Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

poruka: 171
|
čitano: 20.263
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10".
13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

Ja ne znam koju ti verziju imaš i što si napravio da ti se aplikacije ne instaliraju, ali meni su se na jednom računalu instalirale (ako isključim ShutUp10 na ostala dva, i na njima će se instalirat automatski, provjereno) i mom frendu su aplikacije došle instalirane. U svakom slučaju, riješio sam ih se i sad je sve ok.

 

Sva tri računala imaju Windows 10 Pro x64 s digitalnim ključem od nadogradnje tako da tu nema apsolutno nikakve razlike.

 

To valjda Microsoft nasumično bira kome će uvalit Candy Crush. 

 

@honor8 Koje su ti se postavke resetirale? Možda ne mislimo na isto, pa da provjerim.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 23:32 (Marko :D).
6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Marko :D kaže...

Ja ne znam koju ti verziju imaš i što si napravio da ti se aplikacije ne instaliraju, ali meni su se na jednom računalu instalirale (ako isključim ShutUp10 na ostala dva, i na njima će se instalirat automatski, provjereno) i mom frendu su aplikacije došle instalirane. U svakom slučaju, riješio sam ih se i sad je sve ok.

 

Sva tri računala imaju Windows 10 Pro x64 s digitalnim ključem od nadogradnje tako da tu nema apsolutno nikakve razlike.

 

To valjda Microsoft nasumično bira kome će uvalit Candy Crush. 

 

@honor8 Koje su ti se postavke resetirale? Možda ne mislimo na isto, pa da provjerim.

 

Nema kod mene Candy Crush, a ni ostale gamadi koja bude kad se radi clean install.

Meni izjebe mozak ovaj chrome, nestala je opcija allow sites to run flash i sad možeš izabrat ili da blokira ili da prvo pita za flash, a kad minimiziraš chrome pokrenuti video stane. 

Uz to iskače ponekad u lijevom uglu nešto web tralala nisam ni zapamtio.

Probao sam restore settings, prekopao 120 puta po settingsima da mi nešto nije promaklo i 0 bodova.

 

A na šta ti točno misliš ?

Općenito sve ili samo te aplikacije i igre ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 23:50 (honor8).
13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
honor8 kaže...
Marko :D kaže...

Ja ne znam koju ti verziju imaš i što si napravio da ti se aplikacije ne instaliraju, ali meni su se na jednom računalu instalirale (ako isključim ShutUp10 na ostala dva, i na njima će se instalirat automatski, provjereno) i mom frendu su aplikacije došle instalirane. U svakom slučaju, riješio sam ih se i sad je sve ok.

 

Sva tri računala imaju Windows 10 Pro x64 s digitalnim ključem od nadogradnje tako da tu nema apsolutno nikakve razlike.

 

To valjda Microsoft nasumično bira kome će uvalit Candy Crush. 

 

@honor8 Koje su ti se postavke resetirale? Možda ne mislimo na isto, pa da provjerim.

 

Nema kod mene Candy Crush, a ni ostale gamadi koja bude kad se radi clean install.

Meni izjebe mozak ovaj chrome, nestala je opcija allow sites to run flash i sad možeš izabrat ili da blokira ili da prvo pita za flash, a kad minimiziraš chrome pokrenuti video stane. 

Uz to iskače ponekad u lijevom uglu nešto web tralala nisam ni zapamtio.

Probao sam restore settings, prekopao 120 puta po settingsima da mi nešto nije promaklo i 0 bodova.

 

A na šta ti točno misliš ?

Općenito sve ili samo te aplikacije i igre ?

I ja za Chrome pokušavam pronać rješenje. Ovo s Flashom me ne smeta, ali ovo stajanje videa kad ga minimiziram me živcira.

 

Meni su se na tom računalu resetirale gotovo sve postavke, nešto je ostalo, ali to je nešto malo. Ali opraštam MS-u jer to treće računalo ne koristim toliko često. Glavno, da mi ostala dva rade odlično. 😀

15 godina
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Kad nešto minimaliziraš, znaći da to trenutno ne želiš gledati. Pa prema tome i video stane. Meni logično...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
BlackMoon kaže...

Kad nešto minimaliziraš, znaći da to trenutno ne želiš gledati. Pa prema tome i video stane. Meni logično...

 

LOL

 

16 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
honor8 kaže...

 

Defragment and Optimize Drives.

Ja tamo obavezno izgasim defragmentaciju za ssd, a ne znam da li win10 automatski prepoznaje ssd i izuzima ga od defregmentacije, no ne želim razmišljat pa to manualno ja odradim.

Znam samo da ga je ovaj Fall Creators resetirao na defaultne postavke, stoga sam i napisao post da upozorim one koji manualno gase defragmentaciju za ssd.

 

Da, win10 prepoznaje SSD i nad njima vrši TRIM, isključiti TRIM nije baš pametno. SSD se vremenom usporava i brže degradira ako se TRIM ne vrši nad njim.

 

W10 HDDove defragmentira, SSDove TRIMa... Stoga slobodno ostavi uključeno ili ručno optimiziraj SSD tu i tamo.

 

Kad klikneš Optimize na SSD dok je proces pokrenut fino ti piše TRIMMING 0-100%

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 1:00 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Zasto bi uopce netko ugasio trim za ssd pobogu?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
lllnuclearlll kaže...

 

Da, win10 prepoznaje SSD i nad njima vrši TRIM, isključiti TRIM nije baš pametno. SSD se vremenom usporava i brže degradira ako se TRIM ne vrši nad njim.

 

W10 HDDove defragmentira, SSDove TRIMa... Stoga slobodno ostavi uključeno ili ručno optimiziraj SSD tu i tamo.

 

Kad klikneš Optimize na SSD dok je proces pokrenut fino ti piše TRIMMING 0-100%

 

Trim mi je uključen bez obzira na tu opciju da li bila čekirana ili ne.

Znači što se ssd diska tiče svejedno je da li je ta opcija upaljena ili ugašena ?

16 godina
odjavljen
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Ja jucer instalirao updatei od onda ne mogu ugasit komp

Mislim, ugasim ga ali se za 3-4 sekunde opet sam upali. Koji qurac? Na mreznoj je iskljucena "wake" opcija isto kao i za sve druge uredjaje u BIOS-u. Nisam nikada ovako nesto vidio...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

@Friday

 

Pogledaj u device manageru sve od mrežne, tipkovnice a pogotovo miša. Na sestrinom kompu bežični miš doslovno palio komp (ne iz sleepa) čim bi ga pipnuo. To joj se i na Sedmici događalo, neki Gigabyteov miš u pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 11:33 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Moras defragmentirati HDD, to je to 100%.
16 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
honor8 kaže...

 

Trim mi je uključen bez obzira na tu opciju da li bila čekirana ili ne.

Znači što se ssd diska tiče svejedno je da li je ta opcija upaljena ili ugašena ?

Kako? Kad i kako ti računalo radi TRIM na disku?

 

Pa nije svejedno, ako je opcija ugašena TRIM naredba se ne provodi na disku, jedino ako ju ti je vršiš ručno na neki drugi način, ne znam. Ja radim TRIM s tim alatom, namješteno mi je na automatski, a nekad ga pokrenem i ručno ako primjetim da se nije jedno vrijeme TRIMao.

 

U softwareu od SSDa nema opcije za TRIM.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 12:26 (lllnuclearlll).
16 godina
odjavljen
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Prije ove nadogranje planirao sam formatirati komp i staviti sve na novo jer se uporio sustav, tj.najviše gašenje i paljenje. Jučer stavio ovu zakrpu i sve radi savršeno poput svejže instaliranih windowsa 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Poklopim laptop i kad ode u sleep, pomaknem miš, on se upali te se Windowsi automatski bude iz sleepa iako je laptop poklopljen cijelo vrijeme. Ne događa se stalno, ali mi se već par puta dogodilo i stvarno je iritantno. 

 

Što je to AMD Adaptive Sleep i jel moguće da to on radi?

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 12:47 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Marko :D kaže...

Poklopim laptop i kad ode u sleep, slučajno pomaknem miš i on se upali te se Windowsi automatski bude iz sleepa iako je laptop poklopljen cijelo vrijeme. Ne događa se stalno, ali mi se već par puta dogodilo i stvarno je iritantno. 

 

Jel moguće da to radi AMD Adaptive Sleep? Što je to uopće jer o tome ne pronalazim ništa na Googleu?

 Ima negdi opcija wake on USB. Ili nešto tako. To je meni namišteno na USB, na Windows 7, tako ga palin uvik. Na klik miša.

8 godina
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Stavio update i naravno vratili su mi crotonu i edge na komp i jos par gluposti 
Sad opet sve to brisat...

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Santana kaže...

Stavio update i naravno vratili su mi crotonu i edge na komp i jos par gluposti 
Sad opet sve to brisat...

 Meni još gore, dobia san to, + izgubia sve programe igre i pizdarije šta su bile na SSD-u. Instalacije, uspia sačuvat fajlove.

15 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Marko :D kaže...

Poklopim laptop i kad ode u sleep, pomaknem miš, on se upali te se Windowsi automatski bude iz sleepa iako je laptop poklopljen cijelo vrijeme. Ne događa se stalno, ali mi se već par puta dogodilo i stvarno je iritantno. 

 

Što je to AMD Adaptive Sleep i jel moguće da to on radi?

- posvtavke ekrana (laptopa) i sleep su odvojena stvar. Isključivanje ekrana je npr povezano s poklapanjem, ne (samo) za sleep.. jer i dalje računalo može raditi ili slati sliku na drugi ekran. Sve postavke od biosa, usb, .. negdje je nešto ali sam ekran (poklopljen) nije kriterij za paljenje. Power opcije..

 

- ima li neki sleep/power opcija veze? .. na ćoravo 50% šanse da će bilo koji odgovor biti točan.. pokušaj pogoditi :)) ja bi reako da ima veze :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

Inače bude, kada poklopim laptop ekran se ugasi i ledica sa strane se pali/gasi što simbolizira sleep mode. Istog trena čim podignem ekran, ekran se pali i pojavljuje mi se polje za opis lozinke. 

 

Na Creators Updateu mi se nije događalo kad recimo laptop je poklopljen i u sleepu, da ga pomicanje miša nekada probudi. 

 

Budem provjerio power/sleep postavke, možda se nešto promijenilo, ali ne vjerujem...

14 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

Ekstra update, nemogu ugasit SLI radi nekog PeopleExpereicnceHost.exea kojeg nema u task manageru...

6 godina
protjeran
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Zašto ste vi koji imate probleme s nadogradnjom dozvolili taj upgrade ?!

Da, JA lično i osobno !
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Anđeo bez falinge kaže...

Zašto ste vi koji imate probleme s nadogradnjom dozvolili taj upgrade ?!

 

A kako će netko znati da će imati probleme? Ne vidimo u budućnost.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 18:30 (Marko :D).
6 godina
protjeran
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Marko :D kaže...

 

A kako će netko znati da će imati probleme? Ne vidimo u budućnost.

A što si ti baš pokrio glavurdu ?

ti stalno kukaš od kad sam na forumu, ne valja ti ovo, ne valja ti ono na win 10 ?!

 

ako je itko na forumu mogao predvidjeti havariju nakon upgradea ti si broj 1 !!!!!!!! 

Da, JA lično i osobno !
13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Anđeo bez falinge kaže...
Marko :D kaže...

 

A kako će netko znati da će imati probleme? Ne vidimo u budućnost.

A što si ti baš pokrio glavurdu ?

ti stalno kukaš od kad sam na forumu, ne valja ti ovo, ne valja ti ono na win 10 ?!

 

ako je itko na forumu mogao predvidjeti havariju nakon upgradea ti si broj 1 !!!!!!!! 

A gle tko se javlja. Čovjek koji je isključio update iz sigurnosnih razloga. 

10 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
Nije ovo obican update. Clean install. Ili prvo napravite backup pa onda nadogradite.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

Evo ja reinstalirao windowse na kraju. Trebala mi je zapravo bilo kakva isprika jer sam vec bio radio migraciju sa proslog SSD-a i imao sam hrpu greski u event logu. Vidjet cemo kako ce sada biti...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Jesenski Creators Update dostupan za Windowse 10

O jebo te led, reinstalirao windowse, instalirao update i opet isto. Komp se pali par sekundi nakon sto ga ugasim...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

-potvrda da je neka power opcija.. uefi-bios, win-driver.. ili port. npr ne WoL nego wakeup on pci.. a imaš nvme ili m2.. disk.. kontroler..? Vjerojatno neka opcija kao za lan/usb.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse
ihush kaže...

-potvrda da je neka power opcija.. uefi-bios, win-driver.. ili port. npr ne WoL nego wakeup on pci.. a imaš nvme ili m2.. disk.. kontroler..? Vjerojatno neka opcija kao za lan/usb.

 

U BIOS-u su mi pogasene sve wake opcije. U windowsima uopce nemam power  management opcije za mreznu. Za mis sam iskljucio wake ali i dalje ga nesto pali. Zanimljivo, u event logu pise "source unknown". E pa vodio sam ti ljubav s mamom...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Jesenski Creators Update dostupan za Windowse

Upiši powercfg –devicequery wake_armed u CMD i lupi enter. Prikazani su ti uređaji koji su ti zadnju put "probudili" komp. Probaj na tim svim uređajima u devmgmt.msc maknut kvačicu s Allow this device to wake the computer.

 

Jesi postavio u postavkama mrežne Wake on Magic Packets na disable?

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 20:34 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice