x 

 Gdje ima ta G1?

 u alzi.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
14 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series
Prodajem Seasonic 1000W PLATINUM
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

https://www.alzashop.com/radeon-r9-fury-x/18856412.htm

 

malo su ti drugačije cijene u europi

14 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Koliko god bile drukcije jeftinije su.mene je titan x sa postarinom izasao 1079eura  a kod nas je 9500 kn

Prodajem Seasonic 1000W PLATINUM
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 22:52 (zagy15061984).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
zagy15061984 kaže...

Koliko god bile drukcije jeftinije su.mene je titan x sa postarinom izasao 1079eura  a kod nas je 9500 kn

 Sorry, to sam odgovorio dabru koji je napisao da je 650$,

s tobom se slažem, ja sam osobno uzeo u hoh.de

16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Isprobah par igri i nikakvih problema nije bilo do sada sa zadnjim 15.15.1004 driverima

 

dosta je tiha , vodeno i vent se ne cujuju prejako, temp 50-55max na 4k gamingu iako je 30fps v-sync off

 

i dalje je to fluidno osim kad se okreces malo trga ekran jer ova kartica da je vise od 30fps-a u 4k non aa set up-u

 

tako da se moze igrat i ovak kaj se tice 1080p i VSR odlicno izgleda na monitoru  

 

od igri sam probao Alien Islolation,The Ewil Within i COD-AW da nesto stariji naslovi al te imam trenutno na ssd-u 

budem igre novijeg datum istalirao pa javim i tu kako kaj fercera,

 

ukratko prvi dojmovi su odlicni , vidjet cemo korz buduce drivere i win10/dx12 kako ce stvari stajat te kad

se otkljuca volt. za HBM

 

3d mark i nije bas bajan posto nemogu klokat vise proc @ 4.2 i sam gpu - na fire stirke dobim oko 13k dakle stock...

 

nisam isprobavao oc-at gpu to bum sutra pa javim jel ima kakvog perfromance boosta 

 

a sad odoh spat dug i naporan je bio dan 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 0:50 (4mal).
Moj PC  
13 0 hvala 12
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
4mal kaže...

f proof + new technology ,elegantno h2o gaming solucija,izgled,manje grijanje kod gamina,manja kartica pci ne pati ne savija se,

zadnje sam bio na nv pa opet amd za promjenu tj. nisam fqn boy,sa dx12 ce sa amd briljirat ukratko ,nije sve fps-ima 

 Mogao si samo napisati da preferiraš AMD, ne zamjeram ti, dapače baš mi je drago da ljudi kupuju nešto što nije top na tržištu jer da nije tako ne bi postojala konkurencija, a bez nje ode sve u K*.

16 godina
online
Re: AMD Radeon R9 300 Series
4mal kaže...

Isprobah par igri i nikakvih problema nije bilo do sada sa zadnjim 15.15.1004 driverima

 

dosta je tiha , vodeno i vent se ne cujuju prejako, temp 50-55max na 4k gamingu iako je 30fps v-sync off

 

i dalje je to fluidno osim kad se okreces malo trga ekran jer ova kartica da je vise od 30fps-a u 4k non aa set up-u

 

tako da se moze igrat i ovak kaj se tice 1080p i VSR odlicno izgleda na monitoru  

 

od igri sam probao Alien Islolation,The Ewil Within i COD-AW da nesto stariji naslovi al te imam trenutno na ssd-u 

budem igre novijeg datum istalirao pa javim i tu kako kaj fercera,

 

ukratko prvi dojmovi su odlicni , vidjet cemo korz buduce drivere i win10/dx12 kako ce stvari stajat te kad

se otkljuca volt. za HBM

 

3d mark i nije bas bajan posto nemogu klokat vise proc @ 4.2 i sam gpu - na fire stirke dobim oko 13k dakle stock...

 

nisam isprobavao oc-at gpu to bum sutra pa javim jel ima kakvog perfromance boosta 

 

a sad odoh spat dug i naporan je bio dan 

Mislim da je netko stavio tu link na objašnjenje AMD-a da su voltaže otključane, ali da MSI treba updejtat Afterburner za OC i podešavanje voltaža. Neka me netko ispravi ako griješim... anyway, jedva čekam vidjet rezultate OC-a, pogotovo jer je na vodenom. 

http://wotlabs.net/sig_cust/FFFFFF/af7a8eb923d0d8eee911e7119f75b64e/eu/unimatrix_2411/signature.png
15 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Unimatrix 007 kaže...
4mal kaže...

Mislim da je netko stavio tu link na objašnjenje AMD-a da su voltaže otključane, ali da MSI treba updejtat Afterburner za OC i podešavanje voltaža. Neka me netko ispravi ako griješim... anyway, jedva čekam vidjet rezultate OC-a, pogotovo jer je na vodenom. 

 yup, mimslim da sam i ja negdje naletio na taj info, i navodno su takvi rezultati oc-a posljedica toga. bili živi pa vidjeli nastavak sage.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 15:57 (sokre).
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

trebaju oni puno toga popraviti jer u anandtechovom reviewu fury-x je bio u nekim igrama bootleneckan od strane i7 4960x@4,2ghz, nesto ne stima s trenutnim driverima i kartica ocigledno ne daje maximalne rezultate... e amd-u

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Stignu, tek je izašla. Dok padne cijena za obićne smrtnike ispeglati će i drivere, omogućiti overklok, izbacivati samo sa tihim pimpama itd. Sve u svemu jako dobra kartica. Za full HD si miran idućih 3-5 godina :D

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 17:45 (XXX).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Mogli bi kolege koji imaju fury x/titan x/980ti napraviti jedan troboj... Siguran sam da nisam jedini koji bi to htio vidjet 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Pun ih je internet a troboj forumaša nema smisla ako se ne događa na identičnim platformama. Ali u jedno sam sigran. Ni jednom od tih forumaša ni jedna dostupna igra ne trza na max detaljima u full HD rezoluciji. Zato ljudi igrajte se, nemojte da skuplja prašinu :D.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Razmišljam o kupovini nove grafičke. Zasada imam 7970 koji sam kupio početkom 2012. Dali mi se sad ovo isplati uzeti?

(dostupni buđžet oko 3500-4000kn)

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 19:21 (sylar951).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

Apsolutno ne po toj cijeni, po normalnoj cijeni mozda. Jesi gledao ostale cijene? http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=r9+390

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice