TVZ-Informatika

poruka: 1.272
|
čitano: 500.038
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: TVZ-Informatika
minazg kaže...

Pozz,zanima me koji je smjer po vasem misljenju bolji za upisat: racunalstvo ili informatika? A pod bolje mislim sa kojim se lakse nade posao i ima ljepsa placa?

 Brz put do posla i velike plaće je ovdje: LINK 

 

Za sve ostalo treba zasukati rukave.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.2.2015 18:29 (Pranja).
13 godina
offline
Re: TVZ-Informatika
Pranja kaže...
Brz put do posla i velike plaće je ovdje: LINK 

 

Za sve ostalo treba zasukati rukave.

 

 

:))))

9 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-Informatika

Studirao sam Informatiku na TVZ-u od 2010. do 2012. pa spletom okolnosti prekinuo. Koliko čujem od bivših kolega, do danas je informatika na TVZ-u dosta unaprijeđena. Sve predavanja i vježbe su preselili u zgradu FSB-a što je super jer je prije sve bilo raštrkano na tri mjesta u gradu. Sama organizacija i gradivo su ozbiljniji. Uglavnom, najviše toga je ipak do samih studenata. Imati dobru ocjenu iz C++ na bilo kojem IT faksu ne znači biti automatski kompetentan na tržištu programera. Iako sam odustao od IT studija, danas radim u IT-u i živim od toga.

12 godina
offline
Re: TVZ-Informatika
Keklja kaže...

evo slika

ne razumjes ti puno toga al valjda razumijes hrvatski. Pronadji mi tu naziv specijalizacije

 

evo još jedna slika sa iste stranice gdje se vidi da se isto vrednuje naš sveučilišni i stručni VSS

Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone.
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-Informatika
Dominik523 kaže...

Po onome što sam ja pročitao na ovom forumu je informatika lakša od računalstva. Ne znam gdje je manje programiranja ali znam da se isplati upisati TVZ jer sam razgovarao sa ljudima koji su mi rekli da nije takav problem naći posao nakon TVZ-a.

 -Informatika ima manje programiranja od računarstva.Elektrotehnika ima još manje,ali oni imaju svoje vlastite probleme.

Keklja kaže...

da mojih 180 vrijedi ali nije ovdje prica o njima. Nego o drugih 120. Ljudi jednostavno ne priznaju specijalizaciju. Priznaju samo naziv magistar koji na tvz-u ne postoji. To sto imamo 120 bodova kao i drugi to ti nista ne znaci. Pusti to sto je kao po bolognji to izjednaceno kada se salje vani svaka drzava gleda za sebe. Meni su npr u Austriji priznali specijalizaciju tj ukupno 300 bodova dok jos cekam odgovor i Njemacke. Ali na stranicama se vidi da oni taj program ne priznaju

-Zapravo pogledaj sliku,imaju.

-Također:


Die anabin-Datenbank erhebt keinen Anspruch auf Vollständigkeit. Daher kann es
vorkommen, dass Ihr Abschluss/Abschlusstyp in anabin noch nicht aufgeführt
oder bewertet ist.

-U prijevodu:Anabin baza podataka ne tvrdi da imamo kompletne podatke.Iz tog razloga može se dogoditi da vaša diploma ili tip vaše diplome nije unesen ili ocijenjen.

Bukva kaže...

Na FOI-u postoji teži informatički smjer koji u svih 6 semestra ima cijela 4 ekonomska obavezna predmeta i daleko lakši ekonomski smjer u koji možeš pobacati jako puno ekonomskih predmeta.

-Kao prijelaznik TVZ-Informatika->FOI-Informacijski poslovni sustavi mogu reći da da sam na prvom prijelaznom semestru već naišao na 3 ekonomska predmeta,a slijedeći prijelazni semestar ih imam još 3.Naglasak:Miješane informatičko ekonomske predmete smatram ekonomskim predmetima jer su takvi predmeti na TVZ-u bili smatrani upravo ekonomskima.

minazg kaže...

Pozz,zanima me koji je smjer po vasem misljenju bolji za upisat: racunalstvo ili informatika? A pod bolje mislim sa kojim se lakse nade posao i ima ljepsa placa?

-programiranje i razvoj programa su trenutno najcjenjeniji na tržištu rada,a toga najviše ima na računarstvu.
-Informatika i Računarstvo nisu smjerovi oni su studiji.Razlika je velika,jer se još infromatika i računarstvo unutar sebe dijele na dijelove koji se zovu "smjerovi".

-još jednu stvar da naglasim:Stručni studiji se u europi više cijene nego u hrvatskoj.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2015 23:28 (g12356).
15 godina
offline
Re: TVZ-Informatika
g12356 kaže...
Bukva kaže...

Na FOI-u postoji teži informatički smjer koji u svih 6 semestra ima cijela 4 ekonomska obavezna predmeta i daleko lakši ekonomski smjer u koji možeš pobacati jako puno ekonomskih predmeta.

-Kao prijelaznik TVZ-Informatika->FOI-Informacijski poslovni sustavi mogu reći da da sam na prvom prijelaznom semestru već naišao na 3 ekonomska predmeta,a slijedeći prijelazni semestar ih imam još 3.Naglasak:Miješane informatičko ekonomske predmete smatram ekonomskim predmetima jer su takvi predmeti na TVZ-u bili smatrani upravo ekonomskima.

 IPS na FOI-u ne postoji zadnjih... Uhm.. 5 godina? A i kad je postojao, to je bio preddiplomski studij.

 

Razlika ovisi o smjeru na koji ideš i o strukturi ECTS bodova koje si do sada položio. S obzirom da dolaziš sa tehničkog studija, ne znam što si očekivao.

Koje predmete smatraš da su mješavina informatike i informatike?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-Informatika
Bukva kaže...
g12356 kaže...
Bukva kaže...

Na FOI-u postoji teži informatički smjer koji u svih 6 semestra ima cijela 4 ekonomska obavezna predmeta i daleko lakši ekonomski smjer u koji možeš pobacati jako puno ekonomskih predmeta.

-Kao prijelaznik TVZ-Informatika->FOI-Informacijski poslovni sustavi mogu reći da da sam na prvom prijelaznom semestru već naišao na 3 ekonomska predmeta,a slijedeći prijelazni semestar ih imam još 3.Naglasak:Miješane informatičko ekonomske predmete smatram ekonomskim predmetima jer su takvi predmeti na TVZ-u bili smatrani upravo ekonomskima.

 IPS na FOI-u ne postoji zadnjih... Uhm.. 5 godina? A i kad je postojao, to je bio preddiplomski studij.

 

Razlika ovisi o smjeru na koji ideš i o strukturi ECTS bodova koje si do sada položio. S obzirom da dolaziš sa tehničkog studija, ne znam što si očekivao.

Koje predmete smatraš da su mješavina informatike i informatike?

 Gle,IPS postoji,trenutno idem na njega:
http://www.foi.unizg.hr/studiji/pds/ips/raspored

Tj. trenutno jesam razlikovna godina.Predmetisa prošlog semestra koje ja smatram kombiniranim informatičko ekonomskima su Modeliranje poslovnih procesa,Upravljanje informatičkim uslugama i Projektiranje informacijskih sustava.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
8 godina
neaktivan
offline
TVZ-Informatika

Pozdrav forumaši! Nalazim se u ogromnoj dilemi, a budući da se matura i upis na fakultet bliže velikom brzinom, jako dobro bi mi dosao prijedlog / savjet u vezi studija. Naime, duomim se izmedu FOIja i TZVa. Takoder, ako TZV - studij racunarstva ili informatike? Jednog dana bi se volio baviti programiranjem, a volio bi biti "jak" i u podrucju web dizajna. Trazim iskustva is jednog i s drugog faksa. Sto ce mi dati vise znanja? S cime cu se lakse zaposliti bilo u HR ili u inozemstvu? Pomagajte ljudi! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
TVZ-Informatika

Bok ljudi, mene zanima jesu li za informatiku i računarstvo predavanja samo na fsb-u i tvz-u ili ima još mjesta? I kakav je raspored za oba smjera, ne bih volio imati rupe između predavanja i koliko sati na dan otprilike ima....
edit: zaboravio sam pitati di je tjelesni i koji smjer ima manje programiranja?

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2015 21:34 (tony_bonelli).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
TVZ-Informatika

Pozdrav, moze li mi netko reci kakvo je stanje danas na TVZ-u? Posebno na informatici. Je li informatika jos uvijek "najgori" smjer kako glasine pricaju?

 

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-Informatika

Postavi konkretno pitanje. Što tebi znači "najgori"? Što misliš pod "stanje"?

13 godina
neaktivan
offline
TVZ-Informatika

Upisao sam elektrotehniku ipak na kraju. Ima neko iskustva? Gdje se odrzavaju predavanja? Kakvi su profesori? Cuo sam du su osnove teske :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
TVZ-Informatika
tony_bonelli kaže...

Bok ljudi, mene zanima jesu li za informatiku i računarstvo predavanja samo na fsb-u i tvz-u ili ima još mjesta?

AFAIK, predavanja su malo na FSB-u, malo na TVZ-u. Sve ti ovisi o satničaru tj. kako postave raspored. Ima li mjesta, nemam pojma.

 

tony_bonelli kaže...

I kakav je raspored za oba smjera, ne bih volio imati rupe između predavanja i koliko sati na dan otprilike ima....

Sve ti ovisi o satničaru, nema tu pravila ... Jedan semestar dobro, jedan kaos ...

 

@devil man xD

Najbolje da na smjeru elektrotehnike osnove iste (elektrotehnike) bude najlakši predmet ... bože sačuvaj.

Eto imaš informaciju, ispred svih si, poskidaj predavanja i primi se posla :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2015 15:54 (ContoNick).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
TVZ-Informatika

Ja se samo trudim saznati nešto lol. Naravno da su teške, ali glasine su da je prolaznost 20 % na tim osnovama da se krv piša itd.

Zato pitam kaje tolko zajebano haha. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TVZ-Informatika
devil man xD kaže...

Ja se samo trudim saznati nešto lol. Naravno da su teške, ali glasine su da je prolaznost 20 % na tim osnovama da se krv piša itd.

Zato pitam kaje tolko zajebano haha. 

 zajebano je to sto i kad znas nece te pustit, jer su jbni profesori gamad :), isao sam na elektrotehniku i profesor iz matematike je rekao platis i prosao si... sve ti je jasno

battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Re: TVZ-Informatika
devil man xD kaže...

Upisao sam elektrotehniku ipak na kraju. Ima neko iskustva? Gdje se odrzavaju predavanja? Kakvi su profesori? Cuo sam du su osnove teske :D

 Iskustvo nekog tko se muči sa faking osnovama već treću godinu: uči te probaj kolokvirat... Znači ako položiš OE1 i OE2 preko kolokvija, velika je šansa da češ lakše savladati ostalo gradivo. Sva predavanja su u Konavoskoj 2. Od ostalih predmeta ima i lakših (većinom iz prve i druge godine), ali su svi ostali mrvicu teži jer se radi poprilično ubrzano, te nekad (Analogni sklopovi, Elektroničke komponente) imaš kolokvije van redovnih termina (najčešće navečer su kod ovih kolokviji)

 

P.S.: još nisam položio niti OE1, tako da se ne smijem igrati da ne spušim studentska prava.

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-Informatika

Ne razumijem. U cemu je problem? Nezna objasnit? Do profesora? Ili jednostavno ima puno toga? Mislim ne razumijem haha. Kak onda neki prodju? A kakva je matematika?

15 godina
offline
Re: TVZ-Informatika
devil man xD kaže...

Ne razumijem. U cemu je problem? Nezna objasnit? Do profesora? Ili jednostavno ima puno toga? Mislim ne razumijem haha. Kak onda neki prodju? A kakva je matematika?

 Ima toga zbilja previše... Profesori su OK (ima ih 3, sve sam ih prošao ali opet uvijek ili nešto fali ili vole da nešto preskoče na auditornima, te od ove god ima jedan asistent koji ti složi službene formule za ispit koje ne služe ničem) ali su nekad asistenti za k****. Prođu oni koji se da prostiš uvuku prof u čmar pa idu na sve konzultacije, budu na svim predavanjima i vježbama, trude se učiti redovito a ne samo pred kolokvij/ispit. Takvih je fakat malo, te mnogi imaju i po 3 upisa toga (kao i ja jbg-a... trudiš se i pokušavaš pratiti ali nekad idu prebrzo). 

 

Kod matiše se da proći preko kolokvija i ispita, nije toliko shebana koliko ti jedan prof (Marohnić) može zadati problema na ispitu/kolokviju. Ostali prof(Anđa, Kovačić, Vuković) su OK i znaju objasniti stvari. Trenutno moram riješiti Mat2 kod Anđe na jesenskom roku jer sad na oba ljetna roka nisam izlazio zbog OE1 i  OE2. Više informacija o prof da ih ne blatim javno dajem preko PP.

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
10 godina
neaktivan
offline
RE: TVZ-Informatika

(Obrisano)

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2015 6:16 (cruelcore1).
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-Informatika
Pozdrav, prvi put sam se upisao na studij informatike i zanima me ako je tvz objavio raspored? Znam da pise da 28.9. pocinju predavanja i da ce do 25. raspored objavit, malo mi je cudno jer neki faksovi su vec objavili rasporede, hvala
Portfolio: http://filipfelbar.weebly.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
TVZ-Informatika

Nemoj se brinut, na informatici je sve laganini, sve u svoje vrijeme.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: TVZ-Informatika
Kalipto kaže...
Pozdrav, prvi put sam se upisao na studij informatike i zanima me ako je tvz objavio raspored? Znam da pise da 28.9. pocinju predavanja i da ce do 25. raspored objavit, malo mi je cudno jer neki faksovi su vec objavili rasporede, hvala

 Gotovo uvijek je tako, par dana prije početka jer pošto nisu sve prostorije njihove, moraju čekat da se prvo fsb organizira pa da se prilagode njima.

15 godina
offline
Re: TVZ-Informatika
denix kaže...
Kalipto kaže...
Pozdrav, prvi put sam se upisao na studij informatike i zanima me ako je tvz objavio raspored? Znam da pise da 28.9. pocinju predavanja i da ce do 25. raspored objavit, malo mi je cudno jer neki faksovi su vec objavili rasporede, hvala

 Gotovo uvijek je tako, par dana prije početka jer pošto nisu sve prostorije njihove, moraju čekat da se prvo fsb organizira pa da se prilagode njima.

Kak organizirat raspored kad se jos nije ni pola studenata upisalo? 

Ceka se zavrsetak upisa u visu godinu. Tak da cim zavrse upisi bit ce i raspored ovaj vikend.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2015 12:43 (Ante).
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-Informatika
Hvala, na tren sam pomislio da je do mene problem :)
I ima jos jedna cudna stvar na ovom studomatu, na ugovoru o upisu pisu svi predmeti koje cu imati na prvom semestru, ali na studomatu uz jos te navedene imam i Engleski jezik za IT, koji, koliko vidim, tek imam na 3. semestru, jel to neki bezvezni bug ili bi trebao nesto uciniti oko tog?
Portfolio: http://filipfelbar.weebly.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: TVZ-Informatika
Ante kaže...

Kak organizirat raspored kad se jos nije ni pola studenata upisalo? 

Ceka se zavrsetak upisa u visu godinu. Tak da cim zavrse upisi bit ce i raspored ovaj vikend.

Mislim da to nema toliki utjecaj, sigurno znaju okvirne brojke, pogotovo brucoša.

 

Ali ono, nebitno, raspored će doći

12 godina
neaktivan
offline
TVZ-Informatika

Nisam na informatici nego na računarstvu, ali ne mogu nigdje naći raspored. Je li već objavljen? 

Trava raste tamo gdje je posadiš.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-Informatika
Medikus kaže...

Nisam na informatici nego na računarstvu, ali ne mogu nigdje naći raspored. Je li već objavljen? 

 Nadaj se haha

Battlelog: gjurki
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-Informatika
blabla2109 kaže...

Pozdrav forumaši! Nalazim se u ogromnoj dilemi, a budući da se matura i upis na fakultet bliže velikom brzinom, jako dobro bi mi dosao prijedlog / savjet u vezi studija. Naime, duomim se izmedu FOIja i TZVa. Takoder, ako TZV - studij racunarstva ili informatike? Jednog dana bi se volio baviti programiranjem, a volio bi biti "jak" i u podrucju web dizajna. Trazim iskustva is jednog i s drugog faksa. Sto ce mi dati vise znanja? S cime cu se lakse zaposliti bilo u HR ili u inozemstvu? Pomagajte ljudi! 

 Evo:
http://www.bug.hr/forum/topic/ict-skolovanje/fer-tvz/220426.aspx?page=0&jumpto=4793026&sort=asc&view=flat

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
16 godina
odjavljen
offline
TVZ-Informatika

Pozdrav :)

Imam problema s prijavom na studomat preko AAI@EduHr-a. U uputama piše da za prijavu koristim svoju AAI@EduHr korisničku oznaku koju imam, a za lozinku aktivacijski kod studomata. U "obični" studomat sam se bez problema ulogirao s JMBAGom, iskoristio aktivacijski kod i podesio novu lozinku.

Dobio sam obavijest da bi do 1.10 svi trebali aktivirati AAI@EduHr, ali meni login nikako ne funkcionira. Jel radim ja nekaj krivo?

 

Pro patria
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-Informatika
Malarkey kaže...

Pozdrav :)

Imam problema s prijavom na studomat preko AAI@EduHr-a. U uputama piše da za prijavu koristim svoju AAI@EduHr korisničku oznaku koju imam, a za lozinku aktivacijski kod studomata. U "obični" studomat sam se bez problema ulogirao s JMBAGom, iskoristio aktivacijski kod i podesio novu lozinku.

Dobio sam obavijest da bi do 1.10 svi trebali aktivirati AAI@EduHr, ali meni login nikako ne funkcionira. Jel radim ja nekaj krivo?

 

 Pokušavaj isponova dok se ne javiš referadi.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice