PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.793.855
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
8 godina
offline
Re: PlayStation 4
"obicna jabucica", "radnja sina", "5 krutih metala", "iskvareni ostatci"....

Da spomenem samo neke, volim misliti da je nas jezik daleko bogatiji, i da se ovo moglo daleko mastovitije odraditi. Iako je strogo tehnicki gledano ovo tocan prijevod, ipak se on radi po osjecaju a ne po tocnom prijevodu svake pojedine rijeci. Pogledati LOTR knjige, sve tocno prevedeno, ali i dalje mastovito i misticno kako i treba biti.

Neke igre naibolje zvuce ako su na jeziku koji podrzava radnju. Odigrati metro na ruskom, ili wolfa na njemackom.....neprocjenjivo, engleski nije ni do koljena, kad setas ruskim metroom, i cujes ruski jezik umjesto engleskog s naglaskom za koje ameri misle da je ruski....

Bolesno bi bilo da su koristeni grcki i nordijski jezik, norveski npr za ondasnje likove, grcki za kratosa u nekoj kombinaciji s "losim" norveskim.... Al onda bi se svakako moralo igrati s titlovima, sto bi mozda previse odvlacilo paznju od same igre cak i nama koji smo navikli na iste.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4

Ja sam igrao Assassin's Creed Unity na francuskom. Super je.

PSN - DeniZg80
15 godina
online
Re: PlayStation 4
Damir22 kaže...
"obicna jabucica", "radnja sina", "5 krutih metala", "iskvareni ostatci"....

Da spomenem samo neke, volim misliti da je nas jezik daleko bogatiji, i da se ovo moglo daleko mastovitije odraditi. Iako je strogo tehnicki gledano ovo tocan prijevod, ipak se on radi po osjecaju a ne po tocnom prijevodu svake pojedine rijeci. Pogledati LOTR knjige, sve tocno prevedeno, ali i dalje mastovito i misticno kako i treba biti.

Neke igre naibolje zvuce ako su na jeziku koji podrzava radnju. Odigrati metro na ruskom, ili wolfa na njemackom.....neprocjenjivo, engleski nije ni do koljena, kad setas ruskim metroom, i cujes ruski jezik umjesto engleskog s naglaskom za koje ameri misle da je ruski....

Bolesno bi bilo da su koristeni grcki i nordijski jezik, norveski npr za ondasnje likove, grcki za kratosa u nekoj kombinaciji s "losim" norveskim.... Al onda bi se svakako moralo igrati s titlovima, sto bi mozda previse odvlacilo paznju od same igre cak i nama koji smo navikli na iste.....

 

Meni je isti feeling bio i sa Detroitom kad sam ga prebacio na HR. Vrlo brzo sam vratio nazad. Tako da nije samo do fantasy tematike.

Jednostavno se ne želim dovesti u situaciju da ne znam proguglati nešto što me bude zanimalo jer ću znati samo HR naziv toga. I HBO Go sam si prebacio na engleski jer ne mogu podnijeti HR nazive filmova i serija.

 

Zamisli sad da imaš voiceover God of Wara na hrvatskom, recimo Goran Navojec i neki klinac.

Pa polomio bi se od smijeha da krenu pričati s ovakvim prijevodom. "Ovuda, dječače", "Iza tebe, oče", "Bismo li uopće trebali biti ovdje?"

 

Jedna od najjačih scena iz igara mi je bila kad sam igrao Operation Flashpoint, tenk juri pokraj mene, skrivam se u grmlju samo čujem gusjenice kako cvile, otrčim nekako u šumu što dalje od tenka, ne vidim ni di je. Skrivam se iza drveta i odjednom čuješ "STOJ!! Što to djelaš?!" na čistom ruskom. Usro sam se ko grlica.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
Damir22 kaže...
"obicna jabucica", "radnja sina", "5 krutih metala", "iskvareni ostatci"....

Da spomenem samo neke, volim misliti da je nas jezik daleko bogatiji, i da se ovo moglo daleko mastovitije odraditi. Iako je strogo tehnicki gledano ovo tocan prijevod, ipak se on radi po osjecaju a ne po tocnom prijevodu svake pojedine rijeci. Pogledati LOTR knjige, sve tocno prevedeno, ali i dalje mastovito i misticno kako i treba biti.

Neke igre naibolje zvuce ako su na jeziku koji podrzava radnju. Odigrati metro na ruskom, ili wolfa na njemackom.....neprocjenjivo, engleski nije ni do koljena, kad setas ruskim metroom, i cujes ruski jezik umjesto engleskog s naglaskom za koje ameri misle da je ruski....

Bolesno bi bilo da su koristeni grcki i nordijski jezik, norveski npr za ondasnje likove, grcki za kratosa u nekoj kombinaciji s "losim" norveskim.... Al onda bi se svakako moralo igrati s titlovima, sto bi mozda previse odvlacilo paznju od same igre cak i nama koji smo navikli na iste.....

 

Meni je isti feeling bio i sa Detroitom kad sam ga prebacio na HR. Vrlo brzo sam vratio nazad. Tako da nije samo do fantasy tematike.

Jednostavno se ne želim dovesti u situaciju da ne znam proguglati nešto što me bude zanimalo jer ću znati samo HR naziv toga. I HBO Go sam si prebacio na engleski jer ne mogu podnijeti HR nazive filmova i serija.

 

Zamisli sad da imaš voiceover God of Wara na hrvatskom, recimo Goran Navojec i neki klinac.

Pa polomio bi se od smijeha da krenu pričati s ovakvim prijevodom. "Ovuda, dječače", "Iza tebe, oče", "Bismo li uopće trebali biti ovdje?"

 

Jedna od najjačih scena iz igara mi je bila kad sam igrao Operation Flashpoint, tenk juri pokraj mene, skrivam se u grmlju samo čujem gusjenice kako cvile, otrčim nekako u šumu što dalje od tenka, ne vidim ni di je. Skrivam se iza drveta i odjednom čuješ "STOJ!! Što to djelaš?!" na čistom ruskom. Usro sam se ko grlica.

 Neko ne voli naš lijepi hrvatski jezik.

15 godina
online
Re: PlayStation 4
hummer0 kaže...

 Neko ne voli naš lijepi hrvatski jezik.

 

Da, ti, jer se kaže "netko". ;-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 23:33 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
hummer0 kaže...

 Neko ne voli naš lijepi hrvatski jezik.

 

Da, ti, jer se kaže "netko". ;-)

 LOL njubaro prelistavao si Klaića.

15 godina
online
Re: PlayStation 4
hummer0 kaže...
Bitanga kaže...
hummer0 kaže...

 Neko ne voli naš lijepi hrvatski jezik.

 

Da, ti, jer se kaže "netko". ;-)

 LOL njubaro prelistavao si Klaića.

 

Nisam, za nekog tko "ne voli hrvatski" popriličan sam grammar nazi.

Za razliku od većine domoljuba koji ne znaju ni pričati ni pisati ;-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2019 0:14 (Bitanga).
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Koja je sad realna cijena za SpiderMana? Na njuski vidim cijene od 250 do 400kn. Sad ih dosta ima jer se dobivao uz konzolu. Htio bih ga prodati u kratkom roku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: PlayStation 4
Gogy7 kaže...
Koja je sad realna cijena za SpiderMana? Na njuski vidim cijene od 250 do 400kn. Sad ih dosta ima jer se dobivao uz konzolu. Htio bih ga prodati u kratkom roku.

 Ako želiš brzo prodati moraš ići ispod cijene. Ako ćeš staviti realnu to će se malo odužiti. Ljudi ne žele kupiti po realnoj cijeni kod nas. :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Re: PlayStation 4
Gogy7 kaže...
Koja je sad realna cijena za SpiderMana? Na njuski vidim cijene od 250 do 400kn. Sad ih dosta ima jer se dobivao uz konzolu. Htio bih ga prodati u kratkom roku.

 Po grupi na FB se prodaju od 200 - 250 kn, Special edition 300 - 350

PSN - ediholic
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Hvala. Stavio sam 250 plus dostava. Ako ne bude islo stavit cu 200 plus dostava. :)
15 godina
online
PlayStation 4

https://store.playstation.com/en-us/grid/STORE-MSF77008-ESSENTIALS18PS4G/2

 

Dobar deal PSN Essentials igara na US storeu, sniženo po 50-60% od već pristojne cijene.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2019 12:14 (Bitanga).
Moj PC  
4 0 hvala 4
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...

 Meni je isti feeling bio i sa Detroitom kad sam ga prebacio na HR. Vrlo brzo sam vratio nazad. Tako da nije samo do fantasy tematike.

Jednostavno se ne želim dovesti u situaciju da ne znam proguglati nešto što me bude zanimalo jer ću znati samo HR naziv toga. I HBO Go sam si prebacio na engleski jer ne mogu podnijeti HR nazive filmova i serija.

 

 

TIL da se HBO Go može prebacit na engleski. Glavno da godinama već trpim naslove na hrvatskom... 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
8 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

ahhaha ošo i ja sad prebacit jezik aplikacije HBO GO na engleski i stvarno 100 x puta to bolje sad izgleda...bitanga hvala na savjetu neznam kako to dosad nisam napravio iako nemam dugo to sve ali eto ti si me ponukao 

Naravno da se i GoW igra na engleskom dakako.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: PlayStation 4
Q-Tip kaže...
Bitanga kaže...

 Meni je isti feeling bio i sa Detroitom kad sam ga prebacio na HR. Vrlo brzo sam vratio nazad. Tako da nije samo do fantasy tematike.

Jednostavno se ne želim dovesti u situaciju da ne znam proguglati nešto što me bude zanimalo jer ću znati samo HR naziv toga. I HBO Go sam si prebacio na engleski jer ne mogu podnijeti HR nazive filmova i serija.

 

 

TIL da se HBO Go može prebacit na engleski. Glavno da godinama već trpim naslove na hrvatskom... 

 

TIL šta znači TIL. :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Today I learned
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
online
Re: PlayStation 4
Hexfire kaže...
Today I learned

 

Znam, to sam i napisao :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
PlayStation 4

Ekipica dali je netko igroa Ride 3 , kako Vam se čini? Dali se isplati kupit....  po YT se čini uredu za igrat... 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
Gale92 kaže...

Ekipica dali je netko igroa Ride 3 , kako Vam se čini? Dali se isplati kupit....  po YT se čini uredu za igrat... 

 Ja osobno čekam sniženje. A do sniženja kratim vrijeme sa vanillom na laptopu. Igra izgleda pristojno, igrao i jedinicu i dvojku, dvojka je zakon.

16 godina
odjavljen
offline
PlayStation 4

Jel igrate kaj GT sport? Ja se nemogu odlijepiti, prek vikenda po 5-6 sati ga derem, opet sam u pubertetu

Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
PlayStation 4

Ekipica dali vama uredno radi PS Store? Meni na konzoli nikako da se učita a kada sam imaš testirati Internet vezu stajalo mi je upozorenje da PS Store trenutno nije dostupan...

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2019 10:36 (Gale92).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Gale92 kaže...

Ekipica dali vama uredno radi PS Store? Meni na konzoli nikako da se učita a kada sam imaš testirati Internet vezu stajalo mi je upozorenje da PS Store trenutno nije dostupan...

Meni sve uredno radi.

PSN ID: PlayingCasually
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
MSX kaže...

Meni sve uredno radi.

 meni javlja grešku kao na slici i preko jednog rutera (tele2 pokućni) i preko drugog t-com , oboje naravno isprobano i LAN i WiFi

15 godina
online
Re: PlayStation 4
Gale92 kaže...
MSX kaže...

Meni sve uredno radi.

 meni javlja grešku kao na slici i preko jednog rutera (tele2 pokućni) i preko drugog t-com , oboje naravno isprobano i LAN i WiFi

 

Stavi DNS 8.8.8.8. Tele2 ima lose DNSove.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...

 

Stavi DNS 8.8.8.8. Tele2 ima lose DNSove.

 i dalje neće, izašao sam log out i iz korisničkog računa i sada mi neda niti da se prijavim ponovno, kažem i tcom probao i tele 2

ovo mi je po prvi puta sada da se ovako nešto dešava...

7 godina
offline
Re: PlayStation 4
Je li moguće da si dobio ban?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PlayStation 4

Na T-Comu mi sve radi dok Tele 2 očito zafrkava....

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4

@xxx

Evo ja zadnjih par dana igram, prešao driving school i 7 mission challenge-a.

Dojam, grafika nista specijalno, upravljanje relativno OK u odnosu na ostale trkačke igre koje imam(nfs serijali,driveclub),isprobao sam i project cars 2, doimao mi se jako težak za upravljanje.Što se tiče misija i kampanje,debelo razočaran,igrica je prelaka, u driving schoolu i misijama se toliko automobila osvoji da praktički ne trebam ništa kupovati(budem još vidio kad krenem sa ligama, ali sa obzirom koliko sam novca zaradio samo u ovim misijama, mislim da mi neće biti problem kupovati) u odnosu na gran turismo 4 sa ps2 ,gt sport mi izgleda kao nekakva zezancija i easy mode gran turisma. 2007 godine sam igrao gran turismo 4 oko 3 mjeseca i nisam uspio preći 100% igre, zapeo sam negdje na 96%(ostalo mi par utrka sa formulom, i par endurance) Znači toliko je staza bilo.Online još nisam isprobao.Ali jasno je naglašeno bilo da je ovo zapravo online igra i da je campaing mode debelo zakinut.Isto tako,sustav tuninga je još žešća glupost.Pa na gran turismu 2 na ps1 je bilo zakon, ne razumijem da nisu mogli nekako bolje to odradit.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2019 18:03 (trmx).
7 godina
offline
PlayStation 4

Zadnjih dana igran ds3. Pocea san san u 5.misec i doslo lito i vise se nisan vratija igri. Igra mi je odlicna, uzivan u svakon trenutku istrazivanja, ali po mon misljenju boss fightovi su prelagani i ima previse bonfirea. Dosta bosseva pada iz prve, a niti jednog do sad nisan ponavlja vise od 6 puta (Ornstein i Pontiff), dok san u Bloodborneu zna i po 50 puta (Ludwig). Igran bez stita i sa pocetnin oruzjen.

PSN - ediholic
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4

Ja igram samo kampanju, 26 level za sada, isključio liniju vožnje, sve pomoći osim absa, i super mi je. Grafika izvrsna, zaključan na 60 fpsa bez da trzne, na vozni model sam kliknuo na prvu i rekao to je to. Početna lliga je bila relativno lagana ali i zabavna, amaterska je također lagana za sada ali očekujem da će druga polovica biti teža, nadam se ne i preteška.

Nadogradnje su debelo pojednostavili, prebacili ih na slajder lol, ali ima hrpa automobila pa sad da moram svakome kupovati auspuh, novi motor, gume i sl.dopizdilo bi mi nakon desetak puta, ovak je jednostavnije.

 

Kaj se love tiče u prvoj ligi sam morao ponavljati neke vožnje da bi skupio 350000 za gt4 prvenstvo, i kako bi ju završio...iako imam sva zlata za sada sa maks zaradom.

 

 

Koliko su pljuvali po ovoj igri očekivao sam sranje, a meni je ispala čista zaraza ali ok, ja taj serijal nisam igrao još od GT3 na ps2 pa sam se očito zaželio. Zbog ove igre su mi na čekanju god of of war, horizon, uncharted 4, blodborne, spiderman...sve kupljeno i čeka da mi dosadi GT :D

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice