AMD Radeon R9 300/Fury Series

poruka: 6.870
|
čitano: 550.751
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
XXX kaže...

I to što kažeš. Kad izađu ove nove genracije ove fury i titani će biti srednja klasa  problem je što će to biti jako brzo.

Cisto sumnjam da ce takav skok biti, jer onda po toj logici bi mogao uzeti 2-3 r9 290/780 ako padnu totalno na cijeni citaj 100-150 eur jer ce one biti entry kartice, te dvije za 1080p gaming ce biti dovoljno sigurno dvije tri godine da ne znam ti kakvu tehnologiju dx12 donese 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 20:46 (chaselol).
15 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon R9 300 Series

1. TitanX jest "DX12 ready"; zapravo, TitanX ima napredniju podršku od AMD-a :) (iako je to sve nebitno za ovu generaciju, jer nitko neće igrati na njima DX12 igre)

2. Ovaj TitanX na 27/17 je prilično overclockan. Živo me zanima na čemu ga se vrti, jer na zraku sigurno nije 24/7 s tim clockom, a to prikazano je clock od boosta 1430-1450 i nekih 1250 baznog, dakle nešto što stock hlađenje neće lako vrtjeti (ako nije nabrijano na 100%). Nije fer usporedba.

3. Prilično je besmisleno trošiti novac na ovu generaciju. Za koji mjesec su kartice duplo brže.

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

evo malo sam dao djusa karticama +72 mV

gpu clock 100 mema 100

 

http://www.3dmark.com/3dm/9427685?

 

tonchi ovo sto sad imam je ekvivalent fury x2 koja dolazi a to je nasljednik 295x2 koji je jos uvijek ubojica pa po tome

 

tako da tko ima 290/x cf-u od kad su izasle moze bit miran jos jedno vrijeme...

artic islad ili pascal nece kao single chip biti jace od fury x 2 a kostat ce nesto malo manje od nje

 

ukratko sa ovim set upom mogu bit miran sigurno 2 godine

 

meni nisu bitni scorevi u sintetici nego ponasanje u AAA igrama koje intezivno igram

 

a za sada nema problema bilo 3k ili 4k + amd briljira sto se drivera tiche a i cf iz generacije u next gen. sve bolji 

scaling radi , sto se tice igri koje sam probao socre oko 80% meni dosta...

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 21:15 (4mal).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Tonči kaže...

 

3. Prilično je besmisleno trošiti novac na ovu generaciju. Za koji mjesec su kartice duplo brže.

Hoćeš reć da će mi za određenu cifru koju mogu danas potrošit, za par mjeseci dat duplo bržu karticu? Ne bih rekao, nisu ni oni s marsa opali.

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

Ovo iduće će imati duplo tranzistora. X2, kad i ako dođe, neće bit jedan čip, nego dva, tako da je sasvim svejedno. CFX je CFX, nema tu spasa. I s obzirom da će TitanNext imati 17 milijardi tranzistora ili više nego duplo od TitanX, tako očekujem i da FuryNext ima barem duplo od FuryX. Ne postoji CFX konfiguracija koju ćeš sada složiti da bude bolja od jedne kartice, jer skaliranje jednostavno nije 100%.

 

Čisto matematički: današnja FuryX ima 8,9mlrd. Iduća ide duplo ako naprave čip iste veličine, kao što to radi Nvidija sa svojim. Tvoje dvije kartice danas koštat će kao jedna za par mjeseci. U tome je fora.

16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Ok ali bas me briga sto ce bit ja zivim odmah i sad a tako radim oduvijek ok i postuj to eod ;-)

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

Pusti moju sadašnju karticu na miru, recimo da ide u smeće. I recimo da imam 3 soma kuna za karticu koja će mi, ako je danas kupim, u nekoj igri na nekoj rezoluciji, na nekim postavkama, dat 60fpsa. Da li ću sa novom generacijom kartica za 3000 kn dobit 120 fps-a u istoj igri na istim postavkama?

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Naravno da neces sto se tice dx11 za dx 12 cemo svi profitirat kad zazivi ali proslo je to doba sa 50% last gen na nex gen sto se singl gpu -a tiche ..sad je to puno puno manje. Max 20% ... Zadnji posten skok je bio u 4 , 5 pa i 6 seriji....

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 21:35 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Perki kaže...
Tonči kaže...

 

3. Prilično je besmisleno trošiti novac na ovu generaciju. Za koji mjesec su kartice duplo brže.

Hoćeš reć da će mi za određenu cifru koju mogu danas potrošit, za par mjeseci dat duplo bržu karticu? Ne bih rekao, nisu ni oni s marsa opali.

Neće ti nitko ništa dati, nego je jednostavna matematika u pitanju:

 

Dugo već nije bilo promjene proizvodnog procesa, za razliku od npr. Intelovih procesora koji svake dvije generacije mijenjaju proces (32, 22, 14, 10...). Grafičke kartice već dugo su na 28nm i ne mrdaju - Fermi mobilni, Kepler, Maxwell, Maxwell 2... sve na 28nm. Isto vrijedi i s AMD-ovim karticama koje su od 2012. na 28nm počevši sa serijom "Southern Islands" (7000 kartice).

 

Iduće godine ide se na konačno rezanje procesa na 16nm Nvdijie i 14nm AMD-a (isti FinFET proces, ali se drugačije naziva ovisno o tvornici). Greenland prelazi na 15-18 milijardi sa 8,9, a Pascal na 17 s 8 milijardi tranzistora.

 

Za ilustraciju: TitanX je u odnosu na TitanBlack imao 8 milijardi prema 7 milijardi tranzistora i pokazuje performanse oko 40% bolje. FuryX prema 290X ima 8,9mlrd prema 6,2 mlrd tranzistora i performanse više za 50%.

 

Nove kartice će imati 17 mlrd prema 8 milijardi i otprilike 15-18 (ne zna se točno) mlrd prema 9 mlrd. 

 

Matematika je zaista jednostavna. Najmanje što ćemo vidjeti je 50% više performanse, pogotovo na strani Nvidije koja prelazi i na HBM, ono što je AMD već obavio. Osim čistog trpanja tranzistora, očekuj i optimizaciju arhitekture na obje strane, što može biti samo dobro.

12 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series

Ja u kupe, on u špade (jel se to tak veli?)

 

Puca mi k. za broj tranzistora, arhitekturu, i sve ostalo. Jedina matematika koja me zanima je za koje novce će mi to pokušat prodat u odnosu na ono što imam u džepu.

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 21:46 (Perki).
16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Za duple novce ce ti prodat 50% vise performanse od currect gena za single gpu ;-)

Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

tl;dr 

prodajite grafe dok mozete i zivite na integrusi dok ne dodje nova generacija

Jbg tako zvuci 

 

Sad kad pogledam i nije tako los ovaj APU

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 22:11 (chaselol).
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Jbte ovi nvidijasi su stvarno naivni, skupa s toncijem! kad vam je itko ikad dao toliki porast perfomansi za iste pare, ja to dozivio nisam a niti necu za svog zivota! nadam se da necu krepat do izlaska pascala

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Stjepanj kaže...

Jbte ovi nvidijasi su stvarno naivni, skupa s toncijem! kad vam je itko ikad dao toliki porast perfomansi za iste pare, ja to dozivio nisam a niti necu za svog zivota! nadam se da necu krepat do izlaska pascala

Hmm, pa koliko dugo ti kupuješ grafičke kartice? Ja malo više od 20 godina i da, bilo je porasta performansi i to linearnog. https://csgillespie.files.wordpress.com/2011/01/gpu4.png

 

Nadalje, imaš 40-50% za prošlu generaciju gdje su promjene bile zanemarive. Sada imaš duplo veći broj tranzistora. Ne 40% kao 290X->FuryX, nego duplo.

 

Sličan događaj smo već imali s Fermijem: Fermi (GTX 480) je donio poduplanje broja tranzistora u odnosu na GT200. Ovako je izgledao unaprijeđeni GT200 - GTX285 protiv Fermija u to vrijeme (GTX 480):

 

12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300 Series

dobro i jos da mi samo odgovoris dali je gtx480 kostala koliko i gtx 285? sry ja sam u to vrijeme trosio novce na neke druge stvari ali evo zanima me jos samo ta usporedba!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 0:28 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Tonči kaže...

1. TitanX jest "DX12 ready"; zapravo, TitanX ima napredniju podršku od AMD-a :) (iako je to sve nebitno za ovu generaciju, jer nitko neće igrati na njima DX12 igre)

2. Ovaj TitanX na 27/17 je prilično overclockan. Živo me zanima na čemu ga se vrti, jer na zraku sigurno nije 24/7 s tim clockom, a to prikazano je clock od boosta 1430-1450 i nekih 1250 baznog, dakle nešto što stock hlađenje neće lako vrtjeti (ako nije nabrijano na 100%). Nije fer usporedba.

3. Prilično je besmisleno trošiti novac na ovu generaciju. Za koji mjesec su kartice duplo brže.

 ne tonci base clock je stavljen na 1500/2000mhz promjenom biosa  -  hladen je vodom 

dakle , boosta nema

http://postimg.org/image/66ddp72db/
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 5:29 (zagy15061984).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Stjepanj kaže...

dobro i jos da mi samo odgovoris dali je gtx480 kostala koliko i gtx 285? sry ja sam u to vrijeme trosio novce na neke druge stvari ali evo zanima me jos samo ta usporedba!

Manje. :P

 

 

GTX 285 je bio refresh GT200 čipa na novom proizvodnom procesu, nažalost identičnog broja tranzistora i s promjenama koje su dale zanemariva ubrzanja.

zagy15061984 kaže...
Tonči kaže...

1. TitanX jest "DX12 ready"; zapravo, TitanX ima napredniju podršku od AMD-a :) (iako je to sve nebitno za ovu generaciju, jer nitko neće igrati na njima DX12 igre)

2. Ovaj TitanX na 27/17 je prilično overclockan. Živo me zanima na čemu ga se vrti, jer na zraku sigurno nije 24/7 s tim clockom, a to prikazano je clock od boosta 1430-1450 i nekih 1250 baznog, dakle nešto što stock hlađenje neće lako vrtjeti (ako nije nabrijano na 100%). Nije fer usporedba.

3. Prilično je besmisleno trošiti novac na ovu generaciju. Za koji mjesec su kartice duplo brže.

 ne tonci base clock je stavljen na 1500/2000mhz promjenom biosa  -  hladen je vodom 

dakle , boosta nema

A da, to je onda druga priča.... još bolje, ali cijena vode za tvoj TitanX je cca 100€ na inače cijenu od 1000€. Dakle, cijena tvoje kartice je otprilike ista kao i cijena njegove dvije, dok imaš bitno lošije ukupne performanse, ali prednost jedne kartice (ne riskiraš SLI/CFX probleme).

 

Usporedba je cjenovno sasvim logična, no to onda treba naglasiti.

11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Stjepanj kaže...

dobro i jos da mi samo odgovoris dali je gtx480 kostala koliko i gtx 285? sry ja sam u to vrijeme trosio novce na neke druge stvari ali evo zanima me jos samo ta usporedba!

cijena po izlasku

gtx 285 - 390usd

gtx 480 - 500usd

 

dakle za trećinu cijena gore

toliko o dvostruko većim perfomansama za istu cijenu

 

Tonči

stjepko je pitao za razliku cijene 285 i 480

280 je izašla turbo skupa, no kad je amd ubacio u igru fantastičnu 48xx seriju, odmah je nvidia dropala 280 na razumnu razinu, tako da ti je ta usporedba malo u šturcu

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 9:01 (picajzla0707).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Je ali GTX 280 je po izlasku koštala 650$ tako da je nova serija donjela duplo veće performanse uz nižu izlaznu cijenu.

 

Mene osobno u biti i ne zanima toliko nova serija i njene duplo veće performanse, duplo manje dimenzije, potrošnja, zagrijavanje i novi fičeri...mene zanima lešinarenje po pc ekspert, bug i njuškalo trežnici trenutne serije za neku smješnu lovu .

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 9:26 (XXX).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
zagy15061984 kaže...
toxic kaže...
zagy15061984 kaže...

lose ti je to za 2 kartice 

 ja mislim da ima poprilicno dobar score s obzirom na ulozeno

 

npr ti imas 1200 manji score a grafa ti je samo 1000kn jeftinija nego njegove dvije

 

dakle ako se na varam tvoja košta sada kod nas najjeftinija 9200kn

 

dok njegova nano košta 5000kn a furyx 5500kn

 

 

 ja sam je platio 8200 preko computerunivesa

po mom misljenju je to slab skor za 2 brutalne kartice

 

stjepko:

grafa radi na 1500

 nvidia u istoj klasi u benchmarkima uvijek ima 30% veci score ,samo na terenu ,kad testiras neki app ili neki gejm stvari su bitno drugacije.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
picajzla0707 kaže...
Stjepanj kaže...

dobro i jos da mi samo odgovoris dali je gtx480 kostala koliko i gtx 285? sry ja sam u to vrijeme trosio novce na neke druge stvari ali evo zanima me jos samo ta usporedba!

cijena po izlasku

gtx 285 - 390usd

gtx 480 - 500usd

 

dakle za trećinu cijena gore

toliko o dvostruko većim perfomansama za istu cijenu

 

Tonči

stjepko je pitao za razliku cijene 285 i 480

280 je izašla turbo skupa, no kad je amd ubacio u igru fantastičnu 48xx seriju, odmah je nvidia dropala 280 na razumnu razinu, tako da ti je ta usporedba malo u šturcu

Jesi li ti uopće razumio moj post gore? Očito ne.

 

Dakle - GTX 280 i GTX 285 su ista kartica. Je li tebi jasno kako funkcionira tržište i proizvodnja grafičkih kartica? Da sad Nvidia izbaci GTX 985Ti kao istu karticu na 22nm što je 980Ti na 28nm, istih performansi, koštala bi manje od GTX 980Ti, ali to ne znači da "1080Ti" ne bi došao ili ne bi imao cijenu koju je imala 980Ti.

 

GTX 280 - $650

GTX 480 - $500

 

I to jest gotovo dvostruko povećanje performansi.

15 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon R9 300 Series

I ovo je tema o AMD-ovoj Radeon R9 300 seriji pa bi bilo fer da se više držimo toga. Netko je voljan izvući podatke od Radeonima 6000 i 7000 te usporedbi sa serijom R9 200? :)

Moj PC  
5 0 hvala 3
16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Evo novi score 

 

 

http://www.3dmark.com/3dm/9427685

 

100Mhz oc mema/gpu voltza dizana 75mv

I 50%  power sve prekp trixxa ven stavljem na 50%

Temp do kraja testa je bila max 60-70

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 9:53 (4mal).
Moj PC  
5 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
Tonči kaže...

Jesi li ti uopće razumio moj post gore? Očito ne.

 

Dakle - GTX 280 i GTX 285 su ista kartica. Je li tebi jasno kako funkcionira tržište i proizvodnja grafičkih kartica? Da sad Nvidia izbaci GTX 985Ti kao istu karticu na 22nm što je 980Ti na 28nm, istih performansi, koštala bi manje od GTX 980Ti, ali to ne znači da "1080Ti" ne bi došao ili ne bi imao cijenu koju je imala 980Ti.

 

GTX 280 - $650

GTX 480 - $500

 

I to jest gotovo dvostruko povećanje performansi.

očito da i ti ne razumiješ ili razumiješ, ali nećeš priznati da si u krivu

 

forsiraš priču kako će nvidia dati za par mjeseci dvostruke perfomanse za istu cijenu 

tu kao "dokaz" daješ usporedbu 280 i 480, a da istovremeno izbjegavaš činjenicu da je amd između te dvije serije natjerao nvidiu na drastično spuštanje cijena svojom 48xx serijom i zato je 285 izašla s cijenom od 390 usd

nvidia nije "spustila" cijenu 480 u odnosu na 280 jer su bili "dobri", nego isključivo zato jer ih je na to natjerao amd

 

isto tako nvidia će za par mjeseci izaći sa drastično jačim karticama, ali će to i hebački naplatiti 

a vidjet ćeš to i sam za koji mjesec

16 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Kaj se tice oca to je to vise i jace sa ovim trenutnim set-upom nemre...  a zapravo i nemora ;-)

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 10:17 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
4mal kaže...

Evo novi score 

 

 

http://www.3dmark.com/3dm/9427685

 

100Mhz oc mema/gpu voltza dizana 75mv

I 50%  power sve prekp trixxa ven stavljem na 50%

Temp do kraja testa je bila max 60-70

Jos da je 5960X unutra islo bi to i blizu 7400-7500 

 

To se rijesi za 10-ak tisucica kuna al se isplati za toliki skok u score-u 

11 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

nema sanse da za istu cijenu nvidia (a i AMD) daju kartice sa duplo vecim performansama

 

da, ocekuje se drasticna razlika u performansama sa nadolazecom generacijom grafickih (kao sto je tocni objasnio prelaskom na novi tip memorije i proizvodni proces - sto se nije dogodilo vec godinama) 

ali nisu s kruske spali

 

ocekujem da ce graficke s HBM2 memorijom biti samo high end i to za neku paprenu cijenu (u rangu GTX980), dok ce sve ostale graficke biti na postojecoj GDDR5 i novoj GDDRX5 memoriji ispod tog cijenovnog ranga

 

naravno nasi ce to jos masno naplatiti i nabiti marzu do jaja..

 

doduse slazem se da sad nema smisla kupovati graficku - nvidia 9xx serija je preko godinu dana stara i otad nije bilo nikakvih pomaka (ista tehnologija/arhitektura), ista stvar i sa AMDom (oni idu jos i vise unazad sa svojom arhitekturom) 

treba se strpit i pricekat tih manje od godinu dana pa vidjeti kakva ce situacija biti (osim ako se sad ne kupuje neki low-mid end)

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

Ja čisto nemogu vjerovat ove pizdarije "Nvidia će ponudit duplo veće perfomanse, cijena će bit ista, njanjanja" ...

 

Jbte odite na prvu stranicu ove teme , zapravo ako vam se da tražit pogledajte bilo koju prvu stranicu izlazeće serije, sve su isti "proser"o duplo boljim perfomasama  i uvijek, AL BAŠ uvijek perfomanse budu  +10% +25% max i cijena bude paprena...Čast iznimkama...

 

Aj bok !

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 11:20 (DarthMarkus).
Moj PC  
3 1 hvala 0
11 godina
offline
AMD Radeon R9 300 Series

sa 28nm se prelazi na 14/16nm

na 28nm je graficka industrija zadnje, blizu, 4g

 

prelazi se sa GDDR5 na GDDRX5 i HBM2 memorije (HBM2 trenutno omogucuje stackanje do 32GB memorije..)

GDDR5 je predstavljen trzistu 2007. 

 

samo te dvije stvari jamce drasticni pomak u performansama 

 

 

pogledaj koliki je samo bio pomak u performansama u mobilnoj industriji

usporedi snapdragon 805 (28nm) i Exynos 7420 (14nm)

 

exynos je pomeo sve pred sobom

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s6-review-1227p5.php

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 11:32 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300 Series
ansha kaže...
4mal kaže...

Evo novi score 

 

 

http://www.3dmark.com/3dm/9427685

 

100Mhz oc mema/gpu voltza dizana 75mv

I 50%  power sve prekp trixxa ven stavljem na 50%

Temp do kraja testa je bila max 60-70

Jos da je 5960X unutra islo bi to i blizu 7400-7500 

 

To se rijesi za 10-ak tisucica kuna al se isplati za toliki skok u score-u 

 ne isplati.

 

njemu je graphic score dobar, u 3dmarku ce sa tim procesorom dobiti samo na drugim scorovima no ne i na graphic scoru.

 

u prijevodu teško da će dobiti više fpsa u igrama sa drugim procesorom iako je i7 3770k stara raga ali ako ga dignes na 4.6 ghz i dalje moze gurati jos par godina sve po redu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice