Microsoft protiv govora mržnje

poruka: 6
|
čitano: 915
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft protiv govora mržnje".
8 godina
offline
Microsoft protiv govora mržnje
No što je govor mržnje, tko će to određivati? Jednom sam napisao "jedan postariji gospodin", pa se dotični osjetio uvrijeđenim, tj. "diskriminiranim po starosti". (Zašto ne i po spolu?). Čini mi se da više nećemo smjeti ništa o nikome reći, jer bi se svako pobliže određivanje moglo proglasiti diskriminacijom i govorom mržnje. Na kraju ćemo svi postati "osobe", jer će valjda netko i riječ "čovjek" doživjeti kao diskriminaciju.
Sve su to američka pretjerivanja, jer Amerikanci nemaju mjere ni u čemu.
 
14 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Microsoft protiv govora mržnje

Točno kak je predhodnik napisal. Stalno se ide u nekom smjeru "procesuiranja" i dovođenja u nekakav zamišljeni red u kojem bi svi bili isti. Idemo ka sterilnosti misli i riječi što samo može dovesti do bolesti. Vjerujem da je posve uredu povući paralelu sa fizičkim zdravljem. Sterilna okolina spremnost našeg imunosnog sustava da se bori sa svakodnevnim napadima, drastično umanjuje. Od tuda i ona proširena poslovica "Čistoća je pola zdravlja no druga polovica toga istog zdravlja je prljavština". Što će se desiti kada iz svoje okoline maknemo sve one koji misle osjećaju i govore drugačije - društvo će se sigurno razboliti na prvoj ozbiljnijoj prepreci.

 

 

 
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Microsoft protiv govora mržnje

mrzim govore mržnje. sve ih treba pobiti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft protiv govora mržnje
MS slijedi suicidalni PC kult. Ne znam da li znate ali bolesnici su maknuli blacklist iz nekog svog github projekta...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft protiv govora mržnje

sljedece godine (a mozda i ove), najpopularnija engleska rijec u svijetu ce biti offended, danas se svaki debil osjeca uvrijedjenim a ne kaze mu se nista osim istine, a istina boli.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft protiv govora mržnje

Za razliku od voditelja projekta Linuxa, koji potiče jasno izražavanje i često mu fale riječi na engleskom da se precizno izrazi :)

 

Npr. https://lkml.org/lkml/2013/7/13/132


There aren't enough swear-words in the English language, so now I'll
have to call you perkeleen vittupää just to express my disgust and
frustration with this crap.

But how do it know
 
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice