GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.355.139
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

Nema jos nikakvih informacija o cijenama tih. Moja procjena za EU AM gtx 1070 je cca 450 eura, za SAD cca 420 dolara (na pola izmedju MSRP i FE 1070) :P

12 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.5.2016 4:25 (overhaul).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

 Eh, ove godine Giga je najružnija...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

Pa nije bas nešto lijepa bila niti Windforce 3, G1 je bila ljepša zbog backplatea. Meni osobno je najljepši dizajn coolera imao MSI još od serije 700, a i uvijek je imao dobre temperature. Zotac AMP edition ima lijep dizajn

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.5.2016 9:14 (JozoBozo121).
16 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
dery kaže...

isto obojano ali skroz drugačije, pipeovi su pokriveni, vjerovatno drugačije postavljeno, puno ljepše izgleda

 Ajme  kakva brutala. Prije sam preferirao ASUSov Strix dizajn, ali novi mi nije baš ekstra s tim RGB šemama, ako 1070 MSI ima backplate mislim da ću nju ubost prije nego Strixicu. MSI je napravio malo, a dobio toliko puno, Twin Frozr je još agresivniji.

11 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
JozoBozo121 kaže...

Pa nije bas nešto lijepa bila niti Windforce 3, G1 je bila ljepša zbog backplatea. Meni osobno je najljepši dizajn coolera imao MSI još od serije 700, a i uvijek je imao dobre temperature. Zotac AMP edition ima lijep dizajn

 je, hladi ona dobro ono što se mjeri, odnosno gpu

no zato su usrali hlađenje vrm-a, isto kao i asus sa strixom i penju im se temperature vrm-ova preko 100 stupnjeva

kod 390 je msi to dobro riješio, pa i hlađenje vrm-ova i možda su sad ubacili taj bolji hladnjak i na nvidiju

 

giga je to kod g1 verzije riješila puno bolje i vrm se hladi jednako dobro kao gpu

zato treba pričekati prve testove, pogotovo one gdje rastavljaju hladnjak i one s termalnom kamerom gdje snimaju cijelu grafu

15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
volegradele kaže...

 Koja zvijer od kartice ova EVGA... 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Tonči kaže...
volegradele kaže...

 Koja zvijer od kartice ova EVGA... 

 Ja stavio isti video na prosloj stranici, nitko nije niti pogledao.

16 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
alen29 kaže...
Tonči kaže...
volegradele kaže...

 Koja zvijer od kartice ova EVGA... 

 Ja stavio isti video na prosloj stranici, nitko nije niti pogledao.

 Yo, ništa osobno. Puno postova bude u danu u ovoj temi pa ljudi ne vide sve. Bilo bi fora da forum ima opciju da nas vrati na zadnju post u nekoj temi na temelju zadnjeg gledanja. Pa kad dođeš u temu odmah znaš koji su novi postovi od zadnji put

15 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

Mislim da za to sluzi jedan gumb koji se nalazi gore desno, a zove se skok na nepročitano.

I knew a man who once said : Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
16 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Backdraft kaže...

Mislim da za to sluzi jedan gumb koji se nalazi gore desno, a zove se skok na nepročitano.

 HAHAH. Toliko dugo sam na forumu i to vidim prvi put 

11 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

kod mene baš i radi tako kako bi ti htio, kad dođem na neku temu gdje je naknadno bilo postova, točno me prebaci na sljedeći novi post koji nisam vidio

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Nvidia Pascal (2016)

Nije za zamjerit vidite da je na 15" ekranu

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nvidia Pascal (2016)

Evo testirao sam ovo iz videa. Po svemu sudeći, sve maxed out Doom na 4K - GTX 1080 na oko 2GHz odgovara TitanuX na 1,4GHz. Plus minus 50MHz jedno i drugo. S time da se TitanX mrvicu bolje ponaša kod naglih promjena na scenu, manje "propada" od 1080, a 1080 češće ide visoko. Recimo, kod onih eksplozija 1080 na videu zna propasti do 45, TitanX ne ide ispod 52-55 u istoj lokaciji, ali zato 1080 češće lupa 73-75 FPS, gdje TitanX ostaje na 63-66. U kontekstu toga, 980Ti bi bila oko 5-7% sporija od TitanX na istom taktu, što u praksi 60 FPS pretvara u 57. U nekom rasponu od 50-70 vjerojatno 46-66, što je i dalje ok. Mislim da je 1080 brža u prosječnom framerateu ovdje, nekih 5-6%.

 

Na 4K se razlika jednostavno već topi. 980Ti je gotovo pa jednako dobar izbor za one koji žele 4K. Razlika u 4K je slabašna, možda mrvicu više skače 1080, ali prosjek i minimum su jako blizu, opet unutar 5-7%, što je otprilike ona razlika koju TitanX ima u odnosu na 980Ti. Dakle, recimo da bi 1080 bio brži oko 12% od 980Ti i 6% od TitanX.

Na 1440 je razlika također mala, mislim do 10% u avg/top FPS.

 

Ali

 

Na 1920x1080 je druga priča. GTX 1080 ovdje uvjerljivo rastura TitanX za punih 30-40%. u top framerateu i averageu. Padaju na bliske brojke, 90-110, ali dok TitanX plafon ima na 130-130, 1080 u videu na tim mjestima ide do 180.

 

Tko ima 144Hz ili 200Hz ekran na 1080, GTX 1080 je pravi izbor. Tko nema, a kupuje GTX 1080, neka kupi i takav monitor. :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.5.2016 13:20 (Tonči).
Moj PC  
10 0 hvala 8
14 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Tonči kaže...

Evo testirao sam ovo iz videa. Po svemu sudeći, sve maxed out Doom na 4K - GTX 1080 na oko 2GHz odgovara TitanuX na 1,4GHz. Plus minus 50MHz jedno i drugo. S time da se TitanX mrvicu bolje ponaša kod naglih promjena na scenu, manje "propada" od 1080, a 1080 češće ide visoko. Recimo, kod onih eksplozija 1080 na videu zna propasti do 45, TitanX ne ide ispod 52-55 u istoj lokaciji, ali zato 1080 češće lupa 73-75 FPS, gdje TitanX ostaje na 63-66. U kontekstu toga, 980Ti bi bila oko 5-7% sporija od TitanX na istom taktu, što u praksi 60 FPS pretvara u 57. U nekom rasponu od 50-70 vjerojatno 46-66, što je i dalje ok. Mislim da je 1080 brža u prosječnom framerateu ovdje, nekih 5-6%.

 

Na 4K se razlika jednostavno već topi. 980Ti je gotovo pa jednako dobar izbor za one koji žele 4K. Razlika u 4K je slabašna, možda mrvicu više skače 1080, ali prosjek i minimum su jako blizu, opet unutar 5-7%, što je otprilike ona razlika koju TitanX ima u odnosu na 980Ti. Dakle, recimo da bi 1080 bio brži oko 12% od 980Ti i 6% od TitanX.

Na 1440 je razlika također mala, mislim do 10% u avg/top FPS.

 

Ali

 

Na 1920x1080 je druga priča. GTX 1080 ovdje uvjerljivo rastura TitanX za punih 30-40%. u top framerateu i averageu. Padaju na bliske brojke, 90-110, ali dok TitanX plafon ima na 130-130, 1080 u videu na tim mjestima ide do 180.

 

Tko ima 144Hz ili 200Hz ekran na 1080, GTX 1080 je pravi izbor. Tko nema, a kupuje GTX 1080, neka kupi i takav monitor. :)

 Evo ovo mi je potvrda za ono što planiram, na što mi je dosta ljudi reklo da sam budala :D

A to je kupovina 1080, eventualno 1080 Ti za Asus VG248QE na postojećem konfigu. Planiram kupit vani, možda u americi pa unijet. Nije priša.

Stvar je u fpsu, oću da mi na 1080p u ovo malo igara šta odigram FPS bude iznad 100. Šta će mi 4K sa 60 fpsa za pucačine itd. 98% šta igram su FPS-ovi, tako da, izgleda da falit neću, još kad vidim ove razlike u odnosu na TitanX-a, ajme.. :)

16 godina
neaktivan
offline
Nvidia Pascal (2016)

Ovdje je stock GTX1080 nekih 10% ispred GTX980Ti @1350MHz, a kod guru3d je stanje 59 vs 47fps u korist GTX1080 u odnosu na TitanX, obje stock. U oba slučaja Doom na 4K. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
LogicusMPS kaže...

 Evo ovo mi je potvrda za ono što planiram, na što mi je dosta ljudi reklo da sam budala :D

A to je kupovina 1080, eventualno 1080 Ti za Asus VG248QE na postojećem konfigu. Planiram kupit vani, možda u americi pa unijet. Nije priša.

Stvar je u fpsu, oću da mi na 1080p u ovo malo igara šta odigram FPS bude iznad 100. Šta će mi 4K sa 60 fpsa za pucačine itd. 98% šta igram su FPS-ovi, tako da, izgleda da falit neću, još kad vidim ove razlike u odnosu na TitanX-a, ajme.. :)

Mislim da je 1080 baš fenomenalan proizvod za FPS igre na 144Hz+ baš zbog toga. Memorijski bandwidth je izravna u visokim rezolucijama i minimalnom framerateu, što je šteta, ali za niže rezolucije ima koristi od visokog frameratea, definitivno kartica koja može dati 144FPS za većinu igara u 1080px. 

10 godina
odjavljen
offline
Nvidia Pascal (2016)

Tonči hoces li se docepat GTX 1070 kad izadje, pa da isto javis dojmove :) Pogotovo nama sa GTX 970 hoce li biti vrijedan skok.

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
IvanDado kaže...

Tonči hoces li se docepat GTX 1070 kad izadje, pa da isto javis dojmove :) Pogotovo nama sa GTX 970 hoce li biti vrijedan skok.

 Idući tjedan (nadam se do utorka) mi stižu dvije EVGA 1080, ali 1070 ne znam... no, ako budu kao 970, dvije u SLI-u za cijenu 1080 će biti zakon. (i bitno brže).

14 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Tonči kaže...
LogicusMPS kaže...

 Evo ovo mi je potvrda za ono što planiram, na što mi je dosta ljudi reklo da sam budala :D

A to je kupovina 1080, eventualno 1080 Ti za Asus VG248QE na postojećem konfigu. Planiram kupit vani, možda u americi pa unijet. Nije priša.

Stvar je u fpsu, oću da mi na 1080p u ovo malo igara šta odigram FPS bude iznad 100. Šta će mi 4K sa 60 fpsa za pucačine itd. 98% šta igram su FPS-ovi, tako da, izgleda da falit neću, još kad vidim ove razlike u odnosu na TitanX-a, ajme.. :)

Mislim da je 1080 baš fenomenalan proizvod za FPS igre na 144Hz+ baš zbog toga. Memorijski bandwidth je izravna u visokim rezolucijama i minimalnom framerateu, što je šteta, ali za niže rezolucije ima koristi od visokog frameratea, definitivno kartica koja može dati 144FPS za većinu igara u 1080px. 

 Točno to mi i treba. High FPS na 1080p, eventualno 1440p kasnije, 4K no way jer mi je FPS/quality 85/15.

8 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Tonči kaže...
IvanDado kaže...

Tonči hoces li se docepat GTX 1070 kad izadje, pa da isto javis dojmove :) Pogotovo nama sa GTX 970 hoce li biti vrijedan skok.

 Idući tjedan (nadam se do utorka) mi stižu dvije EVGA 1080, ali 1070 ne znam... no, ako budu kao 970, dvije u SLI-u za cijenu 1080 će biti zakon. (i bitno brže).

 Ajde, pa da imamo nekoga tko ce objektivno reci performanse u igrama na max postavkama, ovim snimkamam po youtubu nis ne vjerujem.

15 godina
odjavljen
offline
Nvidia Pascal (2016)

Jayz navija za Nvidiju, ali kad je na snimci, ne mo'š muljat puno. U Doomu nije stavio neke postavke na max, ali mislim da ni ne može zbog samo 8GB memorije (LOL, samo?). Jer, ja i mnogi drugi, imamo Nightmare quality opciju za teksture. Mislim da to i nije bitno, već da samo označava koliko daleko će teksture biti učitane unaprijed.

Svakako, tablicama i tekstu ni ja ne vjerujem previše, samo svojim očima. :)

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Pa da naravno,ovo s youtuba se treba uzimat s dozom skepse i čekat prave forumaše da odvrte par testova!!!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

ja ču napraviti testove kad izađe u austriji ili njemačkoj (neču sad trošit na founders edition)testovi če biti obavljeni na evga hydro cooper

11 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Tonči kaže...

Jayz navija za Nvidiju, ali kad je na snimci, ne mo'š muljat puno. U Doomu nije stavio neke postavke na max, ali mislim da ni ne može zbog samo 8GB memorije (LOL, samo?). Jer, ja i mnogi drugi, imamo Nightmare quality opciju za teksture. Mislim da to i nije bitno, već da samo označava koliko daleko će teksture biti učitane unaprijed.

Svakako, tablicama i tekstu ni ja ne vjerujem previše, samo svojim očima. :)

Istina! Jay se fura da je indiferentan i nepristran, dok u biti debelo navija za zelene. Takve stvari se vide. Prije je često imao live gaming sa frapsom pa si mogao pratit postavke i performanse, bez muljanja... A onda je prosuo spiku da je to "time-consuming"... Smiješan lik, bio auentičan, a sad mi sve to nekako blijedi. Valjda to dođe s vremenom (čitaj "youtube slavom" odn. novcem :)

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
11 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
martinocko9 kaže...

ja ču napraviti testove kad izađe u austriji ili njemačkoj (neču sad trošit na founders edition)testovi če biti obavljeni na evga hydro cooper

 koliko vidim u rubrici "moj pc", ti već imaš 1080, daj malo dojmova

...ili si ti ko moja baba što je još prije 10 godina upisala na grobu svoje ime

15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
eywa33 kaže...
Tonči kaže...

Jayz navija za Nvidiju, ali kad je na snimci, ne mo'š muljat puno. U Doomu nije stavio neke postavke na max, ali mislim da ni ne može zbog samo 8GB memorije (LOL, samo?). Jer, ja i mnogi drugi, imamo Nightmare quality opciju za teksture. Mislim da to i nije bitno, već da samo označava koliko daleko će teksture biti učitane unaprijed.

Svakako, tablicama i tekstu ni ja ne vjerujem previše, samo svojim očima. :)

Istina! Jay se fura da je indiferentan i nepristran, dok u biti debelo navija za zelene. Takve stvari se vide. Prije je često imao live gaming sa frapsom pa si mogao pratit postavke i performanse, bez muljanja... A onda je prosuo spiku da je to "time-consuming"... Smiješan lik, bio auentičan, a sad mi sve to nekako blijedi. Valjda to dođe s vremenom (čitaj "youtube slavom" odn. novcem :)

 

 Čuj, eto igra i sad na videu s vidljivim, tako da.. :) A navija, da, barem mi se čini tako, no dok god vidimo video s FRAPS-om, sve je ok.

picajzla0707 kaže...
martinocko9 kaže...

...

 koliko vidim u rubrici "moj pc", ti već imaš 1080, daj malo dojmova

...ili si ti ko moja baba što je još prije 10 godina upisala na grobu svoje ime

 

9 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

brzinski pogled na 

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Uzeo nevinost toj ASUS-ici :D

Čini se dobro riješeno hlađenje.

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2016 11:41 (Lovac).
Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice