Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.625
|
čitano: 5.583.630
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav
Trebam prijedlog za novu grafu za svoj sistem do 2.5k kuna.
AMD Nvidia sasvim svejedno. 
Hvala

battlelog: TheAssistantPimp
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 20:10 (Gee).
15 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Ovo izgleda kao jako dobra ponuda kome se da izvana naručivat ...200eura 

 

https://www.alzashop.com/asus-dual-rx480-oc4gb-d4422512.htm?catid=18852308

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
BareVL kaže...

Pozdrav
Trebam prijedlog za novu grafu za svoj sistem do 2.5k kuna.
AMD Nvidia sasvim svejedno. 
Hvala

 Rx 480 Gaming X 4gb 1800kn

 

Fury Nano 2700kn,(sry nedostupna je)  nije losa nesto jaca kartica od rx 480 pogotovo ova Asus bijela koja nebi trebala imati probleama s throtlanjem(koliko sam istrazio)

 

sljedeca jaca od nje ti je gtx 1070 koja kosta 3500kn, nazalost to ti je to pa biraj!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 19:33 (Stjepanj).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Eto

...dosao doma....sad umontirat 480 dok zena zaspi...i to je zasada to.

...nazalost trebao sam cekat gaming x....jedno do utorka skoro...pa piknuo normalnu gaming u adm....pola cash pola rate....ispala me 1880 kn i jos uzicao sefa da uzmem na firmu....pa mi vrati pdv...mislim da sam dobro trgovao....slike naknadno.....bas me zanima kak ce sljakat crveni tim....nakon dugo na nvidiji....ova gaming mrvicu slabija ali zanemarivo nego x....hvala na odluci...

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jos jedno pitanjce? Maknem nv drivere...stavim ati direkt zadnje s neta ili? I jel trebam mozda driver sweperom brisat jos od nvidie ili ce biti dovoljno samo iz control panela?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nije dosta iz control panela. Makni nvidia drivere s DDU, instalacija će te odvesti do safe moda i tamo će i najmanje dijelove nvidia drivera pobrisati. Tek onda stavi AMD-ove.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stigla i moja rx470 ali nažalost treba mi adapter za napajanje kojeg nisam dobio uz grafičku. Napajanje mi ima jedan 6pinski izlaz i imam još jedan adapter Molex na 6pin koji mi trenutno ne služi ničemu.. Što mislite, može li grafička raditi samo sa tim jednim 6pinskim napajanjem?
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Šta ima 8 pinski? Rađe kupi neko dostojno napajanje, namjerno nisu dali adapter jer nije optimalno iako postoji 6 pin na 8 pin adapter.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Da da, grafička ima 8pinsko napajanje.. Imam ocz 500w mislim da je to sasvim dovoljno na moju konfiguraciju.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Onda naruci s ebaya, kod nas ih bas nema ili su debelo precjenjeni.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

 

...nazalost trebao sam cekat gaming x....jedno do utorka skoro...pa piknuo normalnu gaming u adm...ova gaming mrvicu slabija ali zanemarivo nego x

 nemoj se uopće zamarati, najbitnije je da im je sve isto osim kloka koji ionako možeš sam namjestiti

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok decki...koju graficku uzeti da je ekvivalent 8800gt? Procesor je q6600? A napajanje ima sest pinova...hvala lijepa unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
kicmabrajker kaže...

Bok decki...koju graficku uzeti da je ekvivalent 8800gt? Procesor je q6600? A napajanje ima sest pinova...hvala lijepa unaprijed

 koliko novaca imas? jel cpu na stocku ili je klokan?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
kicmabrajker kaže...

Bok decki...koju graficku uzeti da je ekvivalent 8800gt? Procesor je q6600? A napajanje ima sest pinova...hvala lijepa unaprijed

 koliko novaca imas? jel cpu na stocku ili je klokan?

 na stocku je, nikad nije clockan....ma nest da zamjeni ovu jer je krepala, ne treba niti nist posebno, jer je to sekundarni komp, za pogledati film u fhd i mozda koju stariju nezahtjevnu igricu....

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nista jace od hd5670 gddr5 i to je neki max cak i da oc proc na 3.6ghz

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 22:26 (Patrick_cro).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma isao bi tam do nekih max 450 kn, mislim da nije potrebno vise...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Tak je...kloknem ju sam nest sitno i to je to...btw sef mi danas dao 400 kn pdv..tak da me grafa dosla 1480kn

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, imam priliku kupiti Gigabyte GTX1080 G1 za 4000 kuna, zanima me da li je to dobra cijena i koliko će me bottleneckat ostale komponente pod moj PC. S time da za mjesec ili dva uzimam 1440p 144Hz monitor.

Engage...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Cijena je dobra ako ima garanciju i relativno je nova. Ali, CPU ti realno nece moci gurat takvu grafu, ni 1070 kamoli 1080. Bez obzira sto je 1440p

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 16:55 (D3lBoy).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nova neotvorena, garancija 3 godine, u planu je prelazak na noviju arhitekturu (ili kaby i7 ili ryzen), ali nema se za sve odmah, malo pomalo. Zato me zanima dal ću moć barem 70-80% iskoristiti s ovim cpu za to vrijeme?

Engage...
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ovisi od igre do igre, u bf1 ne sigurno.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Jean-Luc Picard kaže...

Nova neotvorena, garancija 3 godine, u planu je prelazak na noviju arhitekturu (ili kaby i7 ili ryzen), ali nema se za sve odmah, malo pomalo. Zato me zanima dal ću moć barem 70-80% iskoristiti s ovim cpu za to vrijeme?

 oces 20-30%, stari ivy bridge i5 cpu neide u isti koš s novom gtx 1080, pogotovo ne u kombinaciji s 144hz...ja ti garantiram da bi s gtx 970 i tom i5 imao veci fps! Gpu radi prevelik impakt na procesor, i da nebi pomislio da ce ti i7 3770/k ista pomoci nece..za gtx 1080/144hz treba najnoviji cpu na minimalno 4.5ghz!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 22:48 (Stjepanj).
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...

ja ti garantiram da bi s gtx 970 i tom i5 imao veci fps!

 kako je to moguće

ne bi li s jačom grafom trebao imati najmanje jednaki fps u zahtjevnim situacijama i veći s jačom grafom u nezahtjevnim situacijama, pogotovo kad je riječ o usporedbi dviju nvidia gdje je cpu overhead jednak u obje serije

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

 kako je to moguće

ne bi li s jačom grafom trebao imati najmanje jednaki fps u zahtjevnim situacijama i veći s jačom grafom u nezahtjevnim situacijama, pogotovo kad je riječ o usporedbi dviju nvidia gdje je cpu overhead jednak u obje serije

 ma fps uvjek bude tu negdje istina, to sam rekao da malo docaram taj sraz, no posto je cpu u startu preslab vise ce gledati isti ili manji fps, da ima i7 isao bi ga prvi dio u recenici!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 23:54 (Stjepanj).
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Poz, koju verziju rx 470 4gb  grafičke odabrati a da je najtisa? Jel uopće velika razlika u buci između asusove, gigabyte, xfx itd?  

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 14:06 (xenon1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Najtise i najhladnije RX470/480 su MSI Gaming 

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Najtisi i najhladnija ti je msi gaming x

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam Msi gaming x rx 470 i rijetko kad pređe 60 C, gotovo nečujna, igram Bf1 bez problema. Jedino što mi kod nje smeta je što nema backplate pa je primjetan GPu sag zbog teškog coolera. 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice