Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nadogra

poruka: 38
|
čitano: 4.687
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nadogra".
9 godina
offline
Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nadogra

Za količinu novca koje traži samsung za svoje telefone treba raditi update za najmanje 5 godina.

 

Cijena mobitela je veća od cijene računala

Računalo bez problema može pokretati većinu programa ak je star do 5 godina, podrška windowsima nije kraća od 5 godina.

Znači sve ovo nema logičnosti i treba sve proizvođače telefona i operativnih sustava prisiliti na na najmanje 5 godina zakrpi.

 

Ja baš namjerno ne želim kupiti novi telefon jer ne želim mjenjati navike, a i na samsungu ne zanimaju me dizajnersko-preseravačka smeća kao s6 i note 5.

Koristim note 3, ali pljujem po samsungu jer radi loš posao

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
Igor101 kaže...

 

Da, radi. A nego, da li bi na tu staru Nokiu, da kojim slucajem postoji, stavio aplikaciju za mobilno bankarstvo, PayPal, email za posao i tako slicno? Mozda i ne bi jer nije bas sigurno. To sto bas tebi ne treba ne znacin nuzno da je i sve u redu. Tvoja Nokia naravno radi, ali da li sve dobro radi?

 

 

Stavio bih, jer je to bila kategorija mobitela baš za tu namjenu. To nije bio početnički mobitel. I radio je bez pardona kao glavni mobitel godinama, a sve što se fizički potrošilo (gumeni gumbi sa strane i jedan gumb na vrhu - koji su kasnije zamijenjeni plastikom ili metalom u sljedećem modelu mobitela, te folija ispod tipkovnice koja se upotrebom potrošila) zamijenio sam. I danas radi. I to dobro. Jedino više za njega nema novih aplikacija, a i neke stare su prestale raditi na njemu npr. gmail jer je Google tako htio. S njim nisam nikada imao problema da je nešto zakazalo, dok to sa svim svojim mobitelima na Androidu ne mogu reći.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
marsovac zemaljski kaže...

Za količinu novca koje traži samsung za svoje telefone treba raditi update za najmanje 5 godina.

 

Cijena mobitela je veća od cijene računala

Računalo bez problema može pokretati većinu programa ak je star do 5 godina, podrška windowsima nije kraća od 5 godina.

Znači sve ovo nema logičnosti i treba sve proizvođače telefona i operativnih sustava prisiliti na na najmanje 5 godina zakrpi.

 Točno tako.

16 godina
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
BudalastoStvorenje kaže...
Igor101 kaže...

 

Da, radi. A nego, da li bi na tu staru Nokiu, da kojim slucajem postoji, stavio aplikaciju za mobilno bankarstvo, PayPal, email za posao i tako slicno? Mozda i ne bi jer nije bas sigurno. To sto bas tebi ne treba ne znacin nuzno da je i sve u redu. Tvoja Nokia naravno radi, ali da li sve dobro radi?

 

 

Stavio bih, jer je to bila kategorija mobitela baš za tu namjenu. To nije bio početnički mobitel. I radio je bez pardona kao glavni mobitel godinama, a sve što se fizički potrošilo (gumeni gumbi sa strane i jedan gumb na vrhu - koji su kasnije zamijenjeni plastikom ili metalom u sljedećem modelu mobitela, te folija ispod tipkovnice koja se upotrebom potrošila) zamijenio sam. I danas radi. I to dobro. Jedino više za njega nema novih aplikacija, a i neke stare su prestale raditi na njemu npr. gmail jer je Google tako htio. S njim nisam nikada imao problema da je nešto zakazalo, dok to sa svim svojim mobitelima na Androidu ne mogu reći.

 Pa ja ne bi. Npr samo da pocnes od toga da SSL librarye koje koristi su sada obsolete i nesigurni. Naravno, mogao bi se SSL updateati na nove sigurne verzije, ali za to treba manufacturer support. Get it ;)

 

16 godina
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
Ajar kaže...
Igor101 kaže...

 

Da, radi. A nego, da li bi na tu staru Nokiu, da kojim slucajem postoji, stavio aplikaciju za mobilno bankarstvo, PayPal, email za posao i tako slicno? Mozda i ne bi jer nije bas sigurno. To sto bas tebi ne treba ne znacin nuzno da je i sve u redu. Tvoja Nokia naravno radi, ali da li sve dobro radi?

 

 

 sve radi kak treba a ono za kaj mi treba internet obavljam s kompa. o sigurnosti si ne razbijam glavu baš (nema mi što tko ukrasti, a da je iole bitno), otkad su neke banke uvele autorizaciju za svako plaćanje (režija, npr.?! mislim, alo!), usprkos kaj sam u sustav upal tokenom (i, prema tome, već se autoriziral). kretenarija. a upotrijebiti telefon za bilo što osim telefoniranja i ponekad sms-a ne pada mi na pamet. kao što baš ne bih veš prao u štednjaku ili usisavao prašinu televizorom. 

 

Odlicno! Mi tu raspravljamo o kolacima, npr, a ti onda upadnes s time da em ne volis slatko, em ti ne pada na pamet jesti secer i brasno, em mislis da si ne mozes to niti priustiti i mislis da je uzivanje u kolacima kretenarija. OK, daj mi reci kaj uopce onda raspravljas tu s nama ako tebi nista od svega toga nije relevantno?!

 

Ja npr radimo puno kretenarija u uzivotu tako da koristim smarthphone za email (osobni i poslovni), banku i placanja, kupovinu, navigaciju (s gomilom osobnih podataka), bookiram si hotele i letove sa smartphonea, kupujem karte za buseve i vlakove itd. Meni je bitno da se software upgradea. A to sve radim na smartphoneu zato jer mogu i zato jer mi je draze ako mogu nesto napraviti s palcem i kaziprstom na smartphoneu isto brzo (ili brze) kao i s deset (ok uglavnom osam) prstiju na laptopu (koliko god bio tanak i lagan).

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2016 0:50 (Igor101).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
Igor101 kaže...

 Pa ja ne bi. Npr samo da pocnes od toga da SSL librarye koje koristi su sada obsolete i nesigurni. Naravno, mogao bi se SSL updateati na nove sigurne verzije, ali za to treba manufacturer support. Get it ;)

 

Ništa od toga nije nemoguće napraviti.

16 godina
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
BudalastoStvorenje kaže...
Igor101 kaže...

 Pa ja ne bi. Npr samo da pocnes od toga da SSL librarye koje koristi su sada obsolete i nesigurni. Naravno, mogao bi se SSL updateati na nove sigurne verzije, ali za to treba manufacturer support. Get it ;)

 

Ništa od toga nije nemoguće napraviti.

 Ma ne, naravno da nije. Samo nije u tome ovdje pitanje. Pitanje je da li to mora proizvodjac napraviti dok traje garancija uredjaju.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
Igor101 kaže...
BudalastoStvorenje kaže...
Igor101 kaže...

 Pa ja ne bi. Npr samo da pocnes od toga da SSL librarye koje koristi su sada obsolete i nesigurni. Naravno, mogao bi se SSL updateati na nove sigurne verzije, ali za to treba manufacturer support. Get it ;)

 

Ništa od toga nije nemoguće napraviti.

 Ma ne, naravno da nije. Samo nije u tome ovdje pitanje. Pitanje je da li to mora proizvodjac napraviti dok traje garancija uredjaju.

 Da. Zato su Nizozemci reagirali, a ja se s tim njihovim potezom slažem.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice