Sapphire R7 260X OC, 2GB DDR5 - problem

poruka: 14
|
čitano: 8.390
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Sapphire R7 260X OC, 2GB DDR5 - problem

Imam problem s navedenom grafičkom karticom. Poprilično često se desi da se komp jednostavno zabloka, samo crni ekran i čuje se onaj klasičan zvuk kad zabloka i nema dalje.

Kad sam kupio komp i stavio najnoviji driver znalo se desit i po par puta na dan, onda sam skinuo neki njihov program za traženje najnovijeg drivera, on je nešto našao i skinuo. S tim je radilo sve normalno jedno mjesec i pol, možda dva, onda su opet počeli problemi. Prije jedno tjedan dana sam stavio najnoviji driver opet koji je izašao i desilo se dva puta u tih tjedan dana.

Je li imao možda netko sličnih problema? Neko rješenje (osim prelaska na Nvidiu)?

Matičnu ploča je: ASUS H81M-E, napajanje: XFX Pro 450W 80+, koristim original Windows 8.1

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 2:22 (ministar).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sapphire R7 260X OC, 2GB DDR5 - problem
ministar kaže...

Imam problem s navedenom grafičkom karticom. Poprilično često se desi da se komp jednostavno zabloka, samo crni ekran i čuje se onaj klasičan zvuk kad zabloka i nema dalje.

Kad sam kupio komp i stavio najnoviji driver znalo se desit i po par puta na dan, onda sam skinuo neki njihov program za traženje najnovijeg drivera, on je nešto našao i skinuo. S tim je radilo sve normalno jedno mjesec i pol, možda dva, onda su opet počeli problemi. Prije jedno tjedan dana sam stavio najnoviji driver opet koji je izašao i desilo se dva puta u tih tjedan dana.

Je li imao možda netko sličnih problema? Neko rješenje (osim prelaska na Nvidiu)?

Matičnu ploča je: ASUS H81M-E, napajanje: XFX Pro 450W 80+, koristim original Windows 8.1

ne bi trebalo bit problema s obzirom na napajanje (navedi ostale komponente pa da znamo), da li si možda klokao karticu? 

Tarzan skače u mekinje.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire R7 260X OC, 2GB DDR5 - problem
ministar kaže...

Imam problem s navedenom grafičkom karticom. Poprilično često se desi da se komp jednostavno zabloka, samo crni ekran i čuje se onaj klasičan zvuk kad zabloka i nema dalje.

Kad sam kupio komp i stavio najnoviji driver znalo se desit i po par puta na dan, onda sam skinuo neki njihov program za traženje najnovijeg drivera, on je nešto našao i skinuo. S tim je radilo sve normalno jedno mjesec i pol, možda dva, onda su opet počeli problemi. Prije jedno tjedan dana sam stavio najnoviji driver opet koji je izašao i desilo se dva puta u tih tjedan dana.

Je li imao možda netko sličnih problema? Neko rješenje (osim prelaska na Nvidiu)?

Matičnu ploča je: ASUS H81M-E, napajanje: XFX Pro 450W 80+, koristim original Windows 8.1

Meni se sa HD7790 događalo slično, zapravo BSOD 0x00000a1 pa sam u internet explorer postavkama uključio softversko a ne hardversko ubrzanje.

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/bsod-sto-zasto-kako/21360.aspx?page=77&jumpto=4252554&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 8:30 (Žohar).
13 godina
offline
Re: Sapphire R7 260X OC, 2GB DDR5 - problem

Napisao ti je netko da ne bi trebalo biti problema s obzirom na napajanje... dodao bih: uz pretpostavku da ti napajanje radi kako treba. Imao sam isti problem prije par godina, isti simptomi i nasumično. Možeš pokušati s nekim programom stress test, opteretiti grafičku do maksimuma i vidjeti hoće se ista stvar dogoditi. Npr. sa FurMark. Također još pokreneš i Prime95 da ti optereti i procesor i rame. Ukoliko ti zablokira tako kako si naveo vjerojatno ti je napajanje neispravno.

 

Možeš se baviti jeftinijim solucijama i pokušati reinstalaciju drivera i eventualno OS-a, promjeniti kabel od napajanja do struje, ako koristiš produžni kabel zamjeniti ga nekim drugim. U mom slučaju je bilo napajanje i nisam to mogao u servisu dokazati jer se nasumično događalo, kod njih dok je bilo na testiranju radilo je. Sve dok mi nekoliko mjeseci kasnije baš nije do kraja prestalo raditi napajanje. Dobio drugo i sve radi.

16 godina
online
Sapphire R7 260X OC, 2GB DDR5 - problem

Spajanje te kartice na monitor preko HDMI-a mi je donjela vrlo slične probleme...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sapphire R7 260X OC, 2GB DDR5 - problem

Ostale komponente možete pogledati na mom profilu (nezgodno mi je preko moba tipkati to sve, a neće mi kopirati :D).. karticu nisam clockao.. radio sam reinstalaciju i drivera i OSa.. pokušat ću testirati s tim programima, pa javim rezultate, a i probat ću promijeniti kabel od napajanja i uključiti ga direktno u utičnicu.. također, spajam preko VGA kabela

 

Konfiguracija:

AllIn: Zalman ZM-T4

PSU: XFX Pro 450W, 80+

MBO: Asus H81M-E

CPU: Intel Core i5-4440

GPU: Sapphire R7 260X OC, 2GB GDDR5

RAM: 8GB KINGSTON DDR3 (1600MHz)

HDD: 1TB WD 3.5", 64MB, SATA III-600, 7200rpm

ODD: LG GH24NS 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 16:09 (ministar).
13 godina
offline
Sapphire R7 260X OC, 2GB DDR5 - problem

FurMark (i Prime95) se vrtio sat i pol vremena i sve je normalno.. prvo sam pokrenuo Prime95, a onda FurMark, tako da je komp bio pod full opterećenjem svega mogućega sat i pol vremena.. grafa je na 78-81 °C i tako je došla nakon 10 min možda već i od onda miruje.. u čemu bi onda mogao biti problem? može li biti što je to spojeno na TV koji ima netipičnu rezoluciju 1360x768 (a ne 1366).. zato sam i FurMark morao pokrenuti na 1280x720 jer 1360 nema, nego samo 1366

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 18:01 (ministar).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sapphire R7 260X OC, 2GB DDR5 - problem

I još sam se sjetio jer sam vidio u sličnoj temi, nekad mi se znaju pojaviti kockice na ekranu, ali jako rijetko i ne bude ih puno

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sapphire R7 260X OC, 2GB DDR5 - problem

Probaj ju downclockat, jer tvornicki OC dosta cesto nije naj stabilniji pa baca artefakte. Probaj bar da vidis na cemu si

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
offline
Re: Sapphire R7 260X OC, 2GB DDR5 - problem
ministar kaže...

Ostale komponente možete pogledati na mom profilu (nezgodno mi je preko moba tipkati to sve, a neće mi kopirati :D).. karticu nisam clockao.. radio sam reinstalaciju i drivera i OSa.. pokušat ću testirati s tim programima, pa javim rezultate, a i probat ću promijeniti kabel od napajanja i uključiti ga direktno u utičnicu.. također, spajam preko VGA kabela

 

Konfiguracija:

AllIn: Zalman ZM-T4

PSU: XFX Pro 450W, 80+

MBO: Asus H81M-E

CPU: Intel Core i5-4440

GPU: Sapphire R7 260X OC, 2GB GDDR5

RAM: 8GB KINGSTON DDR3 (1600MHz)

HDD: 1TB WD 3.5", 64MB, SATA III-600, 7200rpm

ODD: LG GH24NS 

Imam istu karticu kao i ti. Spajam preko dvi/vga konektora (kao i ti) i upravo je to problem. Ja sam to rijesio tako sto sam iskljucio "turn of display" (control panel> hardware and sound> power options).

 

Nadam se da ce ti pomoc {#}

play2much
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2014 13:42 (fanaticni gejmer).
13 godina
offline
Sapphire R7 260X OC, 2GB DDR5 - problem

Problem riješen! Poslao sam na servis i servis je potvrdio da je grafička neispravna. Ponudili su mi novu, samo Gigabyte.

 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Sapphire R7 260X OC, 2GB DDR5 - problem

LJUDI POMAGAJTE... 

Kupio sam Sapphire R7 260X OC, 2GB DDR5, i recemo da je sve okej .. ali kad zelim da provjerim koja mi je kartica ispise mi samo da je AMD Radeon R7 200 series???! 

probao sam u device manageru i skidanjem nekog program i isti se ponavlja... zna li neko u cemu je fazon ili to treba tako... ???? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sapphire R7 260X OC, 2GB DDR5 - problem

Isto bi ti pisalo i da si uzeo r7 250/X, r7 260, r7 265 ne brigaj.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sapphire R7 260X OC, 2GB DDR5 - problem

Pazi desavalo mi se u mom slucaju koristim sapphire 7750 OC i desavalo mi se da kad gledam youtube recimo na chomu i comodo dragon browser jednostavno se restartuje PC. I to upravo zbog HTML5 jel nema podrsku. Skinuo sam EXTENZIJU Magic actions for youtube oznacio da samo pusta flash player i sad radi savrsheno inace koristim zadnji Catalyst 14.9 ! Pozdrav, svako dobro.... 

bobyshka
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice