Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90%

poruka: 34
|
čitano: 6.742
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90%".
7 godina
neaktivan
offline
Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90%

Chrome je već neko vrijeme sranje. Pogotovo na Androidu
Čim pronađu učinkoviti način da zabrane ablocker pluginove i zadnji fanboy će shvatiti u što su se Chrome i Google u cjelini pretvorili.

 
3 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90
Chrome jest svestran i brz ali nisam baš pobornik Googleovog špijuniranja i monopola te radije biram Operu. Brza, jednostavna i učinkovito blokira smeće od reklama i adwarea s Youtubea i ostalih stranica.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90%

Najbolji su mi oni koji govore "ne koristim Chrome jer me Google špijunira", a nitko od njih se nije ni udostojio pročitati relativno kratku (napram nekih) politiku privatnosti u kojoj je javno napisano što, zašto i kako. 

 

https://www.google.com/chrome/privacy/

 
5 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90

Interesantno je kako se uvijek nađe neki revni pobornik  fašizma i globalnih korporacija. Kmetovski mentalitet, pa što se tu može... Svoga  lošeg gazde uvek verni pas...

8 godina
offline
Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90%

bas mi je drago da i mene ima netko potrebu spijunirati,osjecam se vaznijim 

 

svaki browser radi odlicno ono za sta je namjenjen,Koristim chrome radi odlicnih adblockera ,kad to ukinu ,ukinut cu i ja chrome 

waaagh
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 14:03 (warhammer).
 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90
Kokobil50 kaže...

Interesantno je kako se uvijek nađe neki revni pobornik  fašizma i globalnih korporacija. Kmetovski mentalitet, pa što se tu može... Svoga  lošeg gazde uvek verni pas...

Pronađi mi preglednik koji ne skuplja nikakve podatke. Koristiš Operu, a nisi ni svjestan što ona sve prikuplja i da joj je vlasnik jedna kineska shady kompanija o kojoj se više puta negativno pisalo.

 

Nemoj zaboraviti proviriti u politiku privatnosti Opere jer tamo ima stvarno sočnih detalja. Recimo, jesi li znao da Opera za Android koristi usluge serviranja oglasa i praćenja korisnika od 8 različitih kompanija između kojih je Google, Facebook i DU (koji je poznat po tome što su njihove aplikacije izbačene s Google Playa zbog malverzacija oko klikova i oglasa)?

 

Vidim da si novi na forumu. Novi, a nekulturan.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 18:27 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90
warhammer kaže...

bas mi je drago da i mene ima netko potrebu spijunirati,osjecam se vaznijim 

 

svaki browser radi odlicno ono za sta je namjenjen,Koristim chrome radi odlicnih adblockera ,kad to ukinu ,ukinut cu i ja chrome 

I to je u redu. Ako Chrome ostane bez podrške za ad blockere (što mi se i ne čini kao neka realna opcija budući da bi tada izgubili tržišni udio), nećeš se morati daleko udaljavati od istog jer je većina preglednika bazirana na Chromium, baš kao i Chrome.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 14:48 (Marko :D).
12 godina
odjavljen
offline
Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90%

Chrome, to se jede?

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90%

Brave browser, anyone?

 

https://brave.com/

 

Nitko ne vidi dalje od izbora koje ne shvaća.
 
2 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90

Baš sam išao probati na mobitelu Brave, fakat je brz i super, ali - nema text reflow.

Tak da na mobitelu Opera i dalje...

Ali na laptop stavljam sigurno ako je ovak dobar ko na mobitelu 

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90
Marko :D kaže...

Najbolji su mi oni koji govore "ne koristim Chrome jer me Google špijunira", a nitko od njih se nije ni udostojio pročitati relativno kratku (napram nekih) politiku privatnosti u kojoj je javno napisano što, zašto i kako. 

 

https://www.google.com/chrome/privacy/

 -zanimljiv kriterij (ili nepostojanje istog..) :) odnosno ..

Marko :D kaže...
..

Pronađi mi preglednik koji ne skuplja nikakve podatke. Koristiš Operu, a nisi ni svjestan što ona sve prikuplja i da joj je vlasnik ..

 .. već u idućem postu su kriteriji ok, no ne primjenjuješ ih na google. Googleov biz je prodaja informacija juzera, oglasi i sl. Ostali samo sanjaju o tome i nisu mu ni do koljena ili postotka. No njihovoj izjavi veruješ i recimo braniš google-chrome.. a ostali (ispravno) su loši? -primijeni isti kriterij, tad je i google dobar/loš pomnožen s postotkom zastupljenosti i milijardama koje na tome zgrne puta porezi koje izbjegne korz oaze i kazne koje zato ponekad plati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90
ihush kaže...
Marko :D kaže...

Najbolji su mi oni koji govore "ne koristim Chrome jer me Google špijunira", a nitko od njih se nije ni udostojio pročitati relativno kratku (napram nekih) politiku privatnosti u kojoj je javno napisano što, zašto i kako. 

 

https://www.google.com/chrome/privacy/

 -zanimljiv kriterij (ili nepostojanje istog..) :) odnosno ..

Marko :D kaže...
..

Pronađi mi preglednik koji ne skuplja nikakve podatke. Koristiš Operu, a nisi ni svjestan što ona sve prikuplja i da joj je vlasnik ..

 .. već u idućem postu su kriteriji ok, no ne primjenjuješ ih na google. Googleov biz je prodaja informacija juzera, oglasi i sl. Ostali samo sanjaju o tome i nisu mu ni do koljena ili postotka. No njihovoj izjavi veruješ i recimo braniš google-chrome.. a ostali (ispravno) su loši? -primijeni isti kriterij, tad je i google dobar/loš pomnožen s postotkom zastupljenosti i milijardama koje na tome zgrne puta porezi koje izbjegne korz oaze i kazne koje zato ponekad plati.

Nigdje nisam napisao da Google Chrome ne sakuplja podatke, sakuplja, ali to se može ugasiti u par klikova. I Firefox sakuplja podatke i šalje ih Mozilli ako se ručno ne isključi u postavkama.

 

I ne, Google-ov "biz" nije prodaja korisničkih podataka nego oglasnog prostora.

5 godina
neaktivan
offline
Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90%

Kad ga trpaju kao adware sa hrpom softvera. Prvi je CCleaner, a korisnici samo Next lupaju i eto ga na hrpi računala.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90
Marko :D kaže...
 

I ne, Google-ov "biz" nije prodaja korisničkih podataka nego oglasnog prostora.

A oglase ti salje kako?

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 21:27 (wyks).
13 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90
wyks kaže...
Marko :D kaže...
 

I ne, Google-ov "biz" nije prodaja korisničkih podataka nego oglasnog prostora.

A oglase ti salje kako?

Pod korisničke podatke mislim na ime i prezime, e-mail adresa, datum rođenja i slično. Ono što Google prodaje je oglasni prostor, a oglase serviraju na temelju tvojih interesa. Oglašivačima pokazuju samo koliko je uspješna njihova kampanja, ništa više.

 

Facebook, s druge strane, dijeli sve podatke i tako ih dobro štiti da su ukradeni bili nekoliko puta. To da dijele podatke čak piše i u njihovoj politici privatnosti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 21:50 (Marko :D).
16 godina
offline
Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90%

Samo zar Brave ne koristi Chromium... dakle od Google sve... ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90

Ne. Chromium je open source što znači da svatko može napraviti preglednik i slobodno dodavati/brisati dio koda koji mu ne paše. Sam Chromium preglednik je čišt od Google-a.

 

Dakle, Google je Chrome napravio na temelju čistog Chromiuma i u njega ubacio Google-ove usluge - ništa više. Brave je uzeo čisti Chromium i prilagodio ga svojim korisnicima (bez Google-a).

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 22:26 (Marko :D).
8 godina
offline
Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90%

Godine (desetljeća, trud, uložene milijarde) ...koje su pojeli skakavci.
Stvarno mi nije jasno: još od prvih browserskih ratova... kad je Gates naredio da "Netscape/Mozilla mora pasti"  - valjda polovicu svih resursa preusmjerio u razvoj IE ... prošla su desetljeća od tada. Onda, iz nekog razloga, "auto-kanibalizam" - Edge umjesto IE, odnosno sve iznova.
Ono što hoću reći jest da svaka čast Safariju, Mozilli itd ali Microsoft, po logici stvari, ima najviše iskustva u razvijanju web browsera. Obzirom na desetljeća, trebali bi imati apsolutni know-how. I onda dojde Gugl i pregazi ih.

 

Dodatno, bez obzira što je Chrome (bez obzira na sve mane) OK proizvod, isto tako su to i IE i Edge u zadnjim verzijama. A onda je MS zamjenio jezgru Edgea sa Chromiumom - praktički odustao od vlastitih UWP??? Nisam fan Microsofta, ali se nadam da Nadella zna što radi jer "otpisuje balaste" (reže naslijeđe) sjekirom i mačem - preopako mi je to.

Sad, jesu li u Microsoftu stvarno toliki paceri da sve to što su desetljećima gradili je pacerski posao, ili su pak pri Googleu sami genijalci koderi??? Ni jedno ni drugo mi ne zvuči realno.

Što se pak tiče samog udjela, to je realnost: većina pristupa internetu danas je sa mobilnih platformi (mob je uvijek vžepu prek dana, ili pored kreveta po noći), a tu dominira Android + Chrome (a MS je tu popušio). Ili grubo generalizirano: desktop PC je koncept 20. stoljeća.
Odnosno: ako većinu vremena ljudi ne provode za desktop računalom, onda inercijom većina želi istu stvar (Chrome) i kad su usidreni.

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90
Zechina kaže...

Dodatno, bez obzira što je Chrome (bez obzira na sve mane) OK proizvod, isto tako su to i IE i Edge u zadnjim verzijama. A onda je MS zamjenio jezgru Edgea sa Chromiumom - praktički odustao od vlastitih UWP??? Nisam fan Microsofta, ali se nadam da Nadella zna što radi jer "otpisuje balaste" (reže naslijeđe) sjekirom i mačem - preopako mi je to.

Sad, jesu li u Microsoftu stvarno toliki paceri da sve to što su desetljećima gradili je pacerski posao, ili su pak pri Googleu sami genijalci koderi??? Ni jedno ni drugo mi ne zvuči realno.

 

Ovisi kako im je strukturiran razvoj na Edge/IE projektu, najbolje je taj problem opisan u ovom članku:

https://arstechnica.com/gadgets/2018/10/microsofts-problem-isnt-shipping-windows-updates-its-developing-them/

 

Meni koji navijam za Internet je smiješan preglednik čije se mogućnosti ažuriraju samo uz nadogradnju OS-a...

12 godina
offline
Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90%

U vezi špijuniranja, nisam kontao da Microsoft špijunira... Prijavio sam nedavno svoj MS account na jednom kompu, idući dan upalim taj komp kad ono stoji moje puno ime i prezime i čeka da unesem password za MS account. Valjda pokupili sa Fejsa...

 

U vezi Mozille, imaju li oni još neki proizvod osim Firefoxa??

 

On topic, ako su samo reklame razlog špijanja, libo me gabri što Chrome špija...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90
Spiridon kaže...

 

 

U vezi Mozille, imaju li oni još neki proizvod osim Firefoxa??

 

 

Thunderbird, najbolji email klijent, ako se mene pita.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
8 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90
syncmaster245b kaže...
Spiridon kaže...

 

 

U vezi Mozille, imaju li oni još neki proizvod osim Firefoxa??

 

 

Thunderbird, najbolji email klijent, ako se mene pita.

 

WebAssembly Studio, to je budućnost.

 

https://webassembly.studio/

7 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90
Marko :D kaže...

Sam Chromium preglednik je čišt od Google-a.

koliko sam razumio... pa baš i nije, google kopa svoje usluge sve dublje u sam chromium i sve teže ih je razdvojiti... ali generalno si u pravu

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
8 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90
Eol kaže...
Zechina kaže...

Dodatno, bez obzira što je Chrome (bez obzira na sve mane) OK proizvod, isto tako su to i IE i Edge u zadnjim verzijama. A onda je MS zamjenio jezgru Edgea sa Chromiumom - praktički odustao od vlastitih UWP??? Nisam fan Microsofta, ali se nadam da Nadella zna što radi jer "otpisuje balaste" (reže naslijeđe) sjekirom i mačem - preopako mi je to.

Sad, jesu li u Microsoftu stvarno toliki paceri da sve to što su desetljećima gradili je pacerski posao, ili su pak pri Googleu sami genijalci koderi??? Ni jedno ni drugo mi ne zvuči realno.

 

Ovisi kako im je strukturiran razvoj na Edge/IE projektu, najbolje je taj problem opisan u ovom članku:

https://arstechnica.com/gadgets/2018/10/microsofts-problem-isnt-shipping-windows-updates-its-developing-them/

 

Meni koji navijam za Internet je smiješan preglednik čije se mogućnosti ažuriraju samo uz nadogradnju OS-a...

 

Odličan članak, hvala. Dosta toga razumski objašnjeno.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90
Zašto ih je Google pregazio? Pogledaj na ytu. Techquickie ima video na tu temu
8 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90
Dex.pwn kaže...
Zašto ih je Google pregazio? Pogledaj na ytu. Techquickie ima video na tu temu

 

Ovo?


Hm, ok, makar... malo previše oduševljenja za moj ukus.

13 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90
Louis Pluto kaže...

koliko sam razumio... pa baš i nije, google kopa svoje usluge sve dublje u sam chromium i sve teže ih je razdvojiti... ali generalno si u pravu

Koje to točno?

15 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90

-kao moguć orjentir.. Sve ovo je Microsoft izbacio iz Googleovog koda..  za edge temu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90
Marko :D kaže...

Koje to točno?

 stvarno nemam pojma/ne sjećam se... ovdje se grupa entuzijasta time bavi (i žali) pa prošvrljaj... ono što se na prvu vidi je kako ungoogled buildovi kasne, nemaju installer već samo portable verzije

ihush kaže...

-kao moguć orjentir.. Sve ovo je Microsoft izbacio iz Googleovog koda..  za edge temu..

 govorim o običnim pješacima koji pokušavaju slagati ungoogled buildove za raju koja želi čisti chromium dakle bez google usluga

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 16:44 (Louis Pluto).
8 godina
offline
Re: Chrome u svibnju povećao tržišni udio na 67,90
Louis Pluto kaže...
Marko :D kaže...

Koje to točno?

 stvarno nemam pojma/ne sjećam se... ovdje se grupa entuzijasta time bavi (i žali) pa prošvrljaj... ono što se na prvu vidi je kako ungoogled buildovi kasne, nemaju installer već samo portable verzije

ihush kaže...

-kao moguć orjentir.. Sve ovo je Microsoft izbacio iz Googleovog koda..  za edge temu..

 govorim o običnim pješacima koji pokušavaju slagati ungoogled buildove za raju koja želi čisti chromium dakle bez google usluga

 

Da, dešava se vrlo slična stvar kao i s "open source" Androidom.

Opet, pod pritiskom (ne može unedogled kasniti objaviti source ako je open), Google razvija Fuchsiu koja bi trebala biti novi closed source kernel ispod Chromebooka, a jednako kao i C. vrtiti Android, Linux i Chrome apps. Google (očekivano) tvrdi da je to samo zli FUD, ali... mijenja / zatvara pokretanje Android appsa na Chromebooksima ("ARCVM") u isti Termina "kontejner VM" kao i Linux apps.

https://9to5google.com/2019/05/31/fuchsia-friday-android-linux-apps-chrome-os/

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice