Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometarskim

poruka: 24
|
čitano: 3.275
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometarskim ".
11 godina
odjavljen
offline
Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometarskim

Treba im inovacija s GPU-m..

SkorvY
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometarskim

4 a73 jezgre + 8 a53 jezgri = 10 jezgri?

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometars
dprimic kaže...

2 a73 jezgre + 4 a53 + 4 a35 jezgri = 10 jezgri?

 Tako bi trebalo biti

SkorvY
16 godina
offline
Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometarskim

Pravo im budi...nije mi ni Qualcomm nešto drag, ali bar daje više informacija o čipovima

pa ekipa sa XDA radi više romova za njih, a i sami daju dulji support, dok MTK samo štanca

nove procesore, pa ako hoćeš novi android, uzmi i novi mobitel

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometarskim

MTK kaže: 2x A73, 4x A53, 4x A35

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometarskim

Ako ne izbace kernel source za SoC-ove na 10nm, onda nek se ne cude... Po defaultu, bar po meni, Kinezi na Mediateku imaju uzas softver, a buduci da kernel source nijedan nema (osim nekog koji je procurio na GitHubu, ako me pamet dobro sluzi) neka ne smatraju taj manjak interesa icim cudnim.

Windows 8 je majka!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometars
Dobar je mediatek, Ali kamera I gpu moraju biti bolji.
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometars

Za kamere se slazem, a da ne pricam koliko MediaTek telefona zavrsi s kamerama koje odjednom jednostavno vise ne rade, da im cak ni factory reset, a ni reflash softvera ne pomaze...

Windows 8 je majka!
16 godina
offline
Re: Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometars
ConroeInside kaže...

Za kamere se slazem, a da ne pricam koliko MediaTek telefona zavrsi s kamerama koje odjednom jednostavno vise ne rade, da im cak ni factory reset, a ni reflash softvera ne pomaze...

 i kakve to ima veze s MediaTekom? Proizvođači mobitela ugrađuju sranja od kamera... nije da favoriziram MediaTek, ali s tim teško da imaju veze.

14 godina
offline
Re: Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometars
Chico12 kaže...
Dobar je mediatek, Ali kamera I gpu moraju biti bolji.

 

ConroeInside kaže...

Za kamere se slazem, a da ne pricam koliko MediaTek telefona zavrsi s kamerama koje odjednom jednostavno vise ne rade, da im cak ni factory reset, a ni reflash softvera ne pomaze...

 Koje glupost govorite...nije kao prvo uopće vezano za temu. Tema je o procu. Ako ćemo i govoriti o kamerama, onda mediatek nema što s tim nego proizvođač koji stavlja senzor na odgovarajući SOC. Što bi značilo, ako mediatek SOC podržava kamere do ?? piksela na proizvođaču mobitela je koji će senzor (kameru) ugraditi.

16 godina
neaktivan
offline
Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometarskim

O MediaTeku možemo razgovarati kad naprave prvi SoC koji ima upotrebljiv GPS.

 
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometars
MahnitiTapir kaže...

O MediaTeku možemo razgovarati kad naprave prvi SoC koji ima upotrebljiv GPS.

 Ajme meni, opet budalaštine. To je bilo 2013 godine a i prije. Uostalom i tu možemo govoriti da je proizvođač mobitela zakazao, a ne Soc-a. Sve je ovosilo kako se složi antena(GPS prjemnik) u samom uređaju.

14 godina
offline
Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometarskim

Jedina i prava istina je da Mediatek nemože parirati u višoj klasi Qualcomm koji svoj Snapdragon SOC 8... ugrađuje u high end uređaje. A i to je najviše zbog GPU-a, jer adreno grafika je trenutno najbolja u mobilnoj tehnologiji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2017 14:55 (bodija).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometars
Nisu gluposti,procitaj razlike izmedu mediatekovih i snapdragon soceva sto rade s kamerama.snapdragon je puno napredinij po tome pitanju,a to je sve do tehnologije u soc-u ne u senzoru kamere
14 godina
offline
Re: Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometars

Informiraj se malo bolje pa onda komentiraj. Neradi se niti malo o čipsetu već o senzoru i softu. Software je najbitniji u cijeloj priči vezano za kameru.ČITAJ

7 godina
neaktivan
offline
Re: Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometars
if we use the camera app on Snapdragon Chipset, the camera module of the phone is connected to the Image signal processor of SoC , so all the images and videos that we clicked by using the camera app is digitally converted and processed by the Image signal Processor while utilizing the minimum or little amount of power from battery. This is the task of Image signal Processor in a Snapdragon SoC and during this time the CPU and remaining other components perform their tasks independently and efficiently -This is called Heterogeneous Computing.

Where as in Mediatek's case if a camera app is opened, the CPU and GPU are involved in performing the camera app process.Here the CPU and GPU processes the image or video signals obtained from camera module. So the CPU and GPU draw their regular utilizing power(which is inefficient for this process) to perform these tasks.

If for a Camera app, the Mediatek's procesor is using more power than required for that particular process due to the involvement of CPU and GPU then think about running games,apps, playing music,videos etc. For all these applications the Mediatek processors draw more power which leads to the more heat dissipation and faster drain of battery.

Po ovome zakljucku ja gledam ako je netocan slobodno mi napisite
7 godina
offline
Re: Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometars
Zlaco kaže...
.....
Po ovome zakljucku ja gledam ako je netocan slobodno mi napisite

 Kad googlaš block diagram, gledaj strukturu SOC-a, i naznačeno je da postoji zasebni ISP za kameru (logično, jer je to prezahtjevan zadatak za CPU), tak da se ovaj tekst kaj si linkao odnosi vjerovatno na neki njihov stariji SOC.

A nebitno je kako je organizirana struktura SOC-a ako ISP odrađuje svoj posao.

Za post processing koliko vidim obično također imaju zasebni modul.

Ja imam u svom mobitelu 6582 i 8 megapixela kameru, i ne osjetim po reakciji pri izlasku iz kamere da njen proces nekaj ekstra opterećuje CPU (čak ni uz isključeno GPU renderiranje).

I kaj se tiče potrošnje, sve ti je tu negdje, ponajviše ovisi o proizvodnom procesu, i nije Mediatek ništa ekstra energetski rastrošan.

Primjer  u kojemu se vidi razlika u odnosu na različite proizvodne procese, i jasno se vidi koliko potrošnja u odnosu na porast performansi proporcionalno pada pri prelasku na finiji proizvodni proces.

 

Kruha i igala...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometars

 

bodija kaže...
MahnitiTapir kaže...

O MediaTeku možemo razgovarati kad naprave prvi SoC koji ima upotrebljiv GPS.

 Ajme meni, opet budalaštine. To je bilo 2013 godine a i prije. Uostalom i tu možemo govoriti da je proizvođač mobitela zakazao, a ne Soc-a. Sve je ovosilo kako se složi antena(GPS prjemnik) u samom uređaju.

 



Ne moraš se izražavati kao zadnji čoban, nego normalno iznesi svoje argumente.

 

Dakle, ja odavno imam Cube Talk 9X, jedan frend ima neki Yailu ili tako nešto, drugi ima Meizu, treći UMI.

Niti jedan od tih uređaja, a svi su na MediaTeku, nema upotrebljiv GPS.
Ne znam točne oznake , ali znam da niti jedan od navedenih uređaja nije stariji od 2015., tako da taj problem definitivno još postoji.
Po čemu je onda to što sam naveo "budalaštine"?


Vidio sam još neke čanjnize sa MT-om i niti jednome nije dobro radio GPS, al' ne znam im imena pa ne bi drvio dalje po tome.

I uopće me ne zanima jel' to do čipseta, drajvera ili nečeg trećeg. Stvar ne radi, a MT ko zadnji šupci ne daju nikave specifiacije van pa sa bar 3rd party developeri slože nešto upotrebljivo.

 

U stvari, ja ne znam tvoju definiciju upotrebljivog.
Možda je tebi normalno da ti uređaj šalta poziciju po 200m a da fix čekaš u minutama.

 

Npr. meni je "normalno" da npr. moj OnePlus One (SD801) na otvorenom uhvati fix za 2 (dvije) sekunde i za je error odmah oko 10 m, a kroz par sekundi ispod 3m.
Isto tako i Nubia Mini (SD615), Xiaomi Redmi Note 3 Pro (SD650).

E sad, da sam imao takav peh da eto, svaki MT koji sam imao priliku vidjeti ne radi dobro odnosno da je svaki od proizvođača sfušao antenu, a da opet Quallcomi, kod istih ili sličnih Kineza budu dobri, malo mi je far fetched.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2017 20:36 (MahnitiTapir).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometars

Meni Na Redmi Pro MTK GPS radi dobro.

SkorvY
15 godina
odjavljen
offline
Re: Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometars

Meni je na Prestigio PSP5505 radio bez problema (neki MTK65xx ako se dobro sjećam). Vani je hvatao fix kroz 5-10 sekundi.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometars
MahnitiTapir kaže...

 


Ne moraš se izražavati kao zadnji čoban, nego normalno iznesi svoje argumente.

 

Dakle, ja odavno imam Cube Talk 9X, jedan frend ima neki Yailu ili tako nešto, drugi ima Meizu, treći UMI.

Niti jedan od tih uređaja, a svi su na MediaTeku, nema upotrebljiv GPS.
Ne znam točne oznake , ali znam da niti jedan od navedenih uređaja nije stariji od 2015., tako da taj problem definitivno još postoji.
Po čemu je onda to što sam naveo "budalaštine"?


Vidio sam još neke čanjnize sa MT-om i niti jednome nije dobro radio GPS, al' ne znam im imena pa ne bi drvio dalje po tome.

I uopće me ne zanima jel' to do čipseta, drajvera ili nečeg trećeg. Stvar ne radi, a MT ko zadnji šupci ne daju nikave specifiacije van pa sa bar 3rd party developeri slože nešto upotrebljivo.

 

U stvari, ja ne znam tvoju definiciju upotrebljivog.
Možda je tebi normalno da ti uređaj šalta poziciju po 200m a da fix čekaš u minutama.

 

Npr. meni je "normalno" da npr. moj OnePlus One (SD801) na otvorenom uhvati fix za 2 (dvije) sekunde i za je error odmah oko 10 m, a kroz par sekundi ispod 3m.
Isto tako i Nubia Mini (SD615), Xiaomi Redmi Note 3 Pro (SD650).

E sad, da sam imao takav peh da eto, svaki MT koji sam imao priliku vidjeti ne radi dobro odnosno da je svaki od proizvođača sfušao antenu, a da opet Quallcomi, kod istih ili sličnih Kineza budu dobri, malo mi je far fetched.

Ja imam Meizu M2 Note, MTK 6753 chipset, GPS nikad nije radio problem i locka poprilično brzo.

Pričaš nebuloze, neznam čemu to...

MTK zaostaje po pitanju grafičkoga procesora naspram Snapdragona i Exynosa, po pitanju snage high end modela. 

14 godina
offline
Re: Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometars
MahnitiTapir kaže...

 

bodija kaže...
MahnitiTapir kaže...

 

 

skorvy kaže...

Meni Na Redmi Pro MTK GPS radi dobro.

 

Sum_of_all_fears kaže...

Meni je na Prestigio PSP5505 radio bez problema (neki MTK65xx ako se dobro sjećam). Vani je hvatao fix kroz 5-10 sekundi.

 

zoharbizo kaže...
MahnitiTapir kaže...

 

 

 

 jedan frend ima neki Yailu

 

Ja imam Meizu M2 Note, MTK 6753 chipset, GPS nikad nije radio problem i locka poprilično brzo.

Pričaš nebuloze, neznam čemu to...

MTK zaostaje po pitanju grafičkoga procesora naspram Snapdragona i Exynosa, po pitanju snage high end modela. 

 ....kad već spominješ neke kineske brendove onda bi trebao znati kako se zovu ...."Jiayu".

Za sve ostalo "No coment".

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2017 21:31 (bodija).
16 godina
offline
Re: Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometars
bodija kaže...

 ....kad već spominješ neke kineske brendove onda bi trebao znati kako se zovu ...."Jiayu".

Za sve ostalo "No coment".

 

 

Kako znaš da nije Jiake?

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
7 godina
neaktivan
offline
Re: Manjak potražnje za MediaTekovim 10-nanometars
Nisam nikad imao mob na mediatek procu pa za mene vrijedi samo "i guess"
Hvala na objasnjenju btw
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice