HRT pokrenuo streaming uslugu zaključana tema

poruka: 156
|
čitano: 18.859
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HRT pokrenuo streaming uslugu".
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
nixass kaže...

 radio sam na hrt, vidio sam na kaj oprema lici..

 Na opremu? Kad je HRT u pitanju, svi su veći katolici od samoga Pape. Ma i prošlih papâ. Zašto bi nekom gledatelju uopće bilo bitno na što sliči profesionalna oprema ako je ispravna i ako gledatelj ima sliku na ekranu i ton u zvučniku? Mene ni najmanje ne zanima kakvom kamerom rukuje kamerman na npr. Joksimovićevu koncertu ako gledam snimku ili prijenos tog koncerta. Sigurno je da rukuje dijelom opreme koji si ne bi mogla priuštiti ni cjelokupna ekipa s ove teme, ali ni to nije ništa novo - profesionalna je oprema oduvijek bila skupa. Najjača mi je ekipa koja kupi DSLR ili kamkorder pa onda "dobronamjerno savjetuje" da HRT kupi takvu opremu jer "DSLR radi bolje videozapise od onog Ikegamijeva ili Sonyjeva sranja".

ATJLučko kaže...

Ja ga je8em ako vi kolegice niste u samom vrhu HTV-a?!?!
(bla, bla...)

 Kolegica je premlada za takvo što, tja! Ostatak teksta samo krade prostor na poslužitelju. Valja samo reći da je npr. Maestro rađen po licenciji BBC-ja, Potjera po licenciji ITV-a, Zvijezde pjevaju te Ples sa zvijezdama također po licenciji BBC-ja itd. Izuzetak je The Voice koji je (valjda?) Endemolov, a distributer je Talpa, no to i nema nekakve veze. Zabavni program mora postojati.

mislav_01 kaže...

 Jel te sram barem malo. Nabavlja se oprema godinama. Jel znas koliko godišnje dobije vojska uhljeba na toj televiziji?!?! Sustav u 2015. nije spreman za HD i to je OK? Milijarde su dane toj kuci neradnika i svejedno ništa. Isuse boze nije sigurno najgledanija zato što se producira u SDu. Niti bi"krepili" (WTF) samo da je nogomet u HD, to je toj skupini najvaznije i sport je jedini segment di je HRT imao primat. Ja bi htio BBC Earth dokumentarac u HDu i šta ce mo sad? Ovoliku količinu gluposti samo uhljeb s dugackim treningom moze napisati. Koliko je samo zaposleno ljudi na HRTu? U BBC bi se mogli ugledati kao jedan od boljih javnih servisa.

Jedino što stoji je da broj gledatelji ne bi bio veci. Ne gleda nam se partijska cija god bila u ovom trenutku televizija koju vode sitnicavi egomanijaci. Uzasan stav, komentar, ma sve. HRT je dno a vecina zaposlenih je zaostala u prošlim vremenima trziste nisu okusili i zivo im se je*e.

 Pa da, O. K. je jer do dolaska Radmana nije ulagano gotovo ništa u tehnološki napredak. Ne možeš cijeli sektor javnog servisa (Hrvatsku televiziju) od 4:3 emitiranja u nekoliko godina dovesti do stalnog HD emitiranja. Već je nakon godinu dana Radmanova mandata HTV prešao na dinamičko 16:9 emitiranje, a obavljena su i dva eksperimentalna HD emitiranja. Ja sam bila zadovoljna i s 4:3 LB emitiranjem jer je i takvo (tehnički zastarjelo) sadržajno stostruko bolje od šunda s RTL-a i Nove TV. Kvragu, ovi potonji rade ono što biste mogli i vi s programom VLC - naprave listu za izvođenje i puštaju glupave serije i filmske maratone Stevena Seagala.

 

Za sport imaš specijalizirane programe koji se nude i u HD-u. HRT je javni servis, a ne sportska medijska kuća.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
16 godina
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Arendelle kaže...
nixass kaže...

 radio sam na hrt, vidio sam na kaj oprema lici..

Sigurno je da rukuje dijelom opreme koji si ne bi mogla priuštiti ni cjelokupna ekipa s ove teme,

que? kakve to ima veze sa icime?

btw evo jedna ikegami se prodaje na 300 funti na ebayu (bez objektiva doduse).

 

prosetaj malo po studiju (tocnije reziji) 5, 6 i 7. pazi da te ne lupi mirirs 70/80ih u glavu :)

dobro da ne koriste vakuumske cijevi umjesto tranzistora.

 

zanime me tko si, mozda smo se susretali po studijima :)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2015 15:39 (nixass).
14 godina
neaktivan
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu

Đelo neki dan otišao umirovinu baš bio ko neki polu dokumentarac o njemu.

13 godina
suspendiran
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Arendelle kaže...
nixass kaže...

 radio sam na hrt, vidio sam na kaj oprema lici..

 

ATJLučko kaže...

Ja ga je8em ako vi kolegice niste u samom vrhu HTV-a?!?!
(bla, bla...)

 Kolegica je premlada za takvo što, tja! Ostatak teksta samo krade prostor na poslužitelju. Valja samo reći da je npr. Maestro rađen po licenciji BBC-ja, Potjera po licenciji ITV-a, Zvijezde pjevaju te Ples sa zvijezdama također po licenciji BBC-ja itd. Izuzetak je The Voice koji je (valjda?) Endemolov, a distributer je Talpa, no to i nema nekakve veze. Zabavni program mora postojati.

mislav_01 kaže...

 

 

 

Za sport imaš specijalizirane programe koji se nude i u HD-u. HRT je javni servis, a ne sportska medijska kuća.

 

Ad1; kada spominjemo jedan BBC, BBC ne serka kvake već na "konkretnom kanalu" pušta "konkretan program"! 

Osobno smatram da "TAKAV" program nije mjerna jedinica za "program iz kulture"!!!! 

 

Ad2; još bih i povjerovao da "silom prilke" ne gledam ponekad program na tom HTV što god već je! 

I ne bi bilo problema, da se ne reklamiraju kako imaju bogat program, pogotovu sportski, pa hajde, puste jednu utakmicu Lige Prvaka, jednu Lige Europa, ali nisu u stanju prikazati niti golove sa utakmica, već kao "samo izvještavaju"! 

Kada su javni servis, neka ne trkeljaju sa samohvalom o kvaliteti i raznovrsnosti programa, jer "nisu specijalizirana TV kuća" već samo tamo nekakv šuplji hrđavi servis! 

Da su javni, u to više ne vjeruju niti mala djeca u dječijim vrtićima, samo da se zna!

ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2015 16:23 (ATJLučko).
16 godina
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
nixass kaže...

mene hebe druga stvar.. kod registracije su ponudili sve moguce drzave kao prebivaliste i koja god se osim hrvatske izabere - nema streama.

mogli su stavit samo "hrvatska" i "sve druge" i kraj, i prije registracije covjeka obavijestiti da je nemoguc stream u strane zemlje a ne da se ja bezveze registriram i njima dajem podatke.

 

 

i da, slazem se da je hrt-ov program (njihova produkcija i odabir stranog) daleko najbolji u hrvatskoj, i to za vise stepenica iznad ostalih izbljuvaka rtl i nov@

 

Koliko sam shvatio, postojat će pretplatnički model za dijasporu, ali ne znam kakav. Usluga se i dalje razvija, pa ono, pričekaj malo. 

 

nixass kaže...

 radio sam na hrt, vidio sam na kaj oprema lici..

 

Prije koliko vremena? Upravo je dovršena modernizacija režije 6, mislim da su sve ostale riješene, no nisam siguran, obzirom da ne hodočastim puno po studijima. Znaš koja rupa na svirali su režije 6 i 7.

Uglavnom, stvari idu polako prema naprijed, ne ide to tako brzo kako bi mnogi htjeli, jer u priču osim kupovine opreme dolazi i edukacija, zamjena stare opreme, a bez toga da program staje.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
16 godina
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu

prosle godine u 6,mj sam dao otkaz. bio sam u posjeti kolegama i ovo ljeto no nisam hodao po studijima (proso sam kroz 9-tku samo).

ne znam koja su rupa (u financijskom smislu) al jako puno programa se tamo snima. cak se i reziserima dize kosa na glavi (bar onima kojima je stalo do kvalitete, ima i takvih tamo :))

po pricama ljudi koji tamo rade, jako puno love se zamracilo, jos uvijek se zamracuje, da ne velim samo kolko love ode van kroz studentske ugovore (a da studenti lovu nisu vidli).

isto tako, dobar dio je vec davno trebao biti outsourcan kompletno (prodji kroz stolariju nekad, pazi da se ne popiknes na bocu od rakije), opcenito je scenografija puna ljudi koji imaju jako nisku produktivnost (ako i rade ista) a drze se na grbaci sa jako lijepim placama.

 

interesira me ovo s pretplatom no zanima me jedna stvar.. jel to pretplata ko i u hr, ono, placam prijamnik (sto nema nikakvog smisla) ili pretplata na uslugu? jer, u hr se moze ta usluga korisiti bez problema, bez obzira placao pretplatu ili ne..

malo mi je to siva zona, kaj tocno zele naplatiti.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
nixass kaže...

que? kakve to ima veze sa icime?

btw evo jedna ikegami se prodaje na 300 funti na ebayu (bez objektiva doduse).

 

prosetaj malo po studiju (tocnije reziji) 5, 6 i 7. pazi da te ne lupi mirirs 70/80ih u glavu :)

dobro da ne koriste vakuumske cijevi umjesto tranzistora.

 

zanime me tko si, mozda smo se susretali po studijima :)

 Prodaje se studijska Ikegami kamera? Kupit ćeš je i spojiti... kamo? Možeš jedino u guzicu, da budem prosta. :) Valjda ti je jasno kako su kamere i objektivi samo mali dio studijske opreme i kako HD kamere ne garantiraju ni 16:9, a kamoli HD emitiranje. Sjećam se da sam svojevremeno pratila na YouTubeu neke entuzijaste koji su od ZDF-a otkupili sve rashodovane studijske kamere i neke dobre studijske objektive (Digisuper?), a na kraju su sto godina mozgali kako bi uopće kameru upalili jer joj nisu mogli dovesti struju. Uglavnom, univerzalno je pravilo da ti u kućnim uvjetima malo vrijedi profesionalna oprema, ali također ti ništa ne vrijedi kućna oprema u profesionalnim uvjetima. Ljudi to teško shvaćaju.

 

Ove sve režije su sanirane, čini mi se da je zadnja sanacija otpočela sredinom godine. Ipak, i da nisu, teško bi me u glavu "lupio" miris sedamdesetih kad u sedamdesetima još te režije nisu postojale. Jedino ako ne ciljaš na neke pseudoznanstvene gluposti - huh, u kojem se studiju snima(la) emisija "Na rubu znanosti"? Sigurno bude Mišak s Plečkom ili ekipom bacio čari na tijek modernizacije...

 

Jesmo se sreli? Vjerojatno ne.

Father_Dougal kaže...
Prije koliko vremena? Upravo je dovršena modernizacija režije 6, mislim da su sve ostale riješene, no nisam siguran, obzirom da ne hodočastim puno po studijima. Znaš koja rupa na svirali su režije 6 i 7.

Uglavnom, stvari idu polako prema naprijed, ne ide to tako brzo kako bi mnogi htjeli, jer u priču osim kupovine opreme dolazi i edukacija, zamjena stare opreme, a bez toga da program staje.

 Kakvi stručni termini...

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
16 godina
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Arendelle kaže...
Father_Dougal kaže...
Prije koliko vremena? Upravo je dovršena modernizacija režije 6, mislim da su sve ostale riješene, no nisam siguran, obzirom da ne hodočastim puno po studijima. Znaš koja rupa na svirali su režije 6 i 7.

Uglavnom, stvari idu polako prema naprijed, ne ide to tako brzo kako bi mnogi htjeli, jer u priču osim kupovine opreme dolazi i edukacija, zamjena stare opreme, a bez toga da program staje.

 Kakvi stručni termini...

Pa kad su ih zadnje modernizirali :)

Ipak mi se čini da dejstvuješ na HRTu :) ako da, javi se na PM :)

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
9 godina
offline
HRT pokrenuo streaming uslugu

Ova Arendelle je HRT-ov igrač, s tolikim žarom braniti kuću punu uhljeba mi nije jasno.

Razumijem da je to neka tvrtka koju se može zamjeniti ako postoji bolja usluga dalje, ali toliko braniti nešto što smo svi prisiljeni platiti to nema smisla.

 

Samo lupajte TD, ja kažem da je 80kn previše, da li biste dali 80kn mjesečno za Crveni križ ili za neku humanitarnu organizaciju ili samoj osobi kojoj treba pomoć osobno?

Znam da ne bi.

 

Sve što koristim platiti ću, ali plaćati nešto ne koristim nema smisla, makar račun bio i 1Kn

 
4 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Father_Dougal kaže...

Pa kad su ih zadnje modernizirali :)

Ipak mi se čini da dejstvuješ na HRTu :) ako da, javi se na PM :)

Sasvim je jasno da će se uz ograničena sredstva kojima se raspolaže (na internetima se lako može pronaći godišnji financijski plan HRT-a - sve lijepo piše, a objašnjenja su pisana gotovo razgovornim jezikom baš kako bi ih svi razumjeli) obnova opreme biti postepena i ne baš brza. Budući da je HRT javni servis koji ima gomilu opreme i još više ljudi koji trebaju često trebaju prolaziti edukacije kako bi naučili raditi s novom opremom (EDU Centar FTW!, iako ne za svu edukaciju), očekivano je da će nešto doći na red prije, a nešto kasnije. Uostalom, sâm si detektirao razlog sporije modernizacije od prvotnih očekivanja - program ne smije vidljivo trpjeti i zato se sve radi u fazama. Imam osjećaj da ti to znaš bolje od mene, ali se praviš blesav.

 

Predlažeš svojevrsno pišanje u čašu iz koje pijem ili pljuvanje u zdjelu iz koje jedem? Hm... :D

marsovac zemaljski kaže...

Ova Arendelle je HRT-ov igrač, s tolikim žarom braniti kuću punu uhljeba mi nije jasno.

Razumijem da je to neka tvrtka koju se može zamjeniti ako postoji bolja usluga dalje, ali toliko braniti nešto što smo svi prisiljeni platiti to nema smisla.

 

Samo lupajte TD, ja kažem da je 80kn previše, da li biste dali 80kn mjesečno za Crveni križ ili za neku humanitarnu organizaciju ili samoj osobi kojoj treba pomoć osobno?

Znam da ne bi.

 

Sve što koristim platiti ću, ali plaćati nešto ne koristim nema smisla, makar račun bio i 1Kn

Uvijek branim zdrav razum i pljujem po ljudskoj gluposti. Kad se ja uobrazim i pljujem po nečemu, prvo naučim nešto o tematici. Pljuvači po HRT-u trebali bi naučiti da ne plaćaju "HRT-ovu pretplatu", već radiotelevizijsku pristojbu. Nije bitno gledaš li HTV-ove programe ili slušaš li Hrvatski radio kad zapravo plaćaš za posjedovanje prijamnog uređaja.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
13 godina
suspendiran
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Arendelle kaže...
Father_Dougal kaže...

 

Ova Arendelle je HRT-ov igrač, s tolikim žarom braniti kuću punu uhljeba mi nije jasno.

 

 

Sve što koristim platiti ću, ali plaćati nešto ne koristim nema smisla, makar račun bio i 1Kn

Uvijek branim zdrav razum i pljujem po ljudskoj gluposti. Kad se ja uobrazim i pljujem po nečemu, prvo naučim nešto o tematici. Pljuvači po HRT-u trebali bi naučiti da ne plaćaju "HRT-ovu pretplatu", već radiotelevizijsku pristojbu. Nije bitno gledaš li HTV-ove programe ili slušaš li Hrvatski radio kad zapravo plaćaš za posjedovanje prijamnog uređaja.

Kada čovjek pokuša kazati nešto smisleno, konkretno, u smislu konteksta, čitaj ovo obojano zelenim markerom! 

 

Pitam ja vas kolegice; gdje je tu zdrav razum, i ljudska glupost prije svega, jer ako SAM JA KUPIO PRIJAMNI UTEĐAJ, zašto plaćam posjedovanje, meni ova jednadžba nema nekoliko nepoznanica, a niti jednu logičnu poznanicu!!!! 

 

Ili sam ja ?!?!

ATJ Lučko
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
ATJLučko kaže...

Pitam ja vas kolegice; gdje je tu zdrav razum, i ljudska glupost prije svega, jer ako SAM JA KUPIO PRIJAMNI UTEĐAJ, zašto plaćam posjedovanje, meni ova jednadžba nema nekoliko nepoznanica, a niti jednu logičnu poznanicu!!!!

 Zato što je takav sustav financiranja javnih servisa diljem Europe. Pogledaj ovaj članak na Wikipediji.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
9 godina
offline
HRT pokrenuo streaming uslugu

Necu ulazit kolko se racionalno trosi novac poreznih obveznika na HRT-u, ali jako sam zadovoljan trecim programom HRT-a di se moze vidjet program

kojeg komercijalne televizije nikad ne bi prikazivale.

Battlenet - TheProdigy#2234
 
1 0 hvala 1
13 godina
suspendiran
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Arendelle kaže...
ATJLučko kaže...

Pitam ja vas kolegice; gdje je tu zdrav razum, i ljudska glupost prije svega, jer ako SAM JA KUPIO PRIJAMNI UTEĐAJ, zašto plaćam posjedovanje, meni ova jednadžba nema nekoliko nepoznanica, a niti jednu logičnu poznanicu!!!!

 Zato što je takav sustav financiranja javnih servisa diljem Europe. Pogledaj ovaj članak na Wikipediji.

 Oda taj i takav sustav smrdi, i to od glave! 

 

Kada mi sustav, da na korištenje FullHD prijemnik, minimalno, onda neka i pruže FullHD program, mogu naplaćivati pristojbe kakve žele i koliko visoke žele! 

Da o sadržaju ne komentiramo, obzirom sam sposoban i sam odrediti kakvu tarifu želim a ne što mi neki tobože IT stručnjak sugerira, kao kakav i koji program želim gledati! 

One orkestre, zborove i ostalu skalamariju neka si zabiju nekud, niti me zanimaju, niti ih želim vidjeti, u neFullHD rezoluciji, FullHD rezoluciji ili 4K rezoluciji!!!! 

 

BTW; iz tog razloga i imam MAX TE, pa i njima plaćam debelu pristojbu, ali barem imam 100 +- programa, a ne ono prijepotopno neinteresantno smeće!!!!

ATJ Lučko
16 godina
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Arendelle kaže...

Sasvim je jasno da će se uz ograničena sredstva kojima se raspolaže (na internetima se lako može pronaći godišnji financijski plan HRT-a - sve lijepo piše, a objašnjenja su pisana gotovo razgovornim jezikom baš kako bi ih svi razumjeli) obnova opreme biti postepena i ne baš brza. Budući da je HRT javni servis koji ima gomilu opreme i još više ljudi koji trebaju često trebaju prolaziti edukacije kako bi naučili raditi s novom opremom (EDU Centar FTW!, iako ne za svu edukaciju), očekivano je da će nešto doći na red prije, a nešto kasnije. Uostalom, sâm si detektirao razlog sporije modernizacije od prvotnih očekivanja - program ne smije vidljivo trpjeti i zato se sve radi u fazama. Imam osjećaj da ti to znaš bolje od mene, ali se praviš blesav.

 

Predlažeš svojevrsno pišanje u čašu iz koje pijem ili pljuvanje u zdjelu iz koje jedem? Hm... :D

Ne znam o čemu pričaš. Rekao sam da su režije i studiji 6 i 7 zadnja rupa na svirali jer su zadnji došli na red, ništa drugo :) nikakvo pišanje i pljuvanje u zdjelu nisam spominjao.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
16 godina
offline
HRT pokrenuo streaming uslugu

Ovdje se razgovor treba temeljiti na pojmu "javne radiotelevizije" i koliko je ista potrebna u okružju radija i televizije privatnog karaktera.

Koja je razlika između privatne televizije i javne televizije ?

Privatna će pustiti natjecanje u pišanju u dalj ako  bude bilo dovoljno ljudi ispred da gledaju promidžbeni program.

Hoće li privatna televizija puštati emisiju o narodnim običajima češke nacionalne manjine na području Bjelovarsko-bilogorske županije?

Da li je bitno da određeni sadržaji budu emitirani pa makar bili namjenjeni uskom krugu ljudi u RH koji imaju neka ustavom zajamčena prava?

 

Hoće li privatna radiotelevizija emitirati program veće kulturne vrijednosti građana Europske Unije? Nagrađivani film nizozemske ili Litavske produkcije ili će pustiti Dinastiju turskog sultana nastavak milijun i tri.

 

Da li je novac temeljni element biranja što ide u eter? Kome odgovara za rad glavni urednik HRTa, a kome glavni urednik NovaTV ?

 

Da li je Liga prvaka bitnija od dizanja utega ili gimnastike? Tko štiti male sportove ? Promidžba istih ?

 

A samo sam zagrebao površinu.....

mag.iur.
 
6 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Father_Dougal kaže...

Ne znam o čemu pričaš. Rekao sam da su režije i studiji 6 i 7 zadnja rupa na svirali jer su zadnji došli na red, ništa drugo :) nikakvo pišanje i pljuvanje u zdjelu nisam spominjao.

 Joj, moraš malo filozofski razmišljati. Zašto bi studiji 6 i 7 bili zadnja rupa na svirali ako su zadnji došli na red? Neki od studija jednostavno je morao zadnji doći na red jer se modernizacija ne vrši odjednom, već u fazama. Ni majka ne može svoj djeci dati krišku torte istodobno - Slavko će možda prvi dobiti komad, a Barica zadnja. To ne znači da je majci Barica zadnja rupa na svirali ili da je manje važna. Ta bi tvrdnja stajala kad bi modernizacija tih dvaju studija bila napravljena lošije od ostalih.

 

Pišanje u čašu i pljuvanje u zdjelu povezani su s drugim dijelom tvog odgovora. Onom o privatnim porukama. :Đ Ta, zar su i iz tebe isisali svu živost na poslu?

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
16 godina
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
ATJLučko kaže...

Kada mi sustav, da na korištenje FullHD prijemnik, minimalno, onda neka i pruže FullHD program, mogu naplaćivati pristojbe kakve žele i koliko visoke žele! 

Da o sadržaju ne komentiramo, obzirom sam sposoban i sam odrediti kakvu tarifu želim a ne što mi neki tobože IT stručnjak sugerira, kao kakav i koji program želim gledati! 

One orkestre, zborove i ostalu skalamariju neka si zabiju nekud, niti me zanimaju, niti ih želim vidjeti, u neFullHD rezoluciji, FullHD rezoluciji ili 4K rezoluciji!!!! 

 

BTW; iz tog razloga i imam MAX TE, pa i njima plaćam debelu pristojbu, ali barem imam 100 +- programa, a ne ono prijepotopno neinteresantno smeće!!!!

Koji sustav ti je DAO FullHD prijemnik? Nisam za to do sada čuo.

 

A nadalje, T-Comu plaćaš pretplatu a ne pristojbu, imaš 100+ programa, pa gledaj što ti je drago, nitko ti ne brani. Imaš zdrave prste i ispravan daljinski, pretpostavljam.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
16 godina
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Arendelle kaže...

 Joj, moraš malo filozofski razmišljati. Zašto bi studiji 6 i 7 bili zadnja rupa na svirali ako su zadnji došli na red? Neki od studija jednostavno je morao zadnji doći na red jer se modernizacija ne vrši odjednom, već u fazama. Ni majka ne može svoj djeci dati krišku torte istodobno - Slavko će možda prvi dobiti komad, a Barica zadnja. To ne znači da je majci Barica zadnja rupa na svirali ili da je manje važna. Ta bi tvrdnja stajala kad bi modernizacija tih dvaju studija bila napravljena lošije od ostalih.

 

Pišanje u čašu i pljuvanje u zdjelu povezani su s drugim dijelom tvog odgovora. Onom o privatnim porukama. :Đ Ta, zar su i iz tebe isisali svu živost na poslu?

Znaš li u kojem su stanju bili godinama? Ne moraš mi odgovoriti na pitanje.

Moram priznati da mi nije jasan ovaj zadnji dio, no ne mora biti zbog živosti, možda je i razlika u generaciji :)

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Father_Dougal kaže...

Znaš li u kojem su stanju bili godinama? Ne moraš mi odgovoriti na pitanje.

Moram priznati da mi nije jasan ovaj zadnji dio, no ne mora biti zbog živosti, možda je i razlika u generaciji :)

 Ne moram, ali mogu. Bili su u operativnom stanju. Bespredmetno je sada raspravljati o tome u kakvom je stanju bila oprema kad ti, ja i pola forumaša sa zdravim mozgom znamo da se u opremu nije ulagalo gotovo ništa.

 

P. S. Privatiziramo temu.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
16 godina
neaktivan
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Arendelle kaže...
Pljuvači po HRT-u trebali bi naučiti da ne plaćaju "HRT-ovu pretplatu", već radiotelevizijsku pristojbu. Nije bitno gledaš li HTV-ove programe ili slušaš li Hrvatski radio kad zapravo plaćaš za posjedovanje prijamnog uređaja.

Koja naopaka logika. Posjedujem kadu u kupatilu i električni šporet pa po tome i za njih treba valjda plaćati "pristojbu" nekom dildonoscu.

Zora puca, biće dana ...
12 godina
offline
HRT pokrenuo streaming uslugu

HRT ima stvarno ok program u odnosu na slične kuće u okruženju, a i šire... Nisam vidio na NOvoj ili RTL-u neku emisiju o kulturi nikad... Obrazovnu emisiju ne mogu se sjetiti da sam isto ikad vidio... Samo šund i zaglupljivanje i odnda odem na HRT 3 i shvatim razliku....Da ne zaboravim i radijske programe koje emitiraju tipa HRT2 kojeg jedinog mogu uhvatiti u raznim pripizdinama... Regionalni program RD/Panorame koji nije niti u naznakama Nove i RTL-a .... Ovi piče samo Dnevnik, Big Brother, ispod lipe, Izeta i to je to .... A 80kn je runda pića nas par nakon treninga u lokalnom kafiću ...

 

Ne kažem, može sve to i bolje ali da ipak imaš šta pogledat za taj novac, imaš... Evo i ova usluga, ide naprijed to  , nije idealno ali ide...

Živi u alternativi, pali svijeće svojim greškama, žvači žvaku i ne budi seronja
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Jura iz druge galaksije kaže...

Koja naopaka logika. Posjedujem kadu u kupatilu i električni šporet pa po tome i za njih treba valjda plaćati "pristojbu" nekom dildonoscu.

 Kupaonska kada i električni štednjak nisu prijamni uređaji. Bolja bi ti analogija bili npr. mobiteli za koje također plaćaš naknadu za korištenje radijske frekvencije. Dobro, teoretski bi za mobitel trebao plaćati i radiotelevizijsku pristojbu (postoje mobiteli s radijskim prijamnikom, pristupom internetu što znači i npr. HRTi usluzi), no to je već siva zona i ne znam koliko se primjenjuje u praksi.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
13 godina
suspendiran
offline
HRT pokrenuo streaming uslugu

Kolegice @Arandelle, ako mi možete malo konciznije objasniti ovu rečenicu; 

 

"Nije bitno gledaš li HTV-ove programe ili slušaš li Hrvatski radio kad zapravo plaćaš za posjedovanje prijamnog uređaja." 

 

gdje ima nešto puuuuno toga nejasnog, barem meni?! 

 

Kao prvo, nije bitno "gledam li ili slušam HTV ili HR programe", kada ja u principu uopće ne gledam, još manje slušam te i takve programe! 

Ima XYZ programa koji su mi napetiji i zanimljiviji, pa ne plaćam njima ništa, upravo 0.00 hrvatskih kuna! Ako hoćete neki osnovni popis tih programa, nije problem da ih specificiram kasnije! 

Kao drugo, "plaćam što za posjedovanje PRIJEMNOG UREĐAJA"?!?! WTF, tko tu mene na suho, za moje novce?! 

Obzirom doma imam "sve" pokriveno sa T-Com-ovom uslugom, izvjesno je da rabim i njihovu opremu, router, MAX TV primopredajnik, daljinski kontroler i tako to, i nije mi bedasto da T-Com-u plaćam njihov namet, na kraju krajeva, potpisao sam ugovor sa njima!! 

ALI, kakav sam ja ugovor potpisao sa HTV-om, ili HR-om???? 

Ja sa njima nisam potpisao ništa, a ponajmanje nekakav ugovor o nametu, a još manje mi ima logike "da oni meni nameću namet za posjedovanje prijemnog uređaja", pa gdje je tu logika?! 

To je kao da uzmem neki automobil, pa mi INA stavi namet jer posjedujem prijevozno sredstvo, a totalno je nebitno gdje točim gorivo, na INA-im postajama, nekim drugim, negdje u inozemstvu!! 

 

Nemam ništa protiv državne televizije, ali ne preko moje grbače, obzirom me nitko ne pita za moje razmišljanje što i kako bih ja želio gledati na nacionalnoj dalekovidnici, a kada uzmem kod "nekoga" dobavljača "programa" ja se pregovaram ŠTO ŽELIM gledati, i to ću i plaćati, a ne želim plaćati nečije preseravanje i zavijanje na mjesec, jednog Petrekovića i njegovo kreveljenje ili morona takvog tipa!! 

 

Ako bih već mogao poželjeti o čemu bih volio pogledati neku obrazovnu emisiju, to bi bilo recimo o vodi, kao vrlo utjecajnom mediju o kojem se jako premalo zna, zašto je recimo vođa najgušća na 4* Celzijusa, ili o zvuku, zašto je zvuk na 444 MHz opasan u odnosu na 432 MHz, i koje su mogućnosti zvuka, i vibracija koje zvuk proizvodi, kako on utječe na čovjeka i njegovu psihu uopće!! 

 

Zato sam i ranije napisao, kada će mi HTV uzeti televizor u dučanu koji ja želim, onda ću ga ja "i otplaćivati" jer posjedujem prijemni uređaj KOJI MI JE HTV USTUPIO, NABAVIO, peto deseto!! 

 

Do daljnjeg, moj je stav da je program HTV-a sve samo ne odgojni, obrazovni, kvalitetan, neutralan, profesionalan! 

Sve to, u manjem ili većem opsegu imam bilo gdje, pa i na CMC kanalu, a ne plaćam, barem koliko ja znam njima nikakav namet za posjedovanje mobitela, tablet računala, bicikla, stereo BT wireless slušalica, što ti ga ja znam!!

ATJ Lučko
Moj PC  
3 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Arendelle kaže...

Uglavnom, univerzalno je pravilo da ti u kućnim uvjetima malo vrijedi profesionalna oprema, ali također ti ništa ne vrijedi kućna oprema u profesionalnim uvjetima. Ljudi to teško shvaćaju.

 Ovako pričaju snobovi.

Arendelle kaže...

 Kupaonska kada i električni štednjak nisu prijamni uređaji. Bolja bi ti analogija bili npr. mobiteli za koje također plaćaš naknadu za korištenje radijske frekvencije. Dobro, teoretski bi za mobitel trebao plaćati i radiotelevizijsku pristojbu (postoje mobiteli s radijskim prijamnikom, pristupom internetu što znači i npr. HRTi usluzi), no to je već siva zona i ne znam koliko se primjenjuje u praksi.

 Moja veš mašina je spojena na Wi-Fi da mi pošalje poruku kad je pranje gotovo, ima pristup HRTi usluzi, moram plaćati naknadu.

 

Klasičan primjer logike zaposlenika državnih službi.

Koristimo domaće proizvode za pranje zuba - Kalodont (Saponia Osijek)
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2015 13:20 (Onjegin).
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu

Gle stari, ne dâ mi se više ponavljati i glumiti HRT-ova odvjetnika... ili odvjetnika zdravog razuma, kako god. Pristojbu ubire HRT, ali ne koristi svih 80 kuna za svoje svrhe. Mogu okrenuti rečenicu i reći da plaćanjem pristojbe pomažeš onim medijskim kućama čije sadržaje konzumiraš. Sve to lijepo piše na internetskim stranicama HRT-a ovdje. Umjesto da bezrazložno sereš ne razmišljajući što zapravo govoriš, mogao si odvojiti nekoliko minuta i pročitati što pristojba zaista jest. Ona nije kazna, već način financiranja većine europskih javnih servisa. Taj im novac omogućuje da proizvode sav onaj program koji je od javnog interesa, ali ne i komercijalne vrijednosti. To također piše u poveznici koju sam priložila.

 

Stvarno je nebitno što ti imaš MAXtv i plaćaš HT-u za tu uslugu. Imam i ja B.netovu digitalnu kabelsku televiziju, ali to me ne oslobađa plaćanja pristojbe. Adresati kojima plaćaš nisu isti, to ti je valjda dovoljno objašnjenje zašto plaćanje jednog ne isključuje drugo. Pristojbu plaćaš HRT-u (na kuverti je HRT-ov logotip), a za uslugu distribucije televizijskog signala plaćaš distributeru signala tko god on bio. Sad, tu postoje i cijele peripetije oko toga koliko distributeri plaćaju reemitiranje HRT-ova radijskoga i televizijskoga signala, koji su uvjeti reemitiranja, tko o tome za HRT vodi računa i slično. Vjerujem da te ta problematika uopće ne zanima, ali je bila relativno aktualna kad se pojavio HTV 2 HD koji se nije mogao naći nigdje osim u OiV-ovoj mreži, tj. DVB-T-u.

 

U Engleskoj pri kupnji svakog prijamnog uređaja bivaš provjeravan na blagajni. Ako već plaćaš njihovu pristojbu ne događa se ništa, a ako nisi dosad plaćao, automatski te prijavljuju kao pretplatnika. Bilo bi zanimljivo to uvesti kod nas da se napokon na kraj stane kretenima koji misle da su iznad zakona.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
13 godina
suspendiran
offline
HRT pokrenuo streaming uslugu

Apropos samog streaming-a, odnosno usluge!

Jedno hipotetsko pitanje za daljnju raspravu?!

 

Uzmem tablet računalo, only WI FI, bez ostalih mogućnosti, i odem u svoj omiljeni birc na popodnevnu kavicu, i pogledam neku emisiju na HTV programu, neki film na HRT3! 

Obzirom imam gadget, koji je prijemnik, ali nisam na nekoj svojoj kućnoj mreži, već ne mreži svojeg omiljenog birca, jesam li i onda ja obvezan plaćati pretplatu, ili možda nisam????

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
ATJLučko kaže...

Apropos samog streaming-a, odnosno usluge!

Jedno hipotetsko pitanje za daljnju raspravu?!

 

Uzmem tablet računalo, only WI FI, bez ostalih mogućnosti, i odem u svoj omiljeni birc na popodnevnu kavicu, i pogledam neku emisiju na HTV programu, neki film na HRT3! 

Obzirom imam gadget, koji je prijemnik, ali nisam na nekoj svojoj kućnoj mreži, već ne mreži svojeg omiljenog birca, jesam li i onda ja obvezan plaćati pretplatu, ili možda nisam????

 Kao što sam rekla, u teoriji si obvezan plaćati pristojbu u slučaju da posjeduješ bilo koji prijamni uređaj. Tu se ubrajaju televizori, mobiteli, računala, tableti, radijski prijamnici (tranzistori? :D), autoradiji itd. Ono što nije bitno jest koliko prijamnih uređaja imaš u kućanstvu jer plaćaš samo jednu pristojbu. :)

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
16 godina
neaktivan
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Arendelle kaže...

 Kupaonska kada i električni štednjak nisu prijamni uređaji. Bolja bi ti analogija bili npr. mobiteli za koje također plaćaš naknadu za korištenje radijske frekvencije. Dobro, teoretski bi za mobitel trebao plaćati i radiotelevizijsku pristojbu (postoje mobiteli s radijskim prijamnikom, pristupom internetu što znači i npr. HRTi usluzi), no to je već siva zona i ne znam koliko se primjenjuje u praksi.

 Jel se ti kupaš na suho jer eto kupaonska kada nije prijamni uređaj?

Zora puca, biće dana ...
8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT pokrenuo streaming uslugu
Jura iz druge galaksije kaže...

 Jel se ti kupaš na suho jer eto kupaonska kada nije prijamni uređaj?

 Tuširam se u tuš-kabini. :D

 

Baj d vej, trošimo riječi na pizdarije. Pristojba se mora plaćati i to je to. Ne razumijem zašto svi preispituju opravdanost pristojbe, a nikome ne pada na pamet pobuniti se protiv ostalih režija...

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice