Udvostručena nagrada za probijanje sigurnosne zašt

poruka: 6
|
čitano: 972
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Udvostručena nagrada za probijanje sigurnosne zašt".
9 godina
offline
Udvostručena nagrada za probijanje sigurnosne zašt

kompromitirati (lat. preko franc. i njem.), osramotiti, obrukati, izvrgnuti ruglu, okrnjiti ugled, ugroziti čast, prestiž; kvariti nečiju reputaciju.

 

komprimirati (lat. preko njem.), stisnuti, stlačiti, zgusnuti, prignječiti.

 

http://www.hrleksikon.info/, tako blizu a tako daleko

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Udvostručena nagrada za probijanje sigurnosne zašt

Nakon što nije primio niti jedu uspješnu prijavu, Google je povećao nagradu za trajno komprimiranje Chromebooka kao gostujući korisnik na 100.000 dolara

 

Volio bi vidjet "trajno komprimiranje Chromebooka" - valjda se dobije Android smartphone

Ja dajem 1.000.000.000.000.000,00 škuda onome ko uspije

 

http://www.mikrotron.hr/shop.hr
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Udvostručena nagrada za probijanje sigurnosne zašt

Komprimirali ti tako krombuk sa stegom

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Udvostručena nagrada za probijanje sigurnosne
Thinker kaže...

kompromitirati (lat. preko franc. i njem.), osramotiti, obrukati, izvrgnuti ruglu, okrnjiti ugled, ugroziti čast, prestiž; kvariti nečiju reputaciju.

 

komprimirati (lat. preko njem.), stisnuti, stlačiti, zgusnuti, prignječiti.

 

http://www.hrleksikon.info/, tako blizu a tako daleko

 

preksi kaže...

Nakon što nije primio niti jedu uspješnu prijavu, Google je povećao nagradu za trajno komprimiranje Chromebooka kao gostujući korisnik na 100.000 dolara

 

Volio bi vidjet "trajno komprimiranje Chromebooka" - valjda se dobije Android smartphone

Ja dajem 1.000.000.000.000.000,00 škuda onome ko uspije

 
OK, očito se Karamarkova "digitalizacija" odn. neukost širi i informatikom. Pa da pojasnimo:
Kompromitacija je dugogodišnje međunarodno uvriježen termin, koji u punoj sintagmi (koju podrazumijeva) otprilike znači "kompromitacija sigurnosti sustava".
Valjalo je tek pročitati originalnu vijest "Last year we introduced a $50,000 reward for the persistent compromiseof a Chromebook in guest mode." pa dedukcijom zaključiti o čemu se radi.
Kompresija, naravno, nema nikakve veze sa tim. Koliko god nekom djelovalo blizu, u stvarnosti je očito predaleko.

Ispričavam se ako je tekst naknadno ispravljen pa se prethodnici referiraju na sad nepostojeći lapsus calami. Ne želim ni pomišljati da autor teksta doista nije pojmio distinkciju između ova dva termina. To bi bilo nemoguće, kao da sad netko u vladi "startup" nazove "stand-up"-om, građane građevinama ili pak branitelje calabresima. 

10 godina
suspendiran
offline
Udvostručena nagrada za probijanje sigurnosne zašt

Zašto ne bi odmah povećali na 10,000,000 dolara ili čak 100 milijuna...? Čemu tako sitne pare?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Udvostručena nagrada za probijanje sigurnosne
preksi kaže...

Volio bi vidjet "trajno komprimiranje Chromebooka" - valjda se dobije Android smartphone

 

 Haha, funny sh!t.

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.3.2016 9:44 (indig0F10w).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice