eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.075.566
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Kako rade narudbe preko .de ili .co.uk ebay-a u slucaju laptopa? Da li placam samo uredaj + shipping ili imam jos carinu? Na nekima mi pise "Zero customs charges", ali is that really true? Gledam xps 13 i slicne laptope koje bi uzeo - dolaze u originalnoj kutiji sa svim papirima.

 

I jel imao netko losa iskustva s kupovinom laptopa preko ebaya? na sta da obratim paznju?

Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
xRyder kaže...

Kako rade narudbe preko .de ili .co.uk ebay-a u slucaju laptopa? Da li placam samo uredaj + shipping ili imam jos carinu? Na nekima mi pise "Zero customs charges", ali is that really true? Gledam xps 13 i slicne laptope koje bi uzeo - dolaze u originalnoj kutiji sa svim papirima.

 

I jel imao netko losa iskustva s kupovinom laptopa preko ebaya? na sta da obratim paznju?

Hvala.

 OBAVEZNO pogledaj gdje se nalazi roba. Ako je u EU onda ne plaćaš pdv i carinu.

Pogleday layout tipkovnice. Ja sam kupio DE i požalio, makar dobro znam njemački :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 13:02 (CyberDemonVZ).
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
xRyder kaže...

Kako rade narudbe preko .de ili .co.uk ebay-a u slucaju laptopa? Da li placam samo uredaj + shipping ili imam jos carinu? Na nekima mi pise "Zero customs charges", ali is that really true? Gledam xps 13 i slicne laptope koje bi uzeo - dolaze u originalnoj kutiji sa svim papirima.

 

I jel imao netko losa iskustva s kupovinom laptopa preko ebaya? na sta da obratim paznju?

Hvala.

 Ne slusaj prodavca sta ti kaze vec provjeri gdje je roba fizicki (pise ti na oglasu) i provjeri kod proizvodjaca ima li internacionalnu garanciju.

13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...
xRyder kaže...

Kako rade narudbe preko .de ili .co.uk ebay-a u slucaju laptopa? Da li placam samo uredaj + shipping ili imam jos carinu? Na nekima mi pise "Zero customs charges", ali is that really true? Gledam xps 13 i slicne laptope koje bi uzeo - dolaze u originalnoj kutiji sa svim papirima.

 

I jel imao netko losa iskustva s kupovinom laptopa preko ebaya? na sta da obratim paznju?

Hvala.

 OBAVEZNO pogledaj gdje se nalazi roba. Ako je u EU onda ne plaćaš pdv i carinu.

Pogleday layout tipkovnice. Ja sam kupio DE i požalio, makar dobro znam njemački :D

 

Torent kaže...
xRyder kaže...

Kako rade narudbe preko .de ili .co.uk ebay-a u slucaju laptopa? Da li placam samo uredaj + shipping ili imam jos carinu? Na nekima mi pise "Zero customs charges", ali is that really true? Gledam xps 13 i slicne laptope koje bi uzeo - dolaze u originalnoj kutiji sa svim papirima.

 

I jel imao netko losa iskustva s kupovinom laptopa preko ebaya? na sta da obratim paznju?

Hvala.

 Ne slusaj prodavca sta ti kaze vec provjeri gdje je roba fizicki (pise ti na oglasu) i provjeri kod proizvodjaca ima li internacionalnu garanciju.

Mislim da je onda sve ok - pise da je roba u UK. Znaci zavrsni iznos bi mi trebao biti roba + shipping.

 Hvala!

 

 

14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Trebam savjet. Uređaj koji sam naručio sa ebaya stigao je neispravan. Kontaktirao sam sellera, on mi nudi djelomični povrat od 30% vrijednosti uređaja. Da prihvatim to ili imam prava na cjelokupni povrat?

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Jolckan kaže...

Trebam savjet. Uređaj koji sam naručio sa ebaya stigao je neispravan. Kontaktirao sam sellera, on mi nudi djelomični povrat od 30% vrijednosti uređaja. Da prihvatim to ili imam prava na cjelokupni povrat?

Je li ti uređaj iskoristiv 70%? Ako je, i ako ti je to dovoljno, prihvati. Imaš pravo na povrat cijelog iznosa, s tim da bi onda proizvod trebao vratiti prodavaču, a tu je kamen spoticanja dostava - dostava iz Hrvatske je skupa, iako ide na teret prodavača. Mada pretpostavljam da bi je ti trebao platiti pa ti onda prodavač vrati novac. A sad, tu ti opet u pitanje dolazi duljina zaštite, prodavač paket ne mora podignuti na pošti (ili ga podigne a pošta to ne zabilježi) i tako to...

7 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Jolckan kaže...

Trebam savjet. Uređaj koji sam naručio sa ebaya stigao je neispravan. Kontaktirao sam sellera, on mi nudi djelomični povrat od 30% vrijednosti uređaja. Da prihvatim to ili imam prava na cjelokupni povrat?

 ništa se ne raspravljaj nego napravi par slika i odma napravi case da uređaj nije kakvi je opisan,dobit ces full refund (osim ako nije global shipping program onda ti vrate full cjenu proizvoda i samo 50% od poštarine njihove) . a onda ti seller može i nemora zatražit da mu pošalješ natrag taj neispravan uređaj, i to ti on mora platit nemoj se dat nagovorit priko mailova da ti pošalješ o svom trošku . doć će ti preko paypala label ko da si ti proda nešto kad on plati poštarinu. neznam kako toćno to ide jer najćešće znaju da su poslali neispravan proizvod i onda ga ni ne traže natrag.

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Što se dešava sa ovim tracking kodovima,kupio sam par sitnica,i dobijem na meilu jedan kod,a na ebay aplikaciji drugi kad za istu stvar.
Naravno niti jedan kod ne radi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

To popune reda radi ali ne znaci da te iko zeli prevariti.... Strpljenja.....

7 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav i postovanje.

Narucio sam dosta stvari sa ebay-a u zadnje vreme i nekoliko njih mi nisu stigle. Kada sam se obratio prodavcima, rekli su mi da se obratim posti i pozovem se na naziv uplatnice koje sam dobio email-om od prodavca nakon novcane transakcije. U posti su mi rekli da posto posiljka nije bila preporucena, oni nemaju nacina da iskopaju moje predmete jer nemaju taj -identifikacioni broj, bar kod ili kako se to vec zove.

E sad, kako odabrati da posiljka bude preporucena? Engleski prevod tog termina je “registered mail”, jel tako? Na vecini itema na ebay-u ne vidim to nigde. Da li je to mozda opcija ‘standard shipping’?

Jos jedna stvar: ja za neke iteme koje nisam primio jesam dobio odredjeni “tracking number”. Kad ukucam taj broj na odredjenim sajtovima za pracenje posiljaka, dobio sam podatke o putanji kojom je taj predmet putovao i datum kad je stigao u Srbiju. Bar je to moje tumacenje sledeceg screenshota sa sajta trackitonline.ru nakon sto sam tamo upisao “tracking number” 11970111541 koji sam dobio od prodavca: https://s27.postimg.org/gi68jn677/tracking.png Medjutim, u posti mi kazu da im je taj “tracking number” beskoristan (to je neki ebay-ov broj koji sadrzi samo cifre, dok oni zahtevaju taj neki drugi ‘indetifikacioni broj’, bar kod, ili sta vec, koji je mesavina slova i cifara, i koji se dobija kada se odabere preporucena posiljka).

Dakle, interesuje me par stvari. Da li su ti itemi stvarno izgubljeni i ne postoji nacin da dodjem do njih? (ovo nije toliko ni bitno, jer su ovi itemi bili od male vrednosti, ali zanima me za ubuduce). Pod dva, da li mogu da trazim povracaj novca od Ebay-a ili Paypal-a (znam da generalno moze, ali negde sam citao da prodavac ne snosi odgovornost ako posiljka nije bila preporucena i nije bilo tog bar koda). Pod tri, kako da sledeci put odaberem da posiljka bude preporucena?

Hvala unapred.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
dice3510 kaže...

Pozdrav i postovanje.

Narucio sam dosta stvari sa ebay-a u zadnje vreme i nekoliko njih mi nisu stigle. Kada sam se obratio prodavcima, rekli su mi da se obratim posti i pozovem se na naziv uplatnice koje sam dobio email-om od prodavca nakon novcane transakcije. U posti su mi rekli da posto posiljka nije bila preporucena, oni nemaju nacina da iskopaju moje predmete jer nemaju taj -identifikacioni broj, bar kod ili kako se to vec zove.

E sad, kako odabrati da posiljka bude preporucena? Engleski prevod tog termina je “registered mail”, jel tako? Na vecini itema na ebay-u ne vidim to nigde. Da li je to mozda opcija ‘standard shipping’?

Jos jedna stvar: ja za neke iteme koje nisam primio jesam dobio odredjeni “tracking number”. Kad ukucam taj broj na odredjenim sajtovima za pracenje posiljaka, dobio sam podatke o putanji kojom je taj predmet putovao i datum kad je stigao u Srbiju. Bar je to moje tumacenje sledeceg screenshota sa sajta trackitonline.ru nakon sto sam tamo upisao “tracking number” 11970111541 koji sam dobio od prodavca: https://s27.postimg.org/gi68jn677/tracking.png Medjutim, u posti mi kazu da im je taj “tracking number” beskoristan (to je neki ebay-ov broj koji sadrzi samo cifre, dok oni zahtevaju taj neki drugi ‘indetifikacioni broj’, bar kod, ili sta vec, koji je mesavina slova i cifara, i koji se dobija kada se odabere preporucena posiljka).

Dakle, interesuje me par stvari. Da li su ti itemi stvarno izgubljeni i ne postoji nacin da dodjem do njih? (ovo nije toliko ni bitno, jer su ovi itemi bili od male vrednosti, ali zanima me za ubuduce). Pod dva, da li mogu da trazim povracaj novca od Ebay-a ili Paypal-a (znam da generalno moze, ali negde sam citao da prodavac ne snosi odgovornost ako posiljka nije bila preporucena i nije bilo tog bar koda). Pod tri, kako da sledeci put odaberem da posiljka bude preporucena?

Hvala unapred.

 Svasta ti naprica ;)

Prvo i osnovno procitaj FAQ da se pitanja ne ponavljaju ali dogovoricu ti ukratko...

1. Prvo i osnovno pravilo na ebayu i sl stranicama jeste da je trgovac odgovoran za isporuku robu i tebe ne interesuje nista osim da ti se ta roba isporuci. Sve dok ti ne potpises da si orbu primio ona niej isporucena i imas pravo traziti od trgovca povrat novca. Ebay ce uvijek presuditi u tvoju korist...Osim u nekim slucajevima kao npr roba dodje na carinu i ti odbijes preuzeti a trgovac ima dokaz za to. Primjer dokaza u prilogu...

2. odgovoreno pod 1.

3. ako trgovac nije stavio tu opciju ne mozes ali kao sto rekoh tebi  nije u interesu da doplacujes jer ti to ne garantuje brzu isporuku a pare nece s izgubiti jer ces dobiti ili robu ili pare. NEma trece opcije

 

Sto se tice stranica za pracenje ova stranica sto ti spominjes i niej bas pouzdaba jer kad god sam unio broj napise da je stiglo i poslije 2 dana sto nema veze sa realnoscu. ja godinama koristim http://www1.17track.net/en i daleko je pouzdanija. Za srbiju koristi ovu stranicu.

http://www.posta.rs/struktura/eng/aplikacije/alati/posiljke.asp

Kada ti roba stigne na carinu imas sve info ali ih ima i trgovac. Naravno ako je broj za pracenje validan....

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 22:38 (Torent).
7 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
takodjer glas za 17track stranicu,podržava manje više sve carriere i većinu paketa nalazi bez problema.
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
http://trackitonline.ru/?CCode=US

Ova pronalazi više paketa i od 17track
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Poštovanje,

ovako naručio sam neke naočale 7.12.2016 i evo danas je 18.1.2017 ali one još nisu došle. Kontaktirao sam prodavača i kaže da još sačekam, inače šta god da naručim dođe za nekih 15-20 dana ali ovo se oduljilo previše. Može li neki savjet da sačekam još ili ? Unaprijed hvala. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Samo pazi da ti ne prodje rok za otvaranje case. Rok je 30 dana od dana isteka krajnjeg roka za isporuku. Rok za isporuku ti pise pored artikla a ako ne pise onda je 30 dana od dana placanja....

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
U redu, hvala. Rok je bio jučer 17.1, budem pričekao još ovaj tjedan pa ako ne dođe otvorit ću case. :)
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Mozes ti otvoriti case i opet cekati jer case moze biti otvoren 30 dana. NAkon toga ako nisi case rijesio sa trgovcem mozes eskalirati na ebay da oni odluce a ako ni to ne uradis automatski se zatvara....

9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Ma sve kasni, imam par narudžbi koje su bile oko 15.12., došla samo jedna i to jučer. To je preko ebaya ili aliex, a s gearbesta uredno dolazi kroz 15-ak dana kao i uvijek
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav ljudi, treba mi pomoć

Naručio sam nešto sa ioffer-a i poslano je 24.11.2016 međutim do dan danas ništa nije stiglo.

Kada ukucam tracking number javlja mi sljedeće:

 

2017-01-18 08:12

Croatia, ZAGREB 10003, Record item customs information (Inb), Retention reason : Invoice missing

2017-01-18 07:46

Croatia, 10004 Zagreb CAR, Receive item at location (Inb)

2017-01-18 07:46

Croatia, 10004 Zagreb CAR, Send item to customs (Inb)

2017-01-17 13:00

Croatia, ZAGREB 10003, Send items to customs1 (Inb)

2017-01-17 09:52

Croatia, ZAGREB 10003, Receive item at office of exchange (Inb)

2016-12-09 23:10

China, GUANGZHOU, Send item abroad (EDI-received)

2016-12-08 17:50

China, GUANGZHOU, Insert item into bag (Otb)

2016-12-06 14:43

China, 52843300, Receive item from customer (Otb)

 

Može mi netko objasniti što to znači?

Unaprijed se zahvaljujem.

 

Živjeli

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Paket ide na carinu,tražit će vas originalnu kopiju računa i paket koji će vam stići na adresu kada stigne idete u carinu pokupiti paket i platit eventualne troškove (PDV, itd...)

Poslano sa Lenovo Vibe K5
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 17:57 (xXTheLuka1998xX).
14 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
xXTheLuka1998xX kaže...

Paket ide na carinu,tražit će vas originalnu kopiju računa i eori broj koji će vam stići na adresu kada stigne idete u carinu pokupiti paket i platit eventualne troškove (PDV, itd...)

 Ne bi trebali eori broj, to samo ako ide preko express službi, tipa fedex ili ups...

7 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Aliexpress naruceno nekoliko baterija i nakon 3 tjedna


"Dear buyer, I'm sorry to tell you that the goods on his way to Turkey, because the plane explosion accident, dozens of people lost their lives in the accident, destruction of goods at the same time, we once again send a new package to you, thank you for your understanding, I wish you a happy life.
New logistics tracking number:"

Stvarno...
Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozz, naruci sam timex sat iz US, cijena sata je 24$ + shipping 13.5$, nebih trebao brinuti o porezu ili sl?

Hvala puno

http://www.youtube.com/user/Megatr0nHR
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Ide PDV ako ga zaustave
Potpis
9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Foz-matija kaže...
Ide PDV ako ga zaustave

 Kako to funkcionira? Gdje ga plaćam? Paket mi i dalje dolazi na kućnu adresu?

http://www.youtube.com/user/Megatr0nHR
14 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
alien20 kaže...

Pozz, naruci sam timex sat iz US, cijena sata je 24$ + shipping 13.5$, nebih trebao brinuti o porezu ili sl?

Hvala puno

 http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
XXX-Man kaže...
alien20 kaže...

Pozz, naruci sam timex sat iz US, cijena sata je 24$ + shipping 13.5$, nebih trebao brinuti o porezu ili sl?

Hvala puno

 http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 Hvala. Ali nisam nasao odgovor na pitanje "kako cu platiti porez?" i "Hoće li mi paket stići na adresu?" 

http://www.youtube.com/user/Megatr0nHR
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
alien20 kaže...
XXX-Man kaže...
alien20 kaže...

Pozz, naruci sam timex sat iz US, cijena sata je 24$ + shipping 13.5$, nebih trebao brinuti o porezu ili sl?

Hvala puno

 http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 Hvala. Ali nisam nasao odgovor na pitanje "kako cu platiti porez?"

PDV nije porez? Da si pročitao cijeli FAQ, znao bi to.

 

alien20 kaže...
"Hoće li mi paket stići na adresu?" 

Da si pročitao cijeli FAQ, znao bi to.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 13:24 (mbaksa).
14 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
alien20 kaže...

 Hvala. Ali nisam nasao odgovor na pitanje "kako cu platiti porez?" i "Hoće li mi paket stići na adresu?" 

 Čitaj ponovo. I onda kad pročitaš čitaj ponovo.

 

Sve piše...

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Isprike. Pronasao sam odgovor.

Evo trenutnog stanja, sto mislite?

http://www.youtube.com/user/Megatr0nHR
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice