TVZ-općenito-pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 420
|
čitano: 302.242
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
koweratus kaže...

Jel moze iko reci koliko je matematika teska u odnosu na srednju, kakvi su kolokviji u odnosu na rad na vjezbama.

I jel tesko fiziku polozit ako se nema predznanja?

 Pitaš za info ili rač?

 

7 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav,

  zanima me izvanredni specijalistički stručni studij graditeljstva na TVZ-u, raspored i lokacija predavanja za vanredne studente, obavezno hodanje na predavanja??

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Crljo kaže...
koweratus kaže...

Jel moze iko reci koliko je matematika teska u odnosu na srednju, kakvi su kolokviji u odnosu na rad na vjezbama.

I jel tesko fiziku polozit ako se nema predznanja?

 Pitaš za info ili rač?

 

 Racunarstvo ,ali ako si sa inf. mozes reci i za taj smjer :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
koweratus kaže...
Crljo kaže...
koweratus kaže...

Jel moze iko reci koliko je matematika teska u odnosu na srednju, kakvi su kolokviji u odnosu na rad na vjezbama.

I jel tesko fiziku polozit ako se nema predznanja?

 Pitaš za info ili rač?

 

 Racunarstvo ,ali ako si sa inf. mozes reci i za taj smjer :)

 Fizika: 99% ista kao i na maturi = lagana. Bez predznanja nije teška jer se kreće od početka .
Matematika: lagana, samo budi redovan na vjezbama i nebus imao problema (zadaci na kolokviju su ti malo lakši neg na vježbama, ali ih ima dosta) uglavnom meni osobno lagana.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2016 17:33 (el pistlero123).
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Jel iko zna kako se ide u redovni status sa izvan, da nebi ja osta cili studij izvaredovni haha
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
koweratus kaže...
Jel iko zna kako se ide u redovni status sa izvan, da nebi ja osta cili studij izvaredovni haha

 Ponovno pises maturu i upises se kao redovan, ali kreces sve ispocetka ( mozda nesto priznaju, ali to moras pitat profesora ).

8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Ma nije valjda tako

Mora biti drugi nacin

8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Jel iko zna jel se moza priibacit drugog na faxa na ovaj na orvu godinu da se priznaju neki koelgiji?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
koweratus kaže...
Jel iko zna jel se moza priibacit drugog na faxa na ovaj na orvu godinu da se priznaju neki koelgiji?

 Priznaju ti neke.

samo nešto struže..
15 godina
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Da li su predavanja za izvanredne studente i vikendom ili isključivo preko tjedna (informatika)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Rino kaže...

Da li su predavanja za izvanredne studente i vikendom ili isključivo preko tjedna (informatika)?

 

Kako kad. Zna ih biti i subotom, obično vježbe (npr. matematika I prošli semestar). Jedino što je sigurno je da nikad nećeš imati predavanja ni vježbe prije 16:30 radnim danom.

7 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Razmisljam o informatici na tvz-u. Zanima me, ako netko moze ukratko odgovorit:

1) tezina studija, kolko ima slobodnog vremena, kolko se dnevno mora ucit, jel moras bit na svim predavanjima? Uglavnom, ocu zivjet na faksu il cu imat kakav takav zivot izvan njega?

2) kolko je moguce radit preko studentskog paralelno sa preddiplomskim informatike (na redovnom)

3) jel problem dobit posao nakon 3 godine preddiplomskog

4) kakva je kvaliteta stecenog znanja opcenito, jel te pripreme kolko tolko dobro za posao ili to ovisi o tebi kolko se sam angaziras?

Moze neka usporedba s FER-om kaj se tice ovih stvari.

Hvala unaprijed ;)
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Zdenko172 kaže...
Razmisljam o informatici na tvz-u. Zanima me, ako netko moze ukratko odgovorit:

1) tezina studija, kolko ima slobodnog vremena, kolko se dnevno mora ucit, jel moras bit na svim predavanjima? Uglavnom, ocu zivjet na faksu il cu imat kakav takav zivot izvan njega?

2) kolko je moguce radit preko studentskog paralelno sa preddiplomskim informatike (na redovnom)

3) jel problem dobit posao nakon 3 godine preddiplomskog

4) kakva je kvaliteta stecenog znanja opcenito, jel te pripreme kolko tolko dobro za posao ili to ovisi o tebi kolko se sam angaziras?

Moze neka usporedba s FER-om kaj se tice ovih stvari.

Hvala unaprijed ;)

 

1) Po težini je u rangu autoškole ili tečaja za pedikera

2) Možeš raditi i dva posla

3) Popriličan

4) Nikakva

 

Sa FERom se ne može ni usporediti....

11 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Zoko kaže...
Zdenko172 kaže...
Razmisljam o informatici na tvz-u. Zanima me, ako netko moze ukratko odgovorit:

1) tezina studija, kolko ima slobodnog vremena, kolko se dnevno mora ucit, jel moras bit na svim predavanjima? Uglavnom, ocu zivjet na faksu il cu imat kakav takav zivot izvan njega?

2) kolko je moguce radit preko studentskog paralelno sa preddiplomskim informatike (na redovnom)

3) jel problem dobit posao nakon 3 godine preddiplomskog

4) kakva je kvaliteta stecenog znanja opcenito, jel te pripreme kolko tolko dobro za posao ili to ovisi o tebi kolko se sam angaziras?

Moze neka usporedba s FER-om kaj se tice ovih stvari.

Hvala unaprijed ;)

 

1) Po težini je u rangu autoškole ili tečaja za pedikera

2) Možeš raditi i dva posla

3) Popriličan

4) Nikakva

 

Sa FERom se ne može ni usporediti....

 Netko je ljubomoran.

samo nešto struže..
13 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

na šta to?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Zoko je sve dobro rekao. Ta informatika na TVZ-u je prelagana, sramota je što se to uopće naziva fakultetom. Vremena ćeš imati poprilično, nakon toga nećeš baš naći neki super posao (ako ga i nađeš) jer se ne nauči bog zna što (osim ako samostalno nešto ne naučiš). Sa FER-om se to uopće ne može usporediti. Aj dobro još nekako ako uspoređuješ računarstvo i elektrotehniku na TVZ-u sa FER-om, ali informatiku nikako.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

U nekim djelovima se slažem u nekima ne. Koja ste vi generacija TVZ-a, ako ste uopće pohađali...? Dosta se stvari mijenja iz godinu u godinu. Ovisno koji smjer i znanja ljude zanimaju. Smjer mreža je daleko kvalitetniji nego igdje drugdje. FERovci niti ne znaju šta je Cisco nakon 5 godina. Programiranje se taokđer diže iz godinu u godinu, tako da ne bih baš svim sjekirama lupao po TVZ-u. I naravno, hvala Bogu da se može imati život izvan faksa, tj. da ne prolupaš kao dosta njih sa ranije spomenutih fakulteta...

14 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Ako se ne varam, mreže su na računarstvu? Protiv računarstva nisam ništa rekao, nije na vrhunskoj razini, ali je solidan studij poslije kojeg se ljudi dobro zapošljavaju. Zapošljavaju se zato što naučiš dobro programirat, a u Hrvatskoj se traže više programeri (code monkey), a manje neki računarski znanstvenici. Govorio sam protiv studija informatike jer se na tom studiju ništa konkretno i kvalitetno neće naučiti u tolikoj mjeri da budeš zanimljiv poslodavcu. Jedini ti je spas da u slobodno vrijeme sam nešto naučiš.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 19:37 (nj0fra).
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
ivca8650 kaže...

 Smjer mreža je daleko kvalitetniji nego igdje drugdje. FERovci niti ne znaju šta je Cisco nakon 5 godina.

 A zašto bi FERovac trebao znati što je Cisco? Pričaš o totalno dvije različite razine predmeta. Inače, kolegij "mreže" (ili kako se već zove) na FERu su barem duplo detaljnije i teže nego na TVZu. I molim te ne navodi one famozne zadačiće sa subnetiranjem što se rade na TVZu......

14 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

I da, budimo realni, za računalne mreže ti nije potreban studij, to se nauči u 3 mjeseca na tečaju.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Zoko kaže...
ivca8650 kaže...

 Smjer mreža je daleko kvalitetniji nego igdje drugdje. FERovci niti ne znaju šta je Cisco nakon 5 godina.

 A zašto bi FERovac trebao znati što je Cisco? Pričaš o totalno dvije različite razine predmeta. Inače, kolegij "mreže" (ili kako se već zove) na FERu su barem duplo detaljnije i teže nego na TVZu. I molim te ne navodi one famozne zadačiće sa subnetiranjem što se rade na TVZu......

 Vidi se da ne znaš o čemu pričaš. Računalne mreže su SMJER na TVZu, a ne jedan kolegij. Od kojeg je onda to kolegija točno "barem duplo" bolji kako ti navodiš?

samo nešto struže..
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 21:26 (baso533).
13 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
baso533 kaže...

  Od kojeg je onda to kolegija točno "barem duplo" bolji kako ti navodiš?

 

Svih frende, svih 

11 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Studij je ovdje da te uvede u osnove računalnih mreža, a to da ti naučiš u 3 mjeseca mreže je smijeh. Ubiti naučiš što naučiš (grebeš površinu). Općenito koliko si ti zainteresiran na faksu i izvan njega toliko ćeš i znati. Naravno, ako želiš imati papir, titulu upišeš studij, ako ne želiš nitko nikome ne brani da ući u slobodno (plaća tečajeve, certifikate) vrijeme šta ga god zanima, bilo mreže, programiranje, ...po tvojoj rečenici onda ti za tehničke stvari niti ne treba studij, sve se može učiti od doma online...

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2017 13:21 (ivca8650).
13 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Usporedba ta dva faksa će biti vječita tema koja već postaje dosadna. Mislim da više nema smisla spominjati FER u ovoj temi. Možda je odličan, možda je loš, neznam.. nisam išao na njega, ali jesam na TVZ.

Na TVZ-u se iz godine u godinu mijenja plan i program (nabolje), a onaj tko se dvoumi između INFO i RAČ trebao bi pogledati plan i program sve 3 godine i dobro razmisliti što ga zanima i koji smjer bi odabrao na jednom od ta dva studija. Nema lošeg studija, sve ovisi koliko se tko potrudi.

Informatika naravno ima mreže (ispravak kolege iznad), sve piše na webu. Na većini kolegija se više 'forsira' praktični dio (vrijedi i za stručni i za specijalistički studij).

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa,

 

ima možda ko' odgovore na ona pitanja za razredbeni test za Spec.info - modul računarski sustavi. Link:http://www2.tvz.hr/wp-content/plugins/download-monitor/download.php?id=701 .

Da li je išao tko prošle godine na to? Vidim da od ovih svih silnih ih bude 50. Da li bude mjesta na kraju za ovaj smjer na izvanrednom? tenks i pozz

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa.

 

Vidim da niti zadnje pitanje nije odgovoreno, no svakako ću pokušati postaviti i ja svoje, pa ćemo vidjeti je li ova tema još aktivna :D

 

Uglavnom, razmišljam sada na jesen upisati vanredno smjer na TVZ-u, nisam nikad završio faks a vidim da bi mi sada ipak trebao ( barem diploma ) pa reko da završim i to poglavlje u životu. Nisam još odlučio za smjer, naginjem na računarstvo no to ćemo još vidjeti. Mislim da to nije toliko bitno za ono što me zanima.

Konkretno, imam 28 godina te sam bio u generaciji koja nije pisala državnu maturu niti sam ju polagao kasnije. Maturirao jesam, ali po starom programu, mislim da je moja generacija bila zadnja bez državne mature. Nakon srednje sam upisao preddiplomski računarstva na Tehničkom faksu u Rijeci, ali taj nisam nikad završio.

Ono što mene sada zanima, koji je postupak upisa na vanredni studij za TVZ-u?

Moram li ja tu polagati neki razredbeni postupak ili je upis više "dođi, ako prođeš upisnu kvotu plati i studiraj"?
Gledam malo po stranicama, vidim da se spominje neki razredbeni postupak ali nisam našao nikakvih više informacija oko toga. Odnosi li se to na one dodatne dvije godine ili i na prve tri godine faksa?

Je li potrebno još nešto za upis osim toga pošto nisam bio na državnoj maturi?

 

Nadam se da sam dovoljno jasno postavio pitanje, ako treba još što detaljizirati slobodno istaknite.

 

Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
ponestajemiideja kaže...

Pozdrav ekipa.

 

Vidim da niti zadnje pitanje nije odgovoreno, no svakako ću pokušati postaviti i ja svoje, pa ćemo vidjeti je li ova tema još aktivna :D

 

Uglavnom, razmišljam sada na jesen upisati vanredno smjer na TVZ-u, nisam nikad završio faks a vidim da bi mi sada ipak trebao ( barem diploma ) pa reko da završim i to poglavlje u životu. Nisam još odlučio za smjer, naginjem na računarstvo no to ćemo još vidjeti. Mislim da to nije toliko bitno za ono što me zanima.

Konkretno, imam 28 godina te sam bio u generaciji koja nije pisala državnu maturu niti sam ju polagao kasnije. Maturirao jesam, ali po starom programu, mislim da je moja generacija bila zadnja bez državne mature. Nakon srednje sam upisao preddiplomski računarstva na Tehničkom faksu u Rijeci, ali taj nisam nikad završio.

Ono što mene sada zanima, koji je postupak upisa na vanredni studij za TVZ-u?

Moram li ja tu polagati neki razredbeni postupak ili je upis više "dođi, ako prođeš upisnu kvotu plati i studiraj"?
Gledam malo po stranicama, vidim da se spominje neki razredbeni postupak ali nisam našao nikakvih više informacija oko toga. Odnosi li se to na one dodatne dvije godine ili i na prve tri godine faksa?

Je li potrebno još nešto za upis osim toga pošto nisam bio na državnoj maturi?

 

Nadam se da sam dovoljno jasno postavio pitanje, ako treba još što detaljizirati slobodno istaknite.

 

Unaprijed hvala.

 

Mislim da ti je najbolja šansa pokušat s molbom za prijelaz, pogotovo ako se nikad nisi službeno ispisao s tog riječkog faksa. Samo bi bilo dobro da imaš bar nešto položeno tamo, ne toliko zbog prijenosa koliko zbog ects bodova. Ne treba te brinuti što je bilo prije 10 god, znam ljude koji su "prelazili" i 15 godina nakon što su negdje drugdje odustali. Uglavnom nabolje bi ti se bilo javit u referadu pa se raspitat sta ti je napametnije. Ako ne mozes tako, mozes jos uvijek bez drzavne mature, ali onda ces najvjerojatnije morati prolaziti razredbeni postupak, ovisno o tome koliko bude prijavljenih na izvanredni smjer tvog izbora. Na informatiku se uglavnom moze upasti bez, na racunarstvo teze (jer je znacajno pozeljniji i iskreno kvalitetniji smjer). Državna matura ti je najteži put, ali ima svojih prednosti, jer ne samo da će ti dati šansu da se upišeš redovno (pa prema tome i besplatno), nego ćeš i ponoviti matematiku dovoljno da nemaš problema kasnije. Naravno, u tom slučaju ti otpada ova godina (ili si osudjen na izvanredno) jer se sva mjesta na redovnom studiju popune na ljetnom roku (na koji si zakasnio).

7 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Jel ima netko iskustva sa prebacivanjem sa redovnog na izvanredni studij, znači s računarstva redovni na računarstvo izvanredni.

 

Ovo me zanima jer sam došao skoro pred sam kraj ali zbog posla sam zapostavio tih par ispita pa neke predmete sad upisujem po 3. put i nebi htio da me izbace pred sam kraj ako ne položim iz trećeg puta.

 

Osim toga izvanredni bi mi više odgovarao pošto radim.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Bok ljudi :) 

Jel zna netko da li plaćam prvu godinu redovnog upisa 5000kn, ako se prvi puta upisujem na tvz, s time da sam prošle godine već bila upisala drugi fakultet sa kojeg sam se sad ispisala? 


 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice