Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor

poruka: 23
|
čitano: 2.512
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor".
14 godina
offline
Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor

Holy pixemoly!

 

Treba ti 4 x 1080 TI da bi mogao vrtit tetris na ovome.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor

Lijepo, ali cijena jedinog drugog je $5000 (Dell) i zapravo ga se nigdje ne može više kupiti. Glasina je da je Dell ugasio proizvodnju nakon jako malog broja primjeraka.

Nope.
15 godina
offline
Re: Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor
8K na 32" je overkill
morrisoN
 
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor
8K na 32" je overkill
morrisoN
 
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor

Uh koliko prostora za Paint ili Excel. Celije su valjda toliko sitne na 100% da je prestrasno.

In vino veritas
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor
GranDaddo kaže...

Uh koliko prostora za Paint ili Excel. Celije su valjda toliko sitne na 100% da je prestrasno.

 ?? Takozvani high-PPI monitori ne služe tome da imaš više prostora i ne koriste se tako.

Nope.
13 godina
offline
Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor

Za stolni 8K monitor večini ljudi bi sve ispod 88" bilo premalo, s druge strane ako imaš dobre oči i držiš ga doslovno ispred sebe kao papir to je ok. Usporedivo s FHD na 8" i odlično za gledanje rendgenskih snimaka, velikih elektronskih/elektro shema, AutoCAD...  Za ugradnju u neki specijalizirani medicinski uređaj čak i nije preskup... 

 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor
Byron kaže...

Za stolni 8K monitor večini ljudi bi sve ispod 88" bilo premalo, s druge strane ako imaš dobre oči i držiš ga doslovno ispred sebe kao papir to je ok. Usporedivo s FHD na 8" i odlično za gledanje rendgenskih snimaka, velikih elektronskih/elektro shema, AutoCAD...  Za ugradnju u neki specijalizirani medicinski uređaj čak i nije preskup..

 Za MRI  i  PET CT odlicno 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
8 godina
offline
Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor

Jel se dobije povećalo uz monitor?

 

Pa na FHD je sve sitno i trebam zoomirat, kamoli tek ovo i još treba biti više udaljeno.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor
Eh pa i tako Windowsi skaliraju veličinu objekata na prozorima , fontove i ikone tako da može rezolucija biti i 32k tebi će na prvi pogled biti isto. Odnosno nećeš imati više prostora u excelu, Photoshop u, visual studiju ili lumberjack engineu dok glumiš da ko fol rjesavas bugove na star Citizenu. Nemam pojma čemu takvi monitori služe. Možda da gledaš velike i detaljne slike na njemu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor
GranDaddo kaže...

Uh koliko prostora za Paint ili Excel. Celije su valjda toliko sitne na 100% da je prestrasno.

 Problem je sto Windows i pratece aplikacije i dalje nemaju efikasnu implementaciju za hiDPI monitore. Apple je ucinio odlican posao u na macOSu, i tamo nemas vecih problema. Windows, nativne Windows aplikacije i ergela third party aplikacija nece u skoro vrijeme podrzavati hiDPI monitore kako treba.

10 godina
suspendiran
offline
Re: Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor
pravi_covijek kaže...
GranDaddo kaže...

Uh koliko prostora za Paint ili Excel. Celije su valjda toliko sitne na 100% da je prestrasno.

 Problem je sto Windows i pratece aplikacije i dalje nemaju efikasnu implementaciju za hiDPI monitore. Apple je ucinio odlican posao u na macOSu, i tamo nemas vecih problema. Windows, nativne Windows aplikacije i ergela third party aplikacija nece u skoro vrijeme podrzavati hiDPI monitore kako treba.

 

Volio bih vidjeti nekakve konkretne primjere tvoje tvrdnje.

 

Imam 4K ekran i windows10 sasvim normalno funkcioniraju s bilo kojim prozorima. Uključeno je skaliranje prozora koje je postavljeno na 250% i to radi onako kako treba raditi, bilo da se radi o UWP bilo o starijim GDI aplikacijama.

14 godina
offline
Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor

Samo dvije riječi - ČEMU i ZAŠTO????????????????????????????

 

Danas apsolutno nepotrebno, pa i u skoroj budućnosti, možda tamo za 5 godina.

Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor
I tata bi sine..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor

Nekoliko činjenica:

 

1. Ekrani s velikim brojem piksela po cm/inču ne koriste se i nisu namijenjeni korištenju bez skaliranja sučelja.

2. Windowsi u posljednjim iteracijama rade sasvim dobro s takvim ekranima.

3. Potrebe ima i za 16K, a ne samo 8K. Ljudsko oko i na 8K može vidjeti nesavršenost.

4. Čitljivost teksta na duplo većoj gustoći piksela (kod mene 217,5 PPI umjesto 1080 (5K tj. 5120x2880 umjesto 2560x1440)) znatno je bolja što manje umara oči, omogućava korištenje i čitanje sitnijeg fonta i sl. A i cijelo sučelje i sve ostalo je znatno ljepše i oštrije.

 

Nope.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor
16K bi mi bilo savrseno za 27"

16 godina
online
Re: Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor
Tonči kaže...
 3. Potrebe ima i za 16K, a ne samo 8K. Ljudsko oko i na 8K može vidjeti nesavršenost.

 

 Da, na koliko cm udaljenosti?

10 godina
suspendiran
offline
Re: Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor
MasterOfDisaster kaže...

Samo dvije riječi - ČEMU i ZAŠTO????????????????????????????

 

Danas apsolutno nepotrebno, pa i u skoroj budućnosti, možda tamo za 5 godina.

 

Pa evo, ja sam jučer na svojem 50 inchnom HDR TV-u s 4K rezolucijom čitao stripove.

 

Može se! 

9 godina
offline
Re: Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
pravi_covijek kaže...
GranDaddo kaže...

Uh koliko prostora za Paint ili Excel. Celije su valjda toliko sitne na 100% da je prestrasno.

 Problem je sto Windows i pratece aplikacije i dalje nemaju efikasnu implementaciju za hiDPI monitore. Apple je ucinio odlican posao u na macOSu, i tamo nemas vecih problema. Windows, nativne Windows aplikacije i ergela third party aplikacija nece u skoro vrijeme podrzavati hiDPI monitore kako treba.

 

Volio bih vidjeti nekakve konkretne primjere tvoje tvrdnje.

 

Imam 4K ekran i windows10 sasvim normalno funkcioniraju s bilo kojim prozorima. Uključeno je skaliranje prozora koje je postavljeno na 250% i to radi onako kako treba raditi, bilo da se radi o UWP bilo o starijim GDI aplikacijama.

 Da li radi u multi-monitor setupu (3 monitora) kad ostali imaju razlicite rezolucije.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor
pravi_covijek kaže...

 Da li radi u multi-monitor setupu (3 monitora) kad ostali imaju razlicite rezolucije.

 Da.

Nope.
9 godina
offline
Re: Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor
Tonči kaže...
pravi_covijek kaže...

 Da li radi u multi-monitor setupu (3 monitora) kad ostali imaju razlicite rezolucije.

 Da.

 Nista onda moram upgrjedat Win 8.1 na 10.

13 godina
offline
Re: Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor
Tonči kaže...
pravi_covijek kaže...

 Da li radi u multi-monitor setupu (3 monitora) kad ostali imaju razlicite rezolucije.

 Da.

 Imam tri različita monitora i različita položaja (jedan stoji vertikalno) na laptopu mi je podešeno 150% i sve radi osim što snipping tool ne pokupi sliku s AutoCAD-a sve okolo da čak i sam prozor s alatima, ali sadržaj je samo crno... kad vratiš na 100% sve radi ok ... I ponekad ne zna prikazati youtube preko cijelog ekrana (sruši se explorer) nakon restarta radi na bilo kojem od 3 monitora... Inače sam laptop podržava do 3 UHD 4K monitora + njegov interni FHD...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Philips za 2018. priprema 32-inčni 8K monitor

Intel GPU zaboravi. Nepouzdani su i imaju katastrofalne drivere, tako da to nema veze s Windowsima ako i imaš problema.

Nope.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice