Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogućnos

poruka: 25
|
čitano: 3.370
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogućnos".
14 godina
offline
Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogućnos

A mozda da se naucite da neubije napon nego struja...znaci ne pisat struja od 480V nego rec koliko je jaka ta baterija tj kolko ampera ima... i jos dodati da je istosmjerna struja i opasnija je nego izmjenicna....

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 15 hvala 0
12 godina
offline
Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogućnos

Bitno da su Rimca proglasili skupim i nesigurnim. A ovaj ubija samo ako ga dotakneš.

 
2 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu
Jocommb, progooglaj prije nego sto bubnes. Vezano je jedno s drugim, + uzemljenje....
14 godina
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu
Brk kaže...
Jocommb, progooglaj prije nego sto bubnes. Vezano je jedno s drugim, + uzemljenje....

 al kad se govori o tome navodi se najvise i najcesce koliko mA je dovoljno da ubije covjeka... negovori se koliko V... i znam da je sve povezano i sve zavisi od situacije i puno toga.... al je bezveze i navoditi da se moras pazit jer je eto napon 480 V....

VenAtoR#2231
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu
jocommb kaže...
Brk kaže...
Jocommb, progooglaj prije nego sto bubnes. Vezano je jedno s drugim, + uzemljenje....

 al kad se govori o tome navodi se najvise i najcesce koliko mA je dovoljno da ubije covjeka... negovori se koliko V... i znam da je sve povezano i sve zavisi od situacije i puno toga.... al je bezveze i navoditi da se moras pazit jer je eto napon 480 V....

 Istina je da struja ubije ali isto tako moras znat osnove elektrotehnike tj omov zakon i=u/r 

9 godina
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu
jocommb kaže...
Brk kaže...
Jocommb, progooglaj prije nego sto bubnes. Vezano je jedno s drugim, + uzemljenje....

 al kad se govori o tome navodi se najvise i najcesce koliko mA je dovoljno da ubije covjeka... negovori se koliko V... i znam da je sve povezano i sve zavisi od situacije i puno toga.... al je bezveze i navoditi da se moras pazit jer je eto napon 480 V....

 Kaj mislis kolko ampera ima u mjestu varenja kod aparata za varenje?

Battlenet - TheProdigy#2234
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu
7even11 kaže...

Bitno da su Rimca proglasili skupim i nesigurnim. A ovaj ubija samo ako ga dotakneš.

 Ne znam ako si procitao clanak ali te ledice svijetle samo u slucaju kvara na kersu ili baterijama jedino onda postoji mogucnost probijanja struje na šasiju.

7 godina
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu

Nije.

Jer se svaki napon od 50V većinom smatra graničnim naponom koji može uzrokovati ozljede.

Struja se ne specificira zato jer je u pravilu svaki izvor zapravo izvor konstantnog napona i zbog toga rezultantna struja ovisi o otporu (odnosno impendanciji) priključenog čovjeka, tj. trošila.

Kod čovjeka je impendancija poprilično velika ali je zapravo potrebna struja za teške ozljede ili smrt jako mala pa bilo koji izvor dovoljno visokog napona može dati dovoljnu struju za to.

A maksimalna struja koju izvor može dati je zapravo ograničena jedino njegovom količinom energije i njegovom internom serijskom impendancijom.

Tako da je u kratkom spoju struja ograničena tom impendancijom izvora i po teoremu o maksimalnom prijenosu snage se maksimum snage prenosi kad je impendancija trošila ista kao i impendancija izvora.

Kod baterija električnog vozila je obično maksimalna struja elektronički ograničena, ali svejedno par stotina milijuna puta veća od one potrebne da ozlijedi ili ubije čovjeka.

I još jedna stvar: kod AC sustava čovjek predstavlja kondenzator ukoliko primi samo fazu.

S tim da je točka u kojoj dira fazu jedna ploča kondenzatora a zemlja druga.

Zato čovjek doživi strujni udar premda je između njega i zemlje debeli sloj izolacije, ali zbog kapacitivne konstrukcije svejedno nadrapa.

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogućnos

ovo je auto a ne ono smece od rimca

Samsung S8+
Moj PC  
7 11 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu
fer-de-lance kaže...

S tim da je točka u kojoj dira fazu jedna ploča kondenzatora a zemlja druga.

Zato čovjek doživi strujni udar premda je između njega i zemlje debeli sloj izolacije, ali zbog kapacitivne konstrukcije svejedno nadrapa.

 

 ozljede i ubijanje nisu isto.... sta bi odgovorio da te netko pita koliko volti je potrebno da se ubije covjeka?

VenAtoR#2231
15 godina
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu
fer-de-lance kaže...

Nije.

Jer se svaki napon od 50V većinom smatra graničnim naponom koji može uzrokovati ozljede.

Struja se ne specificira zato jer je u pravilu svaki izvor zapravo izvor konstantnog napona i zbog toga rezultantna struja ovisi o otporu (odnosno impendanciji) priključenog čovjeka, tj. trošila.

Kod čovjeka je impendancija poprilično velika ali je zapravo potrebna struja za teške ozljede ili smrt jako mala pa bilo koji izvor dovoljno visokog napona može dati dovoljnu struju za to.

A maksimalna struja koju izvor može dati je zapravo ograničena jedino njegovom količinom energije i njegovom internom serijskom impendancijom.

Tako da je u kratkom spoju struja ograničena tom impendancijom izvora i po teoremu o maksimalnom prijenosu snage se maksimum snage prenosi kad je impendancija trošila ista kao i impendancija izvora.

Kod baterija električnog vozila je obično maksimalna struja elektronički ograničena, ali svejedno par stotina milijuna puta veća od one potrebne da ozlijedi ili ubije čovjeka.

I još jedna stvar: kod AC sustava čovjek predstavlja kondenzator ukoliko primi samo fazu.

S tim da je točka u kojoj dira fazu jedna ploča kondenzatora a zemlja druga.

Zato čovjek doživi strujni udar premda je između njega i zemlje debeli sloj izolacije, ali zbog kapacitivne konstrukcije svejedno nadrapa.

 

 čovjek sam, dakle trošilo (zamijenit ću se za A+++ čim tehnologija to omogući: s energijom racionalno, s racionalnim energično!)   

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu

Kod naponskog izvora nekih par volti ukoliko se spoji direktno na srce ili mozak, tj. u određene točke, to doktori kaj rade elektroterapije znaju.

S tim da to varira od čovjeka do čovjeka, a prilikom normalnih incidenata taj napon jako varira i ovisi o hrpi faktora, tak da odgovor nitko ne može znati.

Ali zato i postoji stroga regulativa.

Iznad 50V definitivno može uvijek biti opasno, pogotovo ako npr. čovjek fura pacemaker.

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu
Pa ok ja sam od pocetka pricao opcenito ne sad u detalje jer je previse raznih situacija i svaka je razlicita....al ako ce se gledat ohmov zakon onda se prvo dobija struja pa bi logicno bilo gledat koliko struje treba... al opet posto jako puno ljudi nezna ni razliku izmedu napona i struje onda je lakse napisat visok napon....al ok...nije bitno glavno da se pazi...
VenAtoR#2231
7 godina
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu

Da, ali je poanta da se spajaš na naponski izvor.

Zato se i govori o naponu praga.

Ubije tebe i 100 AAA baterija spojenih u seriju bez problema.

A svaka od njih ima maksimalnu struju višestruko veću od one koja je potrebna da te ubije pa ti svejedno jedna ništa ne može.

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu
Zemljanine, ja sam u prošlom životu bio varioc. Odgovor na to pitanje ovisi o tipu aparata, debljini materijala, tipu varenja. Sjedi 1
9 godina
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu
Brk kaže...
Zemljanine, ja sam u prošlom životu bio varioc. Odgovor na to pitanje ovisi o tipu aparata, debljini materijala, tipu varenja. Sjedi 1

 ne znam kaj je pjesnik stel reci, ali samo sam dao primjer di imas ogroman broj ampera, a ipak si siguran jer je napon mali (12V ak se ne varam).

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.7.2017 18:12 (Zemljanin).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu

Druga mogučnost je svakodnevno nositi ovo u džepu

http://elektronika.hr/upload_data/site_photos/vd-08.jpg

 

Mali savjet, ne stavljati u prednje džepove od hlača jer bi se moglo desiti da ostanete bez jednog jajeta. 

 

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu
Zar nije logicnije staviti neki zvucni signal? Ili pak staviti na kljuc nekakvu dojavu

Potrosis na vozilo 2.5 milje eura i onda moras i misliti oce li te udrit struja.
Sprdacina
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu
Varaš se. A pjesnik za razliku od tebe zna materiju. ☺
15 godina
offline
Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogućnos

Haj sto stiti vlasnike vozaca, al sto nestiti samog vozaca :D hehehe miss type u textu:)

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." *
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu
Brk kaže...
Varaš se. A pjesnik za razliku od tebe zna materiju. ☺

 Ni ja ne razumijem sta je pjesnik mislio reci :) jer je kolega zamljanin dao dobar primjer mali napon velika struja to sta nije 12V nego kojih 60V nije toliko bitno.

9 godina
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu
Brk kaže...
Varaš se. A pjesnik za razliku od tebe zna materiju. ☺

 Radim u kompaniji koja se bavi metalnom industrijom (cca 400 djelatnika) te iako ja sam nisam u proizvodnoj jedinici  izmedu ostalog 

sam eletrronicar za RTV.

Battlenet - TheProdigy#2234
14 godina
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu
A ti bi se bas svadjao? Ok, sta partizan radi u zarulji? ☺
14 godina
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu
Markić7 kaže...

Druga mogučnost je svakodnevno nositi ovo u džepu

http://elektronika.hr/upload_data/site_photos/vd-08.jpg

 

Mali savjet, ne stavljati u prednje džepove od hlača jer bi se moglo desiti da ostanete bez jednog jajeta. 

 

 

 

 

 Čini mi se da je Ferrari na istosmjernu struju, dakle, neće ti pomoći jer ispitivač faze radi samo na izmjeničnu, a osim toga manja opasnost za cojonese

dolazim odmah - Godo
14 godina
offline
Re: Hibridni Ferrari ima sustav upozorenja na mogu
Brk kaže...
A ti bi se bas svadjao? Ok, sta partizan radi u zarulji? ☺

 Pa to svi znaju: pruža otpor

dolazim odmah - Godo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice