Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.625
|
čitano: 5.582.749
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...

do kraja mjeseca svi forumasi ce imati nvidia gpulp

 Ja cu prijec na Ati ;)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pozdrav. Nedavno mi je "riknula" grafa x1550 i mrezna. Namjeravam kupit novu grafu. Pošto je stari računar ne mislim ništa jako. Imam ponudu 8500GT 512MB za 17€. U nje je pasivno hlađenje. E sad koristim računar za programiranje, photoshop,namjeravao sam malo editovat u sony vegasu nista specijalno. Vase preporuke?
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Za te pare (u biti za jos manje, 14 eura) ti ja prodajem dvije puno jace graficke, 9600gt i hd4670 pa ako si zainteresiran reci.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ja sam iz Bosne.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pozdrav, mene samo zanima koja je razlika između obicnih i ti grafickih kartica , npr. GTX 770 i GTX 770 ti? hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
770ti ne postoji, razlika u perfomansama je slicna kao i gtx 760 vs 770, dakle osim broja ima i tu skracenicu od Titanium!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam napajanje i sve al trebam grafu ajmo odabir izmedu ove dvije!

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 1:13 (dragec0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ajde posto sam ovdje pitao za pomoc oko kupnje nove grafe cini se da je i ta nova riknula...igram jucer dead island i pc se ugasi sam od sebe kasnije ga upalim na pola ekrana mi je bila igra,a na drugoj polovici ono start windows normaly,a zvuk iz kompa koda sam usisavac upalio kada sam ga restartao?

Evo trenutno sam na kompu,radi normalno ali ventilatori na grafickoj se ne vrte,temperatue su mi trenutno cpu 52 gpu 41.

Sta mi je ciniti dali je stvarno prosla grafa? jer nema nikakvog beep zvuka kada palim pc,a kada mi je prosla stara grafa cula cu se 3 beepa.

Eh da i ovo mi se znalo izbaciti http://imgur.com/a/78qnf i nestane nakon 5 sek,jos mi je bilo cudno znam igrati hearthstone igra lagga jako,a na staroj grafi nista,nemam srece sa tim grafama 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pogledaj jer si dobro spojio grafu i monitor, moguce da ti je kabao nije do kraja spojen u grafu. Nebi bilo lose i pogledati jer grafa do kraja u pcie utoru

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toma20 kaže...

ajde posto sam ovdje pitao za pomoc oko kupnje nove grafe cini se da je i ta nova riknula...igram jucer dead island i pc se ugasi sam od sebe kasnije ga upalim na pola ekrana mi je bila igra,a na drugoj polovici ono start windows normaly,a zvuk iz kompa koda sam usisavac upalio kada sam ga restartao?

Evo trenutno sam na kompu,radi normalno ali ventilatori na grafickoj se ne vrte,temperatue su mi trenutno cpu 52 gpu 41.

Sta mi je ciniti dali je stvarno prosla grafa? jer nema nikakvog beep zvuka kada palim pc,a kada mi je prosla stara grafa cula cu se 3 beepa.

Eh da i ovo mi se znalo izbaciti http://imgur.com/a/78qnf i nestane nakon 5 sek,jos mi je bilo cudno znam igrati hearthstone igra lagga jako,a na staroj grafi nista,nemam srece sa tim grafama 

 Ja bih na tvom mjestu maknuo grafu-unistaliro drivere od te grafe pa se prebacio na integriranu stavio neku igru recimo GTA san andreas da testiras u cem je problem ako tog nema to na slici onda je grafa osla pa-pa ili probaj od lege posudit pa njegovu stavit!

 

Je da kad neigras i hladnjak nevrti onda ti je 41 al kad roknes igru jacu onda se pocne jako pregrijavat i onda ti vjerojatno se to desi to ti je koda na procu nemas hladnjak haha

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Budem kod frenda stavio u pc ako se tamo ne budu vrtili onda je vracam,jedini problem je sta vidim da u linksu vise nemaju tu graficku pa ne znam koji je postupak jel biram neku te vrijednosti ili

 

EDIT:  

Zanimljivo sada sam pokrenuo benchmark i cim sam pokreuno ventilatori su se upalili,dali je moguce da grafa takva da kada dode do 60 stupnjeva tek on se pale ventilatori? 

Citao sam da neke grafe imaju tako,tijekom benchmarka grafa je bila izmedu 64 i 69 stupnjeva,evo sada je na 46 stupnjeva i ventilatori ne rade.

Opet ostaje pitanje kakve su ono crtice sa slike

 

EDIT2:ok opet igram ugasi se pc sam od sebe restartam ga,izbaci mi cpu temperature error,udem u bios temperatura cpu skoro 90...znaci bolji hladnjak je rijesenje ili?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 23:44 (toma20).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Prvo probaj kod kolege stavit ako je kod njega isti problem onda ces morat bolji hladnjak nabavit jbg

 

Moje temperature su:

 

Proc 35c

Maticna 35-40 

 

cim pokrenem Gta san andreas

 

Proc 55c

Maticna 50c

 

jbg grije se a zamisli kako graficka se grije ko proc haha kod mog kolege grafa hladi non stop cak i kad surfa internetom bez prestanka hladnjak radi

 

Ja bih rade da hladnjak na grafi radi non stop nego da se pali kad dode kod opterecenja 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toma20 kaže...

Budem kod frenda stavio u pc ako se tamo ne budu vrtili onda je vracam,jedini problem je sta vidim da u linksu vise nemaju tu graficku pa ne znam koji je postupak jel biram neku te vrijednosti ili

 

EDIT:  

Zanimljivo sada sam pokrenuo benchmark i cim sam pokreuno ventilatori su se upalili,dali je moguce da grafa takva da kada dode do 60 stupnjeva tek on se pale ventilatori? 

Citao sam da neke grafe imaju tako,tijekom benchmarka grafa je bila izmedu 64 i 69 stupnjeva,evo sada je na 46 stupnjeva i ventilatori ne rade.

Opet ostaje pitanje kakve su ono crtice sa slike

 

EDIT2:ok opet igram ugasi se pc sam od sebe restartam ga,izbaci mi cpu temperature error,udem u bios temperatura cpu skoro 90...znaci bolji hladnjak je rijesenje ili?

 

 

 

Kod tih grafa se ventovi ne pale dok ne dosegnu odredjenu temperaturu (60c) tako da je 0db buke dok surfas, gledas filmove i slicno. Temperature su ti ok. Kod tebe je problem CPU temperatura (maximalna dopustena je 61c a kod tebe dode do 90). Kupi si LC-CC-120 cpu cooler.

 

dragec0 kaže...

Prvo probaj kod kolege stavit ako je kod njega isti problem onda ces morat bolji hladnjak nabavit jbg

 

Moje temperature su:

 

Proc 35c

Maticna 35-40 

 

cim pokrenem Gta san andreas

 

Proc 55c

Maticna 50c

 

jbg grije se a zamisli kako graficka se grije ko proc haha kod mog kolege grafa hladi non stop cak i kad surfa internetom bez prestanka hladnjak radi

 

Ja bih rade da hladnjak na grafi radi non stop nego da se pali kad dode kod opterecenja 

Glupost, zasto da se ventilatori vrte i proizvode buku tokom surfanja ili gledanja filma ako su temperature ionako ok (35-40c). Ako imas prozracno kuciste temperature u idle i neki nezahtjevnim radnjama nece prelaziti 40c.

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toma20 kaže...

Budem kod frenda stavio u pc ako se tamo ne budu vrtili onda je vracam,jedini problem je sta vidim da u linksu vise nemaju tu graficku pa ne znam koji je postupak jel biram neku te vrijednosti ili

 

EDIT:  

Zanimljivo sada sam pokrenuo benchmark i cim sam pokreuno ventilatori su se upalili,dali je moguce da grafa takva da kada dode do 60 stupnjeva tek on se pale ventilatori? 

Citao sam da neke grafe imaju tako,tijekom benchmarka grafa je bila izmedu 64 i 69 stupnjeva,evo sada je na 46 stupnjeva i ventilatori ne rade.

Opet ostaje pitanje kakve su ono crtice sa slike

 

EDIT2:ok opet igram ugasi se pc sam od sebe restartam ga,izbaci mi cpu temperature error,udem u bios temperatura cpu skoro 90...znaci bolji hladnjak je rijesenje ili?

 

 

 Uzmi lc cc 120 i namontiraj njega, jer je ocito on uzrok problema Link, nebi bilo lose i staviti nekakvu malo bolju pastu na njega, npr mx-2, mx 4 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kakva su vaša mišljenja o sljedećim karticama:

1060 6GB
Gigabyte: G1 Gaming       2550
         Windforce OC 2    2600
         Gaming Extreme   2600
         Aorus 6G 9 Gbps   2650
Msi:  Armor OC V1         2350
     Gaming X            2500
Asus: Dual               2450

 

cijene su od 2350 za armor oc v1 do 2650 za aorus,

MSI gaming mislim da je zlatna sredina sa super hlađenjem, i čini mi se generalno kvalitetnija izrada od Gigabyte, ne znam jel mi se isplati dat 150 kn više za ovu aorus s 3 venta i 9 Gbps

koja je vama najprimamljivija :D

jel bi prije gledali cijenu pa uzeli MSI armor, ili 160 kn više za bolje hlađenje kod MSI gaminga ili nešto trće?

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 7:53 (bgm256).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
bgm256 kaže...

Uzmi najjeftiniju i gotovo.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Valentin17 kaže...
bgm256 kaže...

Uzmi najjeftiniju i gotovo.

 to bi i meni bilo najdraže, ali razmišljam također koja će se kasnije lakše prodat,

pa da vidim kako razmišljaju ovdje ljudi xD

da uzimaš rabljenu u oglasu, jel bi prije uzeo MSI ARMOR ili za 50-100 kn više MSI GAMING

iz iskustva mi se puno više sviđa hlađenje na GAMING nego na ARMOR i mislim da skoro vrijedi tu doplatu, skoro da ima željeza u toj vrijednosti na njoj XD

 

3gb generalno nisu zanimljive jelda?

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 7:59 (bgm256).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
bgm256 kaže...

Ovisi o kupcu, onaj tko ne kuži ništa, tome je to GTX 1060 čip sa 6 GB memorije na sebi, sve ostalo mu je isto,

a s druge strane netko tko kuži opet može reći da Armor zadovoljava, da su temp. i dalje u granicama normale, 

da mu buka nije bitna, a može naletjeti netko tko cijeni tišinu, niže temp. i kvalitetu, sve ovisi.

Npr. GTX 1070 gainward phoenix su ljudi kupovali za 3700 kn, ja sam Gigabyte G1 Gaming platio 4300 kn i sada

jednu i drugu karticu možeš naći na oglasu po 3000 kn, sve je tu jasno kao dan.

3 GB modele zaobiđi svakako.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
chaselol kaže...
Valentin17 kaže...

Bome niti jedna RXa ne može biti na ispod 50 stupnjeva uz ventilatore na cca. 25%.

Ne moze ni nvidia?

U iddle moze i jedna i druga u gamingu nema sile ni jedna moderna jaka grafa za 1080p gaming nece raditi pod tim temperaturama.

 naravno da ima!

evo ti gpu s najboljim zracnim hladnjakom!

gtx 980

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/inno3d-gtx-980-ichill-herculez-x4-air-boss-ultra-review/18/

mislim da je ta kartica i vise nego dovoljna da sve zivo tjera ne u 60 vec 100+fps-a!lp

 

 Je. Bar za 1080 i 2k. Ugrubo 10% brža od referentne 980, a buka i temperatura su priča za sebe, hlađenje je jednostavno - savršeno. Ne mogu se načuditi.

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Treba mi za frenda neka grafa igrao bi novije igrice 

Ima 4GB rama Phenom 955 i Fortron hexa+ 400W te igra na rezi 1280x1024

Da li je overkill GTX 750Ti ili GTX 960 ili AMD 270X 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ivanjino96 kaže...

Treba mi za frenda neka grafa igrao bi novije igrice 

Ima 4GB rama Phenom 955 i Fortron hexa+ 400W te igra na rezi 1280x1024

Da li je overkill GTX 750Ti ili GTX 960 ili AMD 270X 

 gtx 1050ti

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Zanima me nesto...koliko je jaca 980 od 1060 i dali se isplati zamjena za moju..nude mi gainward  980 nova zapakirana s ekupi..crna s tri crvena venta uredan racun i garancija..covjek kaze tj pise 36 mj iza na jamstvenom listu..ili da ostavim ovu svoju i neupustam se u to...makar ako je sve uredno i ako krepa mozda mogu dobit jacu 10 seriju...kupljena 1.06.2017

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 12:39 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Znaci skoro neisplativ prelazak..makar dobivam kljuc za kljuc?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Za fhd je gtx 1060 sasvim dovoljna, i jedna i druga grafa ce dati dovoljno fps 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Znaci skoro neisplativ prelazak..makar dobivam kljuc za kljuc?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Znaci skoro neisplativ prelazak..makar dobivam kljuc za kljuc?

 pa vidis na videu da je gtx 980 malko bolja u starijim igrama, a gtx 1060 u novijim...

Battleog - 191silvinjo
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Malo vise trosi, ali prakticki su to iste kartice. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

da...hvala..jedini plus bi bio ak krepa u 2 godine da bi ddobio primjer jacu u seriji 10 ili?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice