Bug.hr preuzima dužnost

poruka: 345
|
čitano: 56.170
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bug.hr preuzima dužnost".
9 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Meni odlicno kao i redizajn mobilnog weba te ste napravili veliki dizajnerski skok unaprijed .

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2017 10:49 (Zemljanin).
 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

moj prijatelj iz škole bi pitao nastavnika "a gdje sad da zabijem šestar?"

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Ovdje je dizajn samom sebi svrha. Drago mi je što vam lijepo izgleda, ali funkcionalnosti nema.

 
21 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Sve ok samo da je malo manje glupih i dosadnih reklama, addblock i drugi ne zaustavljaju sve reklame
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Jel ima još netko problem da se svaki put kad se otvori browser mora ponovno ulogirati na forum?

Do not feed the trolls!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Gorden kaže...

novo i moderno, tko ima što protiv pregazilo ga je vrijeme, čitam neko je napisao da ne otvara portal, ha dobro nek se bavi papirom i nek se preseli u neki muzej, meni na prvu sem bubamare fali malo i zločesta stranica,

 Ako je tebi ovo moderno i novo te govoriš da oni kojima ovo nepaše pregazilo ga je vrijeme onda ti imaš 150 godina i nemaš nikakve veze s IT, dizajnom i vjerojatno ti je BOL jedna od sveukupno 3 stranice koje posjećuješ. 

12 godina
neaktivan
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Osobno moram priznati da;kad sam pročitao vijest za mjenjanje portala,nije mi baš bilo drago radi toga.

Zašto?

-"Stari" portal mi je nekako "ležao" oku te sam bio priviknut već postojećem te nisam osobno sklon baš mjenjanjima.

Svakako se treba privikavati te je ova promjena svakako dobro došla koju pozdravljam.

Iako sam primjetio jednu sitnicu koja jeste da se svi portali mjenjaju i redizajniraju se češće nego li ja gaće mjenjam;Bug Online se nije mjenjao godinama i ostajao je dosljedan svojoj originalnosti.

Ali dobro.Promjena je tu,koja je svakako dobro došla a nikad ošla.

Cijeni se svakako trud i rad,samo naprijed !!!

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Ja predlazem nesto sto ce privuci citatelje

 

npr. privlacnije naslovnice:

aka carrycopter
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Vidim neki pozivaju da se i forum izmjeni, čemu? Što mu fali ovakvom? Ja 100% N I S A M da se to dogodi.

Da vidimo što forumaši misle o tome.

 

 

 

 

49 Ne želim promjenu
5 Želim da se promjeni na novo
2 Svejedno mi je
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
miller1985 kaže...
Sve ok samo da je malo manje glupih i dosadnih reklama, addblock i drugi ne zaustavljaju sve reklame

Sve se može blokirati samo treba znati kako. 

DragonWarrior kaže...

Jel ima još netko problem da se svaki put kad se otvori browser mora ponovno ulogirati na forum?

Očisti cache i kolačiće.

vrinho kaže...

Vidim neki pozivaju da se i forum izmjeni, čemu? Što mu fali ovakvom? Ja 100% N I S A M da se to dogodi.

Da vidimo što forumaši misle o tome.

Ja sam za promjenu. Ili bar neka se napravi novi dizajn i doda opcija promijene dizajna. Oni koji će htjeti koristiti stari forum neka se prebace na staru temu i to je to. Isto tako bi bilo dobro dodati i neke nove funkcionalnosti na forumu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2017 11:25 (Marko :D).
13 godina
neaktivan
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Ovo je kao kad se zajebes, kupis skupe cipele, skuzis da su sranje, ali ih ipak nosis da ti ne propadnu novci. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
29 0 hvala 0
10 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Fenomenalno !!!! Novo i pravo veće istinsko osvježenje ..

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Novi bug mi je OK, iako se vidi da je sami dizajn (klon 24 sata/Gamespota) forsiran za mobove i tablete.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Loše, prvo što sam pomislio kad sam vidio web je zašto mi je prebacilo stranicu na mobilnu verziju.

 
12 1 hvala 0
15 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Sada već svaki portal počinje sličiti kao jaje - jajetu. Stari izgled mi je više odgovarao.

 
16 0 hvala 0
14 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Da, sve se danas prilagođava samo tabletima i smartphoneima, a nas desktop usere tko šljivi. Na tabletu to super izgleda ali na desktopu i još na velikoj rezoluciji je užas. Tri slike u zaglavlju niti su poravnate sa tekstom dolje niti razvučene od ruba do ruba. I šta se desilo sa nekim rubrikama? Volio sam tu i tamo zaviriti u "program tjedna" gdje nestade?

Moj PC  
8 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Domagoj kaže...


A to što ti "ne vidiš trud niti ništa", to samo govori koliko imaš pojma o dizajnu, webu i programiranju.

 Tako reagira malo dijete. 

 

Od prve Rosandićeve rečenice u ovoj vijesti kojoj pišemo komentare, jasno je da ekipa u BUG-u i oko njega uživa u tehničkom dijelu povezivanja Weba u jednu cjelinu i novitetima koji se skrivaju iza cijele te priče.

 

Meni je to kao posjetitelju stranice posve nebitno, odnosno, moje zanimanje je usmjereno prema sadržaju, a ne prema alatu (kao da se divim blenderu u kuhinji, a nemam što staviti u njega).

 

Jedan od glavnih problema BUG Onoine godinama je nedostatak originalnog sadržaja. BUG i dalje izdaje tiskani časopis i nikada u glavi nije prihvatio kompletan prijalaz na digitalno izdanje u cjelini već svoje digitalno izdanje časopisa gura kao surogat tiskanog izdanja kao parcijalno rješenje. 

 

Meni je novi Web loš, nabacan, nepregledan i ne mogu ga obuhvatiti jednim pogledom. Usability = 0 (nula). Jednako tako, kao što su tiskane dnevne novine polako izbacivale tekst s naslove stranice, tako i BUG izbacuje tekst u korist slika i naslova. 

 

Uopće ne razumijem koncept stranice do polovice (po dužini). Prvo idu 3 izabrane slike iz tri različite kategorije, potom ispod toga lijevo stupac s vijestima s naslovom i prvom rečenicom (na starom siteu smo vidjeli barem nekoliko redaka teksta), potom desno od vijesti ponovno 3 slike s naslovima po ne znam kojem ključu (tko plati više?).

 

Onda slijedi rez s temama s foruma.

 

Potom ide još lošiji dio - sve nabacano iz raznih kategorija - opet nekakve vijesti, pa rez toolbarom za pretraživanje proizvoda, pa se katastrofa nastavlja nabacanim vijestima iz raznih kategorija.

 

Tek nakon toga idu sadržaji posloženi po kategorijama (Testirali smo, Znanost i tehnologija(????), Komentari dana, Rješenja za vaše probleme i Igre). Potom opet rez forumom i na kraju klasika svakog CMS-a - najčitaniji članci.

 

Zbilja nemaštovito, nabacano zbrda zdola bez reda i poretka do polovice sitea s izrazitim manjkom teksta. 

 

I Engadget (za usporedbu) je tražio sebe kroz nekoliko iteracija dizajna i na kraju sve upropastio slično BUG-u.


Prijedlozi:

Posložite jasno vijesti po kategorijama u prvoj polovici naslovnice.

 

Smanjite prve 3 horizontalne i prve 3 vertikalne slike.

 

Vijestima dodajte više teksta. Nemamo svi vremena klikati beskrajno po sličicama u potrazi za zanimljivim sadržajem.

 

Uvedite personalizaciju da mogu pogasiti ono što me ne zanima. Pogledajte Flipboard kao uzor. Ako to ne želite, stavite brze filtere da si možemo isfiltrirati što nas zanima po kategorijama.

 

Dodajte paginaciju popisu s vijestima da možemo doći do starih vijesti.

 

Htjeli ste ispasti moderni, a sve je završilo lošim eksperimentom.

 

Da ne spominjem prijelaz sa starog na novi Web. Pa tko to radi bez najave i usred dana? I najvećima se potkradu pogreške i najveći imaju itekakvih problema, ali ovo je izgledao jako amaterski.

 

Na BUG ću ubuduće dolaziti adresom https://www.bug.hr/forum/ dok god forum bude postojao, a ostale vijesti ću čitati negdje drugdje.

 

BUG čitam od prvog broja, ako ćemo se busati o prsa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2017 11:57 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Zemljanin kaže...

Meni odlicno kao i redizajn mobilnog weba te ste napravili veliki dizajnerski skok unaprijed .

 Daj malo posjeti druge portale sličnog tipa, pa ustanovi koliko je ovo skok unaprijed. Evo ti link na ex časopis s kojim je BUG surađivao: https://www.pcmag.com/.

 

13 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Drago mi je da ste se ponovili, ali mislim da ste se malo predizajnirali (ako je to uopće riječ?) pa ste izgubili na funkcionalnosti. Ali da budem konstruktivan, prvo pozitivne stvari:

- fontovi su čitljivi i oku ugodni, a nama u godinama jako paše ovaj trend veeelikih (XXXXL) fontova

- promjena između svijetle i tamne teme - definitivno plus (+), ako ne i dva

- širina teksta na desktopu dobro pogođena, nemam osjećaj da gledam tenis uživo dok čitam - opet plus (+)

- na smartphone-u je čitljivost odlična, čak mislim da je funkcionalno web puno bolji u toj verziji, nego na desktopu

 

E, sad ono drugo:

- slike su preprepreprevelike - one u headeru su tolike da ih je moj mozak zamjenio za reklame, ovaj komentar sam uočio tek nakon što sam se vratio na vrh stranice

- slike su preprepreprevelike po drugi put - one unutar teksta zauzmu cijeli ekran, kad to vidim odmah palim 'reader view'

- objave su premale, osim naslova stane svega prvih par riječi podnaslova - ili prikažite cijeli podnaslov ili ga ne prikazujte uopće, ovako kako je sad nema nikakvog smisla

- opet objave - naravno da fali link na starije objave na dnu (ili neka superkul JS-vrtuljak-animacija koja će dinamički učitati još objava - nije bitno, samo da ima)

- opet objave - neproporcionalno su malene u odnosu na izdvojene objave desno od njih (o headeru da i ne pričam), umjesto sadašnjih 50-50%, možda bi 75-25% bolje izgledalo?

- na glavnom meniju imate 'kriptovalute'. Kao drugu stavku. Stvarno? Za ozbiljno? Kliknuo sam čisto da vidim kakav je tečaj, ali to je jedna stvar koje tamo nema  Mogli ste isto tako staviti 'procesori' pa tamo puknut sve članke o njima. Kad bolje razmislim, to bi možda i bilo zanimljivije...

- da ne bude sve o desktopu, na smartphoneu objave iscure izvan ekrana na desnu stranu

 

Mislio sam napisat i neki zaključak, ali napustila me muza...

 
15 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Gorden kaže...

novo i moderno, tko ima što protiv pregazilo ga je vrijeme,

Nisam protiv promjene, dapače, ali na bolje. Svaka dosadašnja promjena dizajna bug.hr-a je bila korak prema boljem. Promjena koja je sama sebi svrha nema smisla, a ovo nije korak naprijed nego ulazak u sivilo i bezličnost mainstrema što znači da bug.hr kaska za 24. sata i Jutarnjim. Umjesto da bugovci budu hrabri istraživači i kroče u dosad neviđene oblike dizajna, za što bi od nas vjernih čitatelja imali bespogovornu podršku, oni se kreću utabanim dizajnerskim stazama pa ispada da je jedan Večernjak sa svojim ustašama i partizanima godinama ispred "nas".

Ali mi smo bug-ovisnici pa nas mogu vrtiti oko prsta jer znaju da ćemo ih čitati. I onda se čudimo što Microsoft i Apple rade svojim ovcama, vidi šta bug radi svojim bug-ovcama - nama. Prodaju nam 24sata pod bubrege, a mi to gutamo jer eto....navika.

13 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Ekipa pojedinici zaista ne dajete šanse novim stvarima....... ehhhhhh

 
1 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Ja ne bih preveć kmečal neg Vam čestital na 25 let, btw oni koji nisu koristili Bug prek BBS nek ne cvile na dizajn i fichere :-)
 
2 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Aldo kaže...

ne znam... vjerojatno je problem u meni, no taj metro style mi je odvratan. Sve veći ekrani, a sve manje sadržaja i sve lošija preglednost.

jedva čekam da taj metro drek trend zastari pa staro opet dođe u modu...

 Slažem se, izgled je užasan, stari je bio puno bolji i pregledniji

http://www.soundstream.com/
9 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Dizajn uzasan, i plus copija 24h, spredaxa i sli.
Ne funkcionalan.
Ova animacija buga kako seta ekranom kada misem predete preko logo-a??? jel vi to mene zajebavate 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
jzrskc kaže...

Ova animacija buga kako seta ekranom kada misem predete preko logo-a??? jel vi to mene zajebavate 

Pa to je jedina dobra stvar na novom sajtu.

14 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Čak i bubamara bježi sa novog sajta :)

Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Evo konačno i kod mene radi sve normalno. Od danas više nemam problema sa forumom.

 

Što se redizajna tiče, uvijek će biti onih kojima se sviđa i onih kojima se ne sviđa. Ja sam nažalost među ovim drugima iz razloga što ne volim da se svi novi dizajni forsiraju za mobitele, tablete i slične touch uređaje.

 

Baš kao što je kolega u jednom od postova iznad rekao, to izgleda lijepo na mobitelima i tabletima, ali ima i nas koji još uvijek koristimo laptope i PC-e, koji ne koristimo tablete i tu taj dizajn ne odgovara.

 

No da ne ispadne da se samo žalim, pridružujem se čestitkama na 300-tom broju, te 25-toj godišnjici. Da nije bilo BUG-a (u bilo kojem izdanju, obliku ili dizajnu) neke stvari vjerojatno ne bih naučio. Možda nisam toliko aktivan forumaš, ali svakodnevno čitam teme i u puno situacija sam baš tu našao riješenja za neke od problema koje sam imao tako da se nadam da će te i slijedećih 25 godina ostat tako dobri. :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bug.hr preuzima dužnost

novi web je totalni kaos, nista ne razumijem , sve nesto skace, ogromne slike

 

podsjeca me na ovo

 

 

 

jest mozda outsourcali web design? lol :D

 

 

Moja Android igra - Missile Storm - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Veno.MissileStorm&hl=en
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2017 13:11 (Genie).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Igzy20 kaže...

Evo konačno i kod mene radi sve normalno. Od danas više nemam problema sa forumom.

 

Što se redizajna tiče, uvijek će biti onih kojima se sviđa i onih kojima se ne sviđa. Ja sam nažalost među ovim drugima iz razloga što ne volim da se svi novi dizajni forsiraju za mobitele, tablete i slične touch uređaje.

 

Baš kao što je kolega u jednom od postova iznad rekao, to izgleda lijepo na mobitelima i tabletima, ali ima i nas koji još uvijek koristimo laptope i PC-e, koji ne koristimo tablete i tu taj dizajn ne odgovara.

 

No da ne ispadne da se samo žalim, pridružujem se čestitkama na 300-tom broju, te 25-toj godišnjici. Da nije bilo BUG-a (u bilo kojem izdanju, obliku ili dizajnu) neke stvari vjerojatno ne bih naučio. Možda nisam toliko aktivan forumaš, ali svakodnevno čitam teme i u puno situacija sam baš tu našao riješenja za neke od problema koje sam imao tako da se nadam da će te i slijedećih 25 godina ostat tako dobri. :D

Možda sam ja glup, ali ja i dalje nikako ne mogu shvatiti kako je taj dizajn dobar za mobitele, tablete itd. Za smartwatch bi mi možda i bio ok... https://www.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-betabughr/upoznajte-novi-portal-bughr/5485552.aspx

16 godina
moderator
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
mGT kaže...
Ja ne bih preveć kmečal neg Vam čestital na 25 let, btw oni koji nisu koristili Bug prek BBS nek ne cvile na dizajn i fichere :-)

 Već sam ti stisnuo i TU i fala, pa ne moram to i napisati, samo si me podsjetio kako sam planirao u ovom uvodno pozdravnom tekstu staviti i sliku Bug BBS-a - sad mi je krivo što sam na to zaboravio. A bilo bi poučno - da djeca vide što je bio dizajn nekada i kako se sve to deformiralo vremenom! 

 

Inače, u arhivi imamo hrpu dijapozitiva (tebi sigurno ne moram objašnjavati što je to dijapozitiv ) sa snimkama BBS ekrana, tako smo u prvim godinama prenosili "sadržaj zaslona" u časopisu. Čak smo i igre i tako "screenshotali" - snimanjem fotoapartom!

...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice